Sponsoren geboeid door gastspreker Ron Vlaar Zes vrouwen van team Kattenberg beklimmen de Alpe d'Huez sport 2/ SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Schoolschaakteam van de Radboudschool vijftiende op NH Kampioenschappen Zijn jammerlijke vertrek bij AZ doet nog steeds pijn Kane van Raalte vijfde op NH Judo LIMMEN - Op woensdag 7 maart werd de jaarlijkse spon soravond gehouden bij voetbal vereniging Limmen. Als specia le gastspreker was dit jaar Ron Vlaar uitgenodigd. Na een woordje van de voorzitter was het de beurt aan Ron Vlaar om in de schijnwerpers te mogen staan. Hij heeft ooit al eens op de heilige Limmer velden met AZ mogen acte ren, maar moest wel eerlijk beken nen dat hij zich dat niet meer kon herinneren. Terugkijkend over de afgelopen 27 jaar is hij trots op zichzelf. Zijn volledige voornaam is Ron Peter, geboren in 1985, na zes jaar in de achtertuin bij Appollo te hebben gebuffeld, werd het kompas richting SVW ingesteld. Tussendoor een aantal Ajax talen- tendagen meegemaakt, maar kreeg daar nimmer een vast dienstver band. Geen nood, de ervaring was al mooi volgens positieve Ron. En dan valt er plots een brief van AZ op de deurmat in huize Vlaar. De testwedstrijd was zeer matig, maar hij werd hierna wel aangenomen bij de AZ jeugdopleiding. Dat werden dus lange dagen, per busje van en naar huis/school 'in de grote stad', samen met collega Kees Luijekx. Alles vond Ron toen leuk en het is hem achteraf ook allemaal waard geweest. De filmbeelden die voor bij kwamen maakten nog steeds indruk op de Feyenoord verdedi ger. Met de trainers Wijnker, Nijholt, Pastoor en Adriaanse kon hij prima door een deur. Echter met trainer van Gaal was die deur te klein. Waar hij onder Adriaanse tegen RKC uit mocht debuteren, en een week daarna, dertig seconden ver wijderd bleef van een Europacup finale, werd hij bij van Basten gelijk international. Het kan snel gaan: jong, onbevangen, alles mocht, deed niets verkeerd. Kortom de wind in de zeilen. Waar het mis ging? Zijn moeder dacht bij het juichen na de gelijkmaker tijdens het WK onder de 20 tegen Nigeria. En wat de reden was van de breuk met van Gaal bij AZ? Daar ging hij niet op in, maar ruzie met van Gaal komt toch vaker voor? Zijn jam merlijke vertrek bij AZ doet nog pijn. Ajax en Tottenham wilden toen de jonge international wel inlijven, echter Feyenoord werd de lachende winnaar. Het werd een nieuwe stap in zijn leven, van 'de Kaas' naar 'de Haven'. Ondertussen is het 16 september 2007. Een drama dag, kruisband linkerknie afgescheurd en negen maanden herstellen in Zeist. Dat gaat goed tot exact een jaar en een dag later. Weer een 'knak' in de linkerknie en dus weer de tom tom instellen om Zeist te bezoeken. Nooit zoveel files gezien zucht Ron. Maar niet getreurd, want weer kwam die focus om terug te keren. Een zware tijd, maar geniet van de mooie dingen was zijn boodschap. Ook van de revalidatie beelden kan hij genieten. De sponsoren krijgen het advies mee, dat als je gelooft dat het goed komt, dat het dan ook werkelijk goed komt! Straal plezier uit, zowel individueel maar ook als team/bedrijf. Na de vragenronde en het rood-wit Ron Vlaar quiz spel, was het tijd voor ander ple zier, toen de ceremoniemeester het groene licht gaf om de tap in wer king te zetten, zodat er kon worden genetwerkt. De genodigden die aanwezig waren op de sponsoravond van W Limmen luisteren geboeid naar gastspreker en Feyenoorder Ron Vlaar. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Op zaterdag 17 maart nam het schoolschaakteam van de Radboudschool deel aan de Noord- Hollandse kampioenschappen in Krommenie. Enkele maanden eerder was dit team kampioen van Heiloo geworden. Aan dit toernooi deden de 27 beste teams van Noord-Holland mee. Het team van de Radboud bestond uit Flip de Jong, Tolis Deliangelos, Stef van Leeuwen en Luuk van Steenoven. Het was een spannende en leuke dag waar meer dan honderd Noord-Hollandse kinderen met veel enthou siasme aan meededen. De Radboudschool eindigde op een mooie vijftiende plaats. Aangeleverde foto WIELRENNEN HEILOO - Zes sportieve vrou wen uit Heiloo zullen op 6 juni de Alpe d' HuZes fietsen. Dit evenement vindt jaarlijks plaats om geld in te zamelen voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Op die dag zullen de dames van team Kattenberg flink afzien om aandacht te vragen voor alle mensen met kanker die iedere dag moeten afzien. De wielrensters hopen fietsend een klein beetje bij te dragen aan de bestrijding van kanker en de behan deling en revalidatie van alle getrof fen mensen die tegen deze ziekte vechten. Bovendien hebben de teamleden zelf ook dierbare mensen in him directe omgeving waarbij de diagnose kanker is gesteld en daar willen ze wat voor doen! Teamlid Willemijn vertelt: „In mijn werk op Mytylschool De Ruimte heb ik te maken met kinderen waarbij ik zie hoe belangrijk lichamelijke activi teit is om in zijn totaliteit goed te kimnen functioneren. Ik ondersteun daarom sterk het doel van het KWF om concrete revalidatieprogram- ma's te ontwikkelen voor het verbe teren van de conditie van kankerpa tiënten door sportieve activiteiten, zodat zij tijdens en na him ziekte beter kimnen functioneren." De dames van team Kattenberg hebben net een trainingsweekend in Zuid Limburg achter de mg en bereiden zich zorgvuldig voor op de grote dag. Zij hebben reeds veel energie gesto ken in sponsorwerving en hebben hiervoor inmiddels al mim 13.000 euro opgehaald, waarvoor heel veel dank aan alle gulle gevers! Maar ze zijn er nog niet! Daarom hebben zij op zondag 22 april een spinning/ RPMmarathon georganiseerd bij Dorssports te Heiloo. Dorssports heeft hiervoor belangeloos een zaal en vier instructeurs ter beschikking gesteld. Tussen 11.00 uur en 15.00 uur kimt u een fiets huren en een les van een of meerdere uren vol gen. De opbrengst komt geheel ten goede aan het KWF. Opgeven voor de spinninglessen op 22 april kan rechtstreeks bij Dorssports (072- 5330403, e-mail: administratie® doresports.nl) of bij de teamcap tain Nicole Serrarens (nicole.serra- rens@kpnmail.nl) of kijk op: http deelnemere.alpe-dhuzes.nl/acties/ wilhelminalint-verhagen/wilhelmi- na-de-lint-verhagen. De dames van team Kattenberg hopen fietsend een klein beetje bij te dragen aan de bestrijding van kanker. Aangeleverde foto 21 MAART 2012

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21