Ingezonden brief Bezuinigen is geen sport wiPSiiLon POE>M mm GEZOCHT: HOVENIER BOOMVERZORGING Peter Schouten Bel vrijblijvend rijsopgave of info! I tlfILOO - 0/2-5054/Ö4 onze oPEninQSTDDtn mmm 151 Gemotiveerde collega voor de combinatie bediening/keuken li)ie fomt mé team ook ueMtenkeu?! Het adres voor trendy second-nana dames werk) k/etf/pg DEZE WEEK; 10% KORTING OP ALLE ROKKEN EN BROEKEN! INKOOP GEVRAAGD; VOORJAARSKLEDING, SCHOENEN EN TASSEN Heeft u de grond? Wij doen de rest! Vraag vrijblijvend onze brochure aan! BOUWBEDRIJF B. DESAUNOIS BV Als honk- en softbalclub Double Stars spelen wij in Heiloo al ruim 40 jaar een sportieve rol van beteke nis. Aansprekend honk- en softbal op alle niveau's, open, sociaal en gezellig. We zijn geen heel grote club, maar spelen wel in de op een na hoogste ldasse van het Nederlandse honkbal. We zijn de top in de regio, zogezegd. Maar na 22 jaar is ons honkbalveld versleten, de draina ge functioneert niet meer, het veld is verzakt en voldoet niet meer aan de sport- en veiligheidseisen. De kans op ongelukken en blessures neemt toe. De gemeente is eigenaar van het veld en wij huren het. En net zoals elke verhuurder van accommodaties, is ook de gemeente verplicht het verhuurde te onderhouden en - wanneer nodig - te vervangen. En na ruim 20 jaar zal vervanging niet vreemd zijn, een voetbalveld gaat pakweg 10 jaar mee. Sterker nog, als ver huurder hou je daar ook in financiële zin rekening mee. Je hebt je afschrijving enje maakt je reservering. Dat is niet alleen je plicht, maar ook logisch. Dat je dit geld dan voor andere zaken gaat gebruiken, is niet logisch. In 2009 hebben wij een aanvraag ingediend voor een nieuw veld. Dat werd vanwege de verkiezingen en de oeverloze formatie vooruit geschoven en een jaar later kregen we een afwijzing. Wij hebben bezwaar aange tekend en ook dat werd afgewezen, want de gemeente kwam met een absurd hoog kostenplaatje en de com missie besloot dat de gemeente 'zelf mag bepalen of ze wil investeren'. Wij hebben begin 2011 een alternatief voorstel - waarbij we zoveel mogelijk tegemoet wilden komen aan de bezuinigingsdoelstellingen van de ge meente - ingediend en ook dat werd na ruim 8 maan den afgewezen en ons bezwaar hierop werd - overigens gênant schandalig onterecht - procedureel afgewezen. Je vraagt je inmiddels dan wel af wat ze daar aan het Raadhuisplein in godsnaam aan het doen zijn. Want welk beleid t.a.v. sport ligt hieraan ten grondslag? Nou, geen enkel beleid dus! Er is geen sportbeleid - blijkbaar hebben we geen idee wat we als dorp willen met sport - en het is dus overgeleverd aan de volstrekte willekeur van college en ambtenaren. En zo zijn de laatste de cennia vele miljoenen zonder enige vorm van beleid uitgegeven. De gemeente moet ca 10% bezuinigen op haar begro ting, dat is geen verrassing en daar kan ik inkomen; wat moet, dat moet. Dat is niet leuk, eerder onontkoombaar. Maar de gemeente heeft wel een bezuinigingsdoelstel ling op sportaccommodaties afgekondigd van 30%(!), pakweg zo'n €70.000 op het onderhoud. Dat zijn geen hervormingen, dingen anders doen of slimmere oplos singen bedenken, maar gewoon dingen met meer doen. En een deel van het onderhoud mag de club straks nog gaan betalen ook. Als sportvereniging heb je dat maar te slikken; zoekt u het maar uit. Dat kan je ook niet bepaald 'doordacht beleid' noemen. Sterker nog, het staat haaks op het bestaande accommodatiebeleid. En daarnaast wil de gemeente de huurprijzen van de velden draconisch verhogen (misschien wel verviervoudigen!). Dus minder onderhoud plegen, je daar ook nog voor laten betalen en tegelijk absurd hoge huurprijzen door de strot duwen, dat heeft niets met beleid te maken. Dat lijkt meer op een geplande rooftocht langsgaan bij de verenigingen. Tja, dan begint het wel overal te jeuken als onze bur gemeester tijdens het SportGala en passant roept dat een nieuw kostbaar 'waterveld' voor de hockeydames misschien wel een leuk idee is. Let wel, ik gun het de hockeydames van harte. Dan begint het nog meer te jeuken als ik lees dat de Vrienden van het Baafje €30.000 krijgen voor bijverwarming van het zwembad, maar dat de exploitatie c.q. de extra stookkosten (nog) niet eens gedekt zijn. Let wel, ik gun het alle zwemmers van harte (en ik zal de