Bach-cantate in Witte Kerk Heiloo Scroll Ensemble improviseert in Slotkapel Samen in Zee - Jeroen Zijlstra en Lydia van Dam Jordaans Fabricaat in De Beun Winter De keuken van Kra nenborg - Winter DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK De keuken van Kranenborg - Winter door Robert Kranenborg voor 24,90 Süskind Flights of Fancy - a Byrd Extravaganza ROBERT KRANENBORC Robert Kranenborg: „De winter is voor mij een magisch seizoen vol sfeer en traditioneel vol stemmige en feestelijke eetmomenten. Het mooie van de wintermaanden is dat ze zowel de afsluiting van het oude jaar als ook de start van een nieuw jaar in zich meedragen. Het jaar begint en eindigt met de winter. Als dat niet iets poëtisch heeft? In dit eerste boek in een serie van vier leert de lezer mij al goed kennen: hoe ik denk en werk, wat ik moest doen om de top te bereiken, wat je moet doen om aan de top te blijven en gaandeweg zal mijn manier van koken en denken over koken hel der worden. Een recept is daarbij een start: het voordoen door de chef op papier. Maar - zo zegt de chef - dat recept is beslist niet hei lig. Je moet op basis daarvan ande re eigen gerechten gaan koken en fouten maken, is dat erg? Welnee! Je moet juist fouten maken om tot een beter begrip van garingsproces sen te komen en misschien wel om zo - het zal niet de eerste keer zijn - nieuwe gerechten te creëren". Nederlands drama over Walter Süskind, een van de belangrijke medewerkers van de Joodsche Raad, die een levensgevaarlijk dubbelspel speelde met de SS. 1942. In het door de nazi's bezette Amsterdam besluit de Joodse Walter Süskind handje klap met de SS te spelen. Het is een levensgevaarlijk kat- en muisspel, waarmee hij honderden kinderen van transport naar de concentratie kampen weet te redden. Teiwijl de razzia's toenemen en het net zich verder sluit rond de Joodse gemeen schap, riskeert Walter alles wat hem lief is en toont hij de moed van een held. Een even aangrijpende als adembenemende, waargebeurde geschiedenis. De voorstelling van 18.30 uur draait zonder pauze. HEILOO - Op zondag 22 januari is er in de Witte Kerk van Heiloo om 19.00 uur weer een Cantate uur. Uitgevoerd zal worden de cantate 'Ach Gott, wie man ches Herzeleid', BWV 3, van J.S. Bach. Deze cantate is geschreven voor de tweede zondag na Epifanie, waarop als evangelie Johannes 2 (De bruiloft te Kana) staat vermeld. De tekst van de cantate is ontleend aan de gedachte van Jezus als hel per in de menselijke nood, maar de sfeer van de cantate laat vooral deze nood horen. Het openings koor, een indrukwekkend klaag lied, zet daarvoor direct al de toon. Verder klinken er twee aria's (één ook met een koraal), twee recita tieven en een slotkoraal. De uit voering is in handen van Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg in dit cantate-uur is dr. J. Bruin. De toe gang is vrij, maar een bijdrage in de collecte bij de uitgang wordt met het oog op de voortgang van deze cantate-uren zeer gewaardeerd! Jeroen Zijlstra en Lydia van Dam brengen in de geest van Shaffy List de prachtigste Zijlstra-duetten. Aangeleverde foto HEILOO - In dit nieuwe program ma zal Jeroen Zijlstra met eigen teksten en eigen muziek een ode brengen aan Ramses Shaffy, de fenomenale singer-songwriter, acteur, schilder en levensge nieter. Zijlstra-nummers over Ramses, a la Ramses, en geïnspi reerd op Ramses. Een voorstelling waarin vrijheid, vreugde en het verlangen boven komen drijven, alleen dit keer van uit een andere bron. Samen in Zee duidt niet alleen op de titel van één van de liedjes van Ramses Shaffy, maar tevens op de samenwerking met zangeres Lydia van Dam met wie in de geest van Shaffy List de prachtigste Zijlstra-duetten