Puk gered door Reddings Brigade Ja, het Baafje wordt bijverwarmd! H E I L O O VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG 15 INGEZONDEN MEDEDELING Voorbereidingen schoolvoetbal in volle gang Tenslotte vermeld ik nog: Theo Schut exposeert foto' s in De Loet Op gas gestookte ketels Weggegooid geld' De lange termijn UITKIJKPOST 7 MAART 2012 Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergaderi ng va n de gemeen teraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. HEILOO - Woensdag 22 februari was het even schrikken voor de kin deren van kinderdagverblijf Kits Oonlie. Puk, de handpop die hoort bij het voorschoolse project Puk en Ko, lag niet in bedje van het ziekenhuis. De speciale ziekenhuishoek bij Kits Oonlie is ingericht voor het thema Hatsjoe. In dit thema wordt het onderwerp ziek zijn behandeld. Puk was weg! Wat nu? Toen de kinderen buiten aan het spelen waren, klonken er opeens harde sirenes aan het einde van de straat, steeds dichterbij. Wat was dat nou? Het was de Reddings Brigade-auto. Een vrijwilliger van de Egmondsehe Reddings Brigade haalde vanuit de auto een brancard met Puk erop. Puk dacht dat hij al weer wat beter was en had besloten naar het strand te gaan om schelpen te zoeken. Beter was hij echter nog niet. Tijdens het zoeken kreeg Puk het erg koud en door de harde wind was Puk omgeblazen. Daar lag Puk... Gelukkig had een voorbijganger Puk gezien en alarmeerde de ERB. Deze rukte gelijk uit om Puk te redden en bracht hem veilig bij de kinderen van Kits Oonlie terug. De kinderen waren blij dat Puk er weer was en hebben hem snel weer terug gelegd in zijn bedje, zodat hij goed kan uit zieken. HEILOO - Alle basisscholen in Heiloo hebben weer een uitnodi ging gekregen voor het jaarlijkse schoolvoetbalspektakel. Voor de groepen 7 en 8 zijn de speeldata 30 maart en 13 april. Voor groep 5 en 6 op woensdag 4 april. Het schoolvoetbal wordt geor ganiseerd door HSV en Foresters tezamen, en zal dit jaar plaats vinden op de velden van de Foresters. Houd de sites van beiden clubs in de gaten voor meer informatie! Aangeleverde foto dat op voorstel van frac tievoorzitter Dick Bergmans van Heiloo-2000 het onderwerp Strategische werkagenda regio Alkmaar en Bestuurseonvenant van de agenda werd afgevoerd omdat het niet rijp was voor besluitvorming. Bergmans toonde zich met name teleur gesteld dat in de stukken ner gens (meer) sprake was van een aansluiting op de A 9, die toch 'zo belangrijk voor ons' is dat de raad eensgezind akkoord ging met meebeta len aan de nieuwbouw voor het PCC (het Petrus Canisius College) aan de Dors. Het oude gebouw (van 1963) wordt gesloopt en op een deel van het terrein komt de nieuwbouw. Het PCC treedt op als bouw heer. Het college houdt invloed door het overleg tussen beide partijen over het zogenaamde Program van eisen dat er een nieuwe beleidsnota voor de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) werd aangeno men. De discussie ging vooral over de ondersteuning van mantelzorgers. Gré Ris (fractie Ris) was het in deze nota opge vallen dat zo vaak was te lezen dat mensen tegenwoordig 'zelf- redzaam' zijn of moeten zijn. Met zo'n benadering dreigen we 'door te schieten', zei Ris, zeker als we bedenken dat het bij de WMO gaat om 'kwetsba re mensen'; en dat fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA bij deze raadsvergadering afwezig was wegens droevige familieom standigheden. HEILOO - Bij ViVa! Zorggroep locatie de Loet is er tot aan de ver huizing een expositie van foto's gemaakt door Theo Schut. Theo is een bewoner van de Loet en tevens huisfotograaf. Hij gaat heel graag met zijn booster de natuur in en maakt dan hele mooie foto's. Hij heeft ook met zijn Nikon spiegelreflexcamera prach tige foto's gemaakt van in en om De Loet die zijn verwerkt in een kalender. De foto's die nu in het restaurant hangen zijn van de paardenrennen in Alkmaar, de vijvers in Plan Oost maar ook vakantiefoto's die gemaakt zijn in Canada. Vindt u het leuk om zijn foto's te bekijken dan bent u welkom tot eind juni tijdens de openingstijden van de Loet, De Loet 1, Heiloo van 09.00 tot 17.00 uur. Aangeleverde foto Goed nieuws voor de zwern- liefhebbers: zwembad Het Baafje wordt bijverwarmd en wel op de manier die de stich ting Vrienden van het Baafje het liefste ziet. Dit is de uit komst van alweer een lange discussie in de gemeenteraad van Heiloo op maandagavond 5 maart. Als op zaterdag 28 april het bad opengaat, moeten 4 a 5 op gas gestookte ketels ervoor gezorgd hebben dat het water is verwarmd tot 21 graden en de ketels moeten het water daarna ook op die temperatuur houden, als het met de zonne collectoren niet zou lukken. Dit voorstel, gedaan door de Vrienden van het Baafje, werd door middel van een amen dement van D66/GroenLinks in de beraadslagingen inge bracht. Het amendement kreeg al direct steun van Heiloo-2000 en van de eenmensfraeties van Willem Gomes en Gré Ris. Hierdoor was een meerder heid verzekerd (4+4+1+1). Na een schorsing sloten ook CDA, PvdA en de WD zich hierbij aan en ging de raad eensge zind akkoord met de gasketels. Kosten: naar schatting zo'n 30.000 euro voor de aanschaf (eenmalig dus) en zo'n 10.000 euro per jaar aan gasverbruik. Gesteld werd dat deze oplos sing voor een jaar of drie toe reikend zou moeten zijn. Het college, met als porte feuillehouder wethouder Hero Veger (CDA), legde zich hierbij neer, maar was met een veel zuiniger standpunt de discus sie ingegaan. Enkele dagen voor de raadsvergadering kwam Veger met het voorstel om in de week voor de opening van het zwembad op 28 april maximaal 72 uur een mobiele unit, gestookt op olie, in te zet ten om daarmee de tempera tuur van het zwembadwater op 21 graden te brengen. Kosten voor de unit 3.000 euro en voor de brandstof 4.000 euro, samen 7.000 euro. Eén week bijver warming dus, en daarmee basta. Of het zou moeten zijn dat de Vrienden van het Baafje fondsen bijeenbrachten voor een tweede week bijverwar ming. Uiteraard zouden ook de zonnecollectoren weer worden ingezet, maar een garantie van 21 graden voor het hele zwern- seizoen zat er op deze manier natuurlijk niet in. Dit voorstel van het college kreeg in de raad een weinig hartelijke ontvangst. Gré Ris noemde het zelfs 'belachelijk', ook al omdat er 'vieze olie' zou worden gebruikt. Dick Bergmans, fractievoorzitter van Heiloo-2000, meende dat de Vrienden van het Baafje door het college niet serieus Joke Bart als voorzitter van de Vrienden van het Baafje (die er onder meer voor pleitte om het bad vroegtijdig vol te laten lopen) en door Peter van Hove als voorzitter van zwem- en waterpoloclub De Spetters. Van Hove memoreerde dat zijn club al flink geleden heeft onder de sluiting van (binnen) zwembad De Watertoren in Egmond aan Zee en al is uit geweken naar De Beeck in Bergen. Neem ons niet ook nog Het Baafje af, zo vroeg hij. Een vrolijk moment beleefde de hele raad toen Hannie Kaan- Brink van het CDA iedereen met de benen op de grond zette door het voordragen van een versje uit haar kindertijd: 'Onze lieve Heertje geef mooi weertje!' werden geno men. Hans van Halem, fractievoorzit ter van D66/ GroenLinks, noemde de 7.000 euro van het college 'weggegooid geld' en bracht, als gezegd, het voorstel van de Vrienden ter tafel in de vorm van een amendement. Toch was er bij de kleine col legepartijen CDA en PvdA en bij oppositiepartij de WD wel begrip voor de zuinigheid van de wethouder in een tijd van bezuinigingen. Met name Ellen Las van Bennekom van de WD ging er fel in. Zij herinnerde eraan dat het zwembad ooit als 'C02-neutraal' was bestempeld, sprak van 'een relatief klein aantal mensen die 's ochtends willen zwemmen' en stelde de retorische vraag: 'Moet je nog investeren in het Baafje?' Maar, zoals gezegd, toen dui delijk was geworden hoe de kaarten lagen, wilden tenslotte ook WD, CDA en PvdA niet achterblijven. Ellen Las van Bennekom leverde zelfs bijdra gen aan de gedachtevorming over de dekking van de 30.000 euro plus gaskosten, waarbij zij suggereerde dat de gaskos ten door de Vrienden van het Baafje gedragen zouden kun nen worden. Bij wijze van halve ver spreking zei zij ook dat zij 'de Vrienden van het Baafje heel veel succes wenste met het exploiteren van het zwembad'. Ook Hannie Kaan-Brink van het CDA zei dat het mooi zou zijn als de Vrienden de gaskos ten zouden betalen. Ook kwamen er nog enkele slotakkoorden van wethouder Hero Veger. Hij verzette zich verder niet, maar plaatste wel een vraagteken bij het bedrag van 30.000 euro voor de ketels, zeggende dat dit wel eens op 50.000 euro uit zou kunnen draaien. Hij wees ook op de onderzoeken die gaande zijn naar de mogelijkheden op langere termijn: ofwel stevig investeren in ons 40 jaar oude eigen zwembad ofwel een regi onaal zwembad samen met de gemeenten Castricum en Bergen. Het bureau Drijver Partner's onderzoekt een en ander en komt al in april (aan staande) met eerste bevindin gen. Dan komen er ook moder nere, in elk geval duurzamere vormen van waterverwarming op tafel, zoals warmte afkom stig van vuilverbranding. Bij alle eensgezindheid over de korte- termijnoplossing voor het Baafje had Willem Gomes van de NCPN toch nog een afwijkend geluid. Als enige keerde hij zich tegen de tariefs verhogingen. Verder meld ik nog dat aan het begin van de beraadsla gingen werd ingesproken door

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15