Huidzorg Heiloo De schop in de grond voor Zuiderloo Hart voor Polen zoekt gastgezinnen voor het 25ste vakantieproject H E I L O O Iff BEDRIJF BELICHT 5 Voor het bouwverkeer en transport zijn er twee bouwroutes OUD PAPIER UITKIJKPOST 7 MAART 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Marlies Geldof, De Strandwal 32, 1851 VM Heiloo, tel. 072 - 5334759, www.huidzorgheiloo.nl, e-mail: info@huidzorgheiloo.nl. HEILOO - Veel mensen kampen met lastige, soms hardnekkige huid klachten, zoals acne, pigmentvlekken, littekens, overbeharing en derge lijke, op plaatsen op het lichaam waar je het als kiespijn kunt missen. Problemen die je behoorlijk onzeker ktmnen maken wanneer je ermee in het openbaar verschijnt. Strand en andere leuke activiteiten wor den angstvallig vermeden om maar vooral niet op te vallen. Van alleen camoufleren wordt het probleem vaak alleen maar erger. In veel geval len kan een gerichte therapie bij Huidzorg Heiloo verlossing bieden, zodat je je weer helemaal aan de buitenwereld durft te vertonen. De pasgeopende praktijk voor huidtherapie Huidzorg Heiloo is een goede aanvulling op het aanbod aan (para)medisehe zorg, die het gezondheid centrum op De Strandwal biedt. Marlies Geldof (25) heeft in 2007 de vierjarige paramedische HBO opleiding voor huidtherapie met succes afgerond. Daarna is ze vijf jaar werkzaam geweest bij een erkende praktijk voor huidtherapie en laser- ontharing met vestigingen in Amsterdam en Haarlem. Hier heeft ze zich op een breed terrein kunnen ontwikkelen. Gesterkt door alle opgedane ervaring en haar uitgebreide vakkennis wilde Marlies graag voor zich zelf beginnen. Aangezien zij van oorsprong uit Heiloo komt, was de keuze van de locatie van haar praktijk snel gemaakt. Ze richt zich met Huidzorg Heiloo op een combinatie tussen de medische en cosmetische kant van de huidtherapie, een combinatie waar ze goed in is en die haar bovendien veel voldoening geeft. Bij Huidzorg Heiloo kan men terecht voor een doelgericht medisch advies bij verschillende huidklachten -zoals overbeharing, acne, littekens, couperose, huidverslapping, kleine en/of grote pigmentvlekken, steelwratjes en dergelijke - die het gezicht of het lichaam ontsieren. Bij verdachte huidaandoeningen raadt Marlies aan naar de huisarts of dermatoloog te gaan. Huidtherapie is heel anders dan een luxe verwenbehandeling bij een schoonheidsspecialiste. „Zo bestaat bijvoorbeeld acnetherapie uit een grondige reiniging van de huid, zonder verdere poespas, al dan niet in combinatie met een chemische of mechanische peeling. Dit kan enigs zins onplezierig aanvoelen, maar is wel heel effectief!" Om definitief af te rekenen met overbeharing in het gezicht of elders op het lichaam werkt Marlies met de Lightsheer Diode laser. Bij laserontharing wordt ongewenste beharing met haarwortel en al aangepakt. Een ander veel voorkomend huidprobleem is pigmentvlekken. „Hierbij zijn verschillen de behandelingen mogelijk, maar bij ernstige pigmentproblemen wordt het Obagi systeem ingezet. Met deze producten wordt intensief op de diepere huidlagen ingewerkt. Een procedure die wel de nodige irritatie kan opwekken maar na zo'n twee a drie weken al resultaat kan geven!" Wie al lang rondloopt met huidproblemen en hier nu eindelijk iets aan wil laten doen, kan op afspraak langskomen voor een gratis en vrijblij vend eerste consult. Huidzorg Heiloo is aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Huidtherapeuten en geregistreerd bij het kwaliteitsregis- ter paramedici (BIG registratie). Veel behandelingen worden vergoed vanuit het aanvullende pakket van uw zorgverzekering. HEILOO - De woningverkoop in Zuiderloo is begonnen. Daarom is men gestart met het bouw rijp maken van de eerste twee Uitwerkingsplannen. In het eerste deel van Zuiderloo wor den bijna honderd woningen gebouwd. Bouwrijp maken houdt in dat de riolering wordt aangebracht, het terrein wordt opgehoogd en tijdelijke bouwwegen worden aangelegd, zodat de woningbouw direct daarna kan plaatsvinden. In Uitwerkingsplan 2 wordt nader archeologisch onderzoek uit gevoerd. Men verwacht in half juni klaar te zijn met het groot ste deel van het bouwrijp maken. W ethouder Désirée Schmalschlager: „Zuiderloo gaat nu eindelijk echt van start. De schop gaat de grond in." De gemeente Heiloo biedt in het voorjaar twee zeer grote bouw- kavels te koop aan van ruim 1.600 en 1.850 vierkante meter waarop mensen hun eigen villa kunnen bouwen. Bouwfonds Ontwikkeling bouwt 22 vrijstaande en twee- onder-een-kapwoningen, waarvan