XXL weken bij Bakkerij Zoon Cholesterol-meetdag bij kring apotheek Sibilo Duurzaam ondernemen, het nieuwe normaal? OLV ter Nood eert Maria H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER INGEZONDEN BRIEVEN ierenbescherming Onterecht kappen haagbeuken Trefpunt treft 'o'punt Vrijwilligers Buurtbus verrast met Valentijnstaart UITKIJKPOST i FEBRUARI 2012 HEILOO - Vanaf 1 februari gaat het weer helemaal los bij Bakkerij Zoon in t loo, dan starten de XXL weken en zijn er talloze spectaculaire aanbie dingen. Om in tijden van crisis niet te hoeven bezuinigen op het dagelijkse brood, krijg je bij bakkerij Zoon nu het derde brood gratis. „Dit betekent niet alleen een pan wit of bruin, maar vooral de speciale broodsoorten, die de gezondheid juist bevorderen", aldus de bakker. De innoverende bakkerij gooit het roer om en wordt al aardig populair met hun broodsoorten op basis van biodesem (brood zonder gist). Bekende soorten waren al het 'spelt- brood', 'finnen brot' en het 'koolydraatarme slankbrood'. Nu dus de kans om naast uw vertrouwde broodje eens een rozemarijnbrood met zeezout, een honing mosterd boulette of een hollandsgrof brood uit te proberen. „Graag willen we de mensen blijven infomeren in de winkel en het goede van brood laten beleven bij de klanten", aldus de bakker. Om het nog gekker te maken mag je af en toe ook jezelf wel eens verwennen, dus is nu de vierde gevul de koek en tompouce gratis. Ook is er actie met de witte bollen, maar kom vooral de XXL weken beleven in de moderne winkel in 't Loo. HEILOO - Op dinsdag 7 februari wordt er in de Kring-apotheek Sibilo in Heiloo een cholesterol meetdag gehouden. Deze dag wordt de unieke mogelijkheid geboden om op afspraak een gratis cholesterolmeting te laten uitvoeren, gevolgd door een persoonlijk advies voor een gezond hart en gezonde bloedvaten. Uit onderzoek blijkt dat minder dan de helft van de Nederlandei's niet weet hoe hoog zijn cholesterol is. „Daarom nodigen we mensen uit om bij Kring-apotheek het cholesterolgehalte te komen meten. Op die manier ontdekken we of de waarde op of onder de norm van 5 ligt", aldus mevrouw Haverman van Kring-apotheek Sibilo. Via mevrouw Haverman kan voor die dag een afspraak worden gemaakt. Veel mensen weten ook niet wat ze kunnen doen om het cholesterol gezond te houden of te verlagen. Het leefstijladvies na de cholesterolmeting in de Kring-apotheek zal ook ingaan op meer bewegen, het vermijden van vette voeding en bij voorbeeld margarine te gebruiken in plaats van boter. In sommige geval len kan het helpen om cholesterolverlagende producten te gebruiken. Voor meer informatie over de Cholesterol Meetdag in de apotheek kunt u terecht bij Kring-apotheek Sibilo in Heiloo. REGIO - Rabobank Noord-Kennemerland houdt op maandag 6 februari een bijeenkomst over duurzaam ondernemen. Ondernemers uit het werk gebied van de bank zijn welkom. De bijeenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis van Millenniumgemeente Castricum aan het Raadhuisplein in Castricum en duurt van 15.30 tot 19.00 uur. Er zijn die middag drie sprekers over dit onderwerp. Herman Verhagen, schrijver uit Castricum, zal zijn boek 'De Duurzaamheidsrevolutie' presenteren. Aansluitend zullen Thijs Pennink, directeur van de Kamer van Koophandel Noordwest-Holland en Bouwe Taverne van de afdeling Duurzaam Ondernemen van Rabobank Nederland ieder vanuit hun eigen invalshoek ingaan op het boek. Aansluitend kimnen de ondernemers met elkaar, met de sprekers en met vertegenwoordigers van de gemeente in discussie over 'duurzaam ondernemen'. Is het een kans voor de toekomst of zelfs pure noodzaak? Het programma is als volgt: 15.30 uur: ontvangst met koffie en thee, 16.00 uur: welkom door Jan Klaver, directeur Bedrijfsmanagement Rabobank Noord-Kennemerland, 16.05 uur: Herman Verhagen over 'De Duurzaamheidsrevolutie', 16.25 uur: Thijs Pennink over MVO-dynamiek in de regio, 17.00 uur: Bouwe Taverne over Rabobank en duurzaamheid, 17.15 uur: vragen en discussie, 18.00 uur: netwerkborrel, 19.00 uur afsluiting door wethouder Christel Portegies. Aanmelden voor deze bijeenkomst kan tot en met vrijdag 3 februari via bedrijven@nkl.rabo- bank.nl. HEILOO - Zaterdag 11 februari is het al weer 154 jaar geleden dat de Moeder van God voor de eer ste keer verscheen in Lourdes aan Bernadette Soubirous. Lourdes groeide door de jaren uit tot een internationale bedevaart plaats waar sindsdien duizenden miljoenen mensen troost en steun vonden in haar liefdevolle voor spraak en zorgzaamheid die bij de grote in Lourdes werkelijk voelbaar is. Zij die er geweest zijn weten ken nen het. In Heiloo wil men niet aan deze belangrijke gebeurtenis voor bij gaan. In het bedevaartsoord