contact Belastingaanslag 2013 HEILOO GEMEENTE Openingstijden Mededelingen Burgerzaken Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 2013 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Komend weekend ontvangen inwoners en bedrijven in Heiloo de belastingaanslag 2013. Op de aanslag staan alle belastingen en heffingen vermeld die u in 2013 moet betalen, zoals rioolheffing, afvalstoffenheffing, hondenbelasting en onroerendezaakbelasting. Bij het aanslagbiljet ontvangt u ook een brochure waarin u leest waarom en wanneer u een bepaalde heffing of belasting moet betalen. WOZ-waarde Op de aanslag staat de waarde onroerende zaken (WOZ- waarde). Jaarlijks stelt de gemeente de WOZ-waarde vast van alle onroerende zaken (gebouwen en grond) in Heiloo. De WOZ-waarde wordt gebruikt voor de berekening van de onroerendezaakbelasting en geeft de vrije verkoopwaarde van uw pand aan rond 1 januari 2012. De daling van de woningprijzen van de afgelopen tijd zet nog steeds door en is ongeveer 3 tot 4%. Dit percentage is een gemiddelde van alle woningtypen. Het kan zijn dat de waarde van uw woning meer of minder is gedaald. Voor de aanslag 2013 gaat het om de waarde van uw woning op de peildatum 1 januari 2012 en daarmee om de woningmarktsituatie van dat moment. WOZ en OZB De hoogte van de WOZ-waarde bepaalt wat u moet betalen aan onroerendezaakbelasting (OZB). De inkomsten van de onroerendezaakbelasting gebruiken we om voorzieningen te betalen, zoals wegen, groenvoorzieningen en openbare ver lichting. Elk jaar bepaalt de gemeenteraad de hoogte van het OZB-tarief. Voor 2013 heeft de gemeenteraad bepaald dat de OZB-inkomsten ten opzichte van 2012 meer stijgen dan alleen met het inflatiecijfer van 2%. Daar staat een verminde ring van het bedrag voor afvalstoffenheffing tegenover. WOZ-spreekuur Van 25 februari tot en met 8 maart houden wij spreekuur. U kunt een afspraak maken om uw persoonlijke situatie te bespreken. Bijvoorbeeld omdat u het niet eens bent met de WOZ-waarde en bezwaar wilt maken. Ook voor vragen over andere belastingen en heffingen kunt u op het spreekuur terecht. Het spreekuur is van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. U kunt ook een afspraak maken via telefoonnummer 072 535 66 10. U wilt bezwaar maken Besluit u bezwaar te maken dan moet u dat doen binnen zes weken na de dagtekening van de aanslag. Bezwaar indienen kunt u makkelijk zelf. Mocht u daarvoor hulp nodig hebben, dan kunt u gebruik maken van het WOZ-spreekuur. Een van de WOZ-medewerkers kan u helpen met het opstellen van een bezwaarschrift. Taxatieverslag opvragen U kunt voor een onderbouwing van de vastgestelde WOZ- waarde een taxatieverslag opvragen via het WOZ-portaal van de gemeente Heiloo. U heeft daarvoor uw DigiD nodig. Wilt u schriftelijk een taxatieverslag aanvragen, stuur dan een brief naar gemeente Heiloo, team Belastingen, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. U kunt ook telefonisch een taxatieverslag opvra gen via het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. Meer Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66 of kijken op www.heiloo.nl/inwoner onder Belastingen en op www.heiloo.woz-portaal.nl GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Bezwaar maken Als een besluit rechtstreeks gevol gen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaar schrift zet u in elk geval uw naam, adres en handtekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemeester of bur gemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voor ziening (schorsing) aanvragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Hiervoor betaalt u griffierecht. Paddentrek In maart en april vindt de jaarlijkse paddentrek plaats. Om de padden de kans te geven om de weg over te ste ken, sluiten we elk jaar de Kuillaan van 19.00 uur tot 7.00 uur af. Bij vochtig weer en wanneer het meer dan 7 gra den is, mag de Kuillaan ook vanaf half februari en in de eerste helft van mei worden afgesloten. Tuincentrum Meijer is overdag gewoon via de Westerweg te bereiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met mevrouw E. Meurs, coördinator van de Paddenwerkgroep Heiloo, telefoon nummer 06 201 982 33. Kap bomen Plan Oost fase 6 Op 25 februari start de firma Stoop met het kappen van 28 bomen in Plan Oost en het verwijderen van de boomstron ken. De werkzaamheden duren onge veer twee weken. De kap is nodig voor de herinrichting van fase 6 van Plan Oost. Deze werk zaamheden gaan half mei van start. De bomen, die verwijderd worden, staan in de weg voor de herinrichting, zijn niet meer vitaal of moeten ruimte maken voor de overig bomen, zodat deze verder kunnen uitgroeien. Meer informatie Op de website www.heiloo.nl vindt u onder 'Plannen en projecten' het herin richtingsplan van fase 6. Hierop kunt u zien om welke bomen het gaat. U kunt dit plan ook inzien bij de informatie balie in het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer S. Eg van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 66 66. Burgerlijke stand tot en met 15 februari Geboren Sanne van der Noord d.v. A.D. van der Noord en H. Zeeman Huwelijksaangiften aangiften gereg. partnerschap O. Moor en L.T. Rokebrand W.A.H. Goossens en N.M.J. Blankendaal J.E. Jongejan en T. Alberda Huwelijken gereg. partnerschappen R.C. Wondaal en S. Korteland Overleden E. Engeringh H.G. ten Berge N. Kneppel ev van den Bosch S. Sisanovic M. Luidens wv Perk J.M. Zonneveld T. Muijs wv Slik D. Keizer wv de Barbanson C.M. Beemster wv Bierman F. Twisk A.C. Bruijn W.G. Bakker A.C. Teer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7