gm l 1 Kozzina Wordt Het Baafje bijverwarmd? T J 'lp, fgifati - mm H E I L O O 5 BEDRIJF BELICHT Pl T T T 1 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD I T T In 2012 is het zwembad open tot 3 september Vrienden van het Baafje denken mee Alle politieke partijen konden zich in het pleidooi vinden Tenslotte vermeld ik nog: UITKIJKPOST FEBRUARI 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Kennemerstraatweg 107, 1851 BC Heiloo, tel. 072 - 8009966, www.kozzina.nl, e-mail: info@kozzina.nl. HEILOO - Wie door Marokko reist, zal ongetwijfeld kennis maken met de enorme gastvrijheid en de bruisende cultuur van Marrakeeh, één van de vier koningssteden van dit prachtige land. Marrakeeh wordt ook wel de 'rode stad' genoemd, dankzij haar dikke roodlemen stadsmuren rond om het historische stadsdeel 'Medina'. Hier zijn de gezelligste bistro's en de lekkerste restaurants van Marrakeeh gevestigd, waar de authentieke, rijke Marokkaanse keuken en Franse culinaire finesse elkaar in harmo nie ontmoeten. Voor Yassine Hanyn, die tot zijn zeventiende in Marokko heeft gewoond, is Marrakeeh de favoriete stad van het land waar hij opgroeide. Yassine heeft met Silhouet La Loeanda al een droom verwezenlijkt; nu met restaurant Kozzina realiseert hij, samen met zijn zus Imane, een nieuwe droom. Kozzina, wat keuken betekent, versterkt niet alleen de familieband tussen broer en zus, maar is ook een uiting van de band die ze met hun geboorteland hebben. Imane haar hart ligt, net als bij Yassine, in de horeca; ze heeft jarenlange ervaring als gastvrouw in diverse restaurants in de buurt van Utrecht. Toen Yassine zijn plannen voor Kozzina met haar deelde, was ze meteen enthousiast en ging met haar broer de nieuwe uitdaging aan. „Kozzina voelt als thuiskomen!", aldus Imane over het knusse restaurant aan de Kennemerstraatweg, de plek waar de droom van Yassine begon. Samen met collega Jaleesa Tahapary trakteert zij de gasten van Kozzina op een culinair avontuur. Kozzina zal qua smaakbeleving menig hart veroveren. Mede omdat de internationaal bekende meesterkok Mohsine Korieh, enthousiast gemaakt door zijn vriend Yassine, elke vrijdag de gasten van Kozzina trakteert op zijn verfijnde Frans Marokkaanse kookkunst. Moshine heeft het koksvak geleerd van kookgrootheden zoals Paul Boeuse en Roger Vergé en kookt thans de sterren van de hemel bij Aagje Deken in Middenbeemster. Van zijn moederland heeft hij de Franse finesse meege kregen en van zijn vaderland het veelzijdig gekleurde smaakpalet; exoti sche kruidenmelanges dienen als basis voor zijn harmonieuze smaakver- rassingen. De exclusieve kruidenmelanges (ras al hanout) van Moshine zijn overigens te koop in de winkel van Silhouet La Loeanda. Ook ervaren chef-kok Job Rootmensen en sous-chef Aren Tahapary komen qua kookbeleving in Kozzina helemaal tot hun recht. Geïnspireerd door de vele smaakvariaties die de Frans Marokkaanse keuken biedt, kunnen ze er naar hartenlust op los combineren, op zoek naar nieuwe smaak- sensaties. Het sfeervolle, warm rode interieur van Kozzina refereert aan 'de rode stad' Marrakeeh; de levendige stad waar geuren en smaken in een culinaire bedrijvigheid tot bloei komen. De stad als inspiratiebron voor Yassine en Imane, die met Kozzina een stukje Marrakeeh naar Heiloo hebben gebracht. Het team van Kozzina staat van dinsdag tot en met zon dag klaar om u gastvrij te verwelkomen en culinair te veiwennen met de vele verrassingen die de Frans Marokkaanse