F.G.J. Pepping Bouw allround Handelsonderneming Oudheidskamer presenteert nieuwe gegevens over oorlog Opening nieuwe Snoezelruimte van De Vijfhoek H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 De oude snoezelruimte was hoognodig aan vervanging toe UITKIJKPOST 21 MAART 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. T "I1,i,< J#:'! T Tekst en foto: Carolien Breed Ferry Pepping, Oosterzijweg 128, 1851 PS Heiloo, tel. 06-17306953, www.fpepping.nl, e-mail: info@fpepping.nl HEILOO - Met de zomer in aantocht breekt ook de tijd van het buiten genieten weer aan. Ervaar het ultieme vakantiegevoel met alle gemak ken van thuis gewoon in uw eigen achtertuin. Want met zo'n prachtig houten tuinhuis en/of veranda is het iedere dag vakantie. F.G.J. Pepping, specialist in exclusieve houtbouw, maakt al uw dromen waar! Elke gewenste uitvoering en stijl is mogelijk; van Oudhollands en landelijk tot en met modem en strak. Wilt u luxe in overtreffende trap? Neem dan zo'n authentieke houten hottub erbij, uw eigen privé jacuzzi. F.G.J Pepping is sterk in veelzijdig werk. Want of het nu gaat om houtbouw, sierbestrating, grondwerkzaamheden, nieuw- en verbouwprojecten en/ of klussen in en rondom huis, desgewenst verzorgt en begeleidt Bouw allround het hele bouwtraject van A tot Z. De man achter Bouw allround is Ferry Pepping. Na de LTS en MTS heeft hij de studie HBO Bouwkunde succesvol afgerond, waardoor hij zeer breed is opgeleid. Ferry heeft daarna als calculator en werkvoor bereider bij een bouwonderneming gewerkt, maar kwam erachter dat bouwtechnisch papierwerk vanachter een bureau niets voor hem is. Hij verkoos het om met zijn handen te werken en begon in 2010 voor zichzelf met zijn allround bouwbedrijf. Hierin kan Ferry al zijn ambities goed combineren en komt zijn specifieke bouwtechnische kennis hem uitstekend van pas. Met even veel plezier en professionaliteit verzorgt hij het tekenwerk voor een opdracht, als het uitvoeren ervan. Bij gro tere projecten werkt hij samen met zijn oud-studiegenoot Tom Grootjen. Ferry: ,,Ik ben opgegroeid op een boerderij, ben van huis uit een doe ner en van jongs af aan gewend diverse werkzaamheden uit te voeren." Dus ook voor afgraafwerkzaamheden en sierbestrating bent u bij Bouw allround aan het juiste adres; Bouw allround kan het 'complete plaatje' realiseren. Korte lijnen met één aanspreekpunt levert de opdrachtgever, naast minder zorgen, een aardige tijdwinst op. Zijn hart ligt bij de houtbouw en dat is goed te zien aan de schitte rende houten bouwwerken die hij reeds heeft gerealiseerd. Geen stan daard werk, maar elegante tuinhuizen, buitenverblijven, veranda's, houten hekwerken, et cetera; neergezet met liefde voor het werken met hout. Visuele perfectie tot in de details, bijvoorbeeld door oude houtver bindingen met moderne middelen na te bootsen. Bouw allround levert hoogwaardige kwaliteit; in werk en materialen. Zo wordt bijvoorbeeld voor houtbouw met het sterke Lariks Douglas gewerkt: een zeer duurza me houtsoort met prachtige eigenschappen en robuuste uitstraling. Het complete assortiment aan materialen is bij Bouw allround overigens ook voor de handige doe-het-zelver (particulieren en bedrijven) verkrijgbaar. Wie al enige tijd oveiweegt de tuin te verrijken met een veranda, vlon derterras, houten tuinhuis of - schuur en dergelijke, kan in de maanden maart, april en mei bij Bouw allround profiteren van aantrekkelijke vooijaarskortingen op iedere offerte voor houtbouw! Bekijk de website voor de vele mogelijkheden. HEILOO - De auteurs van het onlangs verschenen boek 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd' presenteren op zaterdagmiddag 24 maart in de Oudheidkamer Heiloo enkele nieuwe gegevens over de oorlog in Heiloo. In aan sluiting op de presentatie signe ren zij hun boek. Jaap de Graaf en Josta de Graaf- Gieltjes zijn na de voltooiing van 'Heiloo, een doip in oorlogstijd' niet gestopt met him research over de gebeurtenissen