Thomasviering in Ter Coulsterkerk Erna 60 bereikt mijlpaal in melkproductie Het verhaal van het kanaal k H E I L O O 3 OUD PAPIER Kinderen Paulusschool genieten op Ijsbaan Heiloo Babymassage voor vaders in bibliotheek - - Citotoets CBS de Duif zit er op! UITKIJKPOST 15 FEBRUARI 2012 HEILOO - Op zondag 19 februari wordt in de Ter Coulsterkerk (Holleweg 111 te Heiloo) een Thomasviering gehouden. Deze vorm van vieren is overge waaid uit Finland en draagt de naam van de apostel Thomas. Thomas is één van de leerlingen van Jezus die niet zomaar geloofde. Hij stelde vragen, twijfelde soms en wist niet altijd hoe hij bij Jezus in de buurt kon blijven. In een Thomasviering is geen preek maar worden diverse moge lijkheden aangeboden om met bij bel verhalen aan de slag te gaan. Daardoor kunnen verschillende geloofs- en levensthema's aan bod komen. Dat kan onder andere in stilte, in een geleide meditatie, een kort gesprek of het branden van een kaarsje. Het koor 'One More Voice' zal het lied 'Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewonder' van Ramses Shaffy zingen. Deze thema's komen terug in workshops tijdens de gemeentedag, aansluitend op de viering. In de workshops kan onder ande re gezongen, gewerkt en bewonderd worden door te schilderen, te pra ten, te wandelen en nog veel meer. Er zijn speciale activiteiten voor kinderen (ook oppas voor de jong- sten) en jongeren. De gemeentedag inclusief lunch duurt tot uiterlijk 14.00 uur. Informatie: www.pknheiloo.nl. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Jan Mooij met zijn superkoe Erna 60. Foto: Bert van de Heuvel HEILOO - Op de boerderij van Jan Mooij aan de Belieslaan heeft de koe Erna 60 bij de melkcontrole van 1 februari de mijlpaal van 100.000 liter levensproductie overschreden. Het is een zelfgefokt dier, gebo ren op 12 december 1999 en heeft dit in haar negende lactatie behaald, het is een dochter van Erna 59 en de Simny Boy-zoon Bernard. Ze is nu weer drachtig van Big Winner, zodat haar levenstotaal nog verder kan groeien. Dat de Ema's kunnen produceren bewijst ook haar dochter Ema 66, vader Design, evenals stalgenote Trien 111, vader Lightning, beide met een dagproductie van meer dan zestig liter melk. Er is nog een kleindochter melkgevend en bij het jongvee lopen nog een dochter en achterkleindochter rond. Het is lijn boeren met de huidige prima melk prijs en zulke dieren in de stal. De melk wordt opgehaald door Cono kaasmakei's in de Beemster en verwerkt tot kaas voor de merken onder andere Smaaq en Beemster. Ook aan dierenwelzijn en duur zaamheid wordt het nodige gedaan, afgelopen zomer is de stal voorzien van nieuwe brede ligplaatsen met dikke zachte koematrassen en een elektrische koeborstel. De koeien hebben vorig jaar van begin april tot 1 december buiten gelopen. In december zijn op de machine- schuur, na asbestsanering van het golfplaten dak, nieuwe asbestvrije platen en een tweede set zonnepa nelen geplaatst, zodat er nu 48 pane len met een capaciteit van 10500 KW/u liggen om groene stroom op te wekken. HEILOO - De leerlingen van groep 8 van De Duif kunnen weer opgelucht ademhalen. De Citotoets zit er op! Afgelopen dinsdag, woensdag en donderdag hebben de jongens en meiden geconcen treerd gewerkt om de citoformulieren zo goed mogelijk in te vul len. Na afloop van de laatste toets werden de leerlingen door een groep enthousiaste moeders verrast. Ze konden genieten van een feestelijke lunch, als beloning voor het harde werken. Samen met juf Kirsten brachten de 8ste groepers de envelop met de citofor mulieren persoonlijk naar de post. Nu maar wachten op de uit slag, die wordt verwacht in week 10. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdagavond 18 februari maakt de heer Dick Keijzer met u een denkbeel dige reis van Amsterdam naar Den Helder langs en over het Noordhollands Kanaal. Deze presentatie wordt op verzoek van het Nivon Heiloo door hem verzorgd. Begin 19de eeuw besloot Koning Willem I dat Amsterdam een betere verbinding met de Noordzee moest krijgen dan via de Zuiderzee. Hij gaf Ir. Jan Blanken de opdracht hiertoe een kanaal te ontweipen. Het werd het Noordhollands Kanaal, tachtig kilometer lang, van Amsterdam via Purmerend en Alkmaar naar Den Helder. De werkzaamheden begon nen medio 1819 en eind 1824 werd het kanaal in gebruik genomen. Aanvankelijk was het een groot succes, maar dat veranderde in 1876 toen het aanzienlijk kortere Noordzee Kanaal gereed kwam. Het Noordhollands Kanaal was vanaf dat moment niet meer van belang voor de zeescheepvaart. Toch ligt het kanaal er nog steeds en heeft het zeker voor de waterberging, de binnenvaart en de pleziervaart een groot belang. U zult het allemaal zien en horen in 'het verhaal van het kanaal' in het Trefpunt te Heiloo, Abraham du Boishof 2, 1852 EZ. Kosten leden •3,- en anderen 4,-. Aanvang 20.00 uur. Graag opgeven bij Annelies Stieip, tel. 072-5113450 en Reina Mulder, tel. 072-5333127 of via info@nivonheiloo.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. f Priming. .ii I. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Bibliotheek Heiloo organiseert in het kader van BoekStart regelmatig activiteiten voor baby's en hun ouders. Op 18 februari komt Naomi Camee Huiberts naar Bibliotheek Heiloo voor een 'Tty out' Shantala Babymassage, speciaal voor vaders van jonge baby's. De Shantala Babymassage is een uit India afkomstige ontspannings massage voor baby's en kinderen. Tijdens deze korte workshop wordt achtergrondinformatie gegeven over de massage en wor den de eerste technieken uitge legd. Vervolgens mogen de vaders onder begeleiding hun kindje masseren. Deze korte workshop is speciaal bedoeld voor vaders van baby's tot ongeveer negen maanden en vindt van 10.30 tot 11.30 uur plaats. Het aantal deel nemers is beperkt. Opgave kan bij de klantenseivice of via www. bibliotheekheiloo.nl. Kosten voor ouder en baby samen: 2,50. HEILOO - Dinsdagmiddag 7 februari hebben de groepen 5 tot en met 8 met veel plezier geschaatst op de Ijsbaan. Het prachtige winterse weer was een mooie gelegenheid om winterpret te heb ben. Aangeleverde foto A

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3