IVN-wandeling in de Wimmenummer duinen Sopraan Johannette Zomer met Fred Jacobs in Slotkapel Leids Barok Ensemble terug in Limmen Benefietconcert ten behoeve van Stichting Sociaal Carnaval Castricum Wm bonhoeffer NIEUWS UIT DE REGIO Stichting Samen Spelen laat de zon schijnen Regio 17 Eigenwijs Open Huis: zaterdag 4 februari 2012 van 10.00-13.00 uur Aanhouding na vernielen auto's FEBRUARI 2012 In het beschutte bosgebied van de binnenduinrand ziet u al sneeuwklokjes, echte voorjaarsboden. Foto: Paul ten Have REGIO - Wat doet zo'n zachte winter met de natuur? Is het nou een late herfst of een heel vroeg voorjaar? Misschien loopt u bij de maandelijkse IVN-wandeling op zondag 5 februari wel in de sneeuw! In ieder geval wordt er om 11.00 uur gestart bij het PWN-informatiebord aan het Nachtengalenpad aan de noord kant van Egmond aan den Hoef. In het beschutte bosgebied van de binnenduinrand ziet u, sneeuw of niet, al sneeuwklokjes, echte voor jaarsboden. De bomen kunt u in deze tijd herkennen aan de schors, de knoppen en de takkenstmctuur. Op de schors van de bomen ziet u korstmossen in vele grijs- en oker- tinten. U maakt ook een slinger door het open duingebied, waar u velschillende mossen kunt ontdek ken en genieten van het uitzicht op het stuifduin. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangs kaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Warme waterdichte kleding en stevige schoenen aanbevolen. Een dona tie (richtlijn 2,-) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar ivn-heiloo@hcc- net.nl of bellen, tel. 072-5325110. ADVERTENTIE Oecumenische school voor mavo, havo, atheneum en gymnasium pieter kieftstraat 20 postbus 316 T (0251) 65 9119 info@bonhoeffer.nl 1900 ah castricum F (0251) 65 52 43 www.bonhoeffer.nl EGMOND - Vrijdagavond 3 februari zijn Johannette Zomer en Fred Jacobs te gast in Egmond aan den Hoef. Johannette Zomer (sopraan) en Fred Jacobs (the- orbe) spelen in de Slotkapel hun programma 'A Grand Tour', met daarin louter hoogtepunten uit de 17de-eeuwse liedkunst van componisten als Purcell, Rossi en Charpentier. Rode draad in het programma is de bundel Le Nuove Musiche van Giuolio Caccini. Johannette Zomer kijkt uit naar het concert. „Ik heb heel goede verhalen gehoord over de akoestiek en ambiance van de Slotkapel, nu mogen we het zelf ervaren. Het wordt een sfeervol optreden. De gedichten en teksten uit de bimdel van Caccini zijn wer kelijk pareltjes, die we op een trans parante en intieme wijze willen vertolken. Het is muziek naar mijn hart." Het repertoire van Johannette Zomer reikt van de middeleeuwen tot en met de 20ste eeuw. Fred Jacobs studeerde luit en theorbe aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam en speelt op de belangrijkste en grootste festivals EGMOND - Een 22-jarige man uit Egmond-Binnen is maan dagochtend 30 januari rond 02.50 uur aangehouden op de Kennemerstraatweg in Heiloo. De man wordt verdacht van vernieling van auto's. De politie kreeg 's nachts een melding door dat een man spiegels aan het vernielen was van auto's die geparkeerd stonden langs de Kennemerstraatweg. Daarop werd een zoekactie gestart. Agenten troffen de verdachte, die voldeed aan het opgegeven signalement, aan op het fietspad ter hoogte van het Heilooërbos. De man werd aangehouden op verdenking van vernieling. Er werden van tenminste vier auto's spiegels vernield. voor oude muziek in Europa en de Verenigde Staten. Samen maakten Johannette Zomer en Fred Jacobs meerdere cd's gewijd aan de 17de- eeuwse liedkunst uit Italië, Frankrijk en Engeland. Vrijdag 3 februari om 20.00 uur, Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Toegang: 17,50 (inclusief consumpties). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur ver krijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reserveren, tel. 072-5065973, e-mail: info@slotkapel-egmond.nl, www.slotkapel-egmond.nl. Johannette Zomer en Fred Jacobs. Aangeleverde foto LIMMEN - Het concert dat het Leids Barok Ensemble in febru ari 2010 gaf in de Protestantse Kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen, ligt de liefhebbers nog sterk in het geheugen. Op zondag 12 februari komen de Leidenaren weer naar Limmen met een geheel nieuw programma en met een soliste die een totaal ander instrument bespeelt. De naar ver houding kleine kerkruimte wordt door musici ervaren als een prach tige concertzaal met een akoestiek waar elders slechts van gedroomd kan worden. Het repertoire omspant een periode van ruim 200 jaar: er worden werken uitgevoerd van componisten die leefden tussen 1600 en 1850, waarbij de nadruk ligt op de barok, maar ook de vroe ge romantiek wordt niet gemeden. Tijdens de concerten heeft het LBE ook altijd een gastsolist(e). Bij deze gelegenheid is dat de jonge en charmante hoomiste Renske Wijma. Tezamen met het orkest speelt zij een concert voor Barokhoorn en strijkorkest van Joseph Haydn. Kaarten zijn te reserveren per e-mail op limmencultuur@hotmail. com, via www.limmencultuur.nl of telefonisch, tel. 072-5052235. Daarnaast worden er, voor zover voorradig, nog kaarten aan de kerk verkocht. Aanvang concert: 15.00 uur, kerk open 14.30 uur. Entree: 12,- inclusief koffie of thee. REGIO - Op donderdag 9 februa ri geven Harmonie Excelsior uit Limmen en Muziekvereniging Emergo uit Castricum een bene fietconcert ten behoeve van de Stichting Sociaal Carnaval Castricum. Laatstgenoemde stichting zorgt er al zes jaar voor dat mensen met een verstandelijke beperking een gewel dig carnavalsfeest krijgen aangebo den in een grote tent op de Brink in Castricum. Deze keer is het carna valsfeest op zondag 12 februari. Er worden rond de 300 gasten veiwacht die uit de gehele provincie komen. Om dit allemaal financieel moge lijk te maken hebben Harmonie Excelsior en Muziekvereniging Emergo besloten dit prachtige initi atief van de Stichting te ondersteu nen. Excelsior is, al sinds de oprich ting in Café Zomervreugd in 1925, een begrip in Limmen en wijde omgeving. De muziekvereniging bestaat uit een opleidingsorkest en een Jeugd Slagwerkgroep die bui ten hun optredens klaargestoomd worden voor het grote werk name lijk het Harmonieorkest dat onder de bezielende leiding staat van Liesbeth Zonneveld. Zij staan garant voor kwalitatief goede muziek en elk jaar probeert men op een hoge peil te komen en slaagt daar won derwel in. Verschillende werken zullen op donderdag 9 februari ten gehore worden gebracht waaronder enkele klassieke maar ook goed in het oor liggende muziek. Emergo uit Castricum is een bla zersorkest dat optreedt op het hoog ste niveau. Wie afgelopen zaterdag 21 januari het donateursconcert in het Jack P. Thijsse College bezocht heeft, heeft kimnen ervaren wat dit niveau inhoud.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15