Lezing over labyrinten in de Willibrorduskerk Cursus Beter omgaan met pubers Centrum voor Jeugd en Gezin Heiloo Bibliotheek Heiloo viert jubileum met lezing Maarten van Rossem Paasdiensten in de Grote Kapel van GGZ Noord-Holland-Noord H E I L O O Geen krant ontvangen? 17 Fotografeer je dromen Paulusschool viert Palmpasenfeest Ouders vertellen dat het contact met hun kind verbeterd is Willibrord tentoonstelling Van krijtje tot Ipad' UITKIJKPOST 4 APRIL 2012 Kent u de betekenis van het labyrint voor de Willibrorduskerk? Op donderdag 12 april zal mevrouw Thea Verkerk een en ander vertellen over labyrinten en hun betekenis. Aangeleverde foto HEILOO - Stichting de Buitenkans en GGZ-NHN organiseren tijdens de Kimst6daagse (18 tot en met 24 juni) van Heiloo het fotopro ject 'Dromen'. Vang jouw droom in maximaal vijf foto's en stuur deze, met een beschrijving van maximaal 250 woorden per foto, voor 14 mei naar droomfoto® ggz-nhn.nl. Deelname is gratis en iedereen kan meedoen, want de jury kijkt vooral naar de ori ginaliteit en creativiteit van de ingezonden foto's en teksten. Stichting de Buitenkans en GGZ- NHN stellen zichzelf met het fotoproject 'Dromen' ten doel een brug te slaan tussen bezoekers van de Kunst6daagse en hun medeburgers met psychiatrische problematiek. Onder het motto 'haal de buitenwereld binnen' tracht Stichting de Buitenkans bij te dragen aan een omgekeerde integratie van kwetsbare mede burgers. Na de afsluiting van de Kunst6daagse zal het fotoproject 'Dromen' elders in Noord-Holland tentoongesteld worden. De inge zonden foto's worden eigendom van de organisatie. Kijk naar fotosuggesties voor 'dromen' en de spelregels voor deelname op http://www.de-buitenkans.org. HEILOO - Afgelopen vrijdag hebben de kinderen samen Palmpasen gevierd. In alle groepen is er een Palmpasenstok gemaakt en zijn er verhalen over de symbolen verteld. De viering werd muzikaal begeleid door het schoolorkest. Aangeleverde foto HEILOO - Zoals u waarschijn lijk weet, ligt er voor de Willibrorduskerk van Heiloo een prachtig labyrint. Maar wat is een labyrint eigenlijk en wat is de betekenis? Een labyrint is iets andere dan een doolhof; de weg van het labyrint leidt altijd naar het centrum, terwijl een doolhof je ook op doodlopende wegen voert. In een labyrint kim je vertrouwen op je voeten, ook al weet je soms niet meer, waar je precies bent of hoe lang de weg nog is. De weg lijkt eerst direct naar het centrum te gaan maar buigt dan al gauw af en je hebt nog een lange weg te gaan, voor je het centrum bereikt. Het gaan van het labyrint wordt vaak gezien als een metafoor voor je levensweg, die immers ook vol kronkels en onverwachte wen dingen is. Het lopen van het labyrint is een meditatieve wandeling, in stil te. Het is de weg naar het centrum, het centrum van wie je in wezen bent. Labyrinten zijn al heel oud. De oudste, die gevonden zijn, zijn 5000 jaar oud en waarschijnlijk zijn ze nog veel ouder. Ze worden gevon den in veel culturen, verspreid over de hele wereld. Het labyrint, dat hier in Heiloo ligt, is een Chartres laby rint, zoals dat ook gevonden wordt in de kathedraal van Chartres in Frankrijk. In de Middeleeuwen werd het lopen van het labyrint gezien als een pelgrimstocht naar Jeruzalem. Op donderdag 12 april zal mevrouw Thea Verkerk een en ander vertel len over labyrinten en him betekenis en over het labyrint van Chartres. Daarna is er gelegenheid om zelf het labyrint te lopen en/of er mee aan de slag te gaan door tekenen, schrijven en dergelijke. Gelijktijdig is er een kleine labyrinttentoonstelling met eigen werk van Thea Verkerk. Zij is sinds een aantal jaren bezig met digi tale kunst en heeft ook het labyrint