Hollands Glorie bij Wereldwinkel Heiloo Strafwerk na opblazen geldautomaat H E I L O O ACCOUNTANTS I ADVISEURS NBA 11 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEVEN KORTOM Adri Apeldoorn gepromoveerd Viering zondag 25 maart in het Heiligdom Aansluiting A9 Buurtbus Heiloo- Egmond van start Parkeerwachter De Voedselbank heeft uw hulp nodig Deijle en Veldt biedt u een unieke dienst tegen een aantrekkelijke vaste prijs Gemak, betrokkenheid en kwaliteit voor een vaste prijs Vaste abonnementstarieven vanaf 89,- per maand Middelweg 68 1911 EH Uitgeest T 0251 320 848 F 0251 321 558 info@deijle-veldt.nl www.deijle-veldt.nl Meer iriickt UITKIJKPOST 21 MAART 2012 HEILOO - De sfeer van weleer kunt u ondergaan door te kijken naar de producten die de Wereldwinkel verkoopt. Fair Trade Original laat nieuw Delfts Blauw maken bij Vietnamese en Thaise pottenbakkers, die met veel liefde en vakmanschap prachtig aardewerk maken. Fair Trade Original zorgt ervoor dat de arbeidsomstandigheden daar beter worden en dat de kleine producenten een beter bestaan kunnen opbouwen. En in de Wereldwinkel kunt u deze kunst bewonderen: Oudhollands aardewerk met een modem Vietnamees design. Tulpenvazen oorspronkelijk uit de zeventiende eeuw, nu te zien in een nieuw jasje in de Wereldwinkel. De Nederlandse ontwerper Piet Hein Eek ontwieip een strak en stoer servies dat gemaakt werd door een Thaise keramiekfabriek. Design from Holland en made in Thailand! Er zijn in de Wereldwinkel nog meer van die oer- Hollandse producten die elders fair trade worden gemaakt: stroopwafels met rietsuiker uit Paraguay en honing uit Nicaragua, chocolade- melk met cacao uit Ghana. Maar origineel uit Zuid-Afrika komen de tropische vruchtensappen. Deze maand krijgt u 15% korting op deze heerlijke dran ken. Op noten krijgt u zelfs 20% korting, alleen in de maand maart. Bent u nieuwsgierig naar de oer-Hollandse producten, waaronder delftsblauw/ Aziatisch aardewerk? Kom dan eens vrijblijvend langs bij de Wereldwinkel, Stationsweg 105 in Heiloo. HEILOO - De dader van de bom aanslag op de geldautomaat in Ypestein was onder invloed van drank en drugs, en weet zich niets meer te herinneren. Hy krijgt zestig uur werkstraf. In de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 december rond 03.15 uur werd de pinautomaat naast de AH op de Rosendaal in Ypestein zwaar beschadigd door vuurwerk. De behuizing van de geldautomaat raakte ontzet en gescheurd. Men kon echter niet bij het geld komen. De politie begon een zoekactie en schakelde ondermeer het televisie programma Ter Plaatse van RTV-NH in. Daarbij werden beelden vertoond van de man die de aanslag pleegde. De man meldde zich daarop zelf bij de politie. Hij was er door bekenden op gewezen dat hij zijn televisiede buut als crimineel had gemaakt. Het gerommel met het explosief was vastgelegd door een ingebouw de camera. De man was daarbij duidelijk in beeld. Voor de politie en de rechter wist hij echter niets te herinneren. Hij gaf de schuld aan drank en drugs. De man werd ver oordeeld tot zestig uur werkstraf en een schadevergoeding van ruim 1.600 euro. HEILOO - Adri Apeldoorn uit Heiloo heeft vorige week aan de Vrije Universiteit van Amsterdam, faculteit Aard- en Levenswetenschappen, zijn doctorstitel behaald. Het onder zoek naar patiënten met lage rugklachten is gepubliceerd in het proefschrift met als titel 'Subgrouping patients with low back pain'. Apeldoorn heeft een screeningsmethode ontwikkeld waarmee de oorzaak van de lage rugklachten beter kan worden achterhaald. Nu worden patiën ten met lage rugklachten meestal door gestuurd naar een fysio therapeut. Apeldoorn meent dat veel van deze patiënten mogelijk geholpen zijn wanneer ook de psychologische klachten van de patiënt worden behandeld. HEILOO - Zondag 25 maart viert de Onze Lieve Vrouwe ter Noodkerk het feest van de Aankondiging van de geboorte van de Heer. In het Heiligdom wordt de Menswording van de Heer gevierd, de aankondiging