Shakespeare Het is prima schaatsen op een ondergelopen bollenveld in Limmen in de Slotkapel In acht dagen je kijk op de wereld veranderen NIEUWS UIT DE REGIO Duinzand bij Jazz Session Club JAC. P. THIJSSE^s COLLECE www.jpthijsse.nl EGMOND - Volgende week verschijnt de vertaling van 'Sonnetten voor de Donkere Dame' van Shakespeare, geschreven door de Egmonder Bas Belleman. Op zondag 12 februari om 15.00 uur treedt hij daar vervolgens mee op in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef, samen met de virtuoze pianiste Mirjam Karres. Pianiste Mirjam Karres en dichter Bas Belleman wisselen elkaar af met pianomuziek van Ravel en sonnet ten van Shakespeare. Ook al liggen er eeuwen tus sen hen, soms lijken Ravel en Shakespeare elkaar een blik toe te werpen. Wie de muziek van Ravel hoort en de sonnetten van Shakespeare leest, merkt al snel hoezeer ze overeenkomen in tim bre, virtuositeit, tragiek en moed. In dit programma speelt pianiste Mirjam Karres de Valses Nobles et Sentimentales (1911), een serie korte, afwisselende muziekstuk ken: soms klinken ze verleidelijk, dan weer bitter, soms vitaal, dan weer gekrenkt, soms melancho lisch, dan weer vrolijk - maar altijd elegant. In antwoord op die muziek leest dichter Bas Belleman in zijn nieuwe vertaling sonnetten van William Shakespeare. Die komen uit de reeks gedich ten voor de Donkere Dame. Daarna speelt Karres pianostukken van Chopin, Debussy en Mompou en leest Belleman daarbij eigen gedichten. LIMMEN - Het onderwater zetten van bollenland is een milieuvriendelijke manier om allerlei onge dierte in de bodem te lijf te gaan. Maar je kunt er ook, al na een paar nachten vorst, vrij snel en vei lig op schaatsen! Het ondergelopen bollenveld achter Holland Blumenmarkt leent zich 's winters dan ook uitstekend als ijsbaan. Een paar geluidsboxen voor gezellige muziek, een bankje om je schaatsen op aan te trekken en een koek en sopie tent voor de inwendige trek; meer is er voor oer-Hollandse ijspret niet nodig. Een winters zonnetje, een strak blauwe lucht en windstil weer zijn mooi meegeno men. Foto: Ricardo Marcker LIMMEN - Op zondag 12 februari vanaf 16.00 uur in de Vredeburg te Limmen treedt tijdens de maande lijkse sessie van Jazzclub Limmen voor het eerst in het openbaar op het kwintet 'Duinzand', samen met zangeres Ellen Gosselink. Op Koninginnedag 2010 speelde Hans Gosselink op zijn synthesizer 'Lover Man'. Jan Moerbeek (cor net, bugel) was daarvan zozeer onder de indruk, dat hij Hans heeft gevraagd om samen iets op te zetten. De formatie Rumble was juist ontbonden, zodat Rogier Verbeent (basgitaar en gitaar) en Jannes Engel (drums) beschik baar waren. Via hen maakte Andrea Milano (saxen, fluit) zijn entree. Omdat Andrea alles 'op gehoor' speelt - en hoe! - heeft hij een grote inbreng bij de reper toirekeuze. Nummers als 'Sugar' en 'Wayning Moments' zijn door hem voorgesteld. Ellen Gosselink (vocals) heeft evenveel gevoel voor nummers uit het swing- als uit het bossarepertoire. De band streeft naar een uitgebalanceerde 'soimd' en stelt sfeer boven virtu ositeit. Met zijn zessen hopen de leden van 'Duinzand' niet alleen met de naam van de groep een vakantieachtig ontspannen gevoel op te wekken. De toegang is vrij, maar u kimt de Jazz Session Club steimen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 0725053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. LIMMEN - Ooit gedacht om men sen te helpen die in armoede, honger en analfabetisme leven? Vier gemotiveerde jongeren uit Limmen gaan van 25 februari tot en met 4 maart deze uitdaging aan. Berdien Oiling (25), Wim Hoogenboom (27) en de zusjes Inge (24) en Marit Bakker(18) gaan, onder leiding van Yvonne Zomerdijk van Stichting WOL en Johan Oiling, een week helpen op het onderwijs complex Zoodo in Ouahigouya (Burkina Faso). Dit is niet het enige, er staat ook een 24-uurs ver blijf in een traditioneel dorp op het programma. De jongeren hebben elk hun eigen motivatie waarom ze deze uitdaging aan willen gaan. Berdien is al eerder in Afrika geweest en is besmet geraakt met het 'ik-wil-weer- terug-virus', Wim daarentegen wil zien wat de gevolgen zijn van het ontbreken van vakkennis. Inge is heel nieuwsgierig naar Afrika en wil haar kennis overbrengen, haar zusje Marit heeft 'A dream of Africa' en wil de 'cultuurshock' beleven. Deze motivaties hebben geleid tot deze acht daagse reis naar Ouahigouya, die de jongeren helemaal zelf beta len. Wilt u de jongeren helpen him uitdaging tot een succes te maken? Sport- en schoolmateriaal (zon der Nederlandse tekst) is welkom, evenals een financiële bijdrage voor de scholen die zij gaan bezoeken. Draag uw steentje bij op bankre kening 3364.26.577 t.n.v. Stichting WOL o.v.v. 'Uitdaging jongeren'. Schoolmateriaal kimt u afgeven bij Bakkerij Bakker, Vuurbaak 3 in Limmen. Meer informatie op de website www.stichtingwol.com of bij Marit Bakker, tel. 06-25150225. Vlnr: Inge Bakker, Yvonne Zomerdijk, Marit Bakker, Wim Hoogeboom, Berdien Oiling, Johan Oiling. Aangeleverde foto ACTIEF EN ONBEGRENSD

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11