Ensemble De Kennemerkring sluit concertseizoen Limmen Cultuur af Pannenkoekenfeest in De Burgerij ten bate van Alpe d'Huzes Limmen Artistiek en Creatief groot succes falklandtoneel.nl numero JJ]\0 of bel 072 533 43 55 Regio 19 NIEUWS UIT DE REGIO sseas? Expositie Bob Denneboom in Dorpshuis Hanswijk De Kennemerkring kiest muziek uit een bepaald taalgebied 7 MAART 2012 LIMMEN - Met een optreden van De Kennemerkring onder leiding van Joost Doodeman sluit De Culturele Raad van Limmen op zondag 18 maart het succesvolle concertseizoen 2011-2012 af. Zoals gebruikelijk zal ook dit concert gehouden worden in de sfeervolle Protestantse Kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. Het slotconcert belooft een mooie bekroning te worden in een sfeer die geheel past bij de historische plek die dit hoekje van Limmen is. Een groep enthousiaste zangeres sen, zangers en instrumentalisten uit geheel Kennemerland vormt sinds een aantal jaren een vocaal en instrumentaal gelegenheidsen semble. De naam van de groep is tot stand gekomen met een knipoog naar de befaamde Muiderkring. De Kennemerkring werkt op pro jectbasis en kiest voor iedere serie uitvoeringen muziek uit een bepaald taalgebied of rond een vastgesteld thema. Zo is door de jaren een erg mooi en gevarieerd repertoire opge bouwd, waarbij de nadruk ligt op muziek uit de vijftiende, zes tiende en zeventiende eeuw. Vanaf het begin is Joost Doodeman de enthousiaste en begaafde leidsman van het ensemble. Voor het con cert van 18 maart is gekozen voor een programma met werken uit de rijke Italiaanse muziektraditie. Een belangrijk deel bestaat uit car navaleske muziek uit Venetië en Florence. Deze in het algemeen vro lijke muziek heeft een sterke band met het Italiaanse Volkstoneel, de Commedia dell'Arte. Als con trast mag natuurlijk enig ingetoge ner werk, zoals composities van Monteverdi, niet ontbreken. Zondag 18 maart, aanvang 15.00 uur, kerk open om 14.30 uur. Entree: 10,- inclusief koffie of thee. Reserveren: telefonisch: 072-5052235, via e-mail: limmencultuur@hotmail.com of via www.limmencultuur.nl. LIMMEN - Op zondag 1 april wordt er een groot Pannenkoekenfeest georgani seerd in de Burgerij te Limmen van 16.00 tot 19.00 uur ten bate van stichting Alpe d'HuZes. Lex Burgering, 11 jaar, uit Limmen heeft op donderdag 7 juni de uit daging om drie keer Alpe d'Huzez te beklimmen voor stichting Alpe d'HuZes. Hij is één van vier de deel nemers uit Limmen die fietst voor team Cal d'HuZes, www.teamcal. nl en zich deze dag gaat inzetten voor stichting Alpe d'HuZes. Vorig jaar was Lex ook aanwezig bij Alpe d'HuZes en ging toen met de zesde beklimming van zijn vader samen met hem over de finish. De volgen de dag is Lex Alpe d'Huez opgefietst samen met zijn vader en nog vier andere mannen. Dit ging hem goed af en hij vond het zo'n ervaring dat Lex in 2012 ook mee wilde doen aan Alpe d'HuZes. Hij is ingeloot en mag dus donderdag 7 jimi starten om zich in te zetten voor dit goede doel. Lex fietst al meer dan driejaar iedere week op de wielerbaan van Alkmaar en doet aan mountainbi- ken. Met zijn vader rijdt hij ook de nodige kilometers op de weg, dus het fietsen zit hem wel in het bloed. Nu is het de bedoeling om via dona ties en acties geld binnen te halen voor Alpe d'HuZes. Lex behoort tot de jongste deelnemers van Alpe d'HuZes en daarom heeft hij samen met zijn moeder een actie bedacht die bij kinderen hoort; een pannen koekenfeest. Toon en Georgina van De Burgerij waren meteen enthousi ast en vinden het heel leuk om hier aan mee te werken. Van vele kanten wordt er medewerking verleend aan deze actie waardoor Lex een mooi bedrag hoopt op te halen voor stich ting Alpe d'HuZes. Om 16.00 uur gaan de deuren open en kan men onbeperkt pannenkoeken komen eten. Ook is er een kinderplein inge richt waar kinderen leuke dingen kimnen doen. Toegang per persoon is 4,- maar er zijn ook gezinskaar- ten te bestellen; 15,- voor vier personen, 17,50 voor vijf perso nen en 20,- voor zes personen. De kaarten zijn te bestellen via burries @quicknet.nl, maar vol is vol! Zaterdag 3 maart opende wethouder van Cultuur en Sport, de heer Klijnstra, de expositie Artistiek en Creatief. Aangeleverde foto LIMMEN - De 38ste Kunstmanifestatie in de cultu rele boerderij de Vredeburg was een groot succes. Zaterdag 3 maart opende de wethouder van Cultuur en Sport de heer H. Klijnstra de expositie Artistiek en Creatief. Een grote verscheidenheid aan schilderkunst in diverse stijlen en technieken, beeldhouwwerken en sieraden wer den tentoongesteld. De Alkmaarse portretschilder Jan Hoek heeft enkele personen ter plaatse op het linnen vast gelegd. Vele bezoekers (1200) hebben genoten van hetgeen hier te zien was. Velen waren mede door het mooie weer per fiets gekomen om deze gratis expositie te bezoeken. In een gezellige ambiance met op zondag live muziek was het goed toeven in de boerderij. ADVERTENTIE Lex Burgering gaat op 7 juni driemaal de Alpe d'Huez beklimmen voor dit goede doel. Net als vorig jaar hoopt hij weer samen met zijn vader over de finish te gaan. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17