Stichting Gehandicapten Sport Heiloo bestaat 35 jaar Meubelstoffeerderij Dijkzicht Claire neemt afscheid van Graag Gedaan Decorgroep Reunion terug uit Tanzania H E I L O O 5 UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De vrijwillige zwem- begeleiders van Stichting Gehandicapten Sport Heiloo zijn al 35 jaar iedere zaterdag in alle vroegte in het even oude zwem bad Loos te vinden. Daar begeleiden ze mensen met een beperking (vanaf een leef tijd van 5 jaar) om hen 'watervrij' te maken en indien mogelijk de schoolslag te leren, zodat ze zich zelf in noodsituaties kimnen red den. Sommigen halen zelfs één of meerdere zwemdiploma's. Maar het belangrijkste doel is misschien wel het plezier in zwemmen. Als stimulans worden 'Guppie-' of 'Goudvisdiploma's' uitgereikt als er vorderingen worden gemaakt. De leerlingen zijn in twee groepen verdeeld; de eerste groep zwemt van 07.15 tot 07.45 uur, de tweede groep van 07.45 tot 08.15 uur. Ron Kosters is coördinator van Stichting Gehandicapten Sport Heiloo.: „In het kader van het 35-jarig bestaan houden we in augustus een sport dag voor alle vrijwilligere, de zwern- leerlingen en him familie." Zwembegeleider Piet Postma is vanaf de oprichting van de stichting bijna iedere zaterdagochtend in het zwembad te vinden. Hij is met Jaap Kaan van de eerste lichting vrijwil ligere die via de EHBO bij de stich ting is beland. In 35 jaar heeft Piet heel wat kinderen met een beper king in het water begeleid. „Er wordt zoveel mogelijk met een vaste begeleider per leerling gezwom men. Dat is belangrijk wil je een vertrouwensband met hen kimnen opbouwen." Sinds drie jaar is April Meijer zijn vaste zwempupil. April heeft het syndroom van Down en is autistisch. Iedere zaterdag om 07.45 uur springt Piet in het water om met zijn leerling te zwemmen. Zijn jaren lange ervaring helpt hem om April, met veel geduld en puur op gevoel, zoveel mogelijk bij de les te hou den. „Het is iedere keer weer mooi als je vooruitgang ziet." Ondanks de gevorderde leeftijd van 78 jaar zou Piet het wekelijkse zwemmen met zijn pupillen voor geen goud willen missen. „Ik vind het prachtig om met kinderen om te gaan, dat ver veelt nooit!" Zwembegeleider Piet Postma is vanaf de oprichting van de stich ting bijna iedere zaterdag in het zwembad te vinden. Sinds drie jaar is April Meijer zijn vaste zwempupil. Foto: Caroiien Breed Tekst en foto: Caroiien Breed Piet Schild, Torenstraat 2d, 1901 ED Castricum, tel. 0251 - 670611, www.stoffeerderijdijkzicht.nl, -email: info@stoffeerderijdijkzicht.nl. CASTRICUM -Meubelstoffeerderij Dijkzicht is al decennialang een begrip en bestond op 17 februari precies 35 jaar. Inmiddels drie jaar gevestigd in Castricum is de zaak op 1 februari verhuisd naar Torenstraat 2d, waar achter de showroom een mime werkplaats gele gen is. Meubelstoffeerderij Dijkzicht is gespecialiseerd in het her stofferen en/of restaureren van zitmeubels in alle stijlen, soorten en maten. Ook designmeubels, zoals Gelderland, Leolux en Rolf Benz zijn hier voor herstoffering in uiterst vakkimdige handen. In het kader van het jubileum en de recente opening van de nieuwe locatie biedt Meubelstoffeerderij Dijkzicht tal van aantrekkelijke kortingen. Zo wordt die comfortabele, favoriete fauteuil, die stijlvolle designbank of dat waardevolle familie-erfstuk, hergestoffeerd met een trendy, eigentijdse of juist klassieke meubelstof (of leer), weer een opvallende blikvanger in uw interieur. Eigenaar Piet Schild (57) vertelt: „Herstofferen is niet altijd goedkoper dan aanschaf van een nieuw zitmeubel, maar biedt wel veel meer mogelijkheden om een aparte, persoonlijke smaak uit te dragen. Bovendien leveren wij kwaliteit die tien keer beter is dan nieuw!" Want Meubelstoffeerderij Dijkzicht werkt met de beste materialen, hoogwaar dige meubelstoffen en leersoorten en levert alleen topkwaliteit; minder