Opfrisavond verkeerstheorie Kunstmarkt Heiloo op 23 en 24 juni fluqp Workshop 'Maken van collages' door Eef van Bameveld H E I L O O 11 Hugo €15," kTJfA DEUTEKOM Corso Bioscoop Hysteria BOEK VAN DE WEEK Hugo (de filmeditie van De Uitvinding van Hugo Cabret) door Brian Selznick 0 u D PAPIER Boek van de week: door Brian Selznick voor Op zaterdag 28 april, 5 en 12 mei in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo UITKIJKPOST 28 MAART 2012 Hysteria is een ondeugende roman tische komedie, gebaseerd op een waargebeurd verhaal, over de uitvinding van de vibrator tegen de vrouwenziekte 'hysteria' in het Victoriaanse Engeland. De jonge dokter Mortimer Granville krijgt, na diverse keren ontslagen te zijn wegens te moderne aanpak, een baan als assistent van dokter Dalrymple, die vrouwen dagelijks behandeld voor 'hysteria'. Deze ziekte leidt bij vrouwen tot depres sieve gevoelens, woedeaanvallen of prikkelbaarheid, en wordt tijdelijk verholpen door een zogenoemde 'bekkenmassage'. In hun zoek tocht naar de meest doeltreffende behandeling krijgen ze hulp van een in elektriciteit gespecialiseerde uitvinder, en besluiten ze te experi menteren met een nieuw elektrisch apparaat. Hun ontwikkelingen worden met een sceptische blik gadegeslagen door Charlotte, de geëmancipeerde en eigenzinnige dochter van Dalrymple. Met onder andere Ashley Jensen, Jonathan Piyce en Rupert Everett ftRIAN SELZNICK DE FILMEDITIE VAN te unvmw m wso cabret Wees, klokkenmeester en dief. Hugo Cabret woont in de muren van een druk treinstation in Parijs en zorgt ervoor dat de klokken gelijk blijven lopen. Maar wanneer Hugo het pad van een excentriek, leesgraag meisje en een verbitterde oude man kruist, worden Hugo's bestaan en zijn grote geheim in gevaar gebracht. Een tekening, een notitieboekje, een gestolen sleutel, een mechanische man en een ver borgen bericht van Hugo's overle den vader vormen de spil van dit ingenieuze, ontroerende en betove rende mysterie. Een heel bijzonder boek van maar liefst 540 pagina's, een mengeling van goed geschreven verhalend proza, schitterende story- board-achtige illustraties in zwart wit en filmische technieken. Samen met Hugo zal de lezer op zoek gaan naar het verhaal achter de bittere oude man. In 2011 verfilmd onder regie van Martin Scorcese. HEILOO - Een niet weg te denken onderdeel van de Kunst6Daagse is de Kunstmarkt. Dit jaar is gekozen voor de loca tie Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof, mooi centraal in het dorp dus. De Kunstmarkt is op zaterdag 23 en zondag 24 juni van 10.00 tot 17.00 uur. Dat is gelijktijdig met de kunstroute. Het aantal kramen dat in het Trefpunt kan worden geplaatst is natuurlijk beperkt. Kunstenaars kunnen zich vanaf vandaag voor deelname aan de HEILOO - Eef Barneveld (1941 uit Amsterdam) wordt door zijn vader naar de ambachtsschool gestuurd om een vak te leren, met de mededeling dat 'de direc teur van de PTT daar ook had gezeten'. Na een periode van spijbelen besluit zijn vader, -Eef was toen veertien- dat het 'het beste is' dat Eef in de werkplaats bij zijn vader komt werken om zich net als zijn vader te bekwamen in het brillen maker zijn. Hij wil echter liever fotograaf worden, of cineast. Op zijn zeventiende bezoekt Eef in zijn vrije tijd de Fonobar, een jazzcafé aan het Thorbeckeplein in Amsterdam. Daar krijgt hij artistieke vrienden, die op het conservatorium zitten en op de Rijksacademie. Tuig vin den zijn oudere het. Maar Eef vindt in hen gelijkgestemden. Eenmaal verliefd ontmoette Eef kunstschil der -en later huisvriend- Gerrit van 't Net. Van hem heeft hij het vak geleerd. Eef trouwt, krijgt kinderen en er