Trias goed op dreef op NK senioren Jessica Beelen en Marco Lammers Bowlingkampioenen 2013 Stevenson prolongeert titel juniorenkampioen SPORTNIEUWS UIT DE REGIO spent expo WWW. t.m Clinic bij De Spetters groot succes Drie generaties badmintonnen op Valentijnstoernooi sport 15 HEILOO - Begin dit jaar is bijna in heel Heiloo geflyerd met de uitnodiging om kennis te maken met Zwemvereniging De Spetters. Iedereen die zijn A-diploma heeft of minimaal de basis- zwemvaardigheden beheerst was welkom. De opkomst was voor al onder de jeugd een groot succes. Vele ouders waren gezellig meegekomen met hun kinderen, om te kijken wat de trainers in de vorm van een clinic voor hun kroost bedacht hadden. De clinic werd afgesloten met een echte estafette in een slag naar keuze. Om alles in een les te stoppen is natuurlijk onmogelijk vandaar dat iedere deelnemer een goodie-bag mee naar huis heeft gekre gen met leuke spulletjes maar ook natuurlijk met een uitnodi ging om lid te worden. Aangeleverde foto Karen scoort een waza ari in haar eerste partij tegen Babette van Aggelen. Foto: Menno Lesterhuis JUDO HEILOO - Op 9 februari was het NK judo tot 21 jaar in Nijmegen. Karen Stevenson uit Heiloo heeft haar titel in de klasse tot 78 kilo met succes weten te ver dedigen. Niet geheel fit door een zware verkoudheid wist ze desondanks zonder tegensco- res de titel mee naar huis te nemen. In de eerste ronde trof ze meteen de zwaarste tegenstandster uit de poule, Babette van Aggelen. Met een lage schouderworp wist Karen wazari te scoren, waarna ze rest van de partij niet meer in gevaar kwam. Haar tegenstandster in de halve fmale, Ilona Lucassen, stond zeer verdedigend op de mat het geen haar drie straffen opleverde wegens passiviteit. In de fmale tegen Barbara Cikic scoorde Karen eerst met een sutemi. Later werd de partij met een stevige houd greep definitief beslist. Het welver diende goud voor Karen was inmid dels haar vierde Nederlandse titel. Ook op de mat kwam de 16-jarige Jasmijn Lesterhuis (-70 kilogram) die normaal uitkomt in de klasse tot 18 jaar. Jasmijn startte tegen Yvonne Odink van wie ze vorig jaar om brons op het NK senioren won. Nu was Odink de betere judoka en ook de latere kampioen. In de her kansingsronde wist Jasmijn tegen Leonie van Gastel met een specta culaire uchi mata te winnen. Ook de derde pot tegen Merel Visser werd gewonnen. In de vierde ronde strandde Jasmijn tegen de technisch vaardige Bemdsen. Een zevende plaats in een sterk deelnemersveld was dit keer het hoogst haalbare. ATLETIEK HEILOO - Tijdens de Nederlandse indoor kampioen schappen voor senioren heeft AV Trias het uitstekend gedaan. van 7.99 seconden. Sporttalent van Heiloo Hordenloper Job Beintema kwam in actie op de 200 meter. De junior deed het prima door zijn persoonlijk record te lopen 22.90 seconden en werd keurig twaalf de. Hiermee liet Beintema zien in goede vorm te verkeren voor zijn NK van volgende week. Tenslotte deed Rick Verver het eveneens sterk op de 200 meter en werd tien de van Nederland op deze afstand. In Apeldoorn bereikte eerste jaars junior Laura de Witte keurig de fmale op de 200 meter door haar persoonlijk record te lopen; 25.07 seconden. In een vol Omnisport liep ze de fmale dag naar een keuri ge vijfde plaats. Aankomend week end zal Laura wederom in actie komen in Apeldoorn maar dan voor de NK junioren. Haar zus Lisanne was bij voor baat een medaillekandidaat op de 400 meter. De zilveren medaille winnares liep in de serie en halve fmale prima. Helaas kon ze de lijn in de fmale niet voortzetten en werd ze vijfde. Sprintster Franka Hoogeboom bereikte de halve fmale op de 60 meter door 7.93 seconden te lopen. Om de finale te bereiken moest Franka rond haar Franka Hoogeboom (rechts vooraan) deed goede zaken op het persoonlijk lopen. Helaas gebeur- NK senioren. Aangeleverde foto de dit niet en liep ze naar een tijd BOWLEN HEILOO - Het onderhoud en de nieuwe oliemachine, waarmee de banen worden behandeld zijn mede de oorzaak van onge kende hoge scores tijdens de verenigingskampioenschappen in Bowling. Na drie voorronden werden op 14 februari de drie fmaleseries op twaalf banen afgewerkt. In de hoogste klasse A bij de heren was de winnaar van vorig jaar, Marco Lammers uit Westzaan, ook dit jaar niet door zijn concurrenten te benaderen. Voor hem is het Verenigingskampioenschap van BVH 2013 voor altijd binnen, teiwijl hij de wisselbeker nog een jaartje in zijn bezit mag houden. Zijn score over twaalf games (inclusief voor ronden) bedroeg totaal 2985; een gemiddelde van 248,75. met als fina- legames 213, 246, 279, 256, 245, 256. Tweede werd hier Martin Snelting uit De Rijp met 205, 197, 223, 249, 250 en 216 op 13 pins gevolgd door Dirk Hommes uit Heiloo met 213, 226, 243, 202, 219, 215. In de hoog ste klasse A bij de dames werden de finaleplaatsen ingenomen door de deelneemsters uit de Nationale Eredivisie. Hier moest Petra van de Woip uit Beverwijk haar meerderen erkennen in respectievelijk Jessica Beelen uit Haarlem en Patricia Groot uit Schagen. Jessica lag met haar finalegames 253, 172, 278, 184, 180 en 214 beslag op de eerste plaats en het Verenigingskampioenschap BVH 2013 met de daarbij beho rende wisselbeker. Opvallend in de B-klasse bij de heren is de prestatie van Ton van Mourik uit Haarlem, die als achtste de fmale in ging en eindigde op een eerste plaats. Dennis Molenaar uit Alkmaar werd tweede, met een klein verschil gevolgd door zijn plaatsgenoot Hans Groot. Klasse CD bij de heren werd met een totaal fmale pinfall over zes games van 1112, waarvan twee twee honderd games, Ruud Bakker uit Alkmaar. Edwin Kruijer uit Heiloo veiwees, met 48 pins voordeel, Nico Borgman uit Bergen naar de derde plaats. Bij de dames in de CD-klasse werd Corrie Schouten uit Alkmaar met een gemiddelde van 174,33 over twaalf games de winnaar, met als tweede Nathalie Fiseier uit Beveiwijk (gemiddeld 169,08 over 12 games) en derde Sheila Pluymers uit Heerhugowaard (gemid deld 160,58 over twaalf games). Standen en foto's zijn te vinden op www.bowlingverenigingheiloo.nl. Jessica Beelen en Marco Lammers, de Bowlingkamioenen Heiloo 2013. Aangeleverde foto 20 FEBRUARI 2012 IH

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13