Ongelukkig verlies De Foresters tegen Hellas Sport (1-3) Presentatie SportRaad op vrijwilligersmarkt Mees Knijnenberg in halve finale NK Turnen Goud en Zilver voor De By en Lesterhuis op tweede meetmoment iisi feS2r is::s«s SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Men richt zich op het zogenaamde Zilveren Potentieel llBirfrenwr- «m Igpui ii n.f Tfctnr HEILOO - Op zaterdag 10 maart houdt het VIP (Vrijwilligersinformatiepunt) de jaarlijkse vrijwilligersmarkt. Deze markt wordt gehouden van 11.00 tot 16.00 uur en vindt plaats in winkelcentrum 't Loo. De Sportraad Heiloo is ook op deze markt aanwezig en zal zich daar met een kraam presenteren. Sport is één van de meest cultu rele waarden van het dorp. Sport bindt, boeit en beleeft! De belang rijkste motivatie van de SportRaad is het gegeven dat de bevolking van Heiloo best wel sportminnend is, alleen is er - vreemd genoeg- tot dusver in Heiloo, geen sportvisie en sportbeleid opgesteld, terwijl er veel geld in omgaat. Het goede nieuws is dat de gemeente bereid is om met de SportRaad als advise rend orgaan, nu samen een sprint in te gaan zetten met als doel op korte termijn een goed sportbeleid te kunnen presenteren. Omdat dit jaar is uitgeroepen tot Europees Jaar van het Actief Ouder Worden zal de vrijwilligersmarkt zich vooral richten op de vitale gepensioneer den van Heiloo, het zogenaamde Zilveren Potentieel. De markt moet hen interesseren om vrijwilligerswerk te gaan doen, om zijn/haar talenten, ervaring, kennis en vaardigheden in te zetten bij of voor vrijwilligersorganisaties in Heiloo. Graag nodigt men daar om ook iedereen uit om eens te kij ken of u uw kwaliteiten en talenten binnen de SportRaad wilt inzetten. U kunt ook contact opnemen via het mailadres van de Sportraad, sportraadheiloo@live.nl. Succes voor de pupillen van trainers Dennis en Rinke Uljee: Stef van Diepen, Mees Knijnenberg en Guus Baltus. Aangeleverde foto DEN BOSCH - Zaterdag 3 maart turnde Mees Knijnenberg in Den Bosch zijn wedstrijd om zich te plaatsen voor de halve finale NK Turnen. Bij de 1/8 finale in Breda behaalde hij in februari al een derde plaats. Nu stond Mees weer op het podium door een derde plaats te halen met een pimtentotaal van 106.45. In de ochtend wedstrijd hadden zijn teamgenoten Guus Baltus en Stef van Diepen zich ook geplaatst voor de halve finale met respectie velijk een zesde en zestiende plaats. Zij turnen in de leeftijdscategorie Benjamin, niveau 10. Succes dus voor trainers Dennis en Rinke Uljee die deze jongens negen uur per week trainen. Mees turnt dit jaar voor het eerst in de eerste divisie en doet dit met succes. VOETBAL HEILOO - Afgelopen zondag speelde De Foresters tegen Hellas Sport een goede wed strijd, maar het elftal stond na negentig minuten met lege han den. Hellas Sport wist met twee uitgekiende counters in de laat ste tien minuten de drie punten mee te nemen naar Zaandam. Na de ruim verloren partij tegen SEW vorige week speelde De Foresters met een gewijzigde opstelling. Nick Kramer die als spits de laatste weken niet uit de verf kwam stond voorstopper. Dat deed hij vooral in de eerste helft erg goed. Op doel stond Indy Klamer als vervanger van Thijs Laagland en in de spits speelde de jonge Thijs Vlaar. Beide elftallen lieten in de eerste helft goed combinatie voetbal zien, waarbij De Foresters toch het meest op de helft van de tegenstander was. Met af en toe de lange bal werden de aanvallers aan het werk gezet. De verdediging van Hellas Sport onder leiding van aan voerder Maarten Mans bleef hen echter steeds de baas. Met de saaie 0-0 stand gingen beide