van zijn geboorte, op zondag 25 maart als een dag van rust, ver stilling, bezinning. Programma: de plechtige viering van de eucharis tie begint om 10.30 uur in de grote kapel met zang van ons koor Ubi Caritas. Om 12.30 uur is gele genheid om de kruiswegstaties (buiten of binnen) mediterend en biddend te volgen. Om 14.00 uur is uitstelling van het Allerheiligste en wordt God in Christus geloofd en geprezen om zijn omvormende aanwezigheid in ons leven, in de vreugde van zijn Sacrament. In het lof van 14.30 uur zingt Joke Oud. De realisatie van de A9 is met de brief van de minister weer een stap dichterbij gekomen. Goed voor de ontsluiting van de Boekelenneer en het ontlasten van de Kennemerstraatweg. In alle bericht geving over de aansluiting blijft ech ter één aspect onderbelicht, wordt onderschat of zelfs gebagatelliseerd. Dit is het feit dat met deze aanslui ting er een snelle route naar Egmond (aan Zee) wordt gecreëerd. Een route die loopt via Vennewatersweg/ Malevoort naar de Zeeweg. Deze route zal snel worden opgepikt door de navigatiesystemen, of er nu wel of geen bewegwijzering Egmond via Heiloo is. Deze route is in kilome ters zonder meer korter dan via de Heilooër Tolweg en Hoeveiweg of via Bakkum (waar al vele ontmoedi gende maatregelen zijn genomen). Als de gemeente geen maatregelen neemt ook nog sneller. Effect: de file naar het strand zal zich via de dorpskern van Heiloo gaan afwikke len. Hienuee wordt het paard achter de wagen gespannen: vermindering van verkeer op de Tolweg, op de Kennemerstraatweg en een forse toename in de kern van Heiloo. Tot nu toe hebben achtereenvolgende gemeentebesturen geen andere reactie gegeven dan: we gaan het afwachten en nemen zo nodig maat regelen. Iedereen weet echter dat als je deze maatregelen niet gelijk neemt de wal het schip niet meer kan keren. Kortom: gemeentebe stuur denk nu in overleg met de bewoners van Heiloo na over maat regelen om sluip verkeer te voorko men zodat deze in de planuitwerking en in de financiering kunnen worden meegenomen. Rien Boterman Heiloo Na het wegvallen van de Connexion bus naar Egmond heeft het gemeen tebestuur van Heiloo aan het bestuur van de buurtbus Heiloo gevraagd of men bereid was een buurtbus naar Egmond op te star ten. Wij waren daar in principe toe bereid maar het slagen van dit pro ject was geheel afhankelijk van de vraag of zich voldoende chauffeurs en coördinatoren daarvoor zouden aamnelden Via advertenties in de Uitkijkpost hebben zich een groot aantal chauffeurs aangemeld en ook een aantal coördinatoren. Ook van uit de Egmonden hebben zich een groot aantal chauffeurs opgegeven. Op basis daaivan is in overleg met de gemeente besloten dat bij de provincie aan aanvraag zal worden ingediend om een buurtbus tussen Heiloo en Egmond te laten rijden. De behandeling van deze aanvraag zal circa drie maanden vergen. Het betekent dat als alles volgens plan ning verloopt de eerste rit van de buurtbus naar Egmond zal plaatsvin den op 25 juni. De buurtbus is op dit moment in overleg met Rover om te komen tot een routebepaling en tijd schema voor de nieuwe buurtbus. Daarbij zal ook gekeken worden hoe vanuit de huidige buurtbus er over gestapt kan worden op de bus naar Egmond. Omdat de buurtbus tot het openbaar vervoer wordt gerekend moet er per rit een kaartje gekocht worden. Voor personen vanaf 65 jaar kost een kaartje 1,10 en voor ove rige passagiers 1,80. Zodra meer bekend is over hoe de buurtbus gaat rijden zal u via de Uitkijkpost daar over geïnformeerd worden. John Daas Heiloo Enkele weken geleden fietste ik met mijn honden vanuit Egmond aan de Hoef, het dorp Heiloo in. Net bij de bebouwing lijnde ik mijn honden aan om vervolgens richting het park, de Noorderneg te fietsen. Op dat moment werd ik redelijk intimiderend aangesproken door een persoon die uit het niets naast mij stond en vroeg zonder zich voor te stellen waarom ik mijn honden los had. Ik antwoordde dat ik op de openbare weg reed en