Vietnam, parel van Indochina Kapsalon Capelli: een nieuw concept Dorcas bedankt inwoners Heiloo en omgeving Brandweer uitgerukt tijdens storm Keer op Keer Opsteker van januari H E I L O O ADVERTEREN INGEZONDEN MEDEDELING Vrijwilligers van de Willibrordusparochie Heiloo INGEZONDEN BRIEF Skatjes bestolen Heiloo heeft veel cultuur Benoeming directeur Stichting Welzijn Snertavond Basiskennis computer Digitale camera en PC Stijladvies Zondagmiddag Café Boodschappendienst Informatie Heiloo Excursie Vomar Heiloo, een dorp in oorlogstijd Finland/Rusland UITKIJKPOST li JANUARI 2012 HEILOO - Vanaf 1 december 2011 hebben Monique Oud en Danielle Alves de Amorim Kapsalon Capelli overgenomen. Na ruim twintig jaar werkerva ring in verschillende salons is dit een droom die werkelijkheid wordt. Door him mime ervaring weten zij precies welke richting ze met hun kapsalon in willen slaan. Vandaar een nieuw concept: ze kiezen ervoor om zonder afspraak te werken. In de gezellige wachthoek kimt u, met koffie/thee en wat lekkere, rustig een boekje lezen mocht er een wachttijd zijn. Ook hou den ze de prijzen zo gunstig mogelijk, zonder aan kwaliteit in te leveren. Zo kimt u al voor 20,- gewassen en geknipt worden, kinderen vanaf 10,-. Bovendien wordt kleuren en permanenten tegen een scheipe prijs aange boden. Er wordt gewerkt met professionele producten van het merk Wella, zodat u gegarandeerd bent van de beste resultaten. Kom gerust langs voor een kopje koffie of thee en een vrijblijvend advies. Er is voldoende gratis parkeergelegenheid voor de deur. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur. Kapsalon Capelli, Tulpeneroftlaan 36a, Heiloo, tel. 072-5335514, kapsaloncapelli@hotmail.nl. HEILOO - De vrijwilligere van Dorcas Heiloo bedanken langs deze weg de inwoners van Heiloo en omgeving voor het inbrengen van hun goederen en voor het kopen van artikelen in de winkel. Met de verkoop van de inge brachte goederen heeft de winkel van Dorcas, na aftrek van alle kosten, voor het jaar 2011 een bedrag van 179.000,- kunnen doneren aan de volgende goede doelen: waterputten voor klinieken in Ethiopië, Home Alone (veilige thuishaven) voor weeskinderen in Zuid Afrika, hulp aan arme gehandicapte kinderen in Oekraïne sponsoring en adoptie studenten en oppasmoedere in Kenia, Egypte, Tanzania en Moldavië sponsoring Reünion of the World (oprichten dokterepost in Tanzania) en sponsoring Veldwerk (projecten in Nepal). Het resultaat is in grote mate te danken aan de kwaliteit van de goe deren die (gratis) worden ingebracht. Daarbij is veel gehoord dat de mensen het een uitstekend initiatief vinden dat de vrijwilligere van Dorcas Heiloo zich inzetten voor de allerarmsten op deze wereld. Het vertrouwen dat de vrijwilligere wordt gegeven geeft veel energie en leidt tot tal van initiatie ven om met elkaar een goed resultaat te blijven behalen en waar mogelijk te verbeteren. De complimenten van veel klanten voor de gezellige sfeer, de schone en overzichtelijke inrichting van de winkel en de aantrekkelijke prijzen dragen eveneens bij aan het resultaat. Dorcas is een internationale hulporganisatie die in achttien landen in Oost-Europa en Afrika ruim twee honderd projecten van lokale partnerorganisaties ondersteunt. Dorcas helpt de allerarmsten in de wereld, ongeacht ras, religie, geslacht of politieke overtuiging. In Nederland zijn tienduizenden vrijwilligere, ondernemers en giftengevers bij Dorcas betrokken. Meer informatie vindt u op www.doreas- winkels.nl. Voor inbreng van goederen om op te halen of om als vrijwilliger een bijdrage te leveren aan goede doelen kimt u contact opnemen met de winkel, bereikbaar onder tel. 072-5320098. HEILOO - Op zaterdag 14 janu ari verzorgen Evert en Ciska Abspoel voor het Nivon Heiloo een audiovisuele show over