elftallen de rust in. Hoe anders was het in de tweede helft. Beide elftallen gingen aanvallender spelen en Hellas was de eerste die scoorde. De rappe linksbuiten Georgino Bartelink wist vanaf 16 meter met een mooi schot Indy Klamer te passeren. Het was het sein voor De Foresters om er een schepje bovenop te doen. Dat leidde al in de zestigste minuut tot de tegentreffer. De comer van Jeffry Klijbroek leek ver voorbij de tweede paal te gaan, maar daar stond Carlo Smit klaar om hard de 1-1 in te koppen. De Foresters rook de overwinning. Tjeerd Meijer was met de rust ingevallen en maakte het in de zeventigste minuut keeper Witlam van Hellas Sport lastig bij diens uittrap. De bal stuitte terug van de mg van Meijer en er ont stond een scrimmage waarbij de bal van de doellijn werd gered. De dmk op het doel van Hellas Sport werd steeds hoger en teiwijl alle toeschouwers een doelpunt ver wachtten voor De Foresters kwam middenvelder Marco van Vuuren in de 83-ste minuut goed door. Na een knappe combinatie schoot hij de 1-2 binnen in de uiterste hoek. Vier minuten later herhaalde zich dat. Opnieuw was Marco van Vuuren de verdediging van De Foresters te snel af. Hij bracht de eindstand van 1-3 op het bord. Conclusie achteraf is dat De Foresters zeker niet de mindere was en dat het goede spel zeker pimten zal gaan opleveren in de komende wedstrijden. Ondanks prima keepwerk werd De Foresters-keeper toch drie keer gepasseerd. Aangeleverde foto JUDO HEILOO - Op zondag 4 maart zijn in Wouw, Roosendaal de wedstrijden om het Open West-Brabants kampioenschap gejudood. Heiloo werd verte genwoordigd door Gaby de By, Jasmijn Lesterhuis en Maaike Stevenson. Voor de aspiranten (-17 jaar) was dit toernooi aangewezen als tweede van de drie binnelandse meetmomenten om te bepalen wie er naar het EK -17 mag later dit jaar. Op het eerste meetmoment, het Espoirtoemooi in Eindhoven afgelopen januari, waren Jasmijn, Gaby en Maaike niet in de prijzen gekomen. Er moest dus gewonnen worden om in de race te blijven voor een eventuele EK kwalifi catie. Gaby de By (-57 kg) startte uitstekend en won de eerste drie partijen in haar poule. Om winst in de poule moest ze tegen een oude bekende Michelle Benjamins. In een spannende partij trok Gaby met wazari de winst naar zich toe en plaatse zich hiermee voor de kruisfinale. In deze finale tegen Myrthe Groen wist Gaby als snel het winnende punt te scoren en werd hiermee kampioen. Het lot had Jasmijn en Maaike (beiden -70 kg) gelijk al de eerste ronde tegen over elkaar geplaatst. Jasmijn trok aan het langste eind met een ippon. Hiermee werd Maaike naar de her kansingen verwezen. Ook de twee de partij trok Jasmijn naar zich toe met een waza ari. In de halve finale trof ze de sterke Chantal Walhout. Jasmijn hield het hoofd koel, scoor de ippon met een fraaie beenwoip en bereikte hiermee eveneens de finale. In de finale tegen Swaen van Koningsbmggen, tweede en beste Nederlander op het eerste meetmo ment, maakte Lesterhuis een foutje en werd overgenomen. Ze eindigde hiermee op een fraaie tweede plek. In de herkansingen knokte Maaike zich knap terug. De partij om het brons ging helaas verloren zodat Maaike zich tevreden moest stellen met een vijfde plaats. De bondscoa- ches zullen de resultaten van dit toernooi eveneens gebruiken om te bepalen welke vier meisjes worden ingeschreven voor het eerste bui tenlandse meetmoment in Erfurt op 23 maart. Gaby en Jasmijn hopen op een uitnodiging. De Heilooër judoka's van links naar rechts; Maaike Stevenson, Jasmijn Lesterhuis en Gaby de By. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21