op kunstzinnige wijze vormgegeven. Donderdag 12 april, 20.00 tot 22.00 uur, Willibrordushuis, Westerweg 267, Heiloo. Kosten: 3,- per per soon. HEILOO - In het Centrum voor Jeugd en Gezin in Heiloo start 24 april de gratis oudercursus 'Beter omgaan met pubers'. Dit is een cursus over opvoeden tijdens de puberteit en is bedoeld voor ouders en/of verzorgers van 'pubers' in de leeftijd van 11 tot en met 16 jaar. De cursus besteedt aandacht aan de veranderingen in de puberteit, de leuke en lastige kanten van omgaan met pubers en hoe je als ouder goed contact kan onderhouden en ruzie kan voorko men. Ouders die de cursus eerder volgden, vertellen dat het contact met hun kind verbeterd is. Ook hebben zij veel hebben gehad aan het uitwisselen van ervaringen met andere oudere. De data zijn: 24 april, 8, 15, 22 mei en 5, 19 juni, van 19.30 tot 21.30 uur in het Centrum voor Jeugd en Gezin, Holleweg 94, Heiloo. Aan deze cursus zijn geen kosten verbonden. Ouders/ verzorgers kunnen zich aanmelden via www.ggd- hollandsnoorden.nl/Cursussen. Voor meer informatie en vragen kan men ook op deze website terecht of contact opnemen met GGD Hollands Noorden sector Jeugdgezondheidszorg, tel. 088- 0100555. Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) JÈIk HEILOO - Ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum heeft Bibliotheek Heiloo historicus Maarten van Rossem uitgeno digd. Op zondag 22 april geeft hij een lezing over deze periode en natuur lijk zijn visie over de huidige staat van ons land en misschien wel over de toekomst. Voor een eerdere lezing van Maarten van Rossem in de bibliotheek was zo veel belang stelling velen teleurgesteld moesten worden. Daarom vindt deze lezing nu plaats in Theater De Beun. Deze bijzondere middag is alleen toegan kelijk voor leden van Bibliotheek Heiloo. Er is nog een beperkt aantal toegangskaarten a 5,- verkrijgbaar, uitsluitend bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren is niet mogelijk. Aanvang: 15.00 uur; binnen lopen vanaf 14.15 uur. HEILOO Iedereen is welkom bij de verschillende kerkdien sten met Pasen in de Grote Kapel van GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Op Goede Vrijdag, 6 april wordt om 15.00 uur de kruisweg gebe den om het lijden en sterven van Christus te gedenken. Het is een rondgang door de Kapel langs de kruiswegstaties, waarbij gebeden en gezongen wordt. Voorganger: pastor Marie-José van Bolhuis. Op Paaszaterdag, 7 april, vangt de Paaswake aan om 20.00 uur. De zanggroep onder leiding van Leonie Hennekens zal medewerking ver lenen. Achter het orgel zit Jan Bruin en voorganger is ds. Marius Braamse. De kerkdienst van 8 april, dat is Paasmorgen, begint om 10.00 uur. Muzikale medewerking wordt verleend door Veni Foras uit Schoorl. Voorganger is ds. Marius Braamse. Na afloop van de dienst is iedereen welkom voor een kopje koffie of thee. De Kapel bevindt zich aan Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Iedereen is welkom. Voor meer informatie kimt u bellen met ds. Marius Braamse 072-5312312. HEILOO - Op 30 maart was er op de Willibrordschool een open dag en een tentoonstelling die over familie ging. „Op deze dag werden in de aula ook oude landkaarten geveild. Je kon spel letjes spelen op de Ipads en de tentoonstelling bekijken en nog veel meer. In de speelzaal kon je dingen zien die we hadden gemaakt. In de aula kon je door middel van een draaitol moderne kunst maken. Door de hele school stonden dingen van vroeger. Want we hadden de tentoonstelling, van krijtje tot Ipad. Het was vooral een geslaagde dag." Door Luc en Nick uit groep 8 van de Willibrordschool Heiloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17