Hilarische voorstelling voor en door moeders Luisteren, kijken en meedoen! Veelzijdige tentoonstelling in de Trog Mondharmonicales met plezier bij Locomonica Over de top DEUTEKOM Corso Bioscoop Extremely Loud Incredibly Close BOEK VAN DE WEEK Over de Top door Huub Nelis en Yvonne van Sark Huub Nelis Yvonne van Sark auteurs van Verfilming van Jonathan Safran Foers bestseller 'Extreem Luid en Ongelooflijk Dichtbij'. Extremely Loud Incredibly Close vertelt het verhaal van een jon gen die na een tragisch verlies de helende kracht van zelfontdekking ervaart. De elljarige Oskar Schell is een bijzonder kind: amateur uitvinder, Francofiel en pacifist. Na het vinden van een mysterieuze sleutel, afkomstig van zijn in het World Trade Center omgekomen vader, begint voor hem een won derbaarlijke zoektocht door de vijf wijken van New York City. Tijdens deze reis ontmoet hij een bonte stoet van mensen die allemaal op hun eigen manier proberen te overleven. Uiteindelijk brengt de tocht hem terug naar de plek waar hij is begonnen, maar met de troost van de meest menselijke eigenschap: Liefde. Extremely Loud Incredibly Close is geregis seerd door Oscar® genomineerde Stephen Daldry (The Reader, The Hours) en gebaseerd op de roman van Jonathan Safran Foer. De hoofdrollen in de film worden onder andere vertolkt door Oscar® winnaars Tom Hanks (Forrest Gump, Philadelphia) en Sandra Bullock (The Blind Side). We hebben in Nederland heel veel oog voor jongeren die minder goed mee kimnen komen, maar daardoor dreigt een andere groep - de uitblinkers, de hoogvliegers - in het verdomhoekje te komen. In him nieuwe boek Over de top laten de jongerenspecialisten Yvonne van der Sark en Huub Nelis zien dat jon geren in de leeftijdscategorie van 10 tot 25 jaar juist gelukkiger worden als ze meer oog krijgen voor wat hun hart sneller doet kloppen, him passie, him talent. Als jongeren zich daarop richten, kunnen ze nog beter worden in waar ze goed in zijn. De belangrijkste voorwaarde hiervoor is dat ze op een andere manier naar zichzelf en hun omgeving leren kij ken. Een verhelderende nieuwe kijk op een lang verwaarloosd gebied, waarmee jongeren, en daarmee de hele maatschappij, hun voordeel kunnen doen. In dit boek staan heel veel handige tips om jonge mensen te helpen het beste uit zichzelf te halen. door Huub Nelis en Yvonne van Sark voor 24,95 HEILOO - Luisteren, kijken en meedoen. Dat kan op het feest ter ere van de derde verjaar dag van Stichting Your Song Projects op zondag 18 maart. Onder leiding van Teresa Takken zullen alle groepen van Stichting Your Song Projects zich presente ren en kunt u zelf aan de slag in de workshop 'Ontdek je eigen stem'. Naast de koren kunt u luisteren naar 'The 3 Generations': talent volle musici van jong tot wat ouder met door henzelf gecomponeerde muziek en tekst en een bijdrage van 'Your Journey': een creatief stel mensen die verhalend, dichtend en musicerend met elkaar onder weg zijn. Verder maakt u kennis met Marjolein Thijsijna Akkerman die als dansdocente bij het koor 'Savitri' betrokken is en er is tijd voor een open podium. Zondag 18 maart in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464, Heiloo, van 14.00 tot 16.30 uur. De middag wordt afgesloten met een drankje en hapje. Toegang is gratis (vrijwillige bijdrage is welkom). Aanmelden graag voor 15 maart met vermel ding van het aantal personen, tel. 072-5117432, e-mail: secr@your- songprojects.nl. Informatie: www. yoursongproj ects.nl. Werk van Dennis Glorie, te zien in de Trog. Aangeleverde foto HEILOO - Tot en met 25 maart zal Stichting de Buitenkans werk van Dennis Glorie, Eef Barneveld, Evelien Bosschert en Joop Koopman exposeren. Deze vier kunstenaars houden zich ieder met een andere vorm van kunst bezig wat een bijzondere expositie op zal leveren. Dennis Glorie legt zich toe op ontwerpen en fotografie met als eindrichting kunst, visualisatie en illustratie, hij werkt vaak vanuit een diepere gedachte in felle kleu ren, gekozen in acrylverftechniek. Zijn schilderwerken zijn vaak vro lijk en krachtig, gekenmerkt door harde contrasten, altijd met een strakke zwarte outline. Bij Eef van Bameveld speelt taal een grote rol in de vorm van fauvis- tisch surrealistische doeken met een neiging naar magisch realisme. De gevoelens die men uitspreekt via lichaamstaal probeert Eef over te brengen op doek. Hiermee maakt hij zich tot taalkunstenaar van het geschreven beeld. Naast gouache- en