Paaslunch Tea en Hans houden PC-spreekuur Vrijwilligersvervoer t Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERS VACATUREBANK MAATSCHAPPELIJKE STAGEPLAATSEN Vrijwilligers maken het verschil r" Cursus Fondsenwerving Fonds MaS Stagebieders 2012 m. TING WP HEILOO Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Flet is een unieke, laagdrempelige service en er zijn geen kosten aan verbonden. We gaan naar buiten OPGELICHT 7 MAART 2012 UITKIJKPOST Het VIP is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, telefoon 532 02 81e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligersheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag, donderdag en vrijdag 10.00 - 16.00 uur Vrijwilligersorganisaties en verenigingen hebben doorgaans wei nig financiële middelen beschikbaar, wat een knelpunt is bij het bekostigen van bijvoorbeeld bijzondere projecten, een activiteiten programma, een speeltoestel, of inrichting en apparatuur. In een korte cursus onder leiding van Irene Zijlstra van het Vrijwilligerscollege gaan we na welke mogelijkheden er zijn om aan middelen te komen, onder meer middels sponsor- en fondsen werving. Aan de orde komen: het effectief zoeken naar fondsen en sponsor's, het opstellen van aanvragen en presenteren van plannen aan potentiële fondsen/sponsors en de afhandeling 'het verant woorden' van toegekende gelden. De cursus is op 19 en 26 april 2012 van 19.45 tot 22.00 uur in het Trefpunt. De kosten bedragen 15,- per deelnemer. Aanmelden voor 4 april via: www.vrijwilligerheiloo.nl. Aanbieders van maatschappelijke stageplekken kunnen in aan merking komen voor een bijdrage uit het 'Fonds MaS Stagebieders 2012'. Dit landelijk fonds is in het leven is geroepen door het ministerie van OCW en wordt beheerd door Alleato. Aanbieders van maatschappelijke stages kunnen een beroep doen op dit fonds, voor activiteiten gericht op betere begeleiding en inzet van maatschappelijke stagiaires. Bijvoorbeeld om een stage project op te zetten. Of om materialen, trainingen of een innovatief idee te ontwikkelen om de begeleiding van stagiaires te organi seren. Meer informatie vindt u op: www.alleato.nl. Het VIP kan u adviseren bij het indienen van een aanvraag. Gewijzigde openingstijden VIP Wij zijn nu aanwezig op dinsdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Gezellig samen eten. Op woensdag 28 maail is er om 12.30 uur eenpaas- lunch in het Trefpunt. Dit is weer een ini- tiatiefvan de activiteitencommissie van de Gezelschapsbank. Laat u ons tevoren even weten dat u ook komt? Telefoon 072-5331297. De volledige tekst van onder staande en andere vacatures staat op de website. Paddenwerkgroep Heiloo zoekt hulp bij het tellen en de weg- overzetten van padden, kikkers en salamanders WonenPlus zoekt een enthou siaste vrijwilliger die tegen een kleine vergoeding werkzaam heden uitvoert in de tuinen van senioren. Welke computerliefhebber heeft er een uurtje per week over om samen met een bewoner van de Loet op internet te surfen? De Buitenkans zoekt een gast heer/vrouw bij exposities en films Houd u van klussen in de tuin? OBS de Springschans zoekt een tuinman/vrouw Bent u een organisator met overzicht, misschien past de functie coördinator roosterplan ning van de Buurtbus bij u. SWH zoekt een waterliefhebber die op de dinsdagmiddag wilt helpen bij het begeleiden van de watergymnastiek voor ouderen. Ben je op zoek naar een leuke maatschappelijke stage (MaS) in Heiloo? Dorcas zoekt een sociale, enthousiaste leerling die helpt bij de catering voor de vrijwil ligers op de zaterdag. Tendenz zoekt leerlingen die helpen bij de tienerinloop op de donderdag of vrijdagmiddag. Er zijn diverse klussen te doen; barwerk, muziek draaien, ver schillende activiteiten organiseren. Volleybalvereniging Effect zoekt een assistent volleybal trainer voor op de maandag Meer informatie en meer vacatures vind je op: www.vrijwilligersheiloo.nl-> maatschappelijke stages-> leer lingen^ ik zoek een stageplaats in Heiloo, of op de MaS vacature bank van je school in Castricum of Alkmaar. Donderdagmiddag in het Tref punt, waar Hans Boot met aan dacht naar een senior luistert die een probleem met de PC verwoordt. Straks zal Hans met het zelfde overzicht dat hij tot een jaar of zeventien geleden als bankmanager uitstraalde een oplossing aanreiken waar mee de klant tevreden is en verder kan. Enkele jaren geleden heeft de Rabobank ervoor gezorgd dat er in het Trefpunt vijf moderne com puters staan waarvan iedereen tijdens de openingsuren gebruik kan maken. Mailen, surfen, alles, behalve dan programmatuur down loaden. Vrijwilligers Tea Rijke op de dinsdagmiddag en Hans Boot op de donderdagmiddag zijn aanspreek baar voor iedereen die tegen een probleem of probleempje oploopt bij de omgang met de PC. Het is een unieke, laagdrempelige seivice en er zijn geen kosten aan verbonden. Hans vertelt: "Ja, we leveren laagdrempelige assistentie. Veel meer vrouwen dan mannen [zoiets als in het vakantieverkeer; man nen vragen niet naar de weg]. Sommige klanten zien we maar één keer, anderen komen regel matig op spreekuur. We beperken ons natuurlijk tot de software; als er schroevendraaiers aan te pas moeten komen kunnen anderen daar beter over adviseren. Veel van onze klanten hebben wel eens een computercursus gevolgd, als er op een detail wat kennis is weggezakt spijkeren wij dat weer bij. De laat ste tijd lijkt er wat minder vraag te zijn, zet maar in de krant dat we voor iedereen tijd hebben. Collega's binnen de Stichting Welzijn, zoals de ouderencoach en de ouderenad viseur worden heel regelmatig geconfronteerd met computerpro bleempjes bij hun klanten, en zij veiwijzen dan natuurlijk graag door naar Tea en mij" Hans Boot had tegen het eind van zijn werkzame periode kennis gemaakt met de computer, en heeft zich er na de pensionering verder in verdiept. Cursussen heeft hij zelf nooit gevolgd, maar hij heeft de ver dere ontwikkelingen rondom de PC goed bijgehouden. Hij is in de loop van de tijd best gehecht geraakt aan het vrijwilligerssp reekuur. "Ik doe het erg graag, het is ontzet tend leuk. Behalve de technische inhoudelijkheid geniet ik ook van de contacten en sociale aspecten. Je vraagt naar een leuke anekdote. Nou, een van mijn meest dankbare klanten was een dame van bijna 90 met een aantal kinderen en een stoet kleinkinderen. In de winter verbleef ze drie maanden in Spanje en onderhield dan contact met de familie via luchtpostvelletjes. Toen vertelde iemand haar dat er com puters waren en e-mail. Ik heb ze nog wat meer details verteld, en ze vond het fantastisch om in Spanje de PC aan te zetten en te correspon deren. Zo zie je maar, op elke leef tijd kun je de e-wereld instappen". Enkele lezers reageerden op het artikel in de Uitkijkpost van vorige maand over het Vrijwilligersvervoer in Heiloo. Uit hun geheugen putten zij details over hoe het begon. Mevrouw Steenhoven was eindjaren '70 actief in het ouderenwerk. Ze ontdekte dat er ouderen waren die wel aan activiteiten wilden deelnemen, maar geen vervoer hadden om er te komen. Er was toen nog geen buurtbus. Ze vroeg aan een paar mensen die al op andere fronten als vrijwilliger actief waren, om te halen en te brengen. Er bleek veel belangstelling te zijn voor deze service; de groei ging zo snel dat er op het hoogtepunt wel 15 vrijwilligers waren inge schakeld. Het Vrijwilligersvervoer draait tegenwoordig onder verantwoordelijk heid van de Stichting Welzijn. Wie er voor het eerst gebruik van wil maken moet dus bellen met de Stichting Welzijn, 072-5331297. Bij vol gende ritten maakt de klant rechtstreeks een afspraak met de chauffeur. In het winterseizoen heeft u op zondagmiddag in het Trefpunt kun nen genieten van een lange rij pre sentaties en optredens. U herinnert zich bij voorbeeld Opera Pietje, het West-Fries cabaret, organist Dirk- Jan Ranzijn en Praag. U heeft van ons nog tegoed de Oudhollandse liedjes met Hans van Hoof op 18 maart, en daarna op I april de lezing van Mevrouw C. van Os-Nijboer over het Koninkrijk en Oranje. Maar daarna verzetten we de bakens voor een aantal maanden en gaan we naar buiten. De trip op II maart naar het molenmuseum en de Zaanse Schans was al een voorschotje. Op zondag 22 april vertrekt de luxe touringcar al om 12.00 van het Trefpunt en rijdt noordwaarts voor een rondtoer over Texel met gids. Prijs: 26,95 inclusief koffie/taart in Den Hoom. Woensdag 9 mei gaat de reis naar het Boerderij- en rijtuigenmuseum Vreeburg in Schagen. En voor de koffie met West-Friese krentenmik gaan we naar het gezellige markt plein van Schagen. Het vertrek is om 13.00 uur. De kosten zijn 19,95 inclusief koffie/mik en videopresen tatie. Op zondag 10 juni is Haarlem ons doel. Vanaf het Spaame vertrek ken we per boot voor een rondje Haarlem. En daarna naar Haarlem- Zuid voor koffie/thee met wat lek kere. Prijs 24,95. En daarna komen er nog tocht jes naar Viva Lavendula in de Noordoostpolder, naar het voor malige eiland Wieringen, naar de Loosdrechtse plassen en naar Museum het Houten Huis in De Rijp. Wij zorgen dat alle details ook hierover u tijdig bereiken. Vorige week was het weer zover. Een van onze medewerkers hoorde van een oudere dame het trieste verhaal dat zij overstag was gegaan voor een colporteur en had getekend voor een paar duizend euro. De colporteur had ook gesuggereerd dat de Stichting Welzijn zijn aanbod ondersteunde. Mevrouw in kwestie had eigenlijk direct spijt gekregen en had het bedrijf via mail en aangetekend meegedeeld dat ze de overeenkomst opzegde. Maar het geld was van haar bank geïncasseerd en kwam ondanks toezegging niet terug. Voor ons aanleiding om volgen de pimten op rij te zetten - Laat u niet opjagen bij het doen van een aankoop. - Bij aankoop via colportage van goederen en diensten boven de 34.- heeft u een wettelijke bedenktijd van 8 dagen. Op het internet staat bij ConsuWijzer een brieftekst om aan het bedrijf mee te delen dat u van de aankoop afziet. - De Stichting Welzijn is in prin cipe geen partij bij commerci ële aanbiedingen door derden. Onze medewerkers zullen zich altijd als zodanig kimnen legi timeren. - Geef aan de bank prompt opdracht om het geïncasseer de bedrag terug te boeken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 18