Fotografeer je dromen Bibliotheek Heiloo bestaat vijftig jaar Wethouder Hero Veger bezoekt De Duif op de Dag van de Leerplicht lp H E I L O O 3 Stichting de Buitenkans en GGZ-NHN organiseren fotoprojectDromen' De digitalisering neemt in rap tempo toe en dat heeft invloed op ons Horizon College houdt marktdag in Heiloo UITKIJKPOST 21 MAART 2012 Het team van de bibliotheek viert het vijftigjarig bestaan, onder andere met een open dag, een jeugd voorstelling en een lezing van Maarten van Rossum. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Stichting de Buitenkans en GGZ-NHN orga niseren tijdens de Kunst6daagse (18 tot en met 24 juni) van Heiloo het fotoproject 'Dromen'. Vang jouw droom in maximaal vijf foto's en stuur deze, met een beschrijving van maximaal 250 woorden per foto, voor 14 mei naar droomfoto@ggz-nhn.nl. Een deskundige jury, bestaande uit een onafhankelijke voorzitter, twee vakfotografen en twee cliën ten van GGZ-NHN, kiest de tien tot 15 beste inzendingen uit. De foto's van de winnaars worden afgedrukt op groot formaat banners en in bui zenframes geëxposeerd op het ter rein van GGZ-NHN. De jury bepaalt vervolgens welke drie inzendingen voor een extra prijs in aanmerking komen. Deze prijswinnaars krij- De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. S f Printing. N m.il Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. gen naast eeuwige roem hun foto afgedrukt op canvas. Tijdens de Kunst6daagse kunnen de bezoekers schriftelijk stemmen voor de foto die in aanmerking komt voor de Publieksprijs. Ook deze foto wordt op canvas afgedrukt. Dat is nog niet alles, want alle inzendingen worden in Galerie de Buitenkans (De Trog) op een groot scherm geprojecteerd. Daardoor kan iedere inzender zijn of haar droom terugzien! Deelname is gratis en iedereen kan meedoen, want de jury kijkt vooral naar de originaliteit en creativiteit van de ingezonden foto's en teksten. Speciaal voor deze bijzondere gele genheid stelt het PCC in Heiloo tien camera's in bruikleen ter beschik king aan cliënten van GGZ-NHN. Op zondagmiddag 24 jimi vindt de prijsuitreiking plaats in Galerie de Buitenkans. De afsluitingsceremo nie wordt feestelijk opgeluisterd met een korenfestival, waar diverse koren uit de regio aan zullen deelne men. Stichting de Buitenkans en GGZ- NHN stellen zichzelf met het foto project 'Dromen' ten doel een brug te slaan tussen bezoekers van de Kunst6daagse en hun medeburgers met psychiatrische problematiek. Onder het motto 'haal de buiten wereld binnen' tracht Stichting de Buitenkans bij te dragen aan een omgekeerde integratie van kwets bare medeburgers. Dankzij het foto project 'Dromen' kunnen bijzondere ontmoetingen plaatsvinden, die als collectieve waarde bijdragen aan een volwaardige samenleving voor iedereen. Tijdens het fotograferen van dromen en het bekijken van resultaten ontstaat immers als van zelf nieuwe beeldvorming, ook over andere mensen. Na de afsluiting van de Kunst6daagse zal het fotoproject 'Dromen' elders in Noord-Holland tentoongesteld worden. Kijk naar fotosuggesties voor 'dromen' en de spelregels voor deelname op http:// www. de-buitenkans, org. HEILOO - Donderdag 15 maart, op de Dag van de Leerplicht, bezocht wethouder jeugdbeleid Hero Veger samen met de leer plichtambtenaar, Marjon Krol, basisschool De Duif in Heiloo. De wethouder overhandigde een taart aan de directeur van de school, Annemiek van der Vliet. Het thema van de Dag van de Leerplicht op 15 maart was 'School? Ik maak mijn verhaal af! Jij ook?'