BACHHH (g)De Trog Expositie Norman Geul in 't Trefpunt Highlow in da Hood Hip Hop Avond Debby Petter met 'Ik ben er nog' in De Beun Een uur en achttien minuten DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Peter Zantingh Een uur en achttien minuten In de beeldjes krijgt de kracht van de beweging de voorkeur The Muppets (NL) Net op de basisschool en nu al met de juf op het ijs In theater De Beun in Heiloo op zondag 26 februari om 12.00 uur Op een zondagochtend komt de 25-jarige student Johan met de trein aan in zijn geboortedorp in West-Friesland. Hij keert terug in het doip omdat Joey, een van zijn vier jeugdvrienden, de avond daar voor volkomen onverwacht zelf moord heeft gepleegd. In de week tussen zijn dood en de begrafenis proberen de jongens antwoorden te vinden op de vraag waarom him vriend een einde maakte aan zijn leven en wat dat betekent voor him eigen levens. In West-Friesland, in de kop van Noord-Holland, komt zelfmoord onder jongeren drie keer zoveel voor als gemiddeld in Nederland. Ze drinken veel, bewegen zich in grote vriendengroepen, maar kun nen tegelijkertijd erg alleen zijn. Over problemen en emoties wordt niet gepraat: er heerst een zwijgcul tuur. Een uur en achttien minuten is het indringende en raak geobser veerde verhaal van vier vrienden die binnen één week hun zorgeloze jeugd moeten herzien. door Peter Zantingh voor I8.5O HEILOO - Zondag 19 februari 2012 organiseert de Muziek Dansschool Heiloo weer een popconcert met bands van het popcollectief BACHHH. Na het grote succes van de vori ge keer wederom in samenwer king met Stichting De Buitenkans. Het evenement vindt plaats in De Trog, de tot expositie- en activi teitenruimte verbouwde voor malige varkensstal op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo. Tussen 15.00 en 19.00 uur zullen vele bands van muziekscho len uit de regio optreden. Al meer dan tien jaar werken de muziek scholen uit Beveiwijk, Alkmaar, Castrieum, Heiloo, Heerhugowaard, Heemskerk en Purmerend op het gebied van popmuziek samen onder de naam BACHHH Popcollectief. Met het organiseren van concer ten op bekende lokale podia wordt muziekschoolbands de gelegenheid geboden zichzelf te presenteren en podiumervaring op te doen. Het komt regelmatig voor dat bands uit BACHHH zelfstandig him weg naar de podia vinden. Allemaal heel spannend dus en een goede gele genheid om eens te zien hoe leuk en leerzaam het spelen in een muziek schoolband kan zijn. Aanvang 15.00 uur. De toegang is gratis. De Trog is makkelijk te bereiken via de Rosendaal. Het gebouw ligt schuin tegenover de Brandweerkazerne. Bullaan 4 in Heiloo. HEILOO - Van 3 februari tot 3 maart exposeert Norman Geul zijn schilderijenen beeldjes in het Trefpunt. Norman Geul woont in Heiloo en is lid van de schildersvereniging Tintoretto. Hij schildert blijkbaar met veel plezier, gezien het kleurgebruik en zijn vormgevig. Zelf zegt hij dat het schilderen en het tekenen een voortdurend proces van ontdekking is van kleur, vorm en dynamiek. In de lijnen die him weg vinden op het doek tekenen zich verrassende vor men af. De kleuren van acrylverf, pastel of oliekrijt bepalen de intensi teit van de voorstelling op het doek. Sommige schilderijen zijn ontstaan door toepassing van een gemengde techniek waarbij gescheurd papier als middel tot vormgeving wordt gebruikt, samen met waeryl, houts kool of een ander middel. Zijn werk laat duidelijk invloeden zien van schilderstijlen die de werkelijkheid op een andere manier vormgeven dan strikte wetten voor vorm, kleur en techniek voorschrijven. Elk schil derij laat de kijker vrij in wat hij of zij wil zien en herkennen. In zijn beelden is een menselijke activiteit gevangen in een flits van een moment. In de beeldjes krijgt de kracht van de beweging de voor keur boven de details van de her kenning. De onderwerpen voor zijn schilderijen en beeldjes ontstaan tij dens het schilderen en boetseren en worden versterkt door de actualiteit of door wat in een oooghoek wordt waargenomen. Norman Geul is te bereiken via tel. 072-5337141 of via e-mail: n.geul@quicknet.nl. HEILOO - Zaterdag 18 februari houdt Buk Buk de tweede editie van Heiloo in da Hood. Het grote succes aan het einde van het vorige jaar was ingegeven door de locale helden T-One 31 Yg ook wel bekend als Wesley Reyes en het rap-duo Damn-Fresh in Heiloo ook bekend als Sam&Falko. Zij zijn de gids en geven een gratis reis door da hood van de hiphop. Dit is een avond vor jongeren om kennis te maken