Wijkgericht werken in Heiloo Burgemeester leest voor bij Kits OOnlie H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Informatie Heiloo Partnerverlies Houtdraaien Zin in opruimen Digitale fotobewerking Praag Zondagmiddag Café Papierknipkunst Belastingaangifte Goulash-avond Successierechten Computerclub Werkeloos na diefstal bus Onderzoek naar regionaal zwembad Showhero voor mensen met beperking groot succes Jan Sengers rijdt laatste melkrit UITKIJKPOST FEBRUARI 2012 I STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl HEILOO - Thuiszorgorganisatie Actie Zorg introduceert en coördineert het wijkgericht werken in Heiloo in samenwerking met Stichting Welzijn Heiloo. Met name voor cliënten met een meervoudige zorgvraag of cliënten die niet kunnen terugvallen op mantelzorgei's geeft dit grote voordelen. Ze worden niet van het kastje naar de muur gestuurd. Vanuit één groep vaste hulp- en zorgverleners worden zij ondersteund bij het vinden van de juiste hulp op het juiste moment. Daardoor betekent wijkgericht werken soms het verschil tussen thuis vereenzamen of deelnemen aan een activiteit. En tussen vele onbekende gezichten over de vloer of omringd worden door bekende en vertrouwde medewerkers. Het team in Heiloo bestaat uit huis houdelijk medewerkers, verzorgenden, verpleegkundigen, ambulante bege leiders, consulenten en vrijwilligers. Zij zijn een vraagbaak en ondersteunen cliënten en mantelzorgei's op het gebied van zorg, welzijn en/of dienstverle ning. Deze manier van werken verbindt op een heel natuurlijke wijze profes sionele zorg en vrijwilligerszorg met elkaar. Daarnaast is er een uitgebreide wijkkaart gemaakt met voorzieningen, diensten en producten van andere aanbieders in de wijk. Zo kimnen cliënten en wijkbewoners direct antwoord krijgen op him wagen van een van hun bekende medewerker(s). Volgens Actie Zorg betekent het wijkgericht werken de samenwerking en geregeld overleg tussen professionele en wijwillige hulp- en zorgverleners in de wijk. Meer informatie: www.actiezorg.nl of tel. 072-5400400. HEILOO - Overal in het land lazen bekende en minder bekende Nederlandei's kinderen voor in kinderdagverblijven uit het prenten boek Mama kwijt van Chris Haughton tijdens het Voorleesontbijt. Ook Kinderopvang Kits Oonlie heeft dit jaar de Voorleesdagen niet onopgemerkt voorbij laten gaan. De leidsters hebben samen met de kinderen mooie knut selwerken gemaakt over het voorleesboek en op het kinderdagverblijf aan de Kennemerstraatweg heeft de burgemeester van Heiloo, Hans Romeijn, de kinderen voorgelezen. Op het kinderdagverblijf in Limmen heeft de bur gemeester van Castricum, Toon Mans, het voorleesboek ter hand genomen en de kinderen getrakteerd op een spannend verhaal. Op de Laan van Muijs heeft Rina Schut voorgelezen. Net als vorig jaar waren ook deze ochtenden weer een groot succes! Donderdag 2 februari verstrekt Ineke van Exter in het Trefpunt informatie over voorzieningen, die aangevraagd kimnen worden om zo lang mogelijk zelfstandig thuis te kunnen blijven wonen. Onze ouderenadviseur/coach Jolanda Vlaar vertelt over haar werkzaam heden en Claudia Spit geeft infor matie over onze Servicepas, Graag Gedaan en boodschappenseivice. Aanvang 14.00 uur, entree gratis. De volgende bijeenkomst van de Lotgenotencontactgroep Partnerverlies is op dinsdag 7 febru ari om 13.30 uur. Vertoond wordt de film The Pitch of Grief waarin vier mensen vertellen over de recente dood van een geliefd per soon. Entree inclusief consumptie 5,-. Karlijn Sengers verstrekt meer informatie, tel. 072-5331297, mail welzijnscoach@welzijnheiloo.nl. Niek Morsch verzorgt een korte kennismakingscursus houtdraai en. De eerste les is op woensdag 8 februari van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten: 34,50 (seivicepas 32,78) voor drie lessen. Telefonisch inschrijven. Op woensdag 8 februari komt Ineke van Steenoven met tips voor wie niet precies weet hoe te begin nen met opruimen. Aanvang 19.30 uur, locatie Trefpunt, kosten 14,- (seivicepas 13,30). Telefonisch aanmelden. Op maandag 13 februari om 09.30 uur start de cursus Digitale foto bewerking voor beginners. U leert uitsnijden, belichting aanpassen, retoucheren, kleurcorrecties maken en plaatsen van tekst in de foto. Bij het boek wordt het programma meegeleverd. Zes lessen van ander half uur voor 99,- (seivicepas 94,05) exclusief cursusboek a 27,-. Jan Timmerman verzorgt zon dag 5 februari een lezing over de Cultuurgeschiedenis van Praag. De lezing met diaprojectie begint om 14.00 uur, zaal open om 13.30 uur, entree 5,-. Leden van de buurtbus kimnen voor