Gered Gereedschap Kennemerland zoekt vriendenmakers Lezing Bert Vermijden van Garden Tours Gouden Stamper RTV NH voor Heilooër Wim Rijkenlijkhuizen H E I L O O 3 Schaatsbaan de Egelshoek INGEZONDEN BRIEF Haagbeuken blijven Ine Veen doet oproep De huidige vrijwilligers zijn gepassioneerde techneuten UITKIJKPOST FEBRUARI 2012 i De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Om de toekomst van Stichting GeredGereedschap Kennemerland veilig te stellen wordt een 'Vrienden van' net werk opgezet. Met dit netwerk worden mensen en bedrijven, die op enigerlei wijze een bij drage willen leveren aan Gered Gereedschap met elkaar en de organisatie verbonden. Om dit netwerk te realiseren is GeredGereedschap Kennemerland op zoek naar vriendenmakers, enthousiaste pr- en communica tiespecialisten, die het pr beleid van de stichting willen ontwikke len en uitvoeren. Het bestuur van de stichting vindt het belangrijk dat er een 'vrienden van' netwerk HEILOO - Op vrijdag 3 februari maakte lezeres 'Miranda' deze sfeervolle winterfoto, genomen op de vijver van de Egelshoek in Heiloo. Aangeleverde foto Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. In 'de Uitkijkpost' van 1 febru ari hebben wij in een ingezonden brief namens bewoners van de Keldercroftlaan onze bezwaren geuit over de gemeentelijke plan nen om 19 fraaie haagbeuken te kappen. Wij zijn blij nu te kunnen schrijven, dat na protesten van omwonenden het gemeentebestuur een en ander heeft heroverwogen en aan de wensen van de buurtbe woners is tegemoet gekomen. Over twee jaar zal de groei van de bomen in overleg met de buurt opnieuw worden beoordeeld. Namens de bewoners spreken wij hierbij waar dering uit over de medewerking van het gemeentebestuur en de betrokken ambtenaren. Ook voor de steun en betrokkenheid van de plaatselijke politiek zijn wij zeer erkentelijk. Anneke Dekker, Frits Sandkuijl, Gertjan de Waard, Hans Welling, Heiloo Niemand had het eigenlijk nog verwacht, maar opeens is het er: een strenge winter met temperatu ren die ongehoord zijn. Heel leuk voor de liefhebbers van ijspret, maar het heeft ook zijn droeve kan ten. Door de extreem lage tempe raturen hebben al vele watervogels het loodje gelegd. De dode exem plaren raap ik meestal direct op, want ze kunnen een traumatische ervaring voor kleine kinderen zijn. Ik wilde niet aanzien dat de meest verzwakte dieren nu letterlijk zou den creperen en doodvriezen; dat doen we ook niet met mensen. Er wordt dus weer door ons op grote schaal bijgevoerd om alle watervo gels in deze regio door deze extre me kou heen te helpen. Zoiets kan ik Ine Veen, als bejaarde vrouw van 74 jaar niet in mijn eentje en op eigen kosten klaarspelen. Graag doe ik een beroep op de lezers van de Uitkijkpost om een kleine bijdrage over te maken voor onze vogels en watervogels. Dat kan door storting op rekeningnummer ABN-Amro 41 11 70 643 t.n.v. C. Veen te Heiloo. Ine Veen Heiloo wordt opgezet. De deelnemers aan dit netwerk kunnen de organisatie met kennis en middelen onder steunen. Voor het opzetten van het 'vrienden van' netwerk zijn vooral pr- en communicatie vaardigheden nodig. In het huidige vrijwilligersbe- stand zijn deze vaardigheden niet aanwezig. De huidige vrijwilligers zijn voornamelijk gepassioneerde HEILOO - Bert Vermijden van Garden Tours geeft een lezing in Heiloo. Zijn verhaal en schitte rende foto's van deze geweldige tuinen kunt u in een georgani seerde Groei en Bloei tuinenreis gaan bekijken van 28 juni tot 3 juli. Onderwerp deze avond zijn 'de Forgotten gardens van Lincolnshire'. Lincolnshire is een relatief onbe kend gebied gelegen in het mid den van Engeland aan de oostkust. Het belooft een bijzondere avond te worden met bezoeken aan een combinatie van grote, statige land goederen, waarvan een groot aan tal nog steeds privé bezit is, met kleinere privétuinen. Zo zijn er op de grote landgoederen onder meer moestuinen, rozentuinen, statige borders, waterpartijen