0 Pianist Jan Vayne en 12-jarig pianotalent Rangel Silaev in Heiloo Ovatie voor Oratoriumkoor na mooie Matthaus Passion De zilveren lepel Toscane DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK The Shoes komen opnieuw naar Heiloo 0 u PAPIER De Piraten, Alle Buitenbeentjes Aan Dek (NL) 3D Vrijdagavond 20 april in de Ter Coulsterkerk Uitverkochte Ter Coulsterkerk genoot van passiemuziek De zilveren lepel Toscane HEILOO - Zaterdagavond 7 april staat de legendarische sixties band The Shoes uit Zoeterwoude en Leiden bij café La Strada op het biljartpodium in hun originele vierkoppige bezetting, die nu al meer dan vijftig jaar stand heeft gehouden. Naast him grote hits als Na Na Na en Osaka zullen ze ook him ande re eigen 60's /70's repertoire spe len afgewisseld met wat covers van onder andere Joe Cocker, die net zo'n schuurpapieren stem geluid heeft als Theo van Es, de zanger van The Shoes. In 1960, op 14-jarige leeftijd, begonnen de vrienden Wirn van Huis (gitaar) en de tweeling Henk en Jan Versteegen (bas en drums) op de technische school (LTS) him bandje met timmerman Theo als zanger. Aanvankelijk als Rocking Friends, maar in 1963 als White Shoes en in 1966 gewoon als The Shoes. Onder die naam maakten ze bin nen tien jaar 18 singles, waaivan er 16 in de top-40 terecht kwa men. Vanaf 1976 waren de hoogtij dagen over voor The Shoes, maar tot op de dag van vandaag treden ze nog met plezier twaalf tot vijf tien keer per jaar op door heel Nederland. The Shoes hebben op him rond jes door het land Heiloo al twee keer eerder aangedaan. In 1984 ('t Putje) en in 2002 (La Strada). Ze hebben hier nog steeds wat trouwe fans als Jan van Zaal, Piet Schouten en Bert Bosman, die het hoog tijd vonden om ze voor een derde keer naar Heiloo te halen. Met name door de hulp van Bert B. is het café La Strada gelukt om The Shoes op 7 april voor alle six ties liefhebbers in huis te hebben. Als echte 60's support act zullen Pore&Pyn met The Castrihorns him Kinks setje vooraf spelen. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Speciale paas-voorpremière van vrijdag 6 april tot en met maandag 9 april! In De Piraten! Alle buitenbeen tjes aan dek is de chaotische en bebaarde piratenkapitein over heerser van de zee. Samen met zijn klunzige crew moet hij zijn grote droom waarmaken, namelijk de bittere rivalen Black Bellamy en Cutlass Liz verslaan om de grote prijs 'Piraat van het jaar' te winnen. Het is een zoektocht die onze hel den meeneemt van de oevers van het exotische Bloed Eiland tot de mistige straten van het Victoriaanse Londen. Onderweg vechten ze tegen een duivelse koningin en gaan in zee met een jonge, verstrooide weten schapper, maar verliezen één ding waar de piraat het liefst van houdt nooit uit het oog: avontuur! Met onder andere de stemmen van: Daniël Boissevain, Mark van Eeuwen, Nicolette Kluijver, Karin Bloemen, Levi van Kempen voor 35»" HEILOO - Vrijdagavond 20 april staat de Ter Coulsterkerk aan de Holle weg 111 te Heiloo bol van piano, viool en orgelmu ziek. Daar komen optreden de bekende pianist Jan Vayne de Letlandse violiste Sandra Strausa, de Zaanse organist Dub de Vries en de 12-jarige Rangel Silaev, een wonderkind aan de piano. Ze noemen hem ook wel de nieuwe Wolfgang Amadeus Mozart, alleen hij woont niet in Wenen maar in Venray. Zondag 4 maart won hij het regionale Prinses Christina Concours in Limburg en onlangs finalist in het Steinway concours. Rangel geboren uit Russische ouders, kreeg op 5-jarige leeftijd al interesse in het pianospel. Rangel studeert aan het Conservatorium van Tilburg en speelt elke dag twee uur zijn studie opdrachten. Daarnaast kreeg hij een master class van niemand minder dan Wibi Soerjadi. Jan Vayne geeft hem ook zo af en toe een masterclass en neemt hem mee met een optreden wat enorm in de smaak valt bij het publiek. De kleine