laatste zijn om er geen gebruik van te ma ken). En dan gaan we ook nog €10.000 uitgeven aan een extern onderzoek voor een regionaal zwembad. Let wel, ik gun het alle zwemmers in de regio van harte. Maar waar komt dit vandaan en welk beleid of programma ligt hieraan ten grondslag? Maar vertel eens, vinden we als Heiloo sport soms niet meer belangrijk? Heeft sport geen waarde? Is sport in Heiloo alleen maar een kostenpost geworden? Met een 'pagina 53' uit een nota die niemand kan plaatsen en waar geen sportvereniging bij betrokken is geweest? En dat noemen we beleid. Is het niet zo dat mede dankzij de sport Heiloo een leuk en leefbaar dorp is? Dat sport wel degelijk een toege voegde en maatschappelijke waarde heeft voor het dorp? Heiloo vergrijst in een razend tempo en als wij een aantrekkelijke gemeente willen blijven voor jonge gezinnen met kinderen en als wij Zandzoom en Zuider- loo willen ontwikkelen, zullen we Heiloo aantrekkelijk moeten houden c.q. moeten maken. Met woningen, met goede scholen, maar ook met goede sportvoorzienin- gen. Kijk om je heen, de ons omringende gemeenten investeren juist in sport. Zouden we daarom als Heiloo sport juist daarom niet belangrijk(er) moeten maken? Want laten we wel wezen; jezelf tot groei bezuinigen bestaat echt niet. Kan je aan elk bedrijf vragen. Dus zal je als gemeente ook moeten investeren, want het komt niet vanzelf. Daar moet de focus op komen te liggen. Dat bedenk je niet achter je bureau op het Raadhuisplein. Kost dat geld? Ja natuurlijk, kosten gaan altijd voor de baten uit. Kunnen we dat betalen? Ja natuurlijk, Heiloo is nu niet bepaald een arme gemeente. Maar als we het niet doen, worden we snel een verarmde gemeente. Ironisch gezegd; Heiloo, rijk aan verarming. Is dit nu een pleidooi voor sport in Heiloo? Ja en nee. Ja, want sport is belangrijk voor het welzijn en we hebben gelukkig sinds kort een sportraad in ons dorp en die hebben in hun korte bestaan al een paar hele goede din gen gedaan, wat u vorige week op de vrijwilligersmarkt kon zien. Zij hebben ook al aangegeven een aanzet te willen geven voor een sportbeleid. Goed zo! Gemeente, daar zit potdorie een hoop kennis van zaken achter, maak daar gebruik van! Dat bespaart jezelf waarschijn lijk ook een hoop tijd en geld, dat is pas bezuinigen! En nee, ik vind sport weliswaar belangrijk, maar niet het belangrijkste. Gezond beleid is belangrijker, want dan weten we wat we willen doen, hoe we dat kunnen doen en hoe we dat gaan doen. Dan komt de sport vanzelf op zijn plek. Voor nu en straks. Maar wel met beleid. En dat komt niet vanzelf achter een bureau vandaan, nee gemeente, dan moet jijzelf achter je bureau vandaan ko men. De kennis en tal van ideeën liggen verspreid in het dorp, zoek ze op, kost niets. Daar hoefje geen 'beste idee van Heiloo' voor te organiseren, dan moet je gewoon luisteren naar je burgers. Dat is pas 'buiten'sport. En goed, ik kan het natuurlijk niet nalaten; dat veld van ons; ja natuurlijk moet dat er komen. Dat is je plicht, daar betalen we belasting en huur voor en dat hoeft de gemeente geen vermogen te kosten. Geef ons de helft van wat jij denkt dat het zou kosten, dan doen we het zelf wel. Dat is een bezuiniging en investering tegelijk. Dan wordt bezuinigen toch nog een sport. Milo Berlijn Voorzitter Double Stars 21 MAART 2012 UITKIJKPOST European Anna van Burenlaan 68, Egmond ad Hoef TreeWOrker TEL. 072 506 63 00 mobiel 06 22569123 aanwezig www.boomentuinverzorging.nl 13:00 - 17:00 08:30 - 17:00 08:30 - 19:30 08:00 - 15:00 Maandag: Dinsdag t/m donderdag: Vrijdag: Zaterdag: U bUIT WfLKOA ZOilDte flfSPBflflk (maandag van 12.00 uur tot 18.30 uur) (dinsdag van 10.30 uur tot 18.30 uur) (donderdag van 10.30 uur tot 18.30 uur) (vrijdag van 11.30 uur tot 21.30 uur) (zaterdag van 10.30 uur tot 18.30 uur) Heerenweg 252 Heiloo 072-5340867 www.onceagain.nl Openingstijden: dins, t/m vrij. 10.00-17.00 uur Zaterdag 13.00-16.00 uur Appelmarkt 4, Zwaagdijk, Tel. 0228 - 545 060 www.bouwuwdroomhuis.nl Prijzen vrijstaand vanaf 139.500,- Prijzen 2/1 kap vanaf 99.500,- (p./won.) (incl. btw, heiwerk, garage) Keuze uit vele verschillende modellen Volop eigen inbreng in het ontwerp van de woning mogelijk, elke woning is maatwerk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 4