hun nieuwste presentatie 'Vietnam'. Vietnam, een langgerekt land met een zeer bewogen geschie denis. In het drukke Ho Chi Minh-stad ziet u tienduizenden brommertjes rijden door de levendige straten. Er worden tempels en pagodes bezocht. Vietnam omarmt een mengeling van geloven gebaseerd op Tam Giao, ofwel drie religies: Boeddhisme, Taoïsme en Confusianisme. Heel apart is het kleurrijke tempelcom plex van Cao Dai. Het dagelijks leven van de bewoners van de Mekong-delta speelt zich af op het water. In het noorden van Vietnam wordt via een boottocht door het mooiste karstlandsehap ter wereld gemaakt en uiteindelijk wordt de Verboden Paarse Stad in Hué ook niet vergeten. Deze avond wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Leden betalen 3,- anderen 4,-. Graag opgave vóóraf bij Reina Mulder tel. 072-5333127. Opgave ook mogelijk via www.nivonheiloo.nl. HEILOO - De storm die deze week over ons land raasde, heeft ook in Heiloo voor de nodige overlast gezorgd. De brandweer is afgelopen dinsdag zelfs enige malen uitgerukt om hulp te ver lenen. De storm heeft vooral in het noorden en noordwesten van het land huisgehouden. Langs de kust van Noord-Holland, Friesland en het Waddengebied zijn zeer zware windstoten gemeten van meer dan 100 kilometer per uur, volgens het KNMI. Landinwaarts kwamen zware windstoten voor tussen 75 en circa 100 kilometer per uur. Bovendien regende het flink en kwamen er intensieve buien voor sommige ver gezeld van hagel. Voor de kust en met name het noordelijk kustgebied gold enige tijd de één na hoogste waareehuwingseode oranje. Op dinsdag is de brandweer van Heiloo vier keer uitgerukt. Tussen de middag dreigde op De Laghe Weijdt een dakkapel los te waaien. Hetzelfde gold voor een gevelplaat op gebouw De Blinken aan de Heerenweg. Ook op de Heerenweg dreigde bij een woonhuis het dak los te waaien, omdat het zink los gekomen was. Later op de middag heeft de brandweer takken op de A9 weggehaald. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opsteker aan vereniging en/of stichting die zich belangeloos inzet voor de medemens. Om in aanmerking te komen voor deze opsteker kimt u een verzoek indienen. De formulieren zijn ver krijgbaar bij de kassa waar ook de opstekerbus hangt. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200,-. De opsteker van de maand janu ari 2012 gaat naar de vrijwilligere van de Willibrordusparochie in Heiloo. Deze gaan koken voor de daklozen van inloophuis de Kloof in Amsterdam. U kimt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein, Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Al meer dan tien jaar zijn wij met 'de Skatjes' een echte Heiloose skaband met optredens in het doip (Oranjebal, Bukbuk). Maar ook door het hele land proberen wij mensen aan het dansen te krijgen met onze zelfgeschreven skamuziek, en een show waarbij het haast onmogelijk is om stil te blijven staan. Om de show overal te brengen, gebruiken wij onze oldtimer-brandweerauto, die we op het parkeerterrein bij de sportvelden van het Vennewater hebben geparkeerd. Tot onze grote spijt ontdekten wij dat iemand de bus heeft opengemaakt om eens rond te kijken, en helaas ook spul len heeft meegenomen. We missen vooral onze twee grote plastic bak ken met t-shirts, plaktattoos, stic kers, petjes et cetera. Ook de pak ken waarmee onze entertainer het publiek opzweept, een bananenpak, een mummiepak en een astronau- tenpak, zijn weg. We kunnen ons niet voorstellen dat iemand andere dan wijzelf hier iets aan heeft, en hopen via deze weg dat iemand ons misschien een tip kan geven waar onze spullen gebleven zijn. Een muzikaal mooi 2012 gewenst namens 'de Skatjes'. Jouri Horsthuis Nu eens geen kritiek op een of ander, maar vaststelling van het feit, dat we in Heiloo in een fantastische