gaat Schild's eer te na. Hij geeft dan ook drie tot vijf jaar garantie op afgeleverd werk. „We hebben in 35 jaar een goede naam opgebouwd, die wil ik graag hoog houden!" Ook voor het (her)bekleden van boot- en caravankussens bent u bij Meubelstoffeerderij Dijkzicht aan het juiste adres. Zo heeft Schild ooit voor een rijke sjeik de stoffering van zijn luxe jacht verzorgd. Piet Schild heeft het aloude ambacht van zijn vader geleerd, een vak man van de oude stempel met passie voor zijn beroep. Hij is op jonge leeftijd geleidelijk in de zaak van zijn vader gegroeid en heeft in zijn ogen de beste leerschool gehad, die er is; de praktijk en zijn vader als leer meester! En deze familietraditie leeft voort, want Schild geeft zijn ken nis weer door aan zijn zoon Berend (28), die bij hem in de zaak werkt. De ruime werkplaats is uitgerust met geavanceerde machines, waar door iedere opdracht 'strak' en goed kan worden uitgevoerd. De stof- feertechniek wisselt per opdracht, omdat elke eetkamerstoel, bank, sofa, fauteuil en dergelijke van stijl en vorm verschilt. Daarbij behoort ook het veivangen van het vlechtwerk van rotan, biezen- en rieten zit tingen van stoelen tot de mogelijkheden. Het herstofferen en restaure ren van meubels bestaat uit nauwkeurig handwerk, dat vakmanschap en meesterschap vereist. Vader en zoon Schild wijzen u de weg in de uitgebreide collectie van Meubelstoffeerderij Dijkzicht. Met uit meer dan driehonderd stalenboe- ken met enkele duizenden hoogwaardige meubelstoffen met het KIM keurmerk, waaronder Keyrner. Kom langs of bel en vraag gratis een vrij blijvende offerte aan. Alle meubels, groot of klein, worden na het ver strekken van de opdracht gratis gehaald en weer thuisgebracht! HEILOO - Coördinator Claire Dorresteijn heeft onlangs na vijf jaar afscheid genomen van de vrijwilligersgroep Graag Gedaan. Marian van Dam, directeur van de Stichting Welzijn Heiloo, zette de scheidende coördinator in het zonnetje en dankte haar voor de getoonde enorme inzet en betrok kenheid gedurende die vijf jaar. Dick Ursem en Rita Roerink zijn de nieuwe coördinatoren. Voor hun jaarlijkse bijeenkomst waren de Graag Gedaan vrijwilligere deze keer te gast bij de Brandweer van Heiloo. Brandweercommandant Martin Lambert en zijn medewer kers hadden gezorgd voor een geweldige ontvangst, rondleiding en lichte lunch. Ook was er een presen tatie over brandveiligheid in huis. Tegen een kleine vergoeding van drie euro per klusje verzorgen de enthousiaste vrijwilligere van Graag Gedaan kleine klusjes bij houders van de servicepas. Denk aan bij voorbeeld het ophangen van een schilderijtje, een lampje verwis selen, tv/radio opnieuw instellen, computerprobleempjes, klein naai werk en licht tuinonderhoud. Wie gebruik wil maken van de diensten van Graag Gedaan belt met Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072- 5331297. De vrijwilligers van Graag Gedaan nemen met pijn in het hart afscheid van hun coördinator Claire Dorresteijn. Aangeleverde foto HEILOO - Op 1 januari ver trokken de vijf mannen van de decorgroep van het projectkoor Reunion naar Tanzania. Aangekomen in Ushetu bleek dat er ontzettend veel klussen waren, zowel op bouw-, tuinders- als op medisch gebied. De mannen konden direct aan de bak. Op het moment dat de bisschop het beoogde stuk grond had gezegend, kon er ook begonnen worden met de bouw van het dokterehuis. Daags voor vertrek is de plaquette van Reimion geplaatst in de voorgevel van het huis. Vol indrukken en ervaringen kwamen de mannen op 3 februari weer terug in Nederland. De sponsoren willen ze mededelen dat alle spullen die mee gegeven zijn, daar een goede bestem ming hebben gekregen, net als al het ingezamelde geld. V.l.n.r: Arnold Henselmans, Ted van Schagen, Kees Mol, Kees Sprenkeling en Jasper Henselmans. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5