Jubileum Sponsorloop Jacobuskerk Akersloot Gemeente Castricum leeft met water' Voorjaarsconcert Lamoraal van Egmont Speciale kavel jeugdveiling Limmen brengt 200,- voor Alpe d'HuZes op REGIO 19 POLITIEBERICHTEN Akersloot Limmen 'Een koe voor Mama Jane' UITKIJKPOST 21 MAART 2012 Maandag: Nacht van zondag op maandag kwam er melding bin nen dat er diefstal van diesel had plaatsgevonden vanuit een touring car, welke geparkeerd stond op de Geesteiweg. Er is een zoekslag geweest in de omgeving en ook de collega's van Kennemerland waren ingeseind. Collega's van Kennemerland troffen in Haarlem een voertuig aan waarin een aantal vaten stonden met daarin diesel. De twee inzittenden van het betref fende voertuig zijn aangehouden en onderzoek loopt nog. Dinsdag: Nog een aangifte van diefstal van diesel, maar dan van de Boekei. Daar zou tussen maandag 12 maart 16.30 en dinsdag 13 maart 05.45 uur uit een vrachtwagen iets van 300 liter diesel zijn gestolen. Ook hier wordt nog onderzoek naar verricht. Zaterdag: Tussen 18.30 en 20.00 zijn er twee personenauto openge broken op een parkeerplaats aan de Geesteiweg. Diverse goederen wor den vermist. Tevens werden er twee mountainbikes weggenomen van een van die auto's. De mountain bikes zaten vast met een kettingslot op een fietsendrager. Zaterdag: omstreeks 20.00 uur is er een inbraak geweest in een woning aan de Rijksweg. Daders zijn binnengekomen door het for ceren van een raam op de eerste verdieping aan de achterzijde van de woning Het alarm is afgegaan en zo op het eerste gezicht mist men niets. Castricum kent talloze Middeleeuwse dijkjes en telt vele polders, allemaal met een eigen waterhuis houding. Aangeleverde foto REGIO - Lia Vriend geeft op vrijdag 30 maart een lezing over de veranderingen in de gemeen te Castricum met betrekking tot het thema 'water'. De lezing vindt om 20.00 uur plaats in Cultureel Centrum Vredeburg in Limmen en wordt onder steund door prachtige dia's. Sinds de Middeleeuwen, dus al zo'n duizend jaar, beschermen we ons door dijken tegen het bui tenwater en proberen we via ons poldersysteem de waterstand te reguleren. Mogelijk is het u wel eens opgevallen dat er in onze omgeving veel oude dijkjes lopen. Waarom zijn die daar als we toch door een hele brede duinen rij tegen hoog zeewater worden beschermd? Castricum kent talloze Middeleeuwse dijkjes en telt vele polders, met allemaal een eigen waterhuishouding. Er is een ingeni eus systeem ontwikkeld van water afvoer naar en waterinlaat vanuit het Schermerboezemgebied, waar het Alkmaardermeer een belang rijk onderdeel in is. Waterbeheer zit ons in de genen. In de recente veiwachtingen over de klimaats verandering staat het thema 'water' weer volop in de aandacht. Wat staat ons te wachten als het kli maat warmer wordt? Deze veran dering doet de zeespiegel sterker stijgen, onder andere omdat de ijskappen afsmelten. Het wordt echter niet alleen warmer, ook het patroon van neerslag zal verande ren. Langere droge periodes, maar ook neerslag in enorme stortbuien. Het ene moment te weinig water, en dan opeens weer veel te veel. Welke maatregelen moeten we de komende jaren nemen om dit pro bleem op te vangen. We moeten 'leren leven met het water'. Als we echter de geschiedenis van de laat ste duizend jaar bekijken merken we dus dat wij al die tijd al niet anders doen. Deze LIA-presentatie zal vooral laten zien hoe men zich binnen de gemeente Castricum voorbereidt op een veranderende waterhuishouding, rekening hou dend met de grote variatie in land schappen. Welk type landschap kan het extra water het best opvangen? Hoe kunnen de specifieke kenmer ken van onze landschappen door nieuw maatregelen in het waterbe heer nog eens versterkt worden? Hoe kunnen waterprojecten langs de Schulpvaart in de voormalige bedding van het OerIJ de specifie ke kenmerken van dit unieke land schap