Het Hooglied van Salomon door Ensemble Voix Cordes Themamiddag: 'Ken uw rechten' en 'Wonen' Oude tijden herleven bij Linuner IJsclub Alternatieve Elfstedentocht voor de leerlingen van de Pax Christi School Conquista Timmerdorp Limmen: datum bekend! Franse hommages in Slotkapel Egmond REGIO B - h&w^ÊÊÊÊÈi 18 Grote Klaverjasdrive in Akersloot Superleuk ijs- en sneeuwpret! UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2012 EGMOND - Shir ha-shirim ('lied der liederen') is de naam van een kleine verzameling gedich ten uit de Hebreeuwse bijbel: het Hooglied. Het boek Hooglied bestaat uit een reeks liefdes- en huwelijksliederen, die sterk tot de zinnelijke verbeelding spre ken. De opname ervan in de Hebreeuwse bijbel was dan ook omstreden. De toeschrijving aan Salomo en de mogelijkheid om de teksten in allegorische zin op te vatten hebben ertoe geleid dat ze toch in de kanon van joodse en christelijke geschriften zijn opge nomen. Het Hooglied is door de Voix Cordes brengt een selectie van hoogtepunten uit de tijd van de Renaissance en de vroege Barok. Aangeleverde foto LIMMEN - Donderdag 16 febru ari om 14.00 uur in Vredeburg vindt een themamiddag: 'Ken uw rechten' en 'Wonen' plaats. Tij dens deze informatiemiddag, die georganiseerd wordt door de stich ting Welzijn Castricum samen met de activiteitencommissie Limmen van de KBO, komen er twee onder werpen aan bod: van 14.00 tot 14.45 uur: Ken uw rechten. De heer Ten Kleij van de afdeling sociale zaken van de gemeente Castricum zal u meer vertellen over alles rondom de sociale wetgeving; waar hebt u zoal recht op als u aan de richtlijnen vol doet van het gemeentelijke minima beleid. Wat onder andere te sprake komt is: wanneer kom ik in aanmer king voor bijstand, wanneer kom ik in aanmerking voor individuele bijzondere bijstand, wanneer kom ik in aanmerking voor kwijtschelding van gemeentelijke belastingen et cetera, waarvoor kan bijzondere bij stand worden gevraagd, waar moet ik bijstand aanvragen. Daarna komt Kennemer Wonen u alles vertellen over onder andere waar u tegen aan kimt lopen als u een huurwoning hebt, wanneer kom ik in aanmerking voor een huurwoning, wanneer ben ik aan de beurt, moet ik mij inschrij ven, bij wie en waar? Senioren uit Limmen en omgeving zijn welkom op deze middag waar geen kosten aan zijn verbonden. eeuwen heen voor vele componis ten een favoriete inspiratie bron geweest. Voix Cordes brengt een selectie van hoogtepunten van dit reper toire uit de periode 1450-1650, de tijd van de Renaissance en de vroege Barok. Zij laten composi ties horen van ondermeer John Dunstable, Heinrich Isaac en Claudio Monteverdi. Het ensemble nodigt de toehoor der uit zich te laten meevoeren in de schoonheid van aloude tedere dialogen en oorstrelende melo dieën. Het voorlezen van passages uit het Hooglied verhoogt daarbij de zeg gingskracht van het optreden. Het ensemble Voix Cordes, dat zich specialiseert zich in muziek van de zestiende en zeventiende eeuw, heeft sinds 2006 op vele Duitse podia gestaan en is dit jaar voor het eerst in Nederland te horen - allereerst in de St. Adelbert-abdij te Egmond. Zondag 19 februari om 14.30 uur in de St. Adelbert-abdij. Toegang: 15 euro AKERSLOOT - Op zaterdag 18 februari wordt in café De Vriendschap in Akersloot weer een gezellige klaverjasdrive georganiseerd. Een geweldige prijzentafel kenmerken deze drives, prijzen zoals koffiema chines, reiskoffers, levensmid delen pakketten, paling, radio 's, gereedschap, bladblazers, het is er allemaal. Natuurlijk staat het prijzenpakket in het teken van de winter. Naast het klaverjassen natuurlijk ook een super verloting met daarin dezelfde prijzen als met het klaverjassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting HKA die de belangen van kankerpatiëntjes behartigt. Vanwege het 30-jarig jubileum van de familie Levering in De Vriendschap hebben zij besloten deze stichting ook in 2012 steu nen. