Rotonde genomineerd voor Beste schoenmakerij Zonneveld Optiek verloot iPad H E I L O O Beste 9 ikoetwMOtei ij INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF De 'jeugd van tegen woordig', geweldigtoch Toelichting aanslagbiljet Albert Heijn Buurtbus Egmond Paardenpoep ierenbescherming Fietsgroepen Zondagmiddag Café Oud Hollandse liedjes Mergelbeeld Die pet past ons Molenmuseum Ketting maken Bewegen Weerbaarheid Yoga voor 50+ UITKIJKPOST 7 MAART 2012 HEILOO - Schoenmakerij Rotonde is, samen met nog vier andere zaken elders in het land, onlangs genomineerd voor de titel 'Beste Schoenmakerij van Nederland 2012'. Om voor de nominatie in aanmerking te komen, wor den hoge eisen gesteld aan het interieur en uitstraling van de winkel en aan de medewerkers, de kwaliteit van de dagelijkse reparaties, onderhoud van de machines en dergelijke. Bovendien wordt gekeken of veilig en gezond gewerkt wordt. Het team van Schoenmakerij Rotonde is apetrots dat ze bij de beste vijf van Nederland behoren. Ramiz en Jasmin: „De hele zaak is tijdens een onaangekondigd bezoek van een delegatie van de Nederlandse Schoenmakei's Vereniging aan een grondige inspectie onderworpen. Reparaties van die dag werden uit het rek gehaald en beoordeeld op kwali teit." Op 18 maart wordt tijdens de Vakbeurs voor de Schoenmakerij in Ahoy te Rotterdam de winnaar bekend gemaakt. Schoenmakerij en sleutelserviee Rotonde, Heerenweg 193 in Heiloo, tel. 072-5340885. HEILOO - Zonneveld Optiek heeft het 20-jarig jubileum niet onopgemerkt voorbij laten gaan; dit werd gevierd met tal van spetterende acties! Zo kon men in november AZ trainer Gert Jan Verbeek en Maarten Martens in leven de lijve ontmoeten in de brillenzaak aan het Stationsplein. Bij de laatste actie maakten alle klanten die in de maanden november en december bij Zonneveld Optiek een nieuwe bril hebben aangeschaft, kans om zo'n super gave iPad te winnen. De verloting heeft onlangs plaatsgevonden en de win nares is de 18-jarige Lisa Jongerius uit Heiloo geworden. Zij is studente, dus die handige iPad zal haar ongetwijfeld uitstekend van pas komen. Zonneveld Optiek, Stationsplein 24 Heiloo, www.zonneveldoptiek.nl. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Naar aanleiding van de ingezon den brief van Jef Letschert heb ik ook een ontmoeting gehad met geweldige jonge mensen. Op 23 februari op de Zevenhuizenlaan lag een oude mevrouw hevig bloe dend, haar hele gezicht kapot. Twee dames plus ondergetekende pro beerde haar te helpen. Inmiddels stopte er een auto met twee jonge jongens van ongeveer 18 -20 jaar. De ene jongen deed zijn fleece trui uit, vouwde het op en legde het zorg zaam onder haar bloedende hoofd. De ander belde 112 en regelde alles. Zij waren geweldig, plus een jong meisje dat daar woonde, heeft heel lief geholpen. Nadat het ambulance personeel zich over de vrouw had ontfermd, pakte de jongen zijn trui die vies was geworden en trok hem weer aan. Ik was erg ontroerd, en mijn dag was helemaal goed. Jongelui bedankt, petje af. Hopelijk is het met de mevrouw weer in orde gekomen. Ria Bordes Heiloo Hoe durft men het boekje 'Toelichting aanslagbiljet' op deze wijze bij mij in de bus te depone ren. De inhoud zit verkeerd om in de cover geniet en de cover op zich, is verschoven afgedrukt. Is er nu niemand in het gemeente huis die dit opmerkt alvorens men dit doet uitgaan? En wanneer men het wel heeft gezien en denkt laat maar, getuigt dit van een grote mate van minachting voor de burgei's in deze gemeente. Overigens betaal ik natuurlijk zelf mee aan dit stukje wanprestatie. Ik woon sinds 1978 in deze mooie gemeente (heb weinig te klagen en dit is de eerste maal dat ik vind schriftelijk te moeten reageren. J.J. Nijland Heiloo dat dit geen loze woorden zijn moge