Voorleesontbijt met Nienke van den Berg Mindfulnesstraimngen bij de Kinderspiegel Plaatsgenoot naar alternatief songfestival Baku2Almere Kinderen ldezen beste boeken H E I L 0 0 8 INGEZONDEN MEDEDELING Het beste idee? Deelname Nederlandse Kinderjury 2012 van start! Zin in opruimen Stijladvies Houtdraaien Informatie Heiloo Excursie Vomar Heiloo in oorlogstijd Digitale fotobewerking Afgelastingen Schilderen met acryl Aluminiumcement Praag 25 JANUARI 2012 UITKIJKPOST Nieuwsblad voor Heiloo omstreken De formatie Saphira heeft met hun inzending voor het Nationaal Songfestival flink wat aandacht gegenereerd. Aangeleverde foto HEILOO - Woensdag 18 januari was het Nationale Voorleesontbijt het startschot voor de Nationale Voorleesdagen. Ook kinderdagverblijf Villa Lilla liet deze bijzondere dag niet ongemerkt voorbij gaan. Als voorleesgast was de voor peuters bekende tv-idool van Z@ppelin, Nienke van den Berg, uitgenodigd om voor te lezen uit het prentenboek 'Mama kwijt' van Chris Haughton. Gekleed in pyjama luisterden de kleintjes geboeid naar het ver haal over de kleine uil, die uit zijn nest was gevallen. Samen met de eek hoorn ging hij op zoek naar zijn moeder. Nienke is voor de meeste peutere geen onbekende. Zij is het gezicht en de stem van de kinder- en jeugdzender Z@ppelin en heet iedere ochtend om 06.30 uur alle kijkertjes welkom bij de zender. Nienke vindt dat ze het mooiste publiek heeft, dat ze zich maar kan wensen. „Kinderen zijn eerlijk en kunnen heel direct reageren. Als je het goed doet, heb je him volledige aandacht!" Kinderdagverblijf Villa Lilla, Omloop 13 (einde parkeerterrein zwembad het Baafje), tel. 072-5090030, www.villalilla.nl,info@villalilla.nl. HEILOO - Sinds een aantal jaren mag Mindfulness in Nederland zich ver heugen in toenemende belangstelling. Mindfulnesstrainingen worden inmid dels gegeven in het ondeiwijs, de gezondheidszorg en het bedrijfsleven. Mindfulness betekent aandacht met aandacht (oplettendheid) en aanwezig zijn in het hier en nu. In de training leert u uw gedachten en emoties obser veren zonder erop in te gaan (gedachten zijn maar gedachten); met vriende lijkheid en aandacht te luisteren naar uw lichaam; prikkels uit de omgeving op te merken en ze te laten zijn voor wat ze zijn; minder stress te ervaren, kalm en ontspannen in het hier en nu te zijn. Kijk op www-virenza.nl voor wetenschappelijke onderzoeken. De achtweekse trainingen van een uur zijn er voor kinderen van de basisschool, middelbaar ondeiwijs en speciaal onderwijs. Start elk begin van de maand. In kleine groepjes van maximaal vier kinderen. Kennismaking workshop: Aandacht werkt' en 'Stilzitten als een kikker'. Voor leerkrachten in het ondeiwijs en de gezondheidszorg. Tijdens de workshop 'Hoezo mindfulness opvoeden?', voor ouders en ver zorgers, leren oudei's om bij de dagelijkse omgang met hun kinderen en part ners meer bij zichzelf te zijn. De oefeningen trainen de oudei's om met him aandacht in het hier en nu te zijn. Dit helpt stress te verminderen en situa ties die zich voordoen op het moment te aanvaarden. De trainingen worden gegeven door Merith Poelsma, gecertificeerd mindfulnesstrainer. Kijk voor meer informatie op www.dekinderspiegel of via tel. 072-5323543. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Nee, daar heb ik niet aan meege daan. Maar bij al het gesteggel over het Open Huis en Het Trefpunt denk ik achteraf: 'Had ik toch....?'. Ik kan er kort over zijn: Waarom niet het Open Huis veipachten aan één of meer bedrijven en Het Trefpunt verkopen? Verbouw dan met de opbrengst het kerkgebouw aan de Noordergeeststraat. Meer dan genoeg parkeerruimte en er kan een massa zalen in gemaakt worden. Het gebouw staat er nu toch al tien jaar te verpauperen. En is er sprake van een projectontwikkelaar? Gewoon terugkopen die tent. En geen dure externe projectleider aantrekken. Martin Affourtit Heiloo HEILOO - De Alkmaarse forma tie Saphira heeft met haar inzen ding 'So true' voor het Nationaal Songfestival, in voornamelijk de sociale media, flink wat aan dacht gegenereerd. Het ingezon den liedje is al vanaf begin okto ber op youtube geplaatst waar ook de vorige clip 'One step at a time' te bewonderen is. Dat Saphira niet geselecteerd is voor de eindronde van het Nationale Songfestival mag inmiddels duide lijk zijn, maar ze zijn meteen na de bekendmaking van de zes kansheb bers op een ticket voor het Eurovisie Songfestival benaderd door Brandi Russell, winnares van Popstars, om mee doen aan het Baku2Almere concert. De avond wordt gepresen teerd door Marga Bult, en verder wordt medewerking verleend door tal van bekende songfestivalcoryfee- en waaronder Ben Cramer, Justine Pelmelay alsmede andere popu laire inzendingen van dit jaar. Dat Saphira vol enthousiasme op dit ver zoek ingegaan is spreekt natuurlijk voor zich! Saphira bestaat in