moet brood op de plank. Eef werkt in de zorgverlening. Pas op zijn vijftigste besluit Eef zijn car rière als kunstschilder definitief op te pakken. Het thema 'taal' is een belangrijk onderdeel in Eefs leven in de vorm van fauvistisch surre alistische doeken met een neiging naar magisch realisme. Voor Eef is lichaamstaal van mensen het belangrij kste communicatiemid del. Uit lichaamstaal kun je aflezen hoe iemand zich voelt. Dat gevoel wil Eef over zien te brengen op het doek. Daarmee maakt hij zich tot taalkunstenaar van het geschre ven beeld. Naast gouache- en olie verfschilderijen zijn het met name Eefs collages, papierkunst met gemengde technieken, waarin dit zijn toepassing vindt. Nu al bijna een dozijn aan jaren wordt zijn werk met regelmaat geëxposeerd. Daarnaast geeft Eef sinds een aantal jaar workshops in Amsterdam over zijn bijzondere collagetechniek. Hiervoor bestaat een aanhoudende wachtlijst. Galerie de Buitenkans heeft Eef van Bameveld bereid gevonden om in de Trog, Bullaan 4 Kunstmarkt aanmelden bij Conny Riemers, e-mail kunst6daagse@ gmail.com of tel 06-83220710. Wie zich heeft ingeschreven krijgt zo spoedig mogelijk een definitieve bevestiging. Deelnemers betalen 50,- voor twee dagen. Tijdige aanmelding, dat wil zeggen uiter lijk op maandag 2 april, is van belang om verzekerd te zijn van vermelding in de brochure die in Heiloo huis-aan-huis zal worden verspreid. De voorbereidingen van Kunst6Daagse, Kunstroute en Kunstmarkt worden gemeld op www. kunst6daagseheiloo. nl. te Heiloo op zaterdag 28 april, 5 en 12 mei workshops te komen geven aan groepen van ongeveer zes a acht personen. Men kan kiezen om 's ochtends of 's middags een work shop te volgen. De workshop 's och tends is van 10.00 tot 12.30 uur en de workshop 's middags is van 13.30 tot 15.00 uur. De kosten bedragen Werk van Eef van Barneveld. HEILOO - De ontwikkelingen in het verkeer volgen elkaar tegenwoordig zo snel op, dat het moeilijk is om bij te blijven. Een professional zal op deze zeer informatieve avond de kennis van het verkeer even helemaal opfrissen. Jong en oud zijn welkom. Gedurende deze avond wordt een testexamen gehouden, waarna alle antwoorden uitvoerig worden besproken. Er zullen daarbij ook een groot aantal situaties in Heiloo de revue passeren. Ook is er ruimte voor allerhande vragen, zoals over het nemen van rijlessen vanaf 16,5 jaar (2toDrive). De Opfrisavond verkeerstheorie wordt gehou den op donderdag 12 april 2012 in Bibliotheek Heiloo, Westeiweg 250. De aanvang is 19.30 uur. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 2,- 3,- voor niet-biblio- theekleden) verkrijgbaar bij de klantenservice van de bibliotheek. Reserveren is ook mogelijk via www.bibliotheekheiloo.nl of telefo nisch (072-5330670). Niet-leden die vóór of binnen een week na deze 25,- per persoon inclusief materia len. Deze worden in snippers geknipt of gescheurd. Door deze snippers op een vel papier te rangschikken en te lijmen ontstaat doormiddel van een collage uw eigen kunstwerk. Inschrijven kunt u per mail bij info@ arehiteetuurs tudiosorrentina.nl Aangeleverde foto avond lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen toegang (of krijgen 3,- retour) en betalen ook geen inschrijfgeld 3,-. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (inclusief De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Maandag t/m vrijdag -Dojo 't Loo Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. -De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.4-5 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. - De Bolder, hoek Kerkelaan/ Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13