Weer audities voor Jeugdtheater Heiloo Oude meesters in de Beun Matthaus Passion traditie bij Oratoriumkoor Heiloo Falkland Toneel speelt Ja 3! Zondagmiddagconcert Witte Kerk U I T P A G I N A 11 Een kinderstuk van eigen makelij UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 2012 Na een succesvol en bijna uitverkocht weekend in de Beun, start voor Jeugdtheater Heiloo het nieuwe seizoen. Aangeleverde foto de laatste telgen van een beroemd toneelgeslacht, de broers De Man. Ze haten elkaar en him weder zijdse alkeer is een publiek geheim. Ook al hebben ze zekere roem ver worven, ze worden niet overstelpt met aanbiedingen. Him beurs raakt angstwekkend leeg. Dus zijn ze gedwongen op het voorstel van een producent in te gaan: met elkaar optreden in een stuk, Mijn Broeders Hoeder, over twee broers die - jawel - elkaar haten. We volgen het tweetal tijdens hun eindeloze tournee langs de schouwburgen van Nederland. Ongemerkt komen ze steeds nader tot elkaar, broederhaat verandert in broederliefde. Maar wat is spel en wat is werkelijkheid? Bram van der Vlugt en Joost Prinsen zijn twee nog levende legen den uit de Nederlandse theaterge schiedenis. Het is een genoegen om anderhalf uur naar deze gelouterde acteurs te kijken. De voorstelling was al uitver kocht, maar er zijn enkele kaarten teruggebracht. Om nog kaarten, toegangsprijs 22,-, te bemachti gen, kimt u bellen naar Steunpunt Kaartverkoop tel. 06-39101684 en informeren of er weer kaarten zijn. HEILOO - Zaterdag 23 februari presenteren De Vrienden van de Beun om 20.15 uur het toneel stuk Oude Meesters in Theater de Beun in Heiloo. Oude Meesters wordt vertolkt door twee oude meesters van het Nederlands Toneel. Bram van der Vlugt en Joost Prinsen, voor het eerst samen op het toneel, spelen Joost Prinsen en Bram van der Vlugt zijn twee nog levende legen den uit de Nederlandse theatergeschiedenis. Aangeleverde foto HEILOO - Sinds 2008 is het ook in Heiloo een traditie: de uitvoe ring van de Matthaus Passion. Het Oratoriumkoor Heiloo heeft in de zes achterliggende jaren een uitgebreide schare muziek liefhebbers getrokken die oor getuige konden zijn van de kwa litatieve groei van het koor. Dirigent Paul Waerts is de grote inspirator achter de groeiende prestaties van het koor. „Hij is het die ons steeds weer inspireert met zijn liefde en kermis over deze pas siemuziek van Bach. Zijn enthousi asme straalt ook af op het koor van de kinderen en vooral de grotere rol die zij in de Matthaus krijgen", vertelt voorzitter Harry Marchal van het Oratoriumkoor. Bij de zesde achtereenvolgende uitvoe ring van de Matthaus Passion wil het Oratoriumkoor nog meer nuan ces aanbrengen en de muziek nog doorzichtiger ten gehore brengen. Dat gebeurt weer met medewerking van het Barokorkest Cappella Maria Barbara. Het orkest, vernoemd naar Bach's eerste vrouw, gebruikt authentieke instrumenten die het meesterwerk van Bach een specifie ke klank geven. De solisten zijn dit jaar Sinan Vural (Christus), Harry van Beme (Evangelist), Caroline Stam (sopraan), Andrew Hallock (altus), Lior Leibovici (tenor, aria's) en Frans Kokkelmans (bas, aria's). En natuurlijk treedt het kinderkoor, het Jimioratorium, op. De Matthaus Passion van het Oratoriumkoor Heiloo is te beluisteren op vrijdag 22 maart, in de Ter Coulsterkerk in Heiloo. Aanvang half acht. De toe gangsprijs is 25 euro. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij De Schrijverij, Heerenweg 199 en in winkelcentrum het Hoekstuk alsme de bij Boekhandel Bmna bij het win kelcentrum Het Loo. Ook via e-mail zijn kaarten te bestellen: kaartver- koop@oratoriumkoorheiloo.nl of telefonisch via 072-5402777 of 072- 5333486. HEILOO - Stichting Jeugdtheater Heiloo houdt op 2 maart audi ties voor jong talent. Na een succesvol weekend in de Beim, waarbij vier voorstellingen bijna werden uitverkocht start voor Jeugdtheater Heiloo het nieuwe seizoen. En dan is er ruimte voor nieuw talent. Houd je van zingen, dansen en toneel spelen en lijkt het je leuk om met een groep jongeren op de planken te staan? Ben je tus sen de 13 en 18 jaar of zit je in de laatste klas van de basisschool? Je kimt op elke leeftijd instromen. Bij Jeugdtheater Heiloo staat spel- plezier voorop. De hechte groep is leuk voor zowel jongens als meiden. Zowel binnen als buiten het theater is er contact. De docenten zijn jong en enthousiast en je krijgt profes sioneel les in dans, zang en spel. Er wordt elke zaterdagmiddag geoe fend op het GGZ terrein in Heiloo. De audities zijn dit jaar op 2 maart en aanmelden kan tot 28 febru ari via info@sjth.nl. Meld je aan! De leukste tijd van je leven vind je bij Jeugdtheater Heiloo. HEILOO - Falkland Toneel brengt voor de jeugd vanaf 4 jaar een productie van geheel eigen hand. Op zaterdag 9 en zondag 10 maart, beide dagen om 13.30 en 16.00 uur, is de voorstelling te zien in Theater de Beun in Heiloo. Drie zussen willen een meiden groep beginnen. Ze willen minstens wereldberoemd worden. Maar daar komt een hoop bij kijken! En dan is goed zingen maar de minste van de problemen. Gelukkig komt er een talentenjager op hun pad. Maarrrrrrr... er zijn ook een paar boeven op pad en dus politie die op boeven jaagt. Je snapt het al, die paden gaan elkaar kruisen! En zou den drie zusjes het altijd met elkaar eens zijn? Als je met him ouders kennis hebt gemaakt weet je zeker van niet. Al met al genoeg elemen ten voor een leuke voorstelling met liedjes en explosies voor jongens en meiden in de basisschoolleef tijd. 'Ja 3' is geschreven en geregis seerd door Heilooër en Falklander Maarten Schols, die eerder met succes hetzelfde heeft gedaan met '3 X 3' en 'De Koninklijke grappen'. Kaarten a 4,50 (donateurs 3,-) zijn verkrijgbaar bij Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum) en HEILOO - Stichting Witte- Kerkconcerten kondigt met trots het optreden aan van het Trio Dumas: drie fenomenale musici, die op zondag 24 februari wer ken zullen uitvoeren van Berio, Beethoven en Mozart. De leden van het trio komen uit drie zeer verschillende landen: vio list Joe Puglia uit de V.S., altviolist Chairn Steller uit Nederland en de cellist Örs Köszeghy uit Hongarije. Het drietal streeft ernaar, dat ieder lid zich ten volle kan laten gelden. Terecht, want het gaat hier om jonge, gelauwerde musici, die een plek ver overd hebben in vooraanstaande ensembles en orkesten. De leden presenteren zich niet alleen als trio, maar ook als drie solisten. Daarmee kunnen ze oneindig gevarieerde pro gramma's aanbieden, uiteraard met trio-muziek, maar ook met solo- en duo-stukken van bekende en onbe kende componisten uit alle periodes van barok tot nu. Op het programma staan het Divertimento voor strijkers van Luciano Berio, het Strijktrio op.9 in G van Ludwig van Beethoven en Mozarts Divertimento voor strijktrio in Es, K.V.563. Het concert begint om 15.00 uur, kerk is om 14.30 uur open. Toegangskaarten 12,-. Jongeren tot 25 jaar 10,-. Reserveren wordt aanbevolen, bel: 06-45184525 of mail info@wittekerk- heiloo.nl, www.wittekerkheiloo.nl. De drie fenomenale musici van het Trio Dumas. Aangeleverde foto Theater de Beim (bij winkelhof 't Loo). Reserveringen en info: www. falklandtoneel.nl, tel. 072-5334355. Vier ook je partijtje bij Falkland. Kijk voor meer informatie op de website. Manse meiden en beteuterde boeven in de wereldpremière van Ja 3! Foto: Edo Postma

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11