Alewijn Ott kanshebber 'Autobedrijf van het Jaar' Gratis WOZ scan bij Broekman Makelaars Oncologische revalidatie bij Move! Voetspecialist bij Ouderenwinkel Limmen Expositie Bob Denneboom in Dorpshuis Hanswijk Voorjaarsconcert van muziekvereniging Eensgezindheid REGIO 3 INGEZONDEN MEDEDELING 'Cool Blenz' bij de Jazz Session Club Vredeburg Amak wandelt Tropical Weekend 2012 UITKIJKPOST 7 MAART 2012 REGIO - Begin maart is de verkiezing 'Autobedrijf van het Jaar' van start gegaan. Autobezitters kimnen tot eind april op bovag.nl stemmen op him favoriete onafhankelijke autobedrijf, aangesloten bij BOVAG. De beoorde lingscriteria zijn servicebereidheid, vriendelijkheid, deskimdigheid en de verhouding tussen prijs en prestatie. Ook wordt een rapportcijfer gevraagd voor de algemene waardering. Wie zijn of haar favoriete autobedrijf in het zonnetje zet, maakt zelf kans op een reis naar de zon. Autobedrijf Alewijn Ott uit Alkmaar is één van de kanshebbers op deze prestigieuze titel. „Met de verkiezing kimnen wij ons autobedrijf nog eens extra op de kaart te zetten. De stem van de consument is daarbij heel erg belangrijk. Want uiteindelijk gaat het er toch om hoe klanten ons autobedrijf waarderen", aldus Winfred Noom van autobedrijf Alewijn Ott. De consumentenbeoordeling levert een top tien op, waaruit drie finalisten worden geselecteerd door een vakjury. Deze staat onder leiding van Erwin den Hoed, hoofdredacteur van het vak blad Auto Motor Techniek. Uiteindelijk bepalen collega-autobedrijven op het Jaarcongres van BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven in oktober wie van de finalisten zich Autobedrijf van het Jaar 2012-2013' mag noemen. REGIO - Afgelopen weken is in diverse gemeenten de WOZ beschik king bij woningeigenaren op de deurmat gevallen. Uit eerste peilingen blijkt dat de WOZ-waarden in de meeste gevallen minder zijn gedaald dan de gemiddelde woningprijs. Bij veel mensen rijst dan ook de vraag of de WOZ-waarde omlaag kan. Broekman Makelaars heeft ook dit jaar een gratis scan waarmee zij voor vele woningen direct kimnen zien of de WOZ-waarde te hoog is. Is dit het geval, dan kan bij de gemeente een bezwaarschrift worden ingediend. John Duinmaijer: „Vorig jaar hebben wij de WOZ-waarden van enkele honderden woningen gecontroleerd. Circa 35% daarvan was te hoog. Voor de eigenaren van deze woningen hebben wij bij de betreffende gemeente een bezwaarschrift met een taxa tierapport ingediend. In 82% van de gevallen zijn wij in het gelijk gesteld en is de WOZ-waarde aanzienlijk verlaagd. Let wel op: Het bezwaar moet binnen zes weken na ontvangst van de beschikking bij de gemeente zijn." Voor meer informatie: www.broekmanmakelaars.nl. AKERSLOOT - Fysiotherapie bij kanker, niet iedereen denkt in eerste instantie hieraan, teiwijl fysiotherapie in de verschillende fases van de ziek te veel voor iemand kan betekenen. Dit geldt voor zowel de behandelfase, maar ook na afronding van de behandeling. Op 16 november heeft er een symposium in de Jaarbeurs Utrecht plaatsgevonden over de nieuwe richt lijn 'Oncologische revalidatie' opgesteld door het Integraal Kankercentrum Nederland. Tijdens het symposium kwam naar voren dat het van belang is dat er meer aandacht en onderzoek komt naar de gevolgen van kanker en de behandelingen van kanker op lange termijn. Meer dan 50% van de mensen die de ziekte kanker overleven hebben last van langdurige of late effecten van kanker en de behandelingen van kanker. Hierbij kan men onder andere denken aan vermoeidheid (meer dan 50%) en depressie en angst (30-50%). Hierdoor kunnen gewone dingen als werken, sporten of een kind optillen lastig zijn en invloed hebben op de kwaliteit van leven. Samen met Loes Lelieveld, oncologie fysiotherapeute in opleiding en sinds april 2011 werk zaam bij Move! Kimt u onder andere werken aan verbetering van uw belast baarheid, waardoor activiteiten in het dagelijks leven u beter afgaan. Daarbij kan Paula Rozeman, psychosomatisch werkend fysiotherapeut ingeschakeld worden, wanneer angsten of spanningen problemen geven. Wanneer u meer vragen heeft of meer informatie wilt hebben, kimt u Move! gerust bellen of langskomen en vraag dan naar Loes Lelieveld of Paula Rozeman, tel. 0251- 314447, www.move-akersloot.nl. LIMMEN - Een voetdeskimdige brengt donderdag 15 maart een bezoek aan ouderenwinkel Limmen, Het Palet 1. Gedurende de hele dag zal deze specialist mensen met voetklachten te woord staan. Er wordt gratis een voetafdruk gemaakt en tekst en uitleg gegeven over de werking van de Vibrionveer, een nieuwe Zweedse uitvoering. De Vibrionveer is een vervan gingsmiddel van de klassieke steunzool. In tegenstelling tot de rationele steunzool, die vaak hard en statisch is, heeft de Vibrionveer een verende werking. Deze activeert de spieren en de bloedsomloop. Het dagelijks ela- tisch verend op natuurlijke wijze lopen zonder vermoeidheid of pijnlijke voeten wordt hierdoor bevorderd. De veer verbetert op buigzame wijze de stand en de holling van de voet. De gevoelige vooivoet wordt extra door verende kupolen ondersteund en de voet kan weer natuurlijk afrollen. De pijn neemt door deze behandeling af en spieren en banden worden weer krachtiger. Ook wordt bij iedere stap de totale voetvlakte gemasseerd wat een goede doorbloeding bevorderd. Bijkomend voordeel van de Fussgold Vibrionveer is het handzame formaat: de Zweedse vinding past in bijna alle modeschoenen. Mensen met voetklachten en uiteraard ook belangstellen den kimnen zich uitvoerig laten informeren over deze Zweedse uitvinding. Het advies van de specialist is kosteloos. Wel is het van belang om van tevo ren een afspraak te maken. Ouderenwinkel Limmen, tel. 072-5055055. EGMOND - Tot 27 juli wordt er in het dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef een over zichtstentoonstelling gehouden van de in 2001 overleden kunst schilder Bob Denneboom, die gedurende een groot gedeelte van zijn leven woonde aan de Julianaweg in Egmond aan den Hoef. Voor velen in de Egmonden is Bob Denneneboom nog een beken de naam als kunstschilder maar ook op andere gebieden; zo heeft hij zich onder andere enorm ingezet voor de restauratie van de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. De tentoon stelling geeft een breed overzicht van het werk van Bob. Het varieert van portretten tot landschappen die hij tijdens zijn vele binnen- en buitenlandse reizen heeft gemaakt. Blikvanger is wel de 'Dame in strandstoel' die hij rond 1980 schil derde. Dit schilderij is bij de ingang van het dorpshuis te bewonde ren. Dit werk is tekenend voor de grote strandganger die Bob altijd is geweest. Ook het schilderij van Wirn Bijmoer is erg toepasselijk omdat op het plein van het Hanswijk het beeld 'Het schaap Veronica' staat, ter herinnering aan deze zo beroem de televisiedecorbouwer en illustra tor. Bob vereeuwigde zijn vriend Wirn in 1989. Een ander schilderij is het Kermispaard. Dit schilderij maakte Bob op de jaarlijkse ker mis van Egmond aan den Hoef. Het paard dat is afgebeeld is het paard van de draaimolen van Braak. De tentoonstelling laat zien hoe veel zijdig Bob is geweest. Gedurende zijn lange werkzame leven heeft hij zijn stijl vele malen veranderd. Bob heeft schilderijen gemaakt in alle technieken, van potloodtekeningen tot olieverf schilderijen. Voor een overzicht van veel van zijn werk kimt u ook www.bobdenneboorn.nl bekijken. De tentoonstelling is in het dorpshuis op werkdagen overdag en 's avonds te bezoeken. De toe gang is gratis. Het is aan te bevelen om voor een ongestoorde bezichti ging een afspraak te maken met de beheerder Sander Rozemeijer, tel. 06-31797733. Het adres is dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1 in Egmond aan den Hoef. Het Kermispaard. Dit schilderij maakte Bob op de jaarlijkse ker mis van Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto EGMOND - Op zaterdag 10 maart geeft muziekvereniging Eensgezindheid een voorjaars concert in dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen. LIMMEN - Cool BlenZ heeft in de afgelopen jaren meerdere bezettin gen gekend. De leden van het eerste uur hebben vastgehouden aan de uitgangspunten: muziek maken die aansluit bij een breed publiek, een mix van pop, jazz, fimk en latin. Neem de verschillende stijlingre- diënten, stop ze in de blender en maak de cocktail af met een smeuïg jazzy sausje. Cool BlenZ bestaat uit drummer Louis de Blieck, toetse nist Gerke de Boer, zangeres Heidy Crooymans, bassist Ronald van Zeelt en gitarist René Nijenhuis. Op 11 maart spelen zij een tiental stukken waarmee een goede dwars- doorsnee wordt gegeven van het repertoire. Cool BlenZ speelde een jaar geleden in dezelfde bezetting ook in Limmen, toen nog onder de naam René Nijenhuis Band. Op zon dag 11 maart vanaf 16.00 uur te zien in de Vredeburg te Limmen. AKERSLOOT - Donderdag 15 maart is er weer een doordeweekse wandeling. De wandeling is weer een verrassing en brengt u op de prachtigste plekjes in Noord Holland. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Tini Krom, tel. 0251-312815. Tijdens het concert zullen het opleidings- en fanfareorkest optre den. Beide staan onder leiding van Elivera van Sloten en Jeroen Drenth. In het programma zijn delen uit bekende musicals opge nomen. Zo zullen er instrumentale uitvoeringen zijn van The Sound of Music en The Lion King. Van The Phantom of the Opera en Miss Saigon is er een zogenaamde con certante uitvoering waarbij het orkest zangsolisten zal begeleiden. De zangsolisten zijn: Priscilla Pfalz (sopraan), Paul Ostendorf en John Limtz (tenor). Het programma biedt voorts nog een aantal onderdelen van onder andere componisten als de Haan, van der Roost en Gilbert Vinter. De aanvang van het concert is 20.00 uur en de toegang is voor donateurs gratis. Andere bezoekers betalen per persoon 5,-. De zaal is open om 19.45 uur. EGMOND - JOEB was vorig weekend na een week van voorberei ding omgetoverd tot een tropisch oord. Met een lekkere tempe ratuur, vier kuub zand, een goede opkomst en leuke optredens lan wel worden geconcludeerd dat het een geslaagd Tropical Weekend was. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19