gemeente met veel cultuur wonen. Afgelopen vrijdag naar een voor stelling geweest van Ilonka Oiy in haar eigen theatertje 'Stalles' aan de Westeiweg 377. Deze vooretellin gen zijn gratis maar na afloop mag je wel een duit in het zakje doen. Ik heb van deze voorstelling genoten. Super. Ilonka wordt begeleid door twee geweldige muzikanten, die heel veel instrumenten bespelen, onder andere piano, gitaar, banjo, fluit, duimpiano, mondharmonica, bas, viool en accordeon en hoe! De voorstelling is echt een aanrader en Heiloo kan trots zijn op deze heel bijzondere inwoonster. T. Prins advertenties@uitkijkpost.nl STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Per 1 maart neemt de huidige directeur, Gerrit Zeeman afscheid van de Stichting Welzijn Heiloo. Hij gaat met pre-pensioen. Per dezelfde datum is Marian van Dam benoemd tot nieuwe direc teur van de Stichting. Zij is sinds 1 jimi 2007 in dienst als coördinator Vrijwilligerswerk Heiloo. Samen eten in het Trefpunt, een royale snertavond op vrijdag 13 januari. Aanvang 18.00 uur, prijs 7,50, aanmelden bij de receptie of telefonisch. Op woensdag 25 januari om 09.30 uur start de Basiscursus Computervaardigheden. Voor men sen die nog weinig of niets weten van de computer. Alle onderdelen komen aan bod: de besturing met muis en toetsenbord, tekstverwer ken, internet, e-mail, foto's, film, muziek. Zes lessen van twee uur voor 93,50, (seivicepas 88,83), exclusief cursusboek 15,-. Maandag 23 januari om 09.30 uur start deze workshop waarin u leert omgaan met de digitale fotocamera. Ook hoe de foto's op de gewenste plek in de computer te plaatsen, en hoe gaat het branden van foto's op een cd. Drie lessen van anderhalf uur voor 40,- (seivicepas 38,-), plus handleiding 5,-. Donderdag 16 februari om 09.30 uur verzorgt Sandra Bolten een workshop Stijladvies. Ze geeft tips welke belijning in kleding en kle- dingstijl het beste bij u passen. Kosten 17,50 (seivicepas 16,63). Telefonisch aanmelden. Zondag 22 januari is er weer Zondagmiddagcafé in het Trefpunt. Als u door omstandigheden voor korte of langere tijd zelf geen bood schappen kimt doen, kunnen wij u helpen. Vrijwilligere staan klaar, mits u in het bezit bent van de ser vicepas, om boodschappen voor u te doen. Bel voor het aanvragen van boodschappendienst en/of seivice pas naar tel. 072-5331297. Donderdag, 2 februari verstrekt mevrouw van Exter (beleidsmede werker gemeente Heiloo) in het Trefpunt informatie over voor zieningen, die aangevraagd kun nen worden om zo lang mogelijk zelfstandig thuis te kunnen blij ven wonen. Tevens vertellen de ouderen-adviseur en coach van de Stichting Welzijn Heiloo over hun werkzaamheden. Aanvang 14.00 uur, entree gratis, zie ook www. welzijnheiloo.nl Op woensdag 22 februari ver trekt weer een excursie naar het distributiecentrum van de Vomar te Alkmaar Vertrek 15.30 uur Trefpunt, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Terug 19.00 uur. Kosten: 11,- inclusief koffie/ koek/rondleiding. Reserveren: tel. 072-5331297. De auteurs van het boek 'Heiloo, een doip in oorlogstijd', het echt paar de Graaf, houden op zondag 29 januari een lezing over de achter gronden en de totstandkoming van het boek. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 5,-. Leden van de buurtbus kunnen haal- en brengserviee reserveren via tel. 072- 5331297. Zondag 22 januari verzorgt Jan Smit een digitale voorstelling met schitterende natuuropnames van zijn reis naar het grensgebied tussen Finland en Rusland. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 5,-. Leden van de buurtbus kunnen haal- en brengserviee reserveren via tel. 072-5331297. Zie ook www.wel- zijnheiloo.nl. Kapsalon Capelli Dames en heren knippen vanaf: Kinderen knippen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7