De herinnering... Foto 21: Tegeltjesi gevonden bij De Rustende Jager-1983 Foto 22: ArchWerkgroep Foto 23: Vondsten Rustende Jager Foto 24: Kopje van de Rustende Jager Foto 25: Politiebureau - Foto 26: De Rustende Jager na 1938 In 1983 vonden twee Alkmaarders, Miehei Corbie en Jan Stam o.a. twee tegeltjes op het terrein van De Rustende Jager. Zij hebben deze tegels destijds overhandigd aan dhr. Jan van Tiel voor de Historische Vereniging Oud Heiloo. In oktober 1984 werd de Archeologische werkgroep van de Vereniging Oud Heiloo opgericht. Vol goede moed startte een aantal geïnteresseerde leden met onderzoek op de plaats waar De Rustende Jager had gestaan. De vond sten, gebroken glaasjes, flesjes, munten, schelven aardewerk e.d., werden schoongemaakt en opgeborgen op de zolder van de Oude Pastoiy waar de werkgroep zijn onderkomen had gekregen. 19e-eeuwse drinkglazen gevonden op de plek waar voorheen De Rustende Jager stond. Er lagen héél veel scherven, want er is eeuwenlang een herberg geweest. Baduhenna, zoals de Archeologische werkgroep van toen nu heet, heeft diverse vondsten in haar depot, waaronder ook deze drinkglazen. Een herinnering aan vroegere dagen een kopje koffie bij De Rustende Jager! istonsclic xercunjiiuj Op de plaats waar eens De Rustende Jager heeft gestaan, staat nu het politiebureau. Het huis van 1938 naast De Rustende Jager staat er anno 2012 nog, het huis met het rode dak. De huidige situatie is geen verfraaiing van het eerder zo mooie doipsgezicht in het oude centrum van Heiloo. Na de sloop van het politiebureau mag men hopen op een gebouw, dat net als het oude café-restaurant zal passen in de omgeving. Over de Historische Vereniging Oud Heiloