AH Limmen i gestart met een unieke bouwsteen spaaractie! BEAAmglM Het principe is eenvoudig. Villa Lilla Buurtzorg Heiloo geopend Voorleesfeestje druk bezocht H E I L O O BEDRIJF BELICHT VERBOUWING BIJ AH LIMMEN Tijdens de bouw blijft AH Limmen gewoon open! 5 AH Limmen gaat aanbouwen. Om uw winkelgemak te vergroten, gaan wij aan de achterzijde van ons pand fors verbouwen en uitbreiden. Bouwsteen spaaractie. M Tijdens de bouw houden wij een unieke 'Bouwsteen Spaaractie'. Met deze spaaractie wil AH Limmen bekende verenigingen 3E3& I uit Limmen financieel ondersteunen. Dat T5BBBT 1 betekent voor u, dat u ook een financieel BO U Wbouwsteentje aan een vereniging kunt bijdragen. Hoe meer actiekaarten u inlevert, des te groter wordt onze steun aan de verenigingen. Het kost u niets, doe daarom enthousiast mee! UITKIJKPOST i FEBRUARI 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Paulien Abeouwer-Stam, Susanne Koomen, Omloop 13, 1852 RJ Heiloo, tel. 072 - 5090030, www.villalilla.nl, e-mail: info@villalilla.nl. HEILOO - Villa Lilla, het baby- en peuterparadijsje aan de Omloop in Heiloo, bestaat tien jaar! Dit kinderdagverblijf is gelegen in een rustige en groene omgeving die volop gelegenheid biedt om peuters met de natuur kennis te laten maken. Het grenst namelijk aan het achtergelegen park, is met de auto toch uitstekend bereikbaar en heeft bovendien mime par keergelegenheid pal voor de deur! Het mime, lichte pand voldoet aan alle hedendaagse wensen en strenge eisen die aan een kinderdagverblijf wor den gesteld. De mooie, beschutte buitenspeelplaats wordt in alle jaargetij den dagelijks benut. Villa Lilla wordt gerund door Susanne Koomen en Paulien Abeouwer- Stam. De twee kennen elkaar al vanaf de opleiding voor kinderleidster. Ze zaten in dezelfde klas en het klikte meteen tussen beiden. En beiden wilden na hun opleiding het liefst voor zichzelf beginnen, dus waarom niet samen! Paulien: „Zo konden we onze opvattingen en ideeën over kwali teit en kinderopvang op onze eigen manier in praktijk brengen. De vier jaar voorbereiding, nodig voor de uitvoer van hun plan, hebben ze goed besteed. De gemeente stelde de voorwaarde, dat kinderdagverblijf Villa Lilla ook een buitenschoolse opvang zou realiseren. Dat kon uiteindelijk op een prachtige locatie bij Het Baaije. Paulien en Susanne waren met een enthousiast over deze plek. Susanne: „We waren nauw betrokken bij de bouw van het pand en konden onze ideeën over de in onze ogen ide ale indeling bij de architect kwijt." De grondige voorbereiding heeft zijn vruchten afgewoipen op het hoge kwaliteitsniveau vanaf de start, iets waar Villa Lilla nog altijd van profiteert. Inmiddels is de bso van Villa Lilla enkele jaren geleden verhuisd naar de bovenverdieping van basisschool De Springsehans Centrum. Het kinderdagverblijf aan de Omloop heeft hiermee meer ruimte voor dagopvang gekregen. Het team van Villa Lilla (25 vaste- en vijf invalkrachten) bestaat uit gemotiveerde pedagogisch medewerkers met een goede mix van alle leef tijden. Paulien: „Het verloop in personeel is laag bij Villa Lilla; velen wer ken hier al vanaf het begin en dat zegt iets over de goede onderlinge sfeer Alle pedagogisch medewerkers werken volgens hetzelfde pedagogisch plan en worden regelmatig bijgeschoold." Zo hebben alle pedagogisch medewerkers de Triple P training (positief opvoeden) en jeugd EHBO gevolgd en beheersen de Uk Puk leermethode, waarbij vroegtijdig een eventuele leerachterstand kan worden gesignaleerd. Him gedeelde passie voor het werken met kinderen maakt dat Paulien en Susanne iedere dag met veel plezier naar hun werk gaan. Susanne: „Kinderen zijn van nature positief en vrolijk ingesteld." Elke dag is min stens één van beiden aanwezig. Ze kennen dan ook alle kinderen bij naam. Eventuele uitbreiding met een andere vestiging zien ze niet zitten; veel lie ver handhaven ze persoonlijke aandacht en het huidige hoge kwaliteitsni veau op deze ene, maar dan wel schitterende locatie! HEILOO - Heiloo is een thuis zorgorganisatie rijker; op vrij dag 27 januari werd Buurtzorg Heiloo aan de Van der Feen de Lilleweg feestelijk geopend. In totaal telt Buurtzorg Nederland al 430 vestigingen verspreid over het land. Volgens oprichter en directeur Jos de Blok, die de officiële ope ning verrichtte, is ook in het bui tenland interesse getoond voor dit succesvolle thuiszorgconcept. Het geheim achter het succes is vol gens De Blok, dat Buurtzorg geen ingewikkelde organisatiestructuur kent. „Bij Buurtzorg wordt gewerkt met kleine, zelfstandige teams met hoogopgeleide wijkverpleegkun digen en ziekenverzorgenden. Zij kennen de wijk en bouwen door de kleinschaligheid al snel een band op met him cliënten. Een team van Buurtzorg stuurt zichzelf aan. Dat werkt veel efficiënter en scheelt enorm in de kosten. Door de korte lijnen weet de klant snel waar hij/zij aan toe is. Buurtzorg medewerkers anticiperen op de persoonlijke situ atie van cliënten, denken met hen HEILOO - In samenwerking met Peuterspeelzalen Heiloo hield Bibliotheek Heiloo op zondag 29 januari, ter afsluiting van de Nationale Voorleesdagen, een voorleesvoorstelling voor peu ters. Marieloes Koopman van elownstiehting Potitco bracht voor een 'uitverkochte bieb' op zondag ochtend twee tafelvoorstellingen over het prentenboek 'Mama Kwijt' van Chris Haughton. Mama Kwijt is uitgeroepen tot Prentenboek van het Jaar en gaat over de kleine uil, die per ongeluk uit zijn nest is gevallen en zijn moeder is kwijtgeraakt. Met haar verbeeldende vertelkunst en aanstekelijke liedjes wist Marieloes haar zeer jonge publiek te boeien en in het verhaal mee te nemen. De peutere leefden helemaal mee met de avonturen van de kleine uil en zijn pluizige vriend. Met haar verbeeldende vertelkunst wist Marieloes haar zeer jonge publiek te boeien. Foto: Carolien Breed mee en zoeken samen naar oplos singen. Dat creëert rust; ook bij de mantelzorgei's!" Buurtzorg Heiloo, gestart sinds 1 september 2011, is 24 uur per dag bereikbaar. Het team van Buurtzorg Heiloo bestaat uit Monique Heijne, Silvia Rabenberg, Loes Duin en Sylvia Leijen. Zij heb ben er zin in! Meer informatie: www.heiloo.buurtzorg.net. Silvia Rabenberg, oprichter Buurtzorg Nederland Jos de Blok, Monique Heijne, Loes Duin en Sylvia Leijen tijdens de opening van het kantoor van Buurtzorg Heiloo. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5