duidelijker laten uitkomen? Deze lezing vindt plaats op vrij dag 30 maart in Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. De toegang tot de lezing is zes euro. De aanvangstijd is 20.00 uur. Kaarten zijn te koop bij de klantenservice in de biblio theek of voor aanvang van de lezing in Vredeburg. Reserveren kan op telefoonnummer 072- 5052135 of per e-mail: limmen® bibliotheekkennemeiwaard.nl. EGMOND - Het Hoever Fanfareorkest, het Jeugd Opleidingsorkest, de Slagwerk groep en zangeres Jet Stam staan garant voor een muzikale avond in Dorpshuis Hanswijk op zaterdag 24 maart, aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. Het Jeugdorkest opent het pro gramma in Slavische sfeer. De Slagwerkgroep geeft ook dit jaar weer een kijkje in de keuken van hun melodische en ritmische per cussie. Deze groep jeugdige blaas- en slagwerkmuzikanten moet aan geven dat een muziekopleiding bij Lamoraal van grote waarde is voor henzelf en de dorpsgemeen schap. Als special-guest is zange res Jet Stam (15 jaar) hiervan het voorbeeld. Ooit begon haar muzi kale ontwikkeling bij Lamoraal. Deze avond zingt zij onder meer 'Lullaby of Birdland' van George Shearing, onder begeleiding van het fanfareorkest. Jet was onlangs winnares van het Ramses Shaffy Open Podium in de Vest. Haar win nende uitvoering van Vivre wordt ook zaterdag uitgevoerd, begeleidt door gitarist Dick Groot. Het reper toire van het fanfareorkest is zoals gebruikelijk zeer gevarieerd. Voor meer informatie: www. lamoraalvanegmont.nl. AKERSLOOT - Voor alweer de 25ste keer wordt er voor alle kinderen van de basisscholen in Akersloot een sponsorloop gehouden. In dit jubileumjaar is bewust geko zen voor een doel dat bij veel kinde ren in Akersloot bekend is: Mama Jane, een weeshuis in Jinja Uganda. Het weeshuis heeft een boerderijtje waar ze veel kippen en een aantal koeien houden. Vorig jaar is een drachtige koe gestolen en dat is een enorme domper geweest. Omdat de koe een mix is van een fries en een Afrikaans ras is een nieuwe heel duur, ongeveer 800 euro. Vorig jaar hebben alle kinderen met z'n allen 1200,- opgehaald. Het zou natuurlijk fantastisch als er in dit jubileumjaar een record aantal kinderen mee gaat doen, zodat er uiteindelijk mis schien zelfs geld is voor niet één, maar twee koeien. Alle kinderen uit Akersloot worden uitgenodigd om mee te doen aan de sponsorloop. De sponsorloop vindt plaat op woens dag 28 maart om 13.30 uur. De start is bij de St. Jacobuskerk. Namens de sponsorloopcommissie alvast dank. Margot Heeremans, Jessica de Jong en Marian Nuyens (tel. 0251-315930 voor informatie). LIMMEN - Afgelopen vrijdag avond was er de jaarlijkse jeugdveiling bij W Limmen. In de D4 van Limmen speelt Lex Burgering die 7 juni drie keer Alpe d'Huez gaat beklimmen voor stichting Alpe d'HuZes. Zijn teammaatjes wilde ook iets extra's doen om sponsorgeld voor Lex binnen te krijgen. Dave en Bart begonnen met het bedenken en na enig beraad werd er gevraagd bij de veilingcommissie of er een extra kavel mocht worden ingebracht en dat die dan speciaal voor Lex mocht worden geveild. Bij W Limmen vond met het zo'n mooi idee dat ze zelf een kavel beschikbaar stelde; de gesigneerde voetbalschoenen van Ron Vlaar. Rond de klok van 22.15 was het zo ver en kwam de kavel ter veiling. Deze bracht het mooie bedrag van 200,- op, een geweldig bedrag wat binnenkort op Lex zijn actie pagina http://deelnemers.alpe- dhuzes.nl/acties/lexburgering/lex- burgering/ wordt gedoneerd. Lex was heel erg blij toen hij het zater dagmorgen hoorde. Ook dit jaar wordt er weer een sponsorloop in Akersloot gehou den. Start is bij de Jacobuskerk in Akersloot. Aangeleverde foto HIER RUST ONZE i LIEVE VROUW.MOE OER EN OM* TRIJNTJE SPAAN- HOOGEBOOM 30 AUG 1908-«DEC <971 EN ONZE LIEVE VACER EN OPA JAN SPAAN 25 AUG

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19