olieverfschilderijen zijn het met name Eef zijn collages, papierkunst met gemengde tech nieken waarin dit zijn toepassing vindt. GGZ cliënten krijgen de kans om een workshop van Eef bij te wonen, deze workshop zal in maart in de Trog plaatsvinden. Informatie hierover tijdens de tentoonstel ling en op www.de-buitenkans.org. Joop Koopman richt zich volledig op het maken van keramische beel den, met als voorkeur grote buiten- beelden tot ongeveer 2.50 meter. Geïnspireerd door de vruchtbaar- heidsbeelden uit verschillende periodes en culturen werkt hij zijn vrouwenfiguren/torso's op een geheel eigen wijze uit. Evelien Bosschert houdt zich bezig met de schilderkunst. Het moment van inspiratie bepaalt in welke techniek zij haar werk tot uitdrukking brengt, op doek of op papier, met olieverf, aciyl of aqua rel. Haar stijl laat zich niet in een hokje duwen. De Trog in Heiloo tegen over de brandweerkazerne is geopend op vrijdag, zaterdag- en zondagmiddag van 13.30 tot en met 17.00. REGIO - Mondharmonicaschool Locomonica begint in Heiloo weer met het geven van mond harmonicales. Iedereen heeft er thuis ergens wel een liggen, of weet iemand die er een heeft: een mondharmonica. Toch kun nen weinig mensen hier nog goed op spelen. Dat was vroeger wel andere. De mondharmonica was toen volks instrument nummer 1. Iedereen kon er wel een liedje op spelen. De mondharmonica werd toen ook wel mondorgel genoemd en was een heel populair instrument op verjaar dagen en partijen. Het geluid wat men er toen uit haalde is vergelijk baar met het geluid van een trekzak of accordeon. De techniek om dat voor elkaar te krijgen leek bijna verloren te gaan. Locomonica heeft deze techniek echter opnieuw leven in geblazen en een lesmethode ont wikkeld waarbij notenkennis niet nodig is. Iedereen kan het leren. Als je een liedje kimt fluiten of neurien, kim je dit ook al heel snel op de mondharmonica. Natuurlijk is het dan ook mogelijk om blues, jazz of zelfs klassiek te spelen. Het instru mentje waar les op gegegeven wordt is een bluesharpje en is in aanschaf niet duur. De bluesharp is hetzelfde instrumentje, wat ze ook in de pop en bluescultuur op spelen. Met een paar lessen is het voor sommige leerlingen al mogelijk bij een bandje op het podium te kruipen en mee te doen. Het plezier zit hem ook in dat je hem makkelijk mee kimt nemen en het niet moeilijk is om het onder de knie te krijgen. Voor meer informatie kimt u bellen naar tel. 06-16163045. HEILOO - Vrijdag had theater de Beun een uitverkocht huis, met een zaal gevuld met louter vrou wen. Op het programma stond namelijk Mama! Vriendinnen, zussen, dochters, maar vooral moeders: allemaal heb ben ze anderhalf uur genoten van deze voorstelling waarin Mary-Lou van Stenis, Annick Boer, Margo Dames en Esther Roord schitteren als vier moeders die hilarische en vertederende anekdotes vertellen over zwanger zijn en moeder wor den. Mama! is een lange schaterlach die wordt afgewisseld met zang en momenten van ontroering. Over alle facetten van het moederschap: van de hoogste toppen van euforie naar de diepste dalen van ellende. Mama! gaat over ochtendmisselijkheid, over inknippen en uitscheuren, over pijnlijke tepels en blubberbui- ken en nachten die wreed worden verstoord door babygehuil. Maar Mama! gaat ook over improvisatieta lent en verliefd zijn op je eigen kind. In het stuk figureren vier verschil lende personages: de 'perfect mom' die voornamelijk de opvoedboeken bestudeert, het ontspannen moeder type die haar drie kinderen en een goed huwelijk moeiteloos lijkt te combineren, de carrièrevrouw die worstelt met de combinatie van een druk leven vol vergaderingen met een kind die ook aandacht vraagt, en dan de vrouw die de relatie met haar eigen moeder probeert vlot te trekken en in het reine probeert te komen met haar jeugd. In ieder van hen valt iets te her kennen, al hoop je stiekem dat je niet een van hen bent. De actrices lokten met hun overtuigende en enthousiaste spel veel reacties op uit het publiek; er werd instemmend ja geroepen, er werd uitbundig gela chen, en aan het einde werd er zelfs hier en daar een traantje van ontroe ring weggepinkt. Maar het mooiste van deze voor stelling is: als je het theater uitloopt denk je als moeder: ik doe het echt zo slecht nog niet! Mary-Lou van Stenis, Annick Boer, Margo Dames en Esther Roord schitterden vrijdag in de Beun. Foto: Raymond van der Bas Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7