prin cipe uit drie bevriende muzikanten, leadzangeres Inge Rijnja, Heilooër Nico Hogeslag op gitaar en Leon de Waard op bas, die elkaar heb ben leren kennen in de Alkmaarse muziekscene. Saphira heeft zich voornamelijk als doel gesteld mooie muziek op te nemen op de voor hen best mogelijke manier. Voor deze gelegenheid is de band uitgebreid met Reinier Monhemius op drums, Dylan Does op toetsen en Shanna Bartels voor de backingvocals. De opbrengst van dit concert komt geheel ten goede aan het jeugdcul tuurfonds. Het concert zal plaatsvin den in de schouwburg te Almere op 19 februari en begint om 20.00 uur. Kaarten a 12,50, zijn verkrijgbaar op de site van de schouwburg. HEILOO - Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen zich vanaf 1 februari inschrijven voor het grote jaarlijkse leesspektakel voor de jeugd: de Nederlandse Kinderjury 2012. Er kunnen dit jaar weer 200 kinderen deelne men. De Kinderjury kiest de mooi ste, leukste of beste boeken uit het voorbije jaar. De in 2011 uitge komen boeken worden speciaal gereserveerd voor de deelnemende kinderen en kimnen tijdens de jury periode alleen door hen worden geleend. De kinderen krijgen wel een speciale opdracht mee: zoveel mogelijk boeken lezen. Voor een goed afgewogen waardering moe ten dit er wel minimaal vijf zijn. Maar dat is nooit een probleem met zoveel leuke boeken. Aan het eind worden alle kinderen uitgenodigd voor een feestje in de bibliotheek. Vorig jaar werden de boeken van Karin de Graaff en Niki Smit uitge kozen door ruim 180 kinderen. „En het wordt waarschijnlijk weer drin gen", meldt de bieb. „Dus geef je vanaf 1 februari snel op in de biblio theek!" STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Op woensdag 8 februari komt Ineke van Steenoven met tips voor wie niet precies weet hoe te begin nen met opruimen. Aanvang 19.30 uur, locatie Trefpunt, kosten 14,- (seivicepas 13,30). Telefonisch aanmelden. Donderdag 16 februari om 09.30 uur verzorgt Sandra Bolten een workshop Stijladvies. Ze geeft tips welke belijning in kleding en kledingstijl het best bij u passen. Kosten 17,50 (seivicepas 16,63). Telefonisch aanmelden. Niek Morsch verzorgt een korte kennismakingscursus houtdraai en. De eerste les is op woensdag 8 februari van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten: 34,50 (seivicepas 32,78) voor drie lessen. Telefonisch inschrijven. Donderdag 2 februari verstrekt mevrouw van Exter (beleidsme dewerker gemeente Heiloo) in het Trefpunt informatie over voor zieningen, die aangevraagd kun nen worden om zo lang mogelijk zelfstandig thuis te kimnen blijven wonen. Tevens vertellen de oude renadviseur en ouderencoach van de Stichting Welzijn Heiloo over him werkzaamheden. Aanvang 14.00 uur, entree gratis. Op woensdag 22 februari is weer een excursie naar het distributie centrum van de Vomar te Alkmaar Vertrek 15.30 uur Trefpunt, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Terug 19.00 uur. Kosten: 11,- inclusief koffie/koek/rondleiding. Reserveren: tel. 072-5331297. De auteurs van het boek Heiloo, een doip in oorlogstijd, het echt paar de Graaf, houden op zondag 29 januari een lezing over de achter gronden en de totstandkoming van het boek. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 5,-. Leden van de buurtbus kimnen haal- en brengservice reserveren via 072- 5331297. Op maandag 13 februari om 09.30 uur start de cursus Digitale foto bewerking voor beginners. U leert uitsnijden, belichting aanpassen, retoucheren, kleurcorrecties maken en plaatsen van tekst in de foto. Bij het boek wordt het programma meegeleverd. Zes lessen van ander half uur voor 99,- (seivicepas 94,05) exclusief cursusboek 27,-. Door omstandigheden zijn navolgende activiteiten afgelast. Kennismaken met instrumenten (15 februari) en Vietnam (5 februari). Woensdag 22 februari van 09.30 tot 11.30 uur start de cursus schil deren met aciyl voor beginners. U hoeft niets mee te nemen, de docente Trudie Buis zorgt voor alle materialen. Er zijn nog enkele plaat sen beschikbaar, prijs 55,- voor zes lessen. De cursus Beelden maken van Aluminiumcement begint op woensdag 7 maart, van 13.30 tot 15.30 uur. Docent: Jan Oudhoff. De achtereenvolgende stappen zijn: boetseren, het maken van een mal rondom het beeld, zelf afgieten, het beeld afwerken. Door het alumini umcement trotseert het beeld alle weersomstandigheden. Kosten: 55,- (seivicepas 52,25) voor vijf lessen, exclusief materiaalkosten 13,-. Jan Timmerman, docent Hollandse academie, verzorgt zon dag 5 februari een lezing over de Cultuurgeschiedenis van Praag. In de middeleeuwen was Praag één van de cultuurcentra van Europa. De lezing met diaprojectie begint om 14.00 uur, zaal open om 13.30 uur, entree 5,-. Leden van de buurtbus kunnen voor haal- en brengservice bellen met tel. 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 8