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven 0251-312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelname bedra gen 5,- p.p. De aanvang van deze drive is 20.00 uur. LIMMEN - Tijdens de afgelopen natuurijsperiode, die voor velen onverwacht inviel, heeft men in Limmen kunnen genieten van een ouderwetse ijsperiode. Oude tijden herleefden. De Linuner Basisscholen, Sint Maarten, Pax Christie en het Kleurenorkest, zijn door de ijsclub getrakteerd op een middag ijspret, met spelletjes en uiteraard een ver snapering. Dat er heel wat schaats talenten aan komen is wel duidelijk, ze zijn van harte welkom om him talenten verder te ontwikkelen bij de Linuner IJsclub. Vanaf het Stet was een baan geschoven tot op het LIMMEN - De kinderen van groep 1 tot en met 3 van de Pax Christi School (Limmen) verza melden zich woensdagochtend op het Achtkant, waar ouders uit de buurt het speelplein heb ben omgetoverd tot ijsbaan. Na het onderbinden van de schaat sen gingen alle kinderen vrolijk het ijs op. Opvallend hoeveel kinderen al zo leuk kunnen schaatsen, teiwijl er veel voor het eerst op de schaats staan. De kinderen die niet wilden schaatsen hebben heerlijk met slee tjes in de sneeuw gespeeld. Om het schaatsbaantje heen was een spel- letjesparcours uitgezet. De ochtend werd afgesloten met een plak ont bijtkoek en een pakje drinken, wat de Linuner schaatsclub had gere geld. Groepen 4 tot en met 8 hadden him Elfstedentocht op het onderge lopen bollenveld aan de Hogeweg. Ook hier heeft de schaatsclub uit Limmen de warme chocomelk en koek getrakteerd! - i m OHHBSÜ 3reIPShBö wh39HBIKtHwB* r .vm Vorig jaar thema kermis, wat zal het dit jaar zijn? Aangeleverde foto LIMMEN - De laatste week van de zomervakantie is het weer zover: Timmerdorp 2012! Dan zullen ruim tweehonderd kinde ren op het koekoeksveld een hut komen timmeren. Dit jaar valt dit van 27 tot en met 31 augustus. Het timmerdorp is voor alle kinderen uit Limmen die dit jaar in groep 5, 6, 7 of 8 zitten. Als u zelf wilt helpen bij het timmerdorp, of als u meer wilt weten over het tim merdorp, kimt u mailen naar tinuner- doip@conquista.nl. Kijk voor meer informatie ook op www.conquista.nl Houd de komende maanden de kran ten en de website in de gaten voor alle informatie omtrent het thema, inschrijven en dergelijke. Overdie en het Kerkemeer. En na een hele zondag hard werken was het gelukt op het Overdie ook hier een mooie baan te maken, zodat ook hier een ronde kon worden gereden. Met de nieuwe borstelma- chine werden de geschoven banen mooi schoon gehouden en kon groot een klein genieten van het ijs. EGMOND - Mieneke van der Velden (viola da gamba) en Glen Wilson (klavecimbel) spe len vrijdagavond 17 februari in de Slotkapel van Egmond aan den Hoef een programma met werken van befaamde Franse componisten als Marin Marais, Antoine Forqueray en Francois Couperin. Stuk voor stuk grote meestere, in wiens muziek heel duidelijk ook de bewondering voor eikaars werk doorklinkt. Het titel van het pro gramma is dan ook Hommages en staat garant voor een avond vol verering en grandeur, met ook een vleugje droefenis. Mieneke van der Velden heeft een veelzijdige solocarrière opgebouwd en treedt daarnaast regelmatig op met haar eigen ensemble L'Armonia Sonora. Zij speelde op het Holland Festival Oude Muziek in Utrecht en schit terde ook op het Amsterdamse Grachtenfestival. Tevens verleende zij haar medewerking aan het pro gramma De Kimst van het Luisteren met een soloprogramma in het Concertgebouw in Amsterdam. Mieneke speelt regelmatig solisti sche partijen in grote oratoria, zoals de Johannes- en Matthaus Passion van de Nederlandse Bachvereniging. De Amerikaan Glen Wilson begon zijn muziekstudies aan de Juilliard School in New York en studeerde in Nederland bij de onlangs overleden Gustav Leonhardt. Wilson heeft in ruim dertig landen opgetreden, niet alleen op klavecimbel maar ook op pianoforte, clavicord en orgel. Voor Radio Nederland Wereldomroep maakte hij tientallen programma's over oude muziek, die in Amerika, Canada en Australië werden uitge zonden. Voor De Nederlandse Opera bewerkte hij II Ritomo d'Ulisse van Monteverdi en dirigeerde hij meer dan zestig uitvoeringen in Amsterdam, New York, Los Angeles en Sydney. Vrijdag 17 februari om 20.00 uur, Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Toegang: 17,50 (inclusief consumpties). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur ver krijgbaar in de Slotkapel. U kimt ook reserveren, tele foon: 072-5065973, e-mail: info@slotkapel-egmond.nl, www.slotkapel-egmond.nl. Mieneke van der Velden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17