worden vertolkt. Zang-trompet- tekst en muziek Jeroen Zijlstra; zang en muziek Lydia van Dam; piano, toetsen, accordeon Pieter Jan Cramer, contrabas en basgi taar Edwin Wieringa; drums Nout IngenHousz. Onder regie van Dick Hauser en begeleid door een uit muntende muzikanten, schudt Jeroen Zijlstra alle schuchterheid van zich af en toont hij een per soonlijkheid met oprechte melan cholie en emoties. Zijn verhalen en zijn prachtig gezongen waarheden kunnen een zaal diep raken (aldus de Poelifinario-jury). Theater De Beun, dinsdag 7 februari, aanvang 20.15 uur. Kaarten a 19,- zijn verkrijgbaar aan de kassa van De Beun tijdens openingsuren. Kijk voor meer informatie op www.debeun.nl. EGMOND - Oude tijden herle ven in de Slotkapel. Het Scroll Ensemble strijkt vrijdagavond 20 januari neer in Egmond om het nieuwe programma Flights of Fancy - a Byrd Extravaganza te spelen. Het gezelschap neemt de levendige liederen en melo dieën van de grillige Engelse componist William Byrd als uit gangspunt en improviseert er vervolgens lustig op los. De geni ale composities krijgen nieuw leven ingeblazen. Het Scroll Ensemble is een jong en internationaal gezelschap, ont staan op de afdeling Oude Muziek van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. De musici willen niets liever dan nieuwe impulsen geven aan de oude barokmuziek. Ze nemen risico's, verleggen gren zen en spelen op het scherpst van de snede. Violist James Hewitt kijkt uit naar het optreden. „Elk concert is weer anders, omdat we improviseren. De muziek ontstaat in het moment. Het wordt een con cert met theatrale trekjes. Alleen het podium is niet voldoende, we zullen de ruimte in de kerk roy aal benutten en we zetten ook het orgel in!" William Byrd (1539-1623) wordt gezien als de belangrijkste componist van zijn generatie. Hij had ondanks zijn katholieke ach tergrond sterke banden met het Engelse koningshuis en compo neerde zowel voor de Anglicaanse als de Katholieke Kerk. Zijn wer ken vonden in heel Europa gretig aftrek. Hij experimenteerde met alle genres en is tot op de dag van vandaag voor veel musici een grote inspiratiebron. Concert Scroll Ensemble, vrijdag 20 januari om 20.00 uur, Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Toegang: 17,50 (inclusief consumpties). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur ver krijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reserveren, tel. 072-5065973, email: info@slotkapel-egmond.nl. Website: www.slotkapel-egmond. nl. De musici van het Scroll Ensemble willen niets liever dan nieu we impulsen geven aan de oude barokmuziek. Aangeleverde foto HEILOO - Op Zondagmiddag 29 januari brengt het ensem ble Jordaans Fabricaat onder leiding van André Vrolijk een programma onder de titel 'Puur Zang' een keur van Amsterdamse liedjes. Zoals iedere wereldstad kent ook Amsterdam talloze bekende maar ook minder bekende liedjes waar de sfeer en de liefde voor de stad in wordt bezongen. Vele Nederlandse artiesten waaronder Wirn Sonneveld en Johnny Jordaan hebben Amsterdamse liedjes onvergetelijk gemaakt. Het ensem ble zal veel nummers vaak drie of vier stemmig ten gehore brengen. Ook liedjes uit de Jordaan komen ruim aan bod. Dat het een feest van herkenning wordt is duidelijk. Kom dus allemaal naar deze sfeer volle muzikale en gezellige middag waar een ode gebracht wordt aan Amsterdam. De aanvang is om 14.30 uur. Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar bij theater De Beun en boekhandel De Schrijverij. Telefonische inlich tingen en ook kaartverkoop, tel. 072-5115511. Puur Zang van het ensemble Jordaans Fabricaat brengt u een keur van Amsterdamse liedjes. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11