HSV Limmen nieuws .Wfenr Spanning bij rapidkampioenschap Hoe fit is de vrouw in Heiloo? Effect recreatietoemooi trekt veel volleyers Michael den Herder vice kampioen karten SPORT 19 INGEZONDEN MEDEDELING sportverenigingen WWW HZV/Het Vennewater 9 vernedert koploper Voorbereidingen schoolvoetbal in volle gang UITKIJKPOST 29 FEBRUARI 2012 LIMMEN - De visclub van Limmen start zondag 4 maart met de eerste witviswedstrijd van het seizoen. Er wordt gevist in het Noord-Hollands kanaal nabij firma Ranzijn. Verzamelen is om 07.30 uur bij Albert Heijn in Limmen. Daar vindt op die tijd de stekloting plaats. Er wordt niet meer, zoals voorafgaande jaren, vooraf aangemeld voor deel name. Als je op tijd aanwezig bent, doe je mee, ben je te laat, dan is er geen plek meer. De stek van aan staande zondag kenmerkt zich door een goed bestand aan voorn en kol- blei, die hier met name in de winter verblijven. Plaatselijk kimnen scho len brasem de visser verrassen. De visafstand is doorgaans tussen zes en vijftien meter, de stekken met aan de overkant woonboten leveren ook op grote afstand goede vangs ten op. Casters, maden en wormen zijn de beste aassoorten. Als de vis los is, is de haakgrootte en lijndikte van ondergeschikt belang. Aas en voer en de aasaanbieding bepalen dan de vangst. De wedstrijden van de witviscompetitie worden gevist in verschillende wateren en met alle bekende witvistechnieken. De telling is variabel, er zijn stuks- wedstrij den, gewichtwedstrij den en er zijn ook combinatietellingen, waarbij elke gevangen vis 25 gram oplevert, wat opgeteld wordt bij het gevangen gewicht. Zondag is er sprake van een combiwedstrijd. Deelname kost 3,- per wedstrijd. Er zijn dagprijzen en er wordt voor een jaarklassement gevist. Donderdag 8 maart is de jaarlijkse ledenvergadering van HSV Limmen. Leden zijn welkom om 20.00 uur in café De Lantaarn, Dusseldorperweg 56 te Limmen. Meer informatie over de competities van 2012 vindt u op www.hsvlimrnen.nl of door een bel letje naar 072-5051056. schepje bovenop te gooien. Op aangeven van (twee keer) krul lenbol Ted Zoon en gabber Bas Hink verschafte Houtenbos met een loepzuivere hattrick voor de nodige lucht (3-7). Het slotak koord was voor Bas Hink die zijn goaltje als vanouds mee pikte (3-8). Een puike prestatie van het hele team die al jaren tegen de top van de 6e klasse aan zit te schurken en grossiert in tweede plaatsen. Het strenge selectiebe leid van coach Houtenbos voor deze wedstrijd leverden wat scheve gezichten op bij de reser ves Ruud Baltus, Stefan Beers, Theo Leering en Bart Borst maar ook zij zijn zich bewust dat er iets moois staat te gebeuren dit jaar. Houtenbos en zijn mannen hebben dit jaar namelijk een mis sie; de felbegeerde titel binnen halen en promoveren naar de vijfde klasse. HEILOO - Afgelopen week werden bij schaakvereniging Oppositie de rondes vier tot en met zes van het rapidkampioen schap gespeeld. Deze discipline bestaat uit negen ronden die verspreid over het jaar in het jaarprogramma staan. Bij rapidschaken krijgt iedere speler twintig minuten op de klok. In die tijd moet de gehele partij afgewikkeld worden. Dat betekent dat een schaker zich niet moet laten verleiden tot snelschaken, maar ook niet tot al te lang nadenken. Het is een onderdeel van het schaakspel waar niet iedere schaker even goed mee uit de voeten kan. Nu twee van de drie sessies verspeeld zijn, tekent zich duidelijk af welke scha kers nog in de race zijn voor de titel rapidkampioen 2012. Het lijkt erop dat de kampioen van de afgelopen twee jaar, Albert Bouma, zijn titel niet gaat prolongeren. Hij heeft liep afgelopen dinsdag tegen twee neder lagen aan en heeft intussen een ach terstand op de koplopers van ander halve punt en met nog drie ronden te gaan lijkt het een onmogelijke opgave om nog voor de eerste prijs in aanmerking te komen. Na zes ronden zijn er twee koplopers, die beiden vijf punten hebben behaald. De ene is de bijna veertienjarige Timardi Verhoeff, die eerder dit sei zoen ook al de snelschaaktitel voor de neus van alle seniorschakers wist weg te kapen. Zij stond tot nu toe slechts twee remises toe en won de andere partijen. Tegen Richard Sauer stond Timardi verloren. Ze zag echter een valletje waar Richard vervolgens in trapte en dat leverde Timardi toch het volle punt op. De andere koploper is heel ver rassend André van der Ark, die alleen in Timardi zijn meerdere moest erkennen, maar verder al zijn partijen tot winst voerde. Drie spelers hebben tot nu toe vier pun ten behaald: Simon Smit, Herman Limmen en Jan Jonkheer. Ook zij behoren nog tot de kanshebbers voor de titel. De laatste drie ronden worden gespeeld op 17 april. Dan zal duidelijk worden wie hier de langste adem heeft. REGIO - De komende maand organiseert Stichting Welzijn Heiloo samen met Fit41ady uit Limmen, De Drie