uit het volgende blijken: Albert Heijn heeft on-line bestelservieesy- steem, waarbij men per computer de benodigde boodschappen direct bij Albert Heijn plaatsen kan en vervol gens worden de boodschappen dan met hun bestelauto bij de geachte clientele afgeleverd. De bestelauto wordt dan voor onze garage gezet en kimnen wij er niet meer in of uit. Op verzoek of die auto niet verzet kan worden wordt niet gereageerd, waarbij een gedrag ten toon wordt gespreid dat beneden alle peil is. Daar wij bejaarde mensen zijn, wor den wij totaal genegeerd en wordt de dienst uitgemaakt door Albert Heijn. Ook als er een klacht over dit gedrag bij Albert Heijn wordt inge diend worden wij totaal niet serieus genomen. Albert Heijn is de baas. De enige vraag die nog overblijft is: Hoe kan het gemeentebestuur het zover laten komen. J.H. van Weelden Heiloo Er was een tijd dat mijn man en ik of met de auto of met de fiets vanuit Heiloo naar Egmond aan Zee reden. Wij zijn heel graag bij de zee. Nu hebben wij geen auto en heeft mijn man geen fiets meer. De reden zal u hoop ik duidelijk zijn. Gelukkig kon den wij met lijn 164 van Connexxion naar Egmond aan Zee en terug. Dat kan dus niet meer. Het is nu een hele reis: lopen naar het station, met de trein naar Alkmaar of Castrieum, met lijn 165 naar Egmond aan Zee. En terug natuurlijk! Wij waren heel blij toen wij lazen dat wij met de Buurtbus naar Egmond aan Zee zouden kimnen reizen en weer terug. Deze brief wil een oproep zijn aan iedereen die wat tijd heeft en een rijbewijs en aandacht voor zijn oudere medemens om zich aan te melden als vrijwilliger om met de buurtbus te rijden. U kimt zich aan melden telefonisch 5336597 of per e-mail: jg.daas@quicknet.nl Dank u wel John Daas dat u in de laatste Uitkijkpost een oproep deed. Wij hopen dat snel voldoende vrijwilli gers zich zullen melden. Carla Mostert Heiloo Met de aanwezigheid van drie supermarkten van Albert Heijn zijn meer dan 80% van de bewoners met hun dagelijkse inkopen op deze super aangewezen. Met andere woorden: Albert Heijn is de baas. En die niet begrijpen dat de fiets- en wandelpaden in de Noordemeg niet zo zeer voor gebruik door hen en him edele viervoeters zijn bedoeld. De gevolgen laten zich raden: genoemde paden worden steevast bevuild met paardenpoep hetgeen overlast veroorzaakt voor voetgan gers en fietsers. Het is zeker geen uitzondering dat deze passanten moeten laveren tussen de hopen paarden ontlasting. Het is te gek voor woorden dat op bepaalde loca ties, zoals achter de huizen gelegen aan de Rietvink, de wandelpaden bijna onbegaanbaar zijn vanwege de vele glibberige, onwelriekende paardenflatsen teiwijl het ruiterpad er létterlijk tien meter naast ligt. Als uw hond onverhoopt zijn bolus op strata laat vallen, bentu verplicht deze op te rapen en te deponeren in een afvalbak; dit op straffe van een bekeuring van Toezicht. Deze sanc ties dienen óók onverminderd te gel den voor de amazones en ruiters die dit soort overlast veroorzaken, maar zou toch eigenlijk onnodig moeten zijn? Ruim gewoon de rotzooi achter het paard zijn kont op! J.A.M. (Hans) Aelbers Heiloo Regelmatig maken wij gebruik van de fraaie wandel- en fietspaden rondom de Noordemeg. Een prach tig stukje natuur, waar het 'een feestje' hoort te zijn om te recreë ren. Voor de paardenliefhebbers uit de naburige stallen in de omgeving is er volop groen, en zijn er uitste kende ruiterpaden en graslandjes die uitnodigen voor een ontspannen ritje te paard. Er zijn echter miters Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbe- schenningnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: mfo@knaagdierencentruin.nl, internet: www.knaagdierencentrmn.nl Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Vermist Grijscyperse kater, ongec., 3 jr, Kiddy, Kamvaren Limmen. Rode gec. kater, witte bef, buik en voet jes, 11 jr, Karpov, Westerweg Rechte Hondsbosschelaan Heiloo Gevonden Kleine, tengere witte poes, ca. 2 jr, De Schoolweg Limmen. Zwarte kat, witte bef en voetjes, Nijenburgerweg Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castrieum: Ria Dol, 0251-658504. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Diverse fietsgroepen bestaan de uit dames en heren gaan weer wekelijks tochtjes maken. Verschillende afstanden en op ver schillende dagen. U kimt zich nog aansluiten bij de groep van uw voorkeur. Claudia Spit, coordinator Gezelschapsbank informeert u ver der, tel. 072-5331297. Het zondagmiddagcafé is weer geopend op 18 maart van 13.30 tot 16.30 uur. Op zondag 18 maart treedt zan ger/entertainer Hans van Hoof voor ons op. Hij zingt met het publiek de liedjes van toen. Er wordt tevens een kleine High Tea geserveerd. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, kosten 8,50, telefonisch reserveren via 072- 5331297. Trudie Buis geeft op woensdag 18 april van 09.30 tot 11.30 uur de eerste les van de cursus mer gelbeeld voor beginners. Mergel is een zachte steensoort die zich makkelijk laat bewerken. Kosten: 52,- (servieepas 49,40) voor zes lessen exclusief steen (€2,- per kilo). Telefonisch aanmelden via 072-5331297. Lezing door politiefunctionaris sen op donderdag 15 maart over het takenpakket van de wijkagent en over de reorganisatie bij de politie. De wijkagenten van Heiloo vertel len u alles over him werkzaamhe den. Tijdstip van 14.00 tot 16.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 3,75. Reserveren via tel. 072-5331297. Zondag 11 maart is er een mid dagtochtje naar het molenmuseum in Koog aan de Zaan. Koffie drin ken op de Zaanse Schans. Vertrek Trefpunt 13.00 uur, ook opstap- mogelijkheid Egmond aan Zee. Speciale prijs 21,50 inclusief kof fie en rondleiding. Reserveer telefo nisch 072-5331297. Op vrijdag 27 april van 09.00 tot 12.00 uur geeft Wil Dekker een workshop ketting maken. U krijgt tips voor het maken van unieke en betaalbare kettingen, en maakt daadwerkelijk een ketting. Ook krijgt u een naslagwerkje plus kado- tasje mee naar huis. Kosten 25,- incl. materiaal, (servieepas 5% kor ting). Aanmelden tel. 072-5331297. Bezoek op dinsdag 10 of woens dag 11 april vanaf 13.30 uur de intro- ductiemiddag van en bij Bewegings- Massage-instituut Heiloo. U maakt dan kennis met bewegingsappara ten zoals vibratie, massage, even- wichtstrainer, slenderbanken en eardioapparaten. Zeer geschikt bij reumatische klachten, artrose, rug klachten, MS, fibromyalgie, vast zittende nek en schouderspieren, stramheid enz. Kosten 5,- inclusief kopje koffie. Opgeven en/of info via 072-533 12 97. Dojo 't Loo gaat in samenwer king met de Stichting Welzijn een praktische cursus Weerbaarheid voor ouderen opzetten. Weerbaar zijn begint met jezelf weerbaar voelen. Je uitstraling bepaalt voor een groot deel hoe je door ande ren wordt benaderd. Je lichame lijke conditie speelt een rol, maar is niet het enige. In de training wordt aangeleerd om woede en angst om te zetten in concrete daden. Voor ouderen is vallen een extra risico; training op het voorkomen van val- blessures is ook een stukje weer baarheid. Een proefles wordt gege ven op vrijdag 13 april bij Dojo 't Loo, Bergeonstraat 28. Voorgesprek om 13.30 uur, proefles van twee tot drie uur. De kosten daarvan zijn 12,50. Voor telefonische informatie en aanmelden: 072-5331297 Yoga is ontspannend en bevor dert het lichamelijk en geestelijk welbevinden. Mannen en vrouwen kunnen deelnemen. Proefles op dinsdag-, woensdag-, donderdag- of vrijdagochtend. Informatie en opgave bij mevrouw G. Vis, tel. 072- 5336701.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9