met de hiphop cul turen die in Heiloo rondgaan. Van breakdaneeers tot jonge rappere en dat allemaal onder de noemer Highlow in da Hood. Het doel is om nieuwe lokale artiesten of nog onbekende rappers een podium te geven. Tout rappend Heiloo stroomde uit om in decem ber 2011 hun vrienden live op het podium in het cafe van Buk Buk te zien. Daarbij kregen zij muzikale bijstand van andere beginnende en gevorderde rappers, zo wisten Skillionair en Rober Helder met back up de harten van het publiek te stelen. Onder de noemer Open Mie. kan ook nu weer iedereen zich aan alle kanten uitleven. Aangezien Heiloo in da Hood zeker weet dat er nog meer rap-talent in Heiloo en omstreken rond loopt, wordt er een oproep gedaan aan alle rappers mee te doen en zich te presenteren met de Open Mie. De hele goeie rappere worden uitgezocht voor ClbReeordz. Inschrijving op de avond zelf of per e-mail: jongerenwerk@bukbuk.nl. Het café van BukBuk is zaterdag vanaf 21.00 uur gratis toegankelijk. Leeftijd is onbeperkt, wel ben je verplicht om je legitimatie te laten zien bij entree voor de stempel, want onder de 16 geen alcohol maar alleen fris. In deze nieuwe Muppet-film wil Jason Segel samen met Amy Adams, de filmstudio van de Muppets van de ondergang redden. Walter is de grootste Muppets fan ter wereld. Samen met zijn beste vrienden Gaiy (Jason Segel) en Maiy (Amy Adams) gaat hij op vakantie in Los Angeles. Tijdens zijn bezoek aan The Muppets Studios ontdekt hij het slechte plan van de rijke oliemagnaat Tex Riehman (Chris Cooper). Hij wil The Muppets Studios veranderen in een groot olieplatform. Walter, Maiy en Gary gaan daarom op zoek naar The Muppets om ze weer bij elkaar te brengen voor de ultieme Muppet Show ?The Greatest Muppet Telethon ever? om zo 10 miljoen dollar op te halen en de Studios te kunnen redden. Maar The Muppets bij elkaar brengen blijkt nogal een lastige opdracht. Ze zijn al jaren niet meer samen gekomen en ieder van hen leidt nu een eigen leven. Fozzy zit nu bij een band genaamd Moopets, Miss Piggy is een moderedactrice bij Vogue en woont in Parijs, Animal zit in een kliniek in Santa Barbara om zijn woede-uitbarstingen onder controle te krijgen en Gonzo is een zeer bekende loodgieter geworden. HEILOO - Nu al met juf Marleen op het ijs. Deze kinderen zijn nog maar net 4 jaar en sinds 1 februari zitten ze in de instroom- groep lc van de BenedictUSSChool. Foto: Els Harkmans HEILOO - Een moeder en een dochter. Tegen de moeder zei een buurvrouw na de oorlog: 'God kind ben je er nog'. Dat zin netje, die vraag is er altijd geble ven. Het ging nooit voorbij. Debby Petter vertelt het verhaal van haar joodse moeder die tij dens de Tweede Wereldoorlog als klein meisje alleen zonder familie ondergedoken heeft gezeten. Nu als toneelmonoloog, eerder door Petter beschreven in haar geroemde boek Ik ben er nog. Een vooretelling over schuld en schaamte, over levens lange schade. Een verhaal over wat een oorlog met mensen doet. Een verhaal dat niet alleen het leven van de moeder bepaalde, maar ook dat van de dochter. Want ze wist altijd dat haar moeder veel verzweeg, altijd was dat voelbaar. En natuurlijk wist Debby ook dat haar moeder Hélène het niet voor niets verzweeg: wat onverdraaglijk is laat zich immers nauwelijks ver woorden. Maar toch is een confron tatie onvermijdelijk. Soms word je gedwongen opnieuw met je leven te beginnen, soms ben je ook blij dat het kan, eindelijk kan. Debby Petter werkte jarenlang voor televi sie, onder meer als presentator van het NOS Journaal. Sinds 2007 is zij actrice. Zij is bekend van de theater hit 'Zadelpijn en ander damesleed'. Regisseur van de vooretelling 'Ik ben er nog' is Thomas Verbogt, de muziek is van Ton Seherpenzeel. Deze solovoorstelling van Debby Petter duurt een uur en is zonder pauze. In theater De Beim in Heiloo op zondag 26 februari om 12.00 uur. Kaarten kosten 12,50 euro en kun nen worden besteld en betaald via www.vriendenvandebeim.nl en aan de kassa van het theater (Willibrordusweg 2). De kassa is open van woensdag tot en met vrij dag tussen 13.30 en 17.00 uur en vanaf een uur voor de aanvang van vooretellingen. Het telefoonnummer van theater De Beun is 072-5333156. Op www.hekwerk.nl en www.vrien- denvandebeim.nl staat meer infor matie (zoals een trailer en een inter view in De Wereld Draait Door). Debby Petter speelt de solo voorstelling 'Ik ben er nog' in thea ter De Beun. Foto: Bob Bronshoff Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9