de eerste fase van zes woningen nu in de verkoop zijn. Directeur Rein Willems: „De belangstelling voor deze woningen is redelijk. Van de eerste fase worden binnenkort de eerste koopcontracten getekend." Kennemer Wonen bouwt ruim zeventig huurwoningen; waarvan 39 eengezinswoningen en 32 appar tementen. Directeur-bestuurder Dick Tromp: „Prachtig dat we nu daadwerkelijk een start maken met de bouw van de eerste woningen in Zuiderloo. Na jarenlange voorbe reiding een mooi resultaat en dat in weeiwil van deze tijd waarin we in een serieuze economische crisis zijn beland. Alle betrokken partijen tonen hun lef om juist nu aan de slag te gaan." Voor het bouwverkeer en trans port zijn er twee voorgeschreven bouwroutes. Het zware en grote verkeer is verplicht deze routes te gebruiken. Voor Uitwerkingsplan 1, het gebied tussen de Spanjaardslaan, Zevenhuizerlaan en Kennemerstraatweg, gaat het bouwverkeer over de Kennemerstraatweg. De ingang tot het bouwterrein ligt naast de Bowling Heiloo aan de Kennemerstraatweg. Bouwverkeer maakt dus geen gebruik van de toe gang op de Zevenhuizerlaan tussen huisnummer 46/48. Het huidige vrachtwagenver bod op de Zevenhuizerlaan blijft gehandhaafd. De toegang tot Uitwerkingsplan 2, het terrein tus sen Hoogeweg, Zevenhuizerlaan en Spanjaardslaan, loopt via de Vennewatersweg en de Hoogeweg. De ingang tot dit bouwterrein ligt naast Hoogeweg 26C. Over de Hoogeweg fietsen vooral 's och tends en 's middags veel school gaande kinderen. Daarom is met de aannemer afgesproken dat over de Hoogeweg geen groot vrachtver keer mag rijden tot 09.00 uur 's och tends en na 15.00 uur 's middags. Daarnaast komen op drie locaties aan de Hoogeweg tijdelijke pas santenhavens, om het passeren van grote vrachtwagens makkelijker en veiliger te maken. Meer informatie over wonen in Zuiderloo is te vin den op www.heiloo.nl/zuiderloo. Directeur Rein Willems van Bouwfonds Noord-Holland, wethou der Désirée Schmalschlager van de gemeente Heiloo en direc teur-bestuurder Dick Tromp van Kennemer Wonen en zetten gezamenlijk de schop in de grond voor Zuiderloo. Foto: Xander Remkes HEILOO - De Stichting Een Hart voor Polen is druk bezig met de voorbereidingen om het voor de 25ste keer mogelijk te maken om 22 kinderen uit Swietochlowice, zusterstad van Heiloo in Polen, in juli dit jaar naar Heiloo te halen. De Stichting kent als een van haar doelen om jaarlijks kinde ren uit de armenwijk Lipiny van het voormalige mijnwerkersstadje Swietochlowice naar Heiloo te halen voor een broodnodige veer tiendaagse vakantie. Uit een jaren lange ervaring weet de Stichting dat het verblijf van de kinderen in Heiloo voor velen een extra stimu lans is om thuis in Polen een stapje extra te kunnen zetten, zowel thuis als op school. Maar die kinderen kunnen niet zomaar naar Heiloo komen. Om het ook voor de 25ste keer mogelijk te maken de kinde ren te ontvangen zijn er nog enkele gastgezinnen nodig. Bijna alle erva ringsdeskundigen van vorig jaar doen weer mee, maar er vallen ook wat gastgezinnen af. Gastgezinnen zijn heel belang rijk voor de Stichting. Zij vormen een belangrijke schakel tijdens de vakantie. Het gastgezin biedt onderdak, gastvrijheid en verzor ging aan twee jongens of twee meisjes in de leeftijd van acht tot tien jaar. Daarnaast begeleiden zij de kinderen tijdens diverse acti viteiten en uitjes gedurende de vakantie. De Stichting zorgt voor een leerzaam en onderhoudend programma. Maar er is ook ruim de gelegenheid voor eigen initiatie ven van de gastgezinnen om thuis of elders leuke dingen te doen. „Een geweldige ervaring met leuke, spannende, ontroerende, liefdevol le en waardevolle belevenissen en herinneringen", zo zeggen de gast gezinnen eensluidend. Zou u straks aan het 25ste vakantieproject mee willen werken? Wilt u samen met de andere vrijwilligers en de Poolse kinderen een geweldige veertien dagen beleven van zater dag 21 juli tot zondag 5 augustus? Wilt u meer informatie over het vakantieproject? Ga dan naar de website www.hvpheiloo.org waar u een gastgezinnenfolder aantreft met waardevolle informatie. Wilt u in een nader gesprek met gastge- zinnenbegeleidster Elly Bakker aan de hand van veel foto- en filmmate riaal de mogelijkheden bespreken? Bel haar dan op tel. 072-5335160 of stuur een email naar elly.bakker. groen@gmail.com. „Het zou toch geweldig zijn om ook dit jaar weer een liefdevolle vakantie te kimnen aanbieden aan kinderen die het echt nodig hebben, toch?" Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5