keuken hen aanreikt. Een beleving die naar meer smaakt! De gemeenteraad dook maandagavond 6 februari in zwembad Het Baafje en nam daar uitgebreid de tijd voor. Dat was ook wel nodig, want het zwembaddossier is onder hand een supertaai geheel geworden. I Roelof Bos doet maandelijks verslag van de I vergaderi ng va n de gemeen teraad. De schrijver is I freela nce redacteur en oud-wethouder van Heiloo. Een van de weinige lichtpun ten is dat, aldus het raadsvoor stel voor deze avond, 'uit alle gesprekken met deskundigen en met bezoekers, maar ook uit vergelijkend onderzoek, blijkt dat de tarieven voor het zwemmen in Het Baafje als zeer laag ervaren worden'. Die gaan in 2012 dan ook omhoog, volgens het voorstel met per centages tussen 25 procent en 44 procent. Daarmee wordt een verbetering van het resul taat verwacht van 21.000 euro (als het aantal bezoekers niet daalt), maar dat is maar zeer bescheiden gezien het jaar lijkse exploitatietekort, dat ver boven de 200.000 euro ligt. Het zwemseizoen 2011 was zowel sportief als financieel gezien geen succes. Sinds enkele jaren wordt het zwem water niet meer verwarmd met een gasketel - deze is intus sen ook weggehaald - maar met zonnecollectoren. Omdat die er in 2009 en 2010 niet in geslaagd waren het bad in mei al constant op de gewenste temperatuur te krijgen, werd besloten het zwemseizoen van 2011 pas op 1 juni van start te laten gaan. De maand mei 2011 verraste echter met prachtige temperaturen, maar Het Baafje bleef dicht. Vervolgens was het in de maanden juli en augus tus slecht weer, waardoor het aantal bezoekers extreem laag was. In het raadsvoorstel dat maandagavond jongstleden op tafel lag, werd een groot aan tal maatregelen voorgesteld voor de zogenaamde korte ter mijn, dat wil zeggen 2012 (over de lange termijn zo dadelijk meer). Eerst en vooral gaat het daarbij om de openingstijden. In 2012 is het zwembad open van 28 april tot 3 september mits het water 18 graden is. Het zwembad is open met uit zondering van vakanties: maan dag, dinsdag en donderdag van 9.00 tot 11.30 uur en van 15.00 tot 19.00 uur, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 11.30 uur en van 13.00 tot 19.00 uur. Alle weekeinden en feestdagen van 10.00 tot 17.30 uur. In de vakanties (28 april tot 7 mei, 16 juli tot 3 september) maandag tot en met vrijdag doorlopend open van 9.00 tot 19.00 uur. Sinds een jaar of twee denkt de stichting Vrienden van het Baafje, opgericht door bezoe kers van het bad, zeer actief met het gemeentebestuur en in het bijzonder met de verant woordelijke wethouder, Hero Veger (CDA), mee. De raads vergadering begon met een inspraakreactie van de nieuwe voorzitter van de stichting, Joke Bart, die het voorstel van het college aan de raad met de tariefsverhogingen ondersteun de, maar het zwembad dan wel het gehele seizoen open wilde hebben. Zij vroeg dan ook met klem om één belangrijke aanvulling. Als de maand mei 2012 weer gewone temperatu ren brengt, zal het met de zon necollectoren niet lukken om het zwemwater op de gewens te temperatuur te brengen. Bijverwarming met een gaske tel (of iets dergelijks) is dan de oplossing. Maar omdat de oude gasketel verleden tijd is, zou er opnieuw geïnvesteerd moeten worden. Daarvoor zoemde in de vergadering een bedrag van zo'n 30.000 euro rond. Alle politieke partijen in de gemeenteraad konden zich in het pleidooi van mevrouw Bart vinden, maar wethouder Veger was nog niet zover. Hij zei dat hij zeker open