richting het park ging. Ik kreeg een heel verhaal over bebouwde kom etcetera en wilde eigenlijk weer verder fietsen. Ik begon te twijfelen aan de man. Was het iemand uit de Stichting die zich uitgaf voor parkwachter? Toen kwam het verhaal op de Zuiderneg. Ja, daar mochten mijn honden weer loslopen ondanks de verbodsbor den die er hangen. De man hing een vaag verhaal op over schapen die achterna gezeten worden door honden en hoe honden hier op rea geren. Volgens deze persoon ging een hond alleen achter zwangere schapen aanjagen. Ik heb redelijk veel verstand over het gedrag van honden maar dit verhaal ging mij echt te ver. Ik wist het nu zeker, deze man kwam uit de Stichting. Ik besloot door de fietsen en via de Noorderneg fietste ik naar de Zuiderneg. Daar aangekomen hingen de verbodsborden dat de honden aan de lijn moeten tussen 1 januari en 15 mei. De borden hingen daar gewoon en ik besloot mijn honden aan de lijn te houden. Stel je voor dat ik de echte parkwachter tegen kwam! Ik vertelde dit verhaal aan een kennis de volgende dag maar die wist mij te vertellen dat deze man echt in dienst is van de Gemeente Heiloo. Ik kan het nog steeds niet geloven en die verbodsborden in de Zuiderneg? Die hangen er nog steeds na 2,5 maand. Ria Hoekstra Egmond Binnen HEILOO - Iedere week biedt de Voedselbank Alkmaar en Omgeving aan honderden gezinnen in Alkmaar, Heerhugowaard, en ook in Heiloo, noodhulp. Deze gezinnen verkeren door alle mogelijke oorza ken in grote financiële problemen. Zelfs zo erg, dat zij niet genoeg geld hebben om voldoende voedsel voor zichzelf en hun kinderen te kopen. Gedurende een overbrug gingsperiode, tot het moment dat zij zich zelf weer kunnen bedruipen, ontvangen zij elke week een gratis voedselpakket van de Voedselbank. Deze levensmiddelen, overschot ten van goede kwaliteit, worden gratis ter beschikking gesteld door handel en industrie. Enerzijds neemt (helaas) het aantal 'klanten' van de Voedselbank steeds verder toe. Anderzijds wordt het in de hui dige tijd voor handel en industrie moeilijker om voldoende gratis producten ter beschikking te stel len, laat staan om mee te gaan met de groei van het aantal 'klanten' van de Voedselbank. Daarom hield de Voedselbank als proef een huis- aan-huis inzamelingsactie bij de bewoners in Heiloo. De afgelopen week hebben leden van Lions Club Alkmaar bij circa 275 huizen in Plan Oost een draagtas afgeleverd met de oproep om in het weekend, speciaal voor deze inzamelingsactie, bij de boodschappen een aantal produc ten extra te kopen. Op maandag 19 maart tussen 16.00 en 20.00 uur zijn deze draagtassen weer opgehaald, wederom door leden van Lions Club Alkmaar. Het resultaat mag er zijn. Maar liefst 120 goed gevulde draagtassen werden opgehaald. En bovendien nog een mooi bedrag aan spontane donaties. De Voedselbank is de gulle gevei's zeer erkentelijk. Namens Lions Club Alkmaar Jan Blekemolen Heiloo ADVERTENTIE Deijle en Veldt REGISTER BELASTING ADVISEURS I Nederlandse Rob Deijle en Frank Veldt: maandelijks weten waar je aan toe bent, ook dat is ondernemen. Slim ondernemen is sturen op de meest actuele cijfers. Daarom wilt u uw administratieve zaken op orde hebben. Deijle en Veldt voorziet in deze behoefte en biedt een compleet pakket aan diensten voor een vast bedrag per maand. Zo zijn uw cijfers up-to-date en kunt u vertrouwen op effectieve sturing. Wij zetten onze kennis en expertise graag voor u in, zodat u zich volledig kunt richten op datgene waarin u goed bent én waaraan u plezier beleeft: ondernemen. Bij Deijle en Veldt kunt u gebruik maken van aantrekkelijke vaste maandelijkse abonnementstarieven. Zo komt u niet voor verrassingen te staan en profiteert u van financiële en fiscale dienstverlening voor een scherpe prijs. Benieuwd naar uw persoonlijke maandtarief? Ga naar onze vernieuwde website en via de button "PAKKETPRIJZEN" kunt u direct het abonnementstarief berekenen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11