Sterrenkwaliteit bij New York Pizza Molen verkocht voor één euro L H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Expositie schilderijen José Stigt Timmer Expositie Ellen Worm in Bibliotheek Heiloo 4.500,- voor Artsen zonder Grenzen Benoeming coördinator Vrijwilligerswerk Informatie Heiloo Natuurfilm Excursie Vomar Zin in opruimen Stijladvies Taichi Qigong Houtdraaien Vlaamse Meesters Lezing Valpreventie Digitale fotobewerking UITKIJKPOST 18 JANUARI 2012 HEILOO - Momenteel hangen er in de wachtruimte van die renartsenpraktijk J. de Jong dierenartsen schilderijen van José Stigt Timmer. Zij schil dert voornamelijk met acryl. Ze gebruikt graag sprekende kleuren. In deze expositie kunt u veel dieren herkennen, die zij graag schildert. Ook de natuur is vertegenwoordigd, onder andere met moderne landschapjes. Daarnaast zijn er verschillende huisdieren te zien die ze, vaak in opdracht en altijd van foto's, geschilderd heeft. De expositie is tot in maart te bezichtigen in de wachtruimte van dieren artsenpraktijk J. de Jong. Voor meer informatie over het schil deren van huisdieren en haar andere werk kunt u terecht op www.yocee.exto.nl. HEILOO - In Bibliotheek Heiloo kunt u van 16 januari tot 20 februari in de vitrines enige wer ken van beeldend kunstenares Ellen Worm uit Schoorl bewon deren. Zowel brons als albast en keramieke sculpturen worden getoond en zijn ook te koop. Hoewel het een kleine, maar gevarieerde expositie is, is het zeer de moeite waard deze mooi afgewerkte beelden te bezich tigen. Ellen Worm, autodidact, werkt al twintig jaar aan een eigen 'gezicht' in het brede veld van de beeldende kunst. Het liefst werkt zij op dit moment met de prachtige natuursteen soort Albast waar zij stille gezichten in legt naar klassiek idee. Deze koppen of persona's (masker in het Etruskisch) stralen rust en sereniteit uit. Vaak werkt zij met het reliëf model, zodat het licht een rol krijgt in de atmosfeer van deze gezichten. Groot werk van Ellen Worm kunt u vanaf half mei zien in de beeldentuin/galerie de Boohghaard te Callantsoog (www.boohghaard.nl). Voor meer info: www.ellenworm.nl. www. - .nl Dat zoeken we op... HEILOO - Pizzaliefhebbers in Heiloo kimnen nu sterrenkwaliteit bestel len bij New York Pizza. Speciaal voor de nieuwe biologische pizzabodem van deze bezorgketen heeft tweesterrenkok Onno Kokmeijer een bijzonder recept gecreëerd. De biologische bodem met de naam 'La Rustica' is een primeur in de wereld van bezorgpizza's. 'La Rustica by Onno Kokmeijer' is belegd met verse courgette, aubergine, zongedroogde tomaatjes, troscher- rytomaatjes, zwarte olijven tapenade, mcola en drie kazen. De nieuwe pizza met een opvallend ovaal formaat van veertig bij twintig centimeter is vanaf deze week verkrijgbaar bij New York Pizza aan de Stationsweg 73. Het maken van de biologische pizzabodem sluit aan bij de gezonde koers van New York Pizza. Die begon met het uitbannen van geur-, kleur- en smaakstof fen, gevolgd door het gebruik van alleen honderd procent natuurlijke ingre diënten zonder kunstmatige toevoegingen. Ook Onno Kokmeijer gebruikt alleen maar de allerbeste ingrediënten. 'La Rustica by Onno Kokmeijer' is een imieke tweesterren smaakcombinatie die door de krokante, extra dunne biologische volkoren bodem nog beter tot zijn recht komt. HEILOO - Het Varnebroekermolentje aan het Maalwater is verkocht aan de Molenstichting Alkmaar voor de symbolische prijs van één euro. De stichting van molenliefheb bers zal de molen restaureren. Het Vamebroekmolentje is een weidemolen die omstreeks 1850 moet zijn gebouwd. De molen bemaalde de 85 hectare grote polder Het Maalwater op de Schermerboezem. De molen staat niet op de kadastrale kaart van 1821 en de in 1858 verkende topografische kaart aangege ven. „Aangenomen wordt dat het kort na 1858 is gebouwd, want in 1863 werd het 30 hectare grote, toen aan één eigenaar toebeho rende Varnebroekpoldertje bema len door een kleine vijzelmolen met een vlucht van 8,56 meter", meent de vereniging De Hollandse Molen. De opvoerhoogte van de molen bedroeg maximaal 60 cen timeter, want het zomerpeil van de polder lag in die tijd ongeveer gelijk met het normale peil van de Schermerboezem. De molen is sinds 2009 buiten bedrijf, uit veilig heidsoverweging, wegens polder- peilverlaging en door achterstallig onderhoud. Het college van burgemeester en wethouders heeft overeen komstig een advies van de afde ling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu besloten om het