haal- en brengservice bellen met tel. 072-5331297. Zondag 5 februari is er weer Zondagmiddagcafé. De cursus Papierknipkunst onder leiding van Janna van Zuijlen begint op donderdag 7 maart, van 13.30 tot 15.30 uur. Van oude volkskunst naar eigentijdse knipsels, spelen met schaar en papier. Kosten 65,- (seivicepas 61,75) voor zes lessen, exclusief materiaalkosten, die zijn ingeveer 3,50. Onze deskimdige vrijwilligers staan paraat om te helpen bij uw belastingaangifte, tegen een kleine vergoeding. Er wordt tegelijkertijd ook gekeken naar de zorgtoeslag en de huurtoeslag. Tel. 072-5331297. Samen eten in het Trefpunt, op vrijdag 18 februari. Tomatensoep, Hongaarse goulash met rijst en/of puree, gemengde groenten en sla. Na de verrassingsvla is er nog een rondje koffie/thee van het huis. Met weer een gratis verloting. Aanvang 18.00 uur, prijs 14,-. Aanmelden bij de receptie of telefonisch. Hoe zit dat nou precies, betalen de kinderen straks belasting over de erfenis? Op woensdag 29 februa ri vertelt notaris Van Leersum alles over nalatenschappen. Ruimschoots gelegenheid voor vragen uit de zaal. Locatie Trefpunt, aanvang 14.00 uur, entree 3,75, telefonisch reser veren. Maandag 6 februari is er weer inloopavond van de Computerclub, vanaf 19.30 uur. HEILOO - De bus van de rondrij dende kaasboer Cees Castricum uit Heiloo is gestolen, meldt RTV-NH. Dat betekent een ramp voor Cees, die daarmee in één klap werkeloos is geworden. De bus betekent alles voor Castricum, die daarmee langs klanten gaat. Het is zijn kantoor, koelkast én werkruimte, com pleet met weegschalen. De auto zat vol met kaas en boerenzui- vel. Zijn bedrijf onder de naam Hollands Welvaren is een groot handel in zuivelproducten en spijsoliën en -vetten. Het werk gebied ligt in de regio waar hij al jarenlang bij afnemers langs de deur komt. „Nu de bus gesto len is, heeft Cees geen werk meer", meldt RTV-NH. Zondag 29 januari rond 17.00 uur is de auto gestolen bij de woning aan De Stuifbergen. Het betreft een witte, verlengde Mitsubishi L400 met koelinstallatie, kenteken 91-VF-TG. Castricum schat de schade op minimaal 20.000 euro. HEILOO - De gemeente gaat onderzoeken hoe ze voor de inwo ners een zwemvoorziening kan behouden waarbij de exploita tiekosten zo laag mogelijk zijn. Daarbij wordt ook gekeken naar een regionaal zwembad. Het col lege van burgemeester en wethou ders heeft besloten twee onder zoeken te laten uitvoeren. Een onderzoek naar de exploitatie van zwembad Het Baafje en een onderzoek naar de haalbaarheid van een regionaal zwembad met de gemeenten Castricum en Bergen. „Zwembad Het Baafje heeft al jaren een relatief grote negatieve exploitatie. Voor 2011 en 2012 zijn voor de korte termijn maatregelen getroffen om de exploitatie te ver beteren", meldt een woordvoerder. „Om het exploitatietekort verder terug te dringen laat het college een onderzoek uitvoeren door des kundigen." De gemeenteraad van Heiloo heeft het college gevraagd om de haalbaarheid van een zwem bad voor de inwoners van Heiloo verder uit te werken. „Om deze uit werking verder invulling te geven wordt ook de mogelijkheid van een regionaal zwembad onderzocht." De uitkomsten van het onder zoek zullen worden besproken in de commissie Maatschappelijke Zaken en met 'de vrienden van het Baafje'. HEILOO - Op vrijdagavond vond in Theater de Beun een talen tenshow voor mensen met een beperking plaats: Showhero! Organisatoren Maurice van der Poll en Lucas Bugter zijn dolen thousiast: „De zaal zal helemaal vol! Het is mooi om te zien dat we een show kunnen maken die de zowel kandidaten en jury als het publiek echt lijkt te raken." Er wordt nu gewerkt aan een DVD van de avond, met daarnaast het verhaal rondom Showhero. Deze is te reserveren op www.showhero.nl. Aangeleverde foto HEILOO - Hij was totaal verrast maandagnacht, toen zijn vrouw Ina en dochter Anisha hem op zijn allerlaatste rit met de melkwa gen verrasten in Stompetoren. „Wat doen jullie nou hier?!", riep de verbaasde Heilooër uit. Om vervolgens de bloemen en kus sen van zijn vrouw en dochter in ontvangst te nemen. Melkrijder Sengers gaat woensdag met pensioen en verkoopt zijn melkwagen aan de gemeente Bergen. Zijn voormalige tankwagen wordt tech nisch aangepast, rood geschilderd en voorzien van zwaailichten. De melk wordt vervangen door water zodat de brandweer altijd over een flinke voorraad bluswater beschikt, mocht er weer eens brand uitbreken in de duinen. Een mooie bestemming, meent Sengers, die zelf 26 jaar lang lid was van de vrijwillige brandweer in Heiloo. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7