Egmondse Galerie de Kapberg bestaat veertig jaar Voetspecialist bij Ouderenwinkel Limmen Inluiding Carnaval 2012 in Limmen Bijeenkomst Alzheimercafé Alkmaar Muziekvereniging Excelsior renoveert monumentaal pand REGIO 13 INGEZONDEN MEDEDELING Ook kinderen uit Castricum, Heiloo en Akersloot zijn welkom! UITKIJKPOST FEBRUARI 2012 LIMMEN - Een voetdeskundige brengt vrijdag 17 februari een beoek aan ouderenwinkel Limmen, Het Palet 1. Gedurende de hele dag zal deze specia list mensen met voetklachten te woord staan. Er wordt gratis een voetafdruk gemaakt en tekst en uitleg gegeven over de werking van de Vibrionveer, een nieuwe Zweedse uitvoering. De Vibrionveer is een vervangingsmiddel van de klassieke steunzool. In tegenstelling tot de rationele steunzool, die vaak hard en statisch is, heeft de Vibrionveer een verende werking. Deze activeert de spieren en de bloedsomloop. Het dagelijks elastisch verend op natuurlijke wijze lopen zonder vermoeidheid of pijnlijke voeten wordt hierdoor bevor derd. Met name in Duitsland en Amerika heeft de Vibrionveer grote opgang gemaakt onder mensen met voetklachten en daaruit voortvloeiende rug klachten. De veer verbetert op buigzame wijze de stand en de holling van de voet. De gevoelige voorvoet wordt extra door verende kupolen ondersteund en de voet kan weer natuurlijk afrollen. De pijn neemt door deze behande ling af en spieren en banden worden weer krachtiger. Ook wordt door het verende effect bij iedere stap de totale voetvlakte gemasseerd wat een goede doorbloeding bevorderd. Bijkomend voordeel van de Fussgold Vibrionveer is het handzame formaat: de Zweedse vinding past in bijna alle modeschoenen. Mensen met voetklachten en uiteraard ook belangstellenden kunnen zich uitvoerig laten informeren over deze Zweedse uitvinding. Het advies van de specialist is kosteloos. Wel is het zaak van tevoren een afspraak te maken. Ouderenwinkel Limemn is telefonisch bereikbaar op tel. 072-5055055. LIMMEN - Dit weekend wordt alvast het carnaval ingeluid in Limmen. Op zaterdag 11 febru ari wordt dit gedaan met de Amsterdamse avond. Om 20.00 uur opent de Burgerij zijn deu ren om iedereen mee te nemen in een avond vol verrassingen, met diverse gastoptredens. Burgemeester Mans zal ook aanwezig zijn om de officiële sleu teloverdracht te doen. Hiermee wordt het carnavalsseizoen in Gorteldonk officieel geopend! De cheque van 111,11 zal op deze avond worden overhandigd aan een van de geselecteerde doelen. Vrijdag 17 februari is het kin dercarnaval. 's ochtends om 08.45 uur begint het kindercarnaval in Limmen. Clown Coco Christal en het spel Ren je Rot staan op het programma voor de ochtend, 's Middags is er voor de bovenbouw een Playbackshow. De winnaar mag zijn/haar act nogmaals ten gehore brengen tijdens ons bezoek aan bejaardentehuis de Cameren op maandag 20 februari waar carna valsvereniging de Uylenspieghels 's middags bingo spelen met de bewo ners. Zaterdag 18 februari: de Foute Avond. Vanaf 21.00 uur baret het feest los onder begeleiding van de band Back4More. Deze swingende REGIO - De afdeling Noord Kennemerland organiseert in de regio verschillende activiteiten voor mensen met dementie, hun familie en andere belangstellen den. Ook in de maand oktober is er weer een bijenkomst in het Alzheimercafé. Het Alzheimercafé is een trefpunt voor mensen met dementie, hunpartnere, familieleden band speelt heerlijke 80's en 90's muziek en zorgt voor een onverge telijke avond! De naam zegt het al, op deze avond is het de kimst om zo vout mogelijk gekleed te gaan. Het thema voor dit jaar is Gorteldonk in Spaanse Sferen. Laat uw fantasie spreken en verras iedereen met een originele outfit. Uiteraard is het niet verplicht om verkleed te komen! Zondag 19 februari: Optocht in Limmen. Om 13.00 uur verzamelen de karren bij de Vuurbaak (bij de Albert Heijn)in Limmen. Ook dit jaar heeft iedereen weer zijn best gedaan om een originele praalwagen te maken! Alle kinderen vanaf 4 tot en met 9 jaar zijn welkom om op te stappen op een van de twee kinder karren onder begeleiding van een aantal vrijwilligere. Ook kinderen uit Castricum, Heiloo en Akersloot worden uitgenodigd om mee te rij den in deze gezellige optocht! Kinderen vanaf 10 jaar worden uitgenodigd om mee te lopen of te fietsen achter de kinderkarren. Om 13.30 uur start de optocht, welke om 14.45 uur zal eindigen bij de Burgerij in Limmen, waar het feest wordt voortgezet in de Burgerij tot 19.00 uur. Patrick Bouquet en Event4All verzorgen de muziek en zullen ervoor zorgen dat deze carnavals- middag nog lang zal worden herin nerd! Zondagavond: Housefreakers. Vanaf 20.30 uur kan iedereen los gaan op de beats van Dj Juicy Jugs en Rick Beers, die tot 01.00 uur het dak eraf zullen draaien in de Burgerij! Kaarten zijn in de voorver koop te verkrijgen bij Gall Gall in Limmen. Uiteraard zullen er ook kaarten worden verkocht aan de kassa. en vrienden. In het Alzheimercafé wordt dementie bespreekbaar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maatschap pelijke acceptatie en integratie van mensen met dementie. 15 febru ari is dit: 'Verschillende vormen van Dementie'. Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97, Alkmaar. Aanvang: 19.30 uur. Entree is gratis. Voor inlichtingen: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072-5337612. EGMOND - In galerie de Kapberg werd zaterdag 4 febru ari het jubileumjaar feestelijk geopend door burgemeester Hetty Hafkamp in aanwezigheid van vele toegestroomde kunst liefhebbers. Zij deed de nieuwe verlichting aan, die door een donatie van de Rabobank kon worden aangeschaft. De burgemeester werd de jubile umeditie, een prent van Dirck Nab met een gedicht van Jan Loogman (oplage 250 exemplaren) aangebo den. Het was ook het 'startschot' van het tentoonstellingsjaar met een zevental exposities en diverse jubi leumactiviteiten. Tal van bekende kunstenaars worden in 2012 gepre senteerd. Op 5 februari werd de Egmonder tentoonstelling geopend. De traditionele tentoonstelling waar elke Egmonder werk voor kan inleveren. Galerie de Kapberg aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef werd in 1972 opgericht door Helene Min. Zij richtte het schilderachtige -van oorsprong agrarische- pand uit de zeventiende eeuw in als exposi tieruimte voor hedendaagse kimst, waar zowel beginnende als geves tigde kunstenaars hun werk kun nen presenteren. Atie van der Berg, één van de vele vrijwilligere, die zich voor galerie De Kapberg inzet, vertelt dat Helene vroeger naast de Kapberg heeft gewoond. „Ze gaf hier ook haar workshops. Midden jaren zeventig kwam de galerie in financiële problemen. Met steun van een aantal kunstenaars, die toen een veiling hebben georganiseerd waar mee geld werd ingezameld, kon de Kapberg blijven bestaan. Er werd een stichting opgericht; het bestuur, zo'n drie a vier man sterk, regelde alles. In dit jubileumjaar is van 3 maart tot 4 april werk te bewonde ren van drie generaties Min; Jaap, Helene en Willenden. LIMMEN - Het is al door de gemeente aangewezen als gemeentelijk monument en langzaam maar zeker wordt goed zichtbaar dat er in Limmen inderdaad een mooi monumen taal pand terugkomt. Al vanaf eind 2009 zijn de leden van muziekvereniging Excelsior, onder vakkundige leiding van René Levering, iedere zaterdag aan het klussen om him pand te renoveren. De laatste maanden wordt het ook aan de buitenkant zichtbaar dat er werkzaamheden worden uitgevoerd. Het pand staat niet voor niets in de steigers. Er zijn al heel veel posi tieve reacties gekomen op de ont wikkeling rond deze verbouwing. Vooral het buitenaanzicht spreekt bij heel veel doipsgenoten tot de verbeelding. En gelukkig maar, want naast heel veel vrije tijd is er natuurlijk ook de nodige financiële inspanning vereist om dit allemaal te realiseren. Het streven van de muziekvereniging is om halverwege dit jaar het werk te kimnen beëindi gen. Stichting Bloembollenmuseum Limmen gaat de andere helft van het pand aanpakken om daarin weer een museum te realiseren. Niet alleen aan de Schoolweg wordt er in Limmen grondig verbouwd, maar ook de lokale Albert Heijn vestiging wordt aangepakt en vergroot. Beide projecten hebben een raakvlak met elkaar want de planning van ople- Inmiddels wordt de stichting van galerie de Kapberg gevormd uit een bestuur en een aparte tentoonstel lingscommissie, die het expositie- beleid voor zijn rekening neemt. Verder zijn veertig vrijwilligere voor de organisatie actief. Speciaal voor dit jaar is er een jubileum commissie in het leven geroepen. Bestuursvoorzitter Kees Oosterbaan is trots op wat de galerie, die uit louter op vrijwilligere draait, in veertig jaar aan landelijke reputatie heeft opgebouwd. „En dat zonder subsidie! In al die jaren hebben hier inmiddels zo'n 1500 kunstenaars vering ligt ongeveer gelijk. Albert Heijn streeft ernaar in jimi een her opening van de vernieuwde winkel te kunnen doen. Zoals bekend is Albert Heijn Limmen als verzachtende maatregel een spaaractie gestart waarvan een aantal verenigingen uit het doip, waaronder de muziekvereniging, kimnen profiteren. Bij besteding van 10,- ontvangt u een stempel him werk geëxposeerd. De Kapberg heeft inmiddels een sterke regionale uitstraling, waar kunstenaars uit het hele land graag exposeren." Iedereen die de galerie een warm hart toe draagt, kan zich aanmelden als Vriend van de Kapberg. Vrienden steimen de galerie voor langere tijd en ontvangen in ruil hiervoor jaar lijks een overzicht van alle tentoon stellingen en een uitnodiging voor iedere expositie. Meer informatie over het tentoonstellingsprogram- ma of over hoe men Vriend van de Kapberg kan worden, vindt men op www.galeriedekapberg.nl. en een volle stempelkaart kan in de buis worden gedeponeerd van de vereniging aan wie u het gimt. Het door Albert Heijn Limmen beschik baar gestelde bedrag wordt pro rato over de deelnemende verenigingen verdeeld. Dat de muziekvereniging dit steimtje in de mg verdient kunt u met eigen ogen aanschouwen als u langs het gebouw op nummer 5 aan de Schoolweg rijdt. Al vanaf eind 2009 zijn de leden van muziekvereniging Excelsior aan het klussen om hun pand te renoveren. Aangeleverde foto Het jubileumjaar van Galerie de Kapberg werd ingeluid met trom petgeschal vanaf het luik op de bovenverdieping. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13