Varnebroekermolentje in eigendom over te dragen aan de Molenstichting Alkmaar voor de symbolische prijs van één euro. Een al eerder toegekende bijdrage aan de restauratie van de molen wordt nu gekoppeld aan een restauratie opdracht door de Molenstichting. De jaarlijkse onderhoudskosten ter grootte 14.800 euro komen echter te vervallen uit de begroting voor de komende jaren. HEILOO - Zaterdag 7 januari was in de Witte Kerk de afscheids receptie van huisarts Hinne den Engelsen, waarin hij op een overweldigende en emotionele wijze van zijn patiënten afscheid nam. Het was overweldigend in de zin van de vele patiënten die langs kwamen, de vele lieve brieven die hij heeft ontvangen, de boeken, de bloemen, de wijn, maar bovenal in de waardering die men hiermee uitte. Al deze hartverwarmende aandacht heeft hem diep ontroerd. Hinne den Engelsen maakt via deze weg bekend dat op de afscheidsreceptie 4500,- is gedoneerd, bestemd voor Artsen zonder Grenzen. Dit bedrag is inmiddels overgemaakt naar de organisatie. „Nogmaals dank en het gaat u allen goed", aldus Hinne den Engelsen. Aangeleverde foto Het Varnebroekermolentje aan het Maalwater is voor Heilooërs een vertrouwd gezicht. Aangeleverde foto P|UM| f- STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zoals eerder gemeld is Marian van Dam per 1 maart 2012 benoemd tot directeur van de Stichting Welzijn Heiloo. Haar taken als coör dinator Vrijwilligerswerk Heiloo worden per dezelfde datum over genomen door Sigrid Wijsman, die al in dienst is van de Stichting als Stagemakelaar maatschappelijke stages. Donderdag 2 februari verstrekt mevrouw van Exter (beleidsmede werker gemeente Heiloo) in het Trefpunt informatie over voorzie ningen, die aangevraagd kimnen worden om zo lang mogelijk zelf standig thuis te kimnen blijven wonen. Tevens vertellen de oude renadviseur en ouderencoach van de Stichting Welzijn Heiloo over him werkzaamheden. Aanvang 14.00 uur, entree gratis, zie ook www.welzijnheiloo.nl Zondag 22 januari verzorgt Jan Smit een digitale voorstelling met schitterende natuuropnames van zijn reis naar het grensgebied van Finland en Rusland. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 5,-. Leden van de buurtbus kunnen haal- en brengservice reserveren via tel. 072-5331297. Zie ook www. welzijnheiloo.nl Op woensdag 22 februari is weer een excursie naar het distributie centrum van de Vomar te Alkmaar Vertrek 15.30 uur Trefpunt, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Terug 19.00 uur. Kosten: 11,- inclusief koffie/koek/rondleiding. Reserveren: tel. 072-5331297. Op woensdag 8 februari komt Ineke van Steenoven met tips voor wie niet precies weet hoe te begin nen met opruimen. Aanvang 19.30 uur, locatie Trefpunt, kosten 14,- (seivicepas 13,30). Telefonisch aanmelden. Donderdag 16 februari om 09.30 uur verzorgt Sandra Bolten een workshop Stijladvies. Ze geeft tips welke belijning in kleding en kledingstijl het best bij u passen. Kosten 17,50 (servicepas 16,63). Telefonisch aanmelden. De cursus Taichi Qigong begint op donderdag 19 januari om 14.00 uur. Totaal tien lessen voor 105,- (seivicepas 99,75). Telefonisch aanmelden. Niek Morsch verzorgt een korte kennismakingscursus houtdraai en. De eerste les is op woensdag 8 februari van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten: 34,50 (servicepas 32,78) voor drie lessen. Telefonisch inschrijven. De cursus kunstgeschiedenis over Vlaamse meesters gaat van start op dinsdag 24 januari, van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten 55,25 (service pas 52,49) voor zes lessen. De auteurs van het boek 'Heiloo, een doip in oorlogstijd', het echt paar de Graaf, houden op zondag 29 januari een lezing over de achter gronden en de totstandkoming van het boek. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 5,-. Leden van de buurtbus kimnen haal- en brengservice reserveren via tel. 072- 5331297. Op donderdag 19 januari geeft veiligheidsadviseur Joost van Rooijen tips om het risico van strui kelen en vallen in en rondom het huis te verminderen. Aanvang 14.00 uur, entree 3,75, reserveren tel. 072-5331297 Op maandag 13 februari om 09.30 uur start de cursus digitale fotobe werking voor beginners. U leert uitsnijden, belichting aanpassen, retoucheren, kleurcorrecties maken en plaatsen van tekst in de foto. Bij het boek wordt het programma meegeleverd. Zes lessen van ander half uur voor 99,- (servicepas 94,05) exclusief cursusboek 27,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7