en golvend parklandschap te zien. Aan de orde komen onder meer de tuinen van Grimsthorpe Hall, een statige echte Engelse tuin, met 'pleasure gardens', ontwoipen door Capability Brown. Doddington Hall, een romantisch landgoed dat nog steeds in particu liere handen is. Old Rectoiy East Keal, een privé tuin met prachtige plantencombinaties. En nog veel meer tuinen. Bert Vermijden weet als geen ander de mooiste tuinen in Engeland te vinden en te fotografe ren. Een garantie voor mooie beel den en veel informatie over tuinen en planten. Datum 15 februari om 20.00 in het Open Huis. Toegang gratis voor leden. Niet leden betalen een bijdrage van 2,-. techneuten. Ze houden zich bezig met het opknappen van gereed schap, dat bestemd is voor ont wikkelingsprojecten in ontwikke lingslanden. Daar willen ze al hun kennis en tijd voor inzetten. Voorzitter van Gered Gereedschap Kennemerland, Cees van Wensen, is er duidelijk over: „Het is belangrijk voor onze organisatie dat het 'vrienden van' netwerk er komt. Om ons voort bestaan te garanderen en onze doelen te bereiken zijn we afhan kelijk van ondersteuning vanuit de maatschappij. Via het 'vrienden van' netwerk willen we een beter fundament voor deze ondersteu ning creëren en kunnen we ook iets terug doen voor onze vrien den. Het lijkt me een uitdagende opdracht, omdat alles nog moet worden vormgegeven. De pr vrij willigers beginnen als het ware met het beschrijven van een blan co blad. Daarnaast is het mogelijk om deel te nemen aan de pr work shops en trainingen die door Gered Gereedschap Nederland worden gegeven. Op deze manier willen we ook iets teruggeven aan onze vrij willigers." Het team gaat zich onder ande re bezighouden met het vergro ten van de naamsbekendheid van Gered Gereedschap. Dit doen ze door aanwezig te zijn met acties op publieksevenementen, maar ook door de inzet van bijvoorbeeld sociale media. Het team gaat ook aan de slag met het werven van donateurs en het opzetten van samenwerkingsverbanden met het bedrijfsleven. Contact onderhouden met de leden in het 'vrienden van' staat ook constant in de aandacht van het pr team. Aanmelding: Karei Henn ekens, tel. 072-5320891, mobiel: 06-51428411, e-mail: hei- loo@geredgereedschap.nl. HEILOO - Zodra de tempera tuur onder het vriespunt daalt zit half Nederland weer gezellig aan de oer-Hollandse kost. Een oproep op RTV NH wie de lek kerste stamppot maakt was voor Heilooër Wim Rijkenlijkhuizen dan ook niet tegen dovemans oren gezegd. Hij stuurde zijn favoriete recept in voor een overheerlijke hutspot en een paar dagen later kreeg Wim bericht dat hij kans maakte op de Gouden Stamper. Wim werd afge lopen vrijdag in de studio van RTV NH uitgenodigd om in de uitzending van Hollands Diep een vakkimdige jury ervan te overtuigen, dat zijn stamppot -van de totaal drie geno mineerde inzendingen- de lekkerste was. De jury bestond uit Yvette van den Heuvel, die het tv-programma 'Koken met twee linker handen' pre senteert, en de 'altijd vrolijke' RTV NH Eurokok Martin. Zij proefden drie verschillende stamppotten; boerenkool, een stamppot van racola en de huts pot van Wim. Eurokok Martin gaf vooraf nog aan, dat hij van een gladde stamppot houdt, liefst met een scheutje room erdoor. Wim zag zijn kansen dan ook enigszins slin ken. „Ik houd juist van een grove hutspot, waarin je stukjes wortel en aardappel proeft." Toch kwam zijn hutspot als winnaar uit de bus en mocht Wim de Gouden Stamper in ontvangst nemen. Het geheim van de chef: „Ik heb biologische Heilooër Wim Rijkenlijkhuizen wint met stamppottenwedstrijd RTV NH Gouden Stamper. Foto: Carolien Breed producten gebruikt." De spekjes en peterselie heeft hij als losse game- ring erbij geserveerd. De extra 'bite' van de winnende stamppot komt ongetwijfeld door het Texelse bier, waarin de groenten zijn gekookt. Het winnende recept van Wim is terug te vinden op www.rtvnh.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3