. In Heiloo is de slogan aangepast naar 'School is een feestje!' Het recht op ondeiwijs voor kinderen en jon geren in Nederland is namelijk een feest. Hero Veger overhandigde de directeur van basisschool De Duif een taart voor de leerkrachten. Zij zijn het namelijk die het recht op onderwijs van de kinderen en jonge ren mogelijk maken. Ze motiveren, steunen en stimuleren de leerlingen dagelijks om zich te ontwikkelen. „Wij willen ze hiervoor bedanken met taart en natuurlijk ook aanmoe digen om dit vooral ook in de toe komst te blijven doen. Bij alle ande re scholen in Heiloo is ook een taart bezorgd", aldus de wethouder. „In Nederland hebben we afge sproken dat kinderen en jongeren het recht hebben om naar school te gaan en ondeiwijs te volgen. Omdat de gemeente Heiloo het belangrijk vindt dat kinderen en jongeren zich Vervolg van voorpagina Wekelijks konden mensen hier boeken lenen. In 1962 kreeg Heiloo een eigen bibliotheek, gehuisvest aan de Kennemerstraatweg. In de loop der jaren heeft de organisatie verschillende locaties gehad tot in 2003 de huidige locatie aan de Westerweg in gebruik werd geno men. Dit bleek een goede keuze. Een goed voorbeeld van het succes van de bibliotheek zijn de bezoe kersaantallen. In de eerste twee maanden van dit jaar zijn er al ruim 2000 meer bezoekers geweest dan in 2011. Ondanks het grote aantal actieve leden twijfelen veel men sen aan het voortbestaan van een openbare bibliotheek. Daarom is de vraag gerechtvaardigd of bibli otheek Heiloo nog eens 50 jaar zal ontwikkelen en om te bouwen aan een goede toekomst. Na het volgen van een opleiding en met een diplo ma op zak, hebben zij nu eenmaal veel betere kansen op goede en leuke baan. Dit klinkt eenvoudig en logisch, je school afmaken en een diploma halen. Maar vaak genoeg moet er ontzettend hard gewerkt worden voor een diploma en zijn er omstandigheden die het erg lastig maken." bestaan. Directeur Braam: „Dat is een ingewikkelde vraag. Dat ligt niet zozeer aan ons als wel aan de wereld om ons heen. Iedereen ziet dat de veranderingen elkaar snel opvolgen. De digitalisering neemt in rap tempo toe en dat heeft invloed op de manier waarop mensen met informatie omgaan. Denk hierbij aan de wijze waarop informatie verschijnt en de sociale media die een steeds grotere plaats innemen. Het is de negende keer dat de lan delijke Dag van de Leerplicht plaats vindt. Op deze dag vragen het minis terie van Ondeiwijs en Ingrado (de landelijke brancheorganisatie voor leerplicht en voortijdig schoolver laten) aandacht voor het recht op ondeiwijs dat iedereen in Nederland heeft. Want naar school gaan is niet alleen een plicht, kinderen hebben het recht om zich te ontwikkelen en een diploma te halen. Daarnaast worden de financiële middelen minder in deze tijden." Braam vervolgt haar verhaal. „We lopen al vooruit op deze zaken door steeds meer diensten aan te bieden voor alle leeftijds groepen. Mensen worden steeds veeleisender en daar proberen we aan te voldoen door deskimdig advies te leveren en mee te gaan met de digitale veranderingen. Daarnaast proberen we ons te onderscheiden met projecten zoals Boekstart voor de allerkleinsten en 4You voor jongeren, met een Wii-speleomputer. Maar we willen ook een ontmoetingsplek zijn voor mensen, een plaats waar je tot rust kunt komen. Kortom: we doen ons best om het de leden zoveel moge lijk naar de zin te maken en op naar de volgende 50 jaar!" HEILOO - Vrijdag 23 maart orga niseren leerlingen van de afdeling Detailhandel van het Horizon College een markt in winkelcen trum 't Loo in Heiloo. De leer lingen organiseren deze markt in het kader van hun opleiding tot verkoopspecialist. Tijdens deze 'proeve van bekwaamheid' tonen zij aan over voldoende competenties te beschikken die horen bij het toekomstige beroep. De marktdag is een afsluitend examenonderdeel. Als de deelnemers deze dag en daarna de presentatie op school met goed gevolg afsluiten, ont vangen zij het diploma niveau 3 Verkoopspecialist Detailhandel. Tussen 09.00 en 17.00 uur kunnen bezoekers op de marktpleinen in het winkelcentrum kennismaken met leuke acties die de leerlingen samen met de winkeliers bedacht hebben. Op de marktpleinen zijn marktkramen aanwezig, met daarop diverse producten tegen scheipe prijzen. Voor de jongeren is de marktdag een imieke leerer varing op weg naar him diploma. Met de marktdag eindigt een project van acht weken waarin de leerlingen woden getoetst op him ondernemerstalenten. De ondernemende leerlingen hebben in samenwerking met de onder nemers een gevarieerd aanbod bedacht. De wethouder overhandigde een taart aan de directeur van De Duif, Annemiek van der Vliet. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3