Linden 3, een maand om kennis te maken met fitness voor vrouwen. Deze maand is voor alle vrouwen in de omgeving die willen ervaren hoe zij energieker en soepeler kimnen worden door te bewegen bij Fit41ady. Hoe werkt het? De fitmaand begint met een meting door verpleegkundige Sophia Visser en een intakegesprek met één van de trainsters van Flt41ady. Daarna volgt een persoonlijk advies en wordt gedu rende een maand onder begeleiding getraind. De maand wordt afgesloten met een eindgesprek en een advies voor de toekomst. Tijdens deze maand trainen de vrouwen twee keer per week, op elk moment dat het hen schikt, onder vakkimdige begeleiding. Dit programma is geschikt voor alle vrouwen die hun conditie willen verbeteren en lekker fit willen blijven of worden. De kosten voor de intake en metingen, het advies en trainingsprogramma bedragen 52,50. Vrouwen die willen deelnemen kunnen zich opgeven tot en met dinsdag 6 maart. De metingen en intakegesprekken zijn op woens dag 7 maart. Telefonisch aanmelden kan via Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072-5331297 ofpere-mail: stichting@welzijnheiloo.nl. VOLLEYBAL HEILOO - Het is inmiddels traditie dat volleyvereniging Effect in het begin van het jaar in sporthal 't Vennewater een toernooi organiseert. Het team van dames 1 nam daar bij het voortouw en zorgde op zondag 19 februari voor 19 deelne mende teams. Daarvan speelden er maar liefst vijf in het blauwe shirt van Effect. Ze waren behoorlijk succesvol, want twee van de drie hoofdprijzen werden door de thuis club gewonnen. In de damescom petitie zegevierde het team Effect 2, in de A-competitie van de heren dat van Effect 1. Bij heren B bleek het team van De Stolp uit Alkmaar de sterkste. De poedelprijs ging naar De Kanjers, een gelegenheidsteam uit Heiloo. Het werd na afloop een drukke boel in het sportcafé van Kees de Wit, met mooie prijzen. Mede omdat blessures uitbleven konden deelnemers en aanhang tevreden naar huis. AKERSLOOT - Woensdag stond de topper op het programma in de zesde klasse 04 tussen koploper AZV 6 en de nummer 2 HZV/Het Vennewater 9. De bespiegelingen vooraf beloofden een spannend potje voetbal. Met een gelijk aantal verliespunten betraden de kemphanen elkaar in de arena sporthal De Lelie. Het werd een wedstrijd tussen jong en oud. AZV trok in de begin fase fel van leer en door slecht verdedigen van HZV kwamen de gasten op 1-0. Zoals zo vaak dit seizoen heeft het team van coach/speler Hugo Houtenbos een achterstand nodig, om de verdedigende stellingen te ver laten en him geliefde spelletje te spelen. Rene Kaandoip, net terug gekomen uit Argentinië, bracht de teams op gelijke hoogte ondanks zijn enorme jetlag. Gifkikker Houtenbos bracht met een enorme zwabberbal de 1-2 ruststand op het bord. Het was aan keeper Jeroen op de Weegh te danken dat HZV 9 de leiding had bij rust. HZV had moeite met de vele positiewisselingen van de thuisploeg die gemiddeld tien jaar jonger is dan de bezoekers. In het tweede bedrijf waren de rollen omgedraaid en deelde HZV 9 de lakens uit. Draaitol Lars van de Steen passeerde met een onna volgbare pirouette de keeper(l-3). AZV bracht de spanning terug tot 2-3 en het was Manus van der Lee die met een individuele actie zijn seizoenstotaal verdub belde (2-4). Wederom kwamen de Akersloters terug door de 3-4 binnen te schieten. Dit was het sein voor Houtenbos om er een HEILOO - Alle basisscholen in Heiloo hebben weer een uitnodi ging gekregen voor het jaarlijkse schoolvoetbalspektakel. Voor de groepen 7 en 8 zijn de speeldata 30 maart en 13 april. Voor 5 en 6 op woensdag 4 april. Het schoolvoetbal wordt georganiseerd door HSV en Foresters tezamen, en zal dit jaar plaatsvinden op de velden van de Foresters. Hou de sites van beiden clubs in de gaten voor meer informatie. Aangeleverde foto HEILOO - Na een lang kartsei- zoen met vele wedstrijden is de 12-jarige Michael den Herder vice kampioen geworden van het Nederlands- Belgisch kam pioenschap. De kartwedstrijden vinden plaats op verschillende buitenbanen, waarvan veel in het buitenland. In Nederland zijn nog maar drie ofi- ciële kartbanen. Vorig jaar was hij nog Nederlands rookie kampioen in de rkl klasse, dit jaar moest hij direct tegen de grote jongens strij den. Een mooie tweede plaats was het resultaat. Gelijk hier achteraan vond het winter NK plaats. Ook hier werd hij tweede. De rkl junioren klasse is een competitie met 150cc 4-takt motoren met een topsnelheid van ongeveer 125 kilometer per uur, voor kinderen in de leeftijd van 11 tot en met 16 jaar. Michael den Herder is vice kampioen geworden van het Nederlands- Belgisch kampioenschap. Aangeleverde foto Het team van De Stolp uit Alkmaar werd winnaar van de B-competitie en speelt hier tegen Heren Effect 2. Foto: Ad Edelman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19