Oppositie 'uitgebekerd' Heiloo en familie Vrede weer een kampioen rijker Rachelle van de Griek naar NK in Groningen Jubileumuitgave Zeevogels 80 jaar sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Knappe overwinning damclub Heiloo Nieuwe jeugdscheidsrechters bij de Egmondse voetbalverenigingen EESTUuaSKt'.'FR V.EDSTBJDSECftEHawT I Schaken HEILOO - Schaakvereniging Oppositie is er niet in geslaagd de tweede ronde van het beker toernooi van de NHSB te berei ken. Schaakmat uit Noord- Scharwoude bleek met 1 - 3 te sterk voor de ploeg uit Heiloo. Al snel werd duidelijk dat er voor de Heilooër schakers weinig eer viel te behalen tegen deze sterke tegen stander. Albert Bouma moest rond tien uur opgeven aan bord één en even later volgde Kees Jongkind aan bord twee zijn voorbeeld. Daarmee was het pleit al beslecht, want zelfs een gelijkspel zou nu niet meer voldoende zijn om door te kimnen gaan. Bouke Woudstra liet aan bord vier zien uit het juiste hout gesneden te zijn: vanuit een min of meer verloren stelling wist hij zijn tegenstander zodanig onder druk te zetten dat deze fouten ging maken en verloor. Cor van Etten kon het na een hele avond strijd in uitein delijk ook niet winnen, waarmee de 1-3 eindstand een feit was. In de interne competitie speelde Johan van der Wal heel knap remise tegen Timardi Verhoeff. Ook Bob Bosma en Peter Folkertsma deelden het punt, evenals Richard Sauer en Luea Gandossi. Opvallend was de moeite die Frits van der Werff had met Indriaas Booij. Indriaas wist tot half 12 stand te houden, maar één ver loren pionnetje deed hem uiteinde lijk de das om. Fred Smith leverde een degelijke partij af tegen André van der Ark en joeg zijn tegenstan der uiteindelijk door zijn klok. Paul Vonk lijkt weer helemaal op de weg terug: tegen Gerard Heeringa had hij slechts een half uur nodig om zijn tegenstander op de knieën te krijgen. Verder waren er overwin ningen voor Herman Limmen (tegen Piet Manni), Jan Jonkheer (tegen Joop Kerst) en Aart van den Brink (tegen Eric Huffnagel). Team Boot gooide hoge ogen tijdens eerste Nederlandse kampioenschap Muay Thai in Venlo. Aangeleverde foto Twisk de finale wist te halen. Vrede begon sterk aan zijn partij en liet duidelijk zien dat hij van plan was de titel mee naar Heiloo te nemen. Ondanks de zichtbare vermoeidheid en een lastige tegenstander, bleef Vrede netjes zijn wedstrijd vech ten en liet zich niet de kaas van het brood eten. Na een spannende strijd werd Vrede uitgeroepen tot winnaar en tevens Nederlands kampioen Muay Thai. Door het behalen van deze titel is Zepha Vrede de tweede Vrede die zichzelf kampioen mag noemen. Zijn broer Ginty Vrede ging hem in 2008 voor door het wereld kampioenschap Muay thai in Las Vegas binnen halen. Dammen HEILOO - In de vierde ronde van de Kennemer damkring speelden de dammers uit Heiloo him tweede thuiswedstrijd binnen een maand. De vorige, tegen Dos St Paneras, werd kansloos verloren. In Akersloot werd vorig jaar nipt verloren. De revanehegevoelens waren kennelijk groot, na deze twee mindere prestaties. De Broeikas werd met maar liefst 19-7 verslagen. Vooral invaller Bert van Leijden speelde zeer sterk en won door een fraaie dameombinatie. Ook Simon Klerk won door een fraaie combina tie. Door deze overwinning zijn de dammers uit Heiloo, met nog twee wedstrijden te gaan, weer volop in de race voor de eindzege in de Kennemer damkring. MUAY THAI HEILOO - Zaterdag 15 Januari werden de allereerste Nederlandse kampioenschappen Muay Thai gehouden in Venlo. Team Boot uit Heiloo reisde met haar vechters Sven Twisk en Zepha Vrede af naar Venlo voor deelname. Als eerste was het de beurt aan Sven Twisk. Hij vocht een sterk toernooi en belandde dan ook terecht in de fmale. Sven begon rus tig aan zijn fmale-wedstrijd en liet wat belangrijke pimten liggen, in de laatste rondes kwam hij echter los en hij vocht voor wat hij waard is. Helaas mocht het niet baten en ein dige Twisk als nummer twee van het toernooi. Daarna was het de beurt aan Zepha Vrede die net als Sven EGMOND - Zaterdag 7 januari was er een pupillen scheidsrechtercursus, gegeven door de heer Sombroek van de KNVB, bij Zeevogels. Deelnemers waren leden van Sint Adelbert, Egmondia en Zeevogels. Een groep van 19 talenten kregen theorie en praktijk. Een leerzame dag met alleen maar winnaars, aangezien de hele groep is geslaagd en zich officieel pupillen- scheidsrechter KNVB kimnen noemen! Aangeleverde foto SCHAATSEN HEILOO - Traditioneel bereiden de pupillen van de Alkmaarsche IJsclub zich in het Duitse Erfurt voor op het belangrijk ste toernooi van het jaar, het Nederlands kampioenschap voor pupillen. Dit kampioen schap wordt dit jaar op 28 janu ari gehouden op de ijsbaan van Groningen. Naast het trainen op het snelle ijs zijn het met name de wedstrijden die de pupillen klaar moeten sto men voor het NK. Op het snelle ijs van Erfurt rijden de pupillen, ver deeld over twee dagen, vier afstan den. Ook dit jaar sneuvelden veel persoonlijke records. De meest aan sprekende prestatie werd geleverd door de elfjarige Rachelle van de Griek uit Heiloo. Rachelle reed vier Op 28 januari is het Nederlands kampioenschap voor pupillen in Groningen Aangeleverde foto baanrecords. De eerste dag op de 500 en de 700 meter en de tweede dag verbeterde ze haar eigen record van de dag ervoor op de 500 meter met 1/100 seconde en vestigde ze met 1:32.35 een nieuw baanrecord op de 1000 meter. Rachelle, die op 28 januari tot de kanshebbers voor de titel behoort, wordt tijdens dit toernooi vergezeld door twaalf andere leden van de Alkmaarse IJsclub. Dit is één meer dan vorig jaar waar de Alkmaarse club nog met twaalf rijders aanwezig was. De deelnemers uit Heiloo zijn Siebrand Rosier (A pupillen), Rachelle van de Griek (B pupillen) en Ingmar van de Griek (C pupillen). De talenten zul len tijdens deze wedstrijd worden begeleid door Henk Klepper en oud- Nederlands kampioene Marieke Stam.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19