Stichting Samen Spelen laat de zon schijnen Nu aanmelden voor de expositie Limmen Creatief en Artistiek Samenwerking in de afval waterketen krijgt vorm Videojoumaal in Heegemunde Warm draaien voor carnaval in Egmond REGIO 17 De stichting heeft een goede naam opgebouwd en treedt overal op Gemeenten in Kennemerland Noord tekenen convenant UITKIJKPOST i FEBRUARI 2012 AKERSLOOT - Stichting Samen Spelen treedt al 15 jaar in het hele land op. In ziekenhuizen en andere instellingen verzorgt de stichting met interactieve kin derspelen een leuke dag voor zieke kinderen en mensen -van jong tot oud- met een verstande lijke beperking. De stichting telt zo'n vijftig vrij willigere, waarvan veertig acteurs die de verschillende rollen spe len. Andere dan bijvoorbeeld de Cliniclowns, kan bij Samen Spelen uit meerdere rolspellen gekozen worden, zoals het harlekijnspel, het piratenspel, de betoverde fee, het muziekspel en andere spellen, waar bij het getrakteerde publiek actief in het spel betrokken wordt. Siem Schoon uit Akersloot is de initiator achter Stichting Samen Spelen. Hij leefde ver voor de oprich ting een leven als vele anderen. De ommekeer kwam in 1988, nadat een levensbedreigende ziekte bij hem was geconstateerd. Dit maakte een innerlijk proces bij hem los. „Ik deed God en mezelf de belofte dat, als ik het zou overleven, ik mijn leven voortaan andere zou inrich ten, waarbij ik me meer wilde gaan inzetten voor de gemeenschap." Hij was dankbaar toen hij genezen was verklaard, en de vraag restte hem, hoe zijn belofte in te lossen? Een zoektocht langs verschillende takken van vrijwilligerswerk bracht hem niet wat hij zocht. Totdat hij met een paar vrienden het con cept rondom een zelf geschreven Moordspel bedacht; het organise ren van thema- en fantasiefeesten voor bedrijven en andere groepen mensen. Met de opbrengst ervan, en donaties van anderen, werden in eerste instantie alleen de kinder feesten in ziekenhuizen gefinan cierd. Hiervoor is in 1997 de stich ting Samen Spelen opgericht. In een later stadium heeft Samen Spelen ook instellingen voor mensen met een verstandelijke beperking aan de bezoeklijst toegevoegd. Siem: „Ons eerste spel waarmee we ziekenhuizen bezochten, was het harlekijnspel, eveneens zelf geschreven. Mijn vrouw Atie is lid van toneelvereniging Willibrordus. Samen met nog een aantal andere leden van de vereniging hebben we dit spel uitgewerkt. Vervolgens heb ik contact gezocht met Jeanette Konings, Hoofd Pedagogische Zorg van het Emma Kinder Ziekenhuis/ AMC. Zij was op slag enthousiast en heeft ons enorm geholpen om het spel in het AMC tot uitvoer te bren gen. Mede door haar hulp en bege leiding was het een succes en zijn we daarna ook door andere zieken huizen uitgenodigd, waaronder het MCA in Alkmaar." De acteurs van Samen Spelen, die op vrijwillige basis en in him vrije tijd optreden, worden regel matig bijgeschoold op het gebied van improvisatie en grime en volgen workshops om hun spelprestatie te professionaliseren. Zoals een cur sus non-verbaal communiceren en een workshop bij een professionele clown. De stichting heeft een goede naam opgebouwd en treedt zo'n vijf entwintig keer per jaar her en der in het land op. Ook in scholen en medische kinderdagverblijven, bij Villa Pardoes Pax Kinderhulp afde lingen en tal van andere instellin gen. Siem heeft het zelfs voor elkaar gekregen, dat echte Disney acteurs in originele Mickey en Mini Mouse kostuums een aantal keer bij zieke kinderen zijn langsgegaan. Met een hele lading Disney knuffels om uit te delen. Acteur Bart van Vliet speelt de piraat, Angelique den Dunnen kruipt regelmatig in de rol van clown. Beiden halen enorm veel voldoening uit him 'hobby' en zijn blij dat ze kin deren met hun interactieve spel kun nen verwennen. „Die blije gezichtjes geven ons energie. Toch is het soms ook heel emotioneel, dan pinken we na afloop gerust een traantje weg." Nieuwe acteurs zijn welkom bij Stichting Samen Spelen. Want hoe meer spelers zich beschikbaar bestellen, des te beter de spelers lijst kan worden ingevuld bij een aanvraag. Je bent niet gebonden aan een vaste repetitieavond en kan zelf aangeven wanneer je mee kan doen. Siem: „We zijn in 15 jaar professioneler geworden en houden ter kennismaking een auditie om te beoordelen of mensen kimnen improviseren. Daarnaast verlangen we ook een verklaring omtrent het gedrag, waarvoor Stichting Samen Spelen de onkosten vergoedt." Dus als het spelen voor Stichting Samen Spelen je aanspreekt, of je wilt de stichting op een andere manier ondersteunen, neem dan contact op met Siem Schoon, tel. 0251 - 317432, e-mail: info@stichtingsamenspelen. nl. Doneren kan ook, op rekening nummer 47.83.18.898, ten name van Stichting Samen Spelen. Acteurs van Samen Spelen clown; Angelique den Dunnen; piraat: Bart van Vliet; fee: Samantha van der Eng; heks: Miranda Roemer. Foto: Caroiien Breed LIMMEN - Het duurt nog even, maar u kunt zich nu al aan melden voor deelname aan de expositie 'Limmen Creatief en Artistiek'. Deze door Limmen Cultuur geor ganiseerde expositie vindt plaats op zaterdag 3 en zondag 4 maart in de sfeervolle boerderij Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. De toegang voor de bezoekers is gratis. Deze zeer gevarieerde 'kunstmarkt' geeft u een kijkje in de artistieke wereld van hobbyisten en kunste naars uit Limmen en wijde omge ving. Bent u creatief en vindt u het leuk om uw werk te exposeren,dan is dit de gelegenheid hier voor. Uiteraard kimt u uw werk ook te koop aanbieden. Let op het aantal deelnemers is beperkt. U kunt zich opgeven tot 10 februari per e mail htkramer@kpnmail.nl ook kimt u bellen met mevrouw W. Calf, tel. 072-5333612. Voor informatie: www. limmencultuur.nl. V.l.n.r.: Marian Zonjee-Zonneveld van gemeente Castricum, Jack Stroomer van gemeente Schermer, Alwin Hietbrink van gemeente Bergen, Jacob Oudenkerken gemeente Heiloo, Simon Binnendijk van gemeente Heerhugowaard, Jan Nagengast van gemeente Alkmaar, Ilse Overzier van gemeente Langedijk, Hans van Os van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Aangeleverde foto REGIO - Donderdag 26 januari tekenden zeven wethouders en een hoogheemraad het conve nant voor intensievere samen werking in de afvalwaterketen. Marian Zonjee-Zonneveld van gemeente Castricum, Jack Stroomer van gemeente Schermer, Alwin Hietbrink van gemeente Bergen, Jacob Oudenkerken gemeente Heiloo, Simon Binnendijk van gemeente Heerhugowaard, Jan Nagengast van gemeente Alkmaar, Ilse Overzier van gemeen te Langedijk, Hans van Os van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Hiermee wordt verdere invulling gegeven aan het Bestuursakkoord Water. In dat akkoord staat dat gemeenten en waterschappen door samenwer king in de afvalwaterketen in 2020 380 miljoen euro moeten hebben bespaard. De gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, en Schermer zijn de volgende gemeenten die samen met het hoogheemraadschap ver dere besparingen gaan realiseren. EGMOND - Het videojournaal uit Schoorl, daar al jarenlang een succes, heeft zijn gren zen verlegd en komt nu ook in Egmond. Het Videojournaal toont een mooie compilatie van gebeurtenissen in de BES gemeente. Onder andere van de storm die in 2010 in Egmond woedde, zijn fraaie opnames gemaakt. De zand verstuivingen in de straten leveren wonderlijke beelden op. Laat u verrassen en kom gezellig kijken op donderdag 16 februari, van 14.00 tot 16.00 uur in Heegemunde, Herenweg 37 in Egmond-Binnen. De entree bedraagt 5,- per per soon. U dient zich vooraf aan te melden bij één van de wijksteun- punten: Hanswijk, tel. 072-5065204, Binnenhof, tel. 072-5821450 of Sanderij, tel. 072-5095267. De wijk- steunpunten zijn dagelijks bereik baar van 09.00 tot 12.00 uur. EGMOND - Het is al weer bijna zo ver: Egmond aan Zee wordt weer Jutterdonk! In het week end van 18 en 19 februari mag iedereen weer een feestmuts op. In de Wal is op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur een leuke jeugd-camavalsavond. Kom met je vrienden en verkleed je allemaal als clown, cowboy of allemaal in een kleur. Er zijn weer leuke prijzen te winnen. Prins Frits en de raad van elf zullen de mooiste kiezen. Zaterdagavond is het groot feest in 't Juttervlak (in de Julianastraat). Iedereen is hier welkom voor een dolle avond. De prijs is all-in 25,-. Op zondag weer de beroemde optocht door het dorp. Hiervoor kan iedereen een kar lenen bij M. Gul, wel even reserveren. Een trek ker dien je zelf te regelen. De start van de optocht is 14.00 uur op het Winkelmanplantsoen, aanmelden voor de jury vanaf 13.30 uur, alle kinderen krijgen hier ook een zakje snoep van de organisatie. Na de prijsuitrijking op het Pompplein is er nog een groot kinderfeest in 't Vlack voor alle kinderen die wil len swingen met een prins. Voor meer informatie, tel. 072-5064559 of even mailen naar: henkeninge® quicknet.nl of a.borghols@quick- net.nl. Bezoek ook de site camava- legmond.jouwweb.nl. Namens het bestuur van carnavalsvereniging 't Alf Ellefie: drie maal Alaaf en graag tot ziens!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17