Bibliotheek Limmen is verhuisd Amsterdamse Avond in Limmen .LIMMEN Albert Heijn Limmen vol met bouw en andere bijzondere activiteiten! BOUWSTEEN De deelnemende verenigingen zijn: hm|\ i\rj B^TIC TV Limmen - Conquista - Tios - Excelsior- Ou l-Tl^ JJ.Hl Uylenspieghels-VVLimmen. NIEUWS UIT DE REGIO Tijdens de bouw blijft AH Limmen open! Jolanda Linschooten weer op expeditie Gedurende onze grote verbouwing/uitbreiding houden wij een unieke 'Bouwsteen Spaaractie'. Bovendien worden er, om de paar weken, een tal van extra leuke activiteiten gehouden. Dit allemaal in samenwerking met de deelnemende Limmense verenigingen Zaterdag 18 februari a.s. van u.oo - tq.OO uur verzorgt de carnavalsvereniging De Uylenspieghels leuke activiteiten, zoals carnaval-schminken ballonnen vouwen. Dit alles onder toezicht van de leden van de Raad van Elf. Iedereen is van harte welkom bij deze leuke happening. AKERSLOOT - Op 13 februari vertrekt de Akerslootse beroepsavonturier fotograaf Jolanda Linschooten naar de Scandinavische Poolcirkel samen met husky Herschel. Tijdens deze 33-dagen-durende skitrekking dwars door Zweden's mooiste Nationale Parken bergen (Padjelanta, Sarek, Stora Sjöfallet Kebnekaise), zal de expeditie via een dagelijks fotoblog te volgen zijn op www.nationalgeographic.nl/jolanda. Voorafgaand aan deze expeditie, trainden Jolanda en Herschel regelmatig met autobanden achter zich aan op het strand van Castricum, om te wennen aan het gewicht van de negentig kilo zware slede. Foto: J. Linschooten bibliotheek en de inwoners van Limmen. Het aantal vierkante meters dat beschikbaar is voor de bibliotheek is helaas minder dan het aantal dat nu in gebruik is aan het Zonnedauw. Dat betekent dat de bibliotheek keuzes heeft moeten maken in de collectie. Bibliotheek Kennemerwaard heeft ervoor geko zen om zich op de jeugd tot en met 12 jaar te richten en op de minder mobiele volwassenen. Dit zijn in de praktijk vooral ouderen en oudere van jonge kinderen. De collectie is vooral afgestemd op deze doel groepen. De collectie voor volwas sen leners zal ongeveer gehalveerd worden en voor volwassenen is er geen aanbod van informatieve boeken meer in Limmen. De jeugd ouder dan 12 jaar en mobiele volwassenen wordt geadviseerd gebruik te maken van de biblio theek in Castricum of één van de andere vestigingen van Bibliotheek Kennemerwaard. De bibliotheek- pas van de bibliotheek in Limmen is te gebruiken bij alle vestigingen van Bibliotheek Kennemerwaard. De bibliotheek is op de nieuwe locatie iedere middag van maandag tot en met vrijdag geopend zijn van 14.00 tot 17.00 uur. Basisscholen kunnen 's morgens op eigen gele genheid gebruik kunnen maken van de bibliotheek. Hierdoor kun nen de scholen de bibliotheek op de nieuwe locatie veel intensiever gebruiken. Het nieuwe adres van de bibliotheek is: Lage Weide 2, Limmen, tel. 072-5052135. LIMMEN - Zaterdag 11 febru ari ging om 20.00 uur de Amsterdamse Avond van start in de Burgerij in Limmen. Na ontvangst van de mensen met koffie kon iedereen genieten van een aantal hilarische gedichten en anekdotes, gepresenteerd door Ronald Baars. Hierna was het de beurt aan Gerda Burgering die een stukje voordroeg over Limmen, wat Limmen eigenlijk allemaal doet en wat Limmen vooral niet wil missen, zoals bijvoorbeeld het zwembad. Met een aantal kritische noten aan de burgermeester van Castricum, de heer Toon Mans, presenteerde zij dit op komische wijze, zoals men dat van haar gewend is. Daarna was het de beurt aan de burgemeester om om precies 11.11 uur de sleutel over te dragen aan prins Teyl XIII waarmee het carnavalsseizoen offi cieel werd geopend. Ook werd een cheque van 111,11 uitgereikt aan de toneelvereniging Limmen, die ieder jaar weer weten te vermaken met him toneelvoorstellingen die zij ten tonele brengen voor een kleine prijs. Aankomend weekeinde begint het groot carnaval. Voor meer infor matie: www.uylenspieghels.nl. Om precies 11.11 uur heeft burgemeester Mans de sleutel overgedragen aan prins Teyl XIII waarmee het carnavalsseizoen officieel werd geopend. Foto: Ricardo Marcker LIMMEN - Er is al lang over gesproken, maar nu is het toch echt gebeurd: de bibliotheek in Limmen is verhuisd naar de Sint Maartenschool. Door het inkrimpen van het aantal leerlingen is er een aantal lokalen vrijgekomen waar de bibli otheek gehuisvest zal worden. Dat is natuurlijk goed nieuws voor de De kinderen van de Sint Maarten school hebben de laatste boe ken van de oude locatie naar de nieuwe locatie aan elkaar door- gegeven. Foto: Rita van Muiswinkel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15