Geslaagden computer typen/tekstverwerken In memoriam: Ruud Peerdeman Uniek benefietconcert in de Willibrorduskerk CES de Duif haalt 3.640 op voor goede doel H E I L O O 13 Kleuters bezorgen ouderen vrolijk Palmpasen Ellen Stulp regiokampioen bloemschikken KORTOM Bedevaart Onze Lieve Vrouwe ter Nood Ledenvergadering Buurtbus Collecteweek Hartstichting Opkikker van Keer op Keer D66GroenLinks Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo UITKIJKPOST 4 APRIL 2012 HEILOO - Donderdagochtend begaven de kleuters van de Willibrordschool, onder begeleiding van ouders en leerkracht, zich richting Overkerck met hun kleurige Palmpasenstokken. Vrolijke paas- en lenteliedjes werden ten gehore gebracht. Daarna werden de versierde stokken met paaseitjes aan de bewo ners overhandigd. Dat zorgde voor blijde en ontroerende reac ties. Aangeleverde foto HEILOO - Voor de op 16 maart afgelegde VSLM-examens slaag den voor het diploma computerty pen/tekstverwerken basisschool: Benthe Avis, Dion Beets, Hannah Blok, Remeo Bosma, Sam Brouwer, Merel Dalenberg, Raoul Haan, Jelle van Haastrecht, Olivier Haverkamp, Franka Hoogteip, Chenaux Jonkhart, Marijn Visser, Fleur Ziek, Isabella Buijs, Alee van de Graaf, Mieky Hoeben, Flip de Jong, Maaike Lems, Teim Schermer, Stan van Baarsen, Jasper Dekker, Wouter Dobber, Sophie Geerars, Sophia van Hoek, Karei Hoogteip, Gijs de Kooning, Pascal van Leeuwen en Amber Lelieveld. Zij werden opge leid door Spierings Opleidingen Heiloo. HEILOO - Zaterdag is de Fanfare Showband Heiloo onaangenaam verrast met de mededeling dat haar oud dirigent en showin structeur Ruud Peerdeman plot seling is overleden. Ruud heeft vanaf 1980, ruim 23 jaar lang zijn hele 'ziel en zaligheid' aan de Heilooër muziekvereniging gegeven. Onder zijn leiding werd de Fanfare Showband Heiloo uitgeno digd bij het WereldMuziekConeours in Kerkrade, werd het nummer 'M'n opa m'n opa' vertolkt in de speelfilm Ja Zuster, Nee Zuster, werden diver- M.' Ruud Peerdeman se buitenlandse optredens verzorgd en was de muziekvereniging natuur lijk ook vaak te zien en te horen in Heiloo en omstreken. Maar Ruud was niet alleen de muzikale leider van het gezelschap. Zijn persoon lijkheid en uitstraling maakten hem ook als een Vaderfiguur'. Hij werd door de muzikanten, majorettes en het bestuur op handen gedragen. Toen Ruud ooit als feivente jazz muzikant (met zijn eigen ensemble) een optreden moest verzorgen in Bovenkarspel, ging bijna het voltal lige gezelschap vanuit Heiloo met hem mee. Het was namelijk niet alleen een feest om onder hem te musiceren maar ook een feest om naar hem - als muzikant - te luiste ren. De Fanfare Showband Heiloo is er geweldig trots op dat zij een belangrijke rol heeft mogen spe len bij de aanvraag en uitreiking van de koninklijke onderschei ding, die hij enkele jaren geleden in Bovenkarspel terecht in ontvangst heeft mogen nemen. Muziek was zijn leven en de Fanfare Showband Heiloo was een groot deel van dit leven. In 2003 nam zij weliswaar afscheid van haar dirigent en sho winstructeur, maar er werd nog vaak over hem gesproken. Nu is het afscheid van Ruud Peerdeman ineens heel definitief geworden, maar ongetwijfeld zal zijn naam nu nog vaker worden genoemd. Het was een eer om zo lang met hem te hebben mogen werken. De (oud) leden van Fanfare Showband zullen hem niet vergeten! HEILOO - Dit concert is op de eerste plaats uniek omdat het Alkmaars Symfonie Orkest wer ken speelt samen met het koor orgel, het orkest staat onder leiding van dirigent Albert van Eeghen en de organist is Jan Bruin die ook nog een solo speelt op het grote Pels Kerkorgel. In de tweede plaats is het uniek omdat de baten gebruikt gaan worden voor de restauratie van het prachtige altaarstuk uit 1631, het cultuurhistorische schilderij is in bezit van de kerk. In de sfeer van dit doel zal het orkest 'De Schilderijententoonstelling' van M. Moessorgski uitvoeren. De schil derijen, waarop de muziek geïnspi reerd is, zullen tijdens het concert geprojecteerd worden. Voor de pauze zal het orkest werken ten gehore brengen