piano virtuoos krijgt al meer bekendheid door zijn landelijke optredens, als ook bij verschillende tv programma's waar hij zijn talenten liet horen en zien. Eind 2011 kwam de moeder van Rangel Oksana) in contact met organist Dub de Vries wat resulteerde in een aantal concer ten hier in de regio. Op 10 april gaat Rangel zijn eerste offrciële cd/ dvd maken in de Grote kerk van Westzaan met muziek van onder andere. Listz, Bach, Rachmaninov, Mozart en Smelkov. Ook de irnpro- vistie is op zijn lijf geschreven. Aan deze ed/dvd werken eveneens mee de Letlande violiste Sandra Strausa en organist Dub de Vries. Het pro gramma voor 20 april belooft een muzikaal spektakel te worden, waarin Jan Vayne en Rangel vol ledig tot him recht zullen komen, HEILOO- Traditie of niet? Met een ovatie na de uitvoering van afgelopen vrijdag heeft Heiloo heeft duidelijk gekozen voor een voortzetting van de Matthaus Passion. Het was voor de vijfde keer dat het Oratoriumkoor Heiloo Bach's meesterwerk uitvoerde. Het initia tief van het koor mocht zich verheu gen in grote belangstelling. Zo groot dat nogal wat muziekliefhebbers en anderen die met de passiemu ziek in de sfeer van Pasen wilden komen, moesten worden teleurge steld. Met ruim 600 mensen was de Ter Coulsterkerk helemaal uitver kocht. Daardoor was het in de kerk erg warm en dat maakte dat met name de solisten een extra zware taak hadden. Alt Martine Straessner moest een aria onderbreken en de barokinstrumenten van het begelei dingsorkest Cappella Maria Barbara dienden tussentijds opnieuw te worden gestemd nadat een snaar van een viool was geknapt. Maar dat deed aan goede sfeer van de uitvoering geen afbreuk. Met name sopraan Hieke Meppelink haalde een hoog niveau. Het Oratoriumkoor zelf zong prachtig; weer was de kwaliteit in vergelijking met vorige Het was voor de vijfde keer dat het Oratoriumkoor Heiloo Bach's meesterwerk uitvoerde. Foto: Kees Hooijboer uitvoeringen gestegen. Dirigent Paul Waerts heeft met zijn inspire rende leiding de 86 koorleden op een niveau gebracht dat dat muziek liefhebbers van heinde en ver naar Heiloo doet komen. Daaraan draagt ook het kinderkoor bij, dat bij deze uitvoering liefst 23 kinderen sterk was. Het succes met de Matthaus stimuleert het bestuur van het Oratoriumkoor door te gaan met het project Bach in Heiloo. Nu wacht de uitdaging van een nog moeilijker werk van Bach: de Hohe Messe. Die wordt op vrijdag 9 novem ber in de Ter Coulsterkerk ten gehore gebracht. Zie daarvoor ook www.oratoriumkoorheiloo.nl. De makers van De Zilveren Lepel komen met een nieuwe uitgave, helemaal gericht op de meest popu laire streek van Italië: Toscane. Het boek is gevuld met authentieke recepten uit het gebied, ingedeeld naar de Toseaanse steden. Van farinata tot eantueei en van ribol- lita tot erostini di cavolo nero, alle gerechten zijn eenvoudig te maken en bieden de rijke smaken van de Italiaanse keuken. Toscane is de geboortegrond van de Italiaanse keuken zoals we die heden ten dagen kennen. De streek is over de hele wereld beroemd om zijn een voudige en heerlijke eten. Het boek bestrijkt het gebied van de bergen van Massa-Carrara in het noor den tot de bosrijke omgeving van Grosseto in het zuiden. Van ravioli uit Siena, konijn uit Aretina tot boe- reneake met walnoot uit Livomo of Pistoiaanse kastanjetaart. Het boek neemt je op een culinaire reis door de populairste regio van Italië, waarvan het water je in de mond loopt. alsmede intermezzo's van viool en orgel. De aanvang is 20.00 uur en de toegang bedraagt 12,50. Telefonisch reserveren 072-5332703 of 072-5323241. Kaartverkoop donderdagmorgen aan de Ter Coulsterkerk van 10.00 tot 12.00 uur of voor aanvang concert. Vrijdag 20 april kunt u de 12-jarige Rangel Silaev aan het werk zien, een wonderkind aan de piano. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11