van OLV ter Nood in Heiloo zal op deze dag de mis plechtig worden gevierd in de kleine grote kapel waarbij het koor Ubi Caritas de viering zal Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Dojo 't Loo Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, poli tieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. opluisteren. Na de plechtigheid binnen in de kapel zal men, als het weer het toelaat, in processie naar buiten trekken om Maria te eren door hulde te brengen aan het beeld van OLV van Lourdes dat bij de vij ver staat opgesteld. Na afloop komt men nog samen in het Oesdom voor een beker warme chocola demelk om daarna lichamelijk en geestelijk gesterkt huiswaarts te keren. De H. Mis in de Grote Kapel begint om 12.00 uur. Om 11.30 uur wordt er Rozenkrans gebeden en om 12.00 uur is de eucharis tieviering. Na de eucharistie is er processie naar het Mariabeeld in het park. Daarna kunt u ziekenze gen halen in de grote kapel. Voor meer informatie tel. 072-5051288 of www.onzelievevrouwternood.nl. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 51-50071, e-mail: info@dierenbe- schermingnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. -5332879, e-mail: info@vissenbeschenning.nl, internet: www.vissenbeschenning.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alann- nuimner: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Geen. Gevonden Geen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Deze foto is na de week van 6 februari in de Keldercroftlaan niet meer te maken. En dan doelen wij niet op het feit, dat er geen auto in de laan te bekennen is. Wij refereren aan een gemeentelijk schrijven van 20 januari 2012 waarin met het oog op de bezuiniging het kappen van 19 fraaie haag beuken wordt aangekondigd. Het jaarlijks scheren van deze bomen is een te kostbare zaak. Ook in Heiloo moet bezuinigd worden: dat is voor ons zonneklaar. Maar wij vragen ons wel af of deze rigoureuze maatregel de enige optie is. De gemeenteraad heeft kortgeleden het 'Groenbeleidsplan' vastgesteld. Daarin wordt onder andere als beleid aangenomen, dat gezonde bomen niet zullen weggehaald zonder zwaarwegende argumen ten. En tevens, dat medewerking van de burgei's op meerdere manieren zal worden gezocht. Waarom is daarover geen samenspraak met de buurtbe woners geweest? De schitterende bomenrijen zijn in een aantal decennia beeldbepalend voor onze laan geworden. Aan dat kenmerkende karakter wordt onomkeerbaar afbreuk gedaan. Wij betreuren dat en hebben dit als twee bezorgde Keldercroftlaan-bewoners aan de Wethouder van Beheer Openbare Ruimte en aan de fractievoorzitters kenbaar gemaakt. Hopelijk is het niet te laat en kan de maatregel nog eens tegen het licht worden gehouden. Frits Sandkuijl en Gert jan de Waard Heiloo Ik waande me even terug in het boek 'Heiloo een dorp in oorlogstijd' ook toen werden mensen uit hun huizen gezet en geëvacueerd voor inwoning elders in de gemeente. De ouderen die him activiteiten al sinds 22 mei 1953 rond de plek van het huidige Trefpunt organiseren worden gedwongen deze plek te verlaten. De aannames hieromtrent zijn flinterdun en geven de indruk van een centenkwestie, teiwijl de buitenruimte rond het Open Huis schier onbegaanbaar voor ouderen is. Ook bleek het democratisch gehalte afgelopen maandag niet boven die van in het boek verwoord uit te stijgen. D'66/GL ging hierin het verst door het rapport klakkeloos te volgen, terwijl je van hen juist meer welzijn veiwacht, maar ja eenmaal in het centrum van de macht vergeet je zo iets gauw. Daarin waren Heiloo-2000, de NCPN en mevrouw Ris gelukkig veel kritischer, bij de overige partijen kan het vriezen of dooien, maar ook him ondertoon was voor de ouderen niet bepaald hoopgevend. De ouderen die jarenlang gestreden hebben voor een eigen rustige plek en deze via de Willibrordschool in 1997 him Trefpunt kregen zijn weer terug bij af, hun welzijn wordt hiermee zo als zo vaak bij ouderen gedecimeerd tot een 'Nietzijn'. Tom ten Hoope Heiloo HEILOO - D66 Heiloo was bij de presentatie van de nieuwe Buurtbus waar veel van de ruim veertig vrijwilligers aanwezig waren. In het kader van de jaarlijkse D66 Valentijnsactie waar bij vrijwilligers in het zonnetje worden gezet, bood fractieleider Hans van Halem met D66 Heiloo voorzitter Marieke Hendriksen twee taarten aan. Omdat deze groep vrijwilligers nooit bij elkaar komt, werd in overleg met de Vereniging Buurtbus Heiloo beslo ten de verrassingsactie vervroegd bij de presentatie van de nieuwe Buurtbus te laten plaats vinden. Want: de nieuwe bus is prachtig, maar zonder de geweldige inzet van alle chauffeurs kan hij niet door Heiloo rijden! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9