stond voor het idee en ook offertes hiervoor had aangevraagd, maar nog bezig was deze binnen te krij gen en er nu dus nog geen oor deel over kon geven. Daarop besloot de gemeenteraad, na anderhalf uur discussie, het onderwerp aan te houden tot zijn volgende vergadering, 5 maart, in de verwachting dat de wethouder dan zijn huis werk af zal hebben. Naast de korte termijn van het zwemseizoen 2012 is er voor Het Baafje ook een lange termijn. Daarbij is de vraag of we ons zwembad, gezien de zeer forse bezuinigings doelstelling van de gemeente (3,4 miljoen!), in de toekomst open kunnen blijven houden. Onlangs werd bekend dat het college besloten heeft twee onderzoeken te laten uitvoeren. Een naar de exploitatie van Het Baafje en een naar de haalbaar heid van een regionaal zwem bad samen met de gemeenten Castrieum en Bergen. Een voorzetje gaf wethouder Veger maandagavond toen hij in een tussenzin opmerkte dat we ons wel moeten realiseren dat Het Baafje een 40 jaar oud zwem bad is en dat je daarom bij continuering voor grote inves teringen komt te staan. In een andere tussenzin, die eveneens niet werd becommentarieerd, herinnerde de wethouder aan de opdracht die hij van de raad meekreeg om te zorgen dat Het Baafje een 'C02-neutraal' zwembad zou zijn. Overigens I 5* "S'IW is over de openingstijden het laatste woord nog niet gezegd. Zo lezen we in het raadsvoor stel ook: 'Dagelijks zal uiterlijk om 12.00 uur besloten worden of het zwembad de middag open is of niet. Bij aan houdend slecht weer zal ook in de weekenden en vakanties de openstelling wijzigen, maar hier willen we nu nog geen vaste regels voor opstellen.' Hierover werden in de raads vergadering geen opmerkingen gemaakt. dat de raad met 10 tegen zeven stemmen akkoord ging met een bezuiniging op het leerlingenvervoer voor kin deren die naar een speciale school voor basisonderwijs gaan. Bij een inkomen van meer dan 23.400 euro (voor het kalenderjaar 2011) moeten de ouders een eigen bijdrage gaan betalen in de orde van een kleine 500 euro per jaar. Wethouder Jacob Ouderkerken lokte extra discussie uit met zijn opmerking dat we 'voort aan elke 10 eurocent moe ten omdraaien'. Vóór waren Heiloo-2000, D66/GroenLinks en de PvdA, tegen waren het CDA, de WD (2 afwezigen), de NCPN en Gré Ris. Er blijft wel een hardheidsclausule gelden dat de raad akkoord ging met het voorstel om trouwen op een locatie naar keuze in Heiloo mogelijk te maken. Naast de vaste locaties gemeentehuis, Witte Kerk en Nijenburg kunnen bruidspa ren voortaan trouwen op een locatie naar keuze, die dan voor één dag door het college wordt aangewezen als 'huis der gemeente' dat zonder discussie het Groenbeleidsplan 2012-2022 werd aangenomen dat de raad door middel van een motie van de PvdA 'zijn ernstige zorg uitsprak over de mogelijke stagnatie van het nieuwbouwplan voor een politiebureau Duinstreek in Heiloo'. De motie was bedoeld om onze burgemees ter een steun in de mg te geven in zijn contacten hierover met de beoogde koipschef politie regio Noord-West-Nederland. De WD vond de motie overbo dig 'omdat onze burgemeester genoeg doet' en dat burgemeester Romeyn in deze eerste raadsvergadering in het nieuwe jaar stilstond bij het overlijden, op 21 december, van George Borst, die voor het CDA lid was van de gemeente raad van 1994 tot 2006 (vanaf 1998 als fractievoorzitter) en in de gemeentepolitiek 'zijn spo ren ruimschoots had verdiend'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5