van Telemann, Corelli en twee werken van Handel voor (koor)orgel met orkest. Voorverkoop 11,50) bij de leden en op werkdagen bij het secretariaat van de kerk tussen 09.30 en 11.30 uur. Telefonisch reserveren: Leonie Hennekens 072-5320891 of per mail: leonie.hennekens@planet.nl. Kaartverkoop aan de kassa 12,50 inel. koffie/thee. Zondag 22 april, 14.30 uur in de Willibrorduskerk, Westerweg 265, Heiloo, www.alkmaars-symfonieorkest.nl. HEILOO - Ellen Stulp uit Heiloo, van Groei en Bloei regio Midden-Kennemerland, is Regionaal Kampioen Bloemschikken geworden. De Witte Kerk zag er prachtig uit met alle tentoon gestelde objecten. En de zon scheen vaak, waardoor er prachtig licht viel door de ramen. Het evenement heeft rond de vijfhon derd bezoekers getrokken het weekend. Aangeleverde foto HEILOO - Op 23 maart werd op CBS de Duif de jaarlijkse Fancy Fair gehouden. Het was een wereldfeest met spelletjes, heerlijke wereldgerechten, een rommelmarkt en een spannend spooklokaal. Bij het Rad van Avontuur wer den de meest uiteenlopende prij zen verloot, die beschikbaar waren gesteld door Heilooër onderne mers. Dankzij hun bijdrage werd de Fancy Fair een groot succes. Er is maar liefst 3.640,- bij elkaar gebracht; een ongelooflijk hoog bedrag! Daarvan gaat 1.456,- naar de stichting Make a wish. Deze stichting vervult droomwensen van ernstig zieke kinderen. Voor de school is 2.184,- beschikbaar. Hiervan wordt duurzaam buiten speelmateriaal aangeschaft en een geluidsinstallatie met hangende microfoons voor boven het podium in de aula. In de aula van CBS de Duif staan alle prijzen klaar die worden verloot bij het Rad van Avontuur. De prijzen zijn geschonken door Heilooër ondernemers. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 15 april vindt bij de Onze Lieve Vrouwe ter Nood weer de bedevaart van de Goddelijke Barmhartigheid plaats. De bisschop van Haarlem- Amsterdam zal daarbij aanwezig zijn. Om 12.00 uur is in de grote kapel het rozenkransgebed. In de grote kapel wordt om 12.30 uur door bisschop Mgr. dr. J. Punt de eucharistie gecelebreerd. Om 15.00 uur volgt Plechtig lof waarin de rozenkrans van de goddelijke Barmhartigheid wordt gebeden. HEILOO - Op woensdag 25 april om 20.00 uur houdt de Vereniging Buurtbus Heiloo haar jaarlijkse Algemene Ledenvergadering in het Trefpunt - Abraham du Boishof 2. Aanmelding en infor matie bij de secretaris mevrouw E.van Riel-Vrijburg per telefoon: 072-5332659 of per e-mail: els.vrijburg@ziggo.nl HEILOO - Van 15 tot en met 21 april komen de vrijwilligere van de Hartstichting weer aan de deur, want dan is de collecte week. De Hartstichting vraagt mensen te geven aan de collec tant of te storten op giro 300. Of meldt u aan om te helpen met col lecteren via www.hartstichting.nl. HEILOO - De opkikker ter waarde van 300,- van de maand april gaat naar kindertehuis Pinokio in Brazilië. De heer Demarteau uit Heiloo zet zich al jaren in voor dit kindertehuis waar vijf tig straat/ zwerfkinderen van 0 tot 18 jaar wonen, van wie de ouders niet meer voor ze kunnen zorgen. Regelmatig gaat hij heen om onderhoud te plegen aan dit huis. De kosten worden betaald door hem of door aan hem gege ven donaties. Kringloopwinkel Keer op Keer, Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - D66GroenLinks komt naar u toe! Zaterdag 7 april staan de raadsleden van D66GroenLinks Heiloo voor u klaar bij 't Loo. Na twee jaar raadswerk en middenin een economische crisis willen zij graag van u horen wat u vindt van bezuinigen in Heiloo, of van 't Baafje, de afslag A9, het groen en vooral zijn zij benieuwd naar uw mening. De raadsleden zijn er tussen 10.00 en 14.00 uur, www. D66GroenLinksHeiloo.nl. HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo houdt op 10 april een lezing over Onkruidzaden als voeding voor vogels. De werking en invloed ervan op de vogels wordt bespro ken. De lezing wordt gehouden door Lambert Jansen om 19.30 uur in het clubgebouw aan het Zevenhuizen. Toegang en Koffie zijn gratis, iedereen is welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13