in de oor log in Heiloo. Dit werd vooral ver oorzaakt door de vele reacties op het zeer goed ontvangen boek. Zo zijn er enige aanvullingen op het deel van het boek dat handelt over Abraham du Bois. Bovendien zijn er enkele afbeeldingen met betrek king tot zijn oorlogsverleden boven water gekomen. In him lezing op 25 maart zullen de beide schrijvers aan hem daarom de nodige aandacht besteden. Ook is er door informatie van het Rode Kruis meer bekend geworden over de Heilooërs, die in de oorlog in Duitsland zijn omgeko men. Van een aantal personen is er informatie over de omstandigheden waarin zij toen hebben verkeerd. De auteurs vertellen daarnaast nog het een en ander over de inte ressante reacties die zij hebben ontvangen na het verschijnen van het boek. Mogelijk leiden deze en andere reacties tot een aanvulling op het boek in schriftvorm. Het is ook mogelijk tijdens de presentatie te reageren op het boek en de lezing en daarover vragen te stellen. Ten slotte bestaat de mogelijkheid het boek 'Heiloo, een doip in oorlogs tijd' door de schrijvers te laten sig neren. De presentatie wordt gehou den op zaterdagmiddag 24 maart, om 14.30 uur in de Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. Vanwege het beperkte aantal plaatsen is aan melding vooraf noodzakelijk bij voorkeur via het e-mailadres info. oudheiloo@gmail.com, indien dit niet mogelijk is via tel. 072-5321404 of via www.oudheiloo.nl/Reacties. HEILOO - Op zaterdag 17 maart, de Dag van de Zorg, werd de nieuwe Snoezelruimte van orthopedagogische dagcentrum De Vijfhoek officieel in gebruik genomen. Burgemeester Hans Rorneyn en de 12-jarige Rianne Bowra ver richtten de openingshandeling door samen als eersten de mini- te te betreden. Rianne komt al negen jaar op de dagopvang van De Vijfhoek. Hier worden kinde ren met een verstandelijke en/of meervoudige beperking intensief begeleid en geholpen om zo een zekere mate van zelfstandigheid te ontwikkelen. In 1991 is Stichting Vrienden van de Vijfhoek opge richt. De stichting zet zich al meer dan twintig jaar in om projecten te realiseren, waarbij De Vijfhoek gevrijwaard blijft van hoge kosten in de opstartfase. Vrienden van De Vijfhoek zet financiële bijdragen door derden om in concrete hulp, waar het meeste behoefte aan is. Een goed voorbeeld van zo'n pro ject is de snoezelruimte. In deze ruimte kunnen kinderen zintuiglij ke ervaringen opdoen met behulp van lichteffecten, geluiden, geuren en diverse voelmaterialen. De oude snoezelruimte stamt uit 1993, was het eerste project van Vrienden van De Vijfhoek en was na twintig jaar intensief gebruik vernieten en hoognodig aan ver nieuwing toe. Anke Holtrop van Vrienden van De Vijfhoek: ,,De inrichting van de snoezelruimte is in goed overleg met medewerkers van De Vijfhoek tot stand geko men. De mimte is nu voorzien van een til-lift, zodat begeleiders de kinderen gemakkelijk naar alle hoekjes kunnen verplaatsen. Verder is er een mooie bubbelwand aangebracht en zijn alle waterbed den en kussens helemaal nieuw." De nieuwe snoezelruimte is moge lijk gemaakt door vele giften van bedrijven en instanties uit de regio. Ook scholen dragen een steentje bij, zoals De Zuidwester die tij dens het Pinguïnspel een cheque overhandigde aan Vrienden van De Vijfhoek. En de Radboudschool heeft tijdens een op school gehou den kunstveiling zoveel geld inge zameld, dat De Vijfhoek hieivan een prachtig nieuw springkussen kon aanschaffen. Ook deze werd zaterdag door de aanwezige leerlin gen van de Radboudschool feeste lijk 'gedoopt'. De Vrienden van De Vijfhoek zijn al weer druk bezig met een nieuwe project: een grondige aanpak van de buitenplaats. Rotary Bergen heeft voor dit project al een gewel dige schenking gedaan, geld dat besteed zal worden aan een rol stoelschommel. Burgemeester Hans Romeyn en de 12-jarige Rianne Bowra verrichtten de openingshandeling door samen als eersten de ruimte te betreden. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5