Heiloocontact Messiaanse motieven in de film Basiscursus Beplantingsplan Meer informatie? Bel! 12 Bouwen en wonen INGEZONDEN BRIEF Motorclub Raad en (raads)commissies Welzijn 15 FEBRUARI 2012 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Ontvangen aanvragen omgevings vergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ontvangen: Bergeonstraat 28, zaaknr. 12 01151 vergroten sportgebouw Dojo 't Loo ontvangstdatum: 30 januari 2012 Baijershoffweg 45, zaaknr. 12 01291 bouwen van een woning en aanleggen uitweg, ontvangstdatum: 3 februari 2012 Kennemerstraatweg 186, zaaknr. 12 01293 vergroten woning (uitbouw woonkamer) ontvangstdatum: 6 februari 2012 Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 20 februari. De ver gadering begint om 14.00 uur in het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1. Bouwplannen, die daarvoor in aan merking komen, worden voorafgaand aan de middagvergadering in mandaat behandeld. Wie bij een vergadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de heer J. Hopman, telefoonnummer 072 535 67 39. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie HEILOO - Naast de honderden goede en minder goede Jezus- fllms, die in de afgelopen eeuw zijn gemaakt, worden er ook veel films gemaakt waarin Messiaanse motieven een grote rol spelen. Deze films proberen niet letterlijk het leven van Jezus in beeld te bren gen, maar de hoofdpersoon in de film of het verhaal functioneert als meta foor voor de figuur van Christus. Deze films worden in de literatuur 'Iconische Jezusfilms' genoemd. De strijd van het goede tegen het kwade, het offer van de hoofdpersoon voor het heil van de gemeenschap, een onveiwachte opstanding uit de dood, het zijn motieven, die in deze films worden gebruikt en niet losstaan van Laan van Muijs 8, zaaknr. 12 01269 plaatsen dakkapel op het achterdakvlak van de woning ontvangstdatum: 31 januari 2012 Verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende omgevingsvergunningen verleend: De Rookamer6, zaaknr. 11 15006 plaatsen dakkapel verzending: 9 februari 2012 Fontein Verschuirlaan 6, zaaknr. 12 00746 aanleggen uitweg bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. Definitieve agenda De lijst met de te behandelen bouw plannen staat vanaf vrijdagmiddag 17 februari op de website www. heiloo.nl onder het thema Bestuur en organisatie bij Adviescommissies/ Welstandscommissie. De agenda ligt ook vanaf maandag 20 februari tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeente huis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de receptie. de christelijke traditie van waaruit ze zijn voortgekomen. Op drie avonden in de veertig-dagentijd wordt geke ken naar drie films (onder andere As it is in Heaven en Gran Torino) en naar fragmenten van andere films om die Messiaanse motieven op het spoor te komen. De films worden op groot formaat in de kapel van de Ter Coulsterkerk bekeken en bespro ken. Begeleiding: Ds. E. Kooiman. Donderdag 23 februari: inleiding en As it is in heaven; donderdag 8 maart fragmenten en Gran Torino; donder dag 22 maart Messiaanse motieven in de breedte van de filmkunst (the Matrix, Namia, Star Ware). Tijd: 19.30 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo. Kosten: 3,- per persoon, per bijeenkomst. verzending: 9 februari 2012 Kennemerstraatweg 258, zaaknr. 12 00515 verplaatsen van een uitweg verzending: 9 februari 2012 Bezwaar Belanghebbenden kunnen tegen de genoemde besluiten een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1 1850 AA Heiloo, binnen zes weken na de dag van verzending van het besluit. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het plan. Een bezwaar- of beroepsschrift heeft geen schorsende werking. Indien er Buurtbus Heiloo zoekt chauffeurs en coördinator Van Heiloo naar Egmond gaat een tweede buurtbus rijden. Dat hebben de gemeente Heiloo, provincie Noord- Holland en buurtbusvereniging Heiloo afgesproken, omdat de busverbinding tussen Heiloo en Egmond is vervallen. Om van deze tweede buurtbus een succes te maken heeft de Buurtbus 25 tot 30 vrijwilligers nodig. Wij zoeken chauffeurs (m/v) Vindt u het leuk om te rijden? Vindt u het gezellig om met mensen om te gaan? Wilt u graag een steentje bijdra gen aan fijn wonen in Heiloo? Dan is rijden op de Buurtbus Heiloo iets voor u. Heeft u een gewoon rijbewijs? Kunt goed met mensen overweg? Bent u bereid om drie uur per week of per twee weken te rijden? Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Geachte gemeenteraadsleden, Op de Kanaalweg ter hoogte van het viaduct zit een motorclub al langere tijd. Nu is deze motorclub veran derd in een Hells Angels club. Weet de gemeente dat deze club in Heiloo is neergestreken? In Amsterdam is deze motorclub gesloten, gaan wij de problemen nu in Heiloo krijgen? Hopelijk gaat de gemeente Heiloo maatregelen nemen om deze motor club te weren. Een bezorgde bewoner (naam bekend bij de redactie) sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlo pige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus 2511800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Horecavergunning Bij besluit van 10 februari 2012 heeft de burgemeester van Heiloo ver gunning verleend ten behoeve van de exploitatie van horecabedrijf De Brasserie in het perceel Stationsplein 5. Denkt u dat u kunt leren om bus kaartjes te verkopen en daarbij de administratie te houden? Dan biedt de Buurtbus Vrijwilligersvergoeding Gezelligheid Cursussen De Buurtbus zoekt een coördinator (m/v) De coördinator is de spil in het web van de buurtbus en houdt van regelen, organiseren en overzicht houden. De coördinator is verantwoordelijk voor het inroosteren van de chauffeurs en voor het doorvoeren van wijzigingen in het rooster. De coördinator onderhoudt contact met de chauffeurs over het rooster. Voor een goede vervulling van de functie is het handig om met een computer te kunnen werken. HEILOO - Het vroege voorjaar is een prachtige tijd om een nieuwe tuin te gaan beplanten of om een tuin(gedeelte) waar u niet langer tevreden over bent, te veranderen. Bij voldoende belangstelling start er in maart weer een cursus beplantingsplan, waar u in vijf lessen leert hoe u een beplanting kunt samenstellen die er het hele jaar door mooi en aantrekkelijk uitziet. U krijgt achtergrondinformatie over allerlei verschillende onder werpen zoals bloem- en bladvor- men, kleuren en kleurencombina ties, gewenste sfeer en uitstraling, grondsamenstelling, optische wer- De vergunning is op 10 februari 2012 verzonden. Bezwaar Indien u het niet eens bent met boven staande vergunning, dan kunt u hier tegen binnen zes weken na de dag, waarop de vergunning is verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij de Burgemeester van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y. Ammerdorffer van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnum mer 072 535 66 47. Kunt u vijf tot acht uur per week besteden aan coördinatiewerk? Heeft u een computer? Kunt u goed regelen, organiseren en overzicht houden? Kunt u goed overweg met mensen? Dan biedt de Buurtbus Vrijwilligersvergoeding Mobiele telefoon Begeleiding Gezelligheid Meer informatie Vindt u het belangrijk dat de Buurtbus Heiloo ook van en naar Egmond rijdt? Heeft u interesse of wilt u meer weten? Dan kunt u een e-mail sturen naar de voorzitter van de buurtbus Heiloo, de heer J.G.Daas, e-mail jg.daas@quick- net.nl. Bellen kan ook op telefoonnum mer 072 533 65 97. king, winteraanblik, enzovoort, Aan het eind van deze cursus heeft u een werktekening op schaal, waarmee u zelf aan de slag kunt of die u door een hovenier kunt laten uitvoeren. De cursus wordt gegeven door Bart Korf, bioloog, en Karin Gelissen, hovenier. Houd er wel rekening mee dat u naast de cur susavonden zelf ook enige tijd nodig hebt voor het maken van het huiswerk. Data: maandag 5, 12, 19 en 26 maart en 2 april. Tijd: 20.00 tot 21.30 uur. Meer informatie en aanmelden bij Bart Korf, per e-mail b.korf® quicknet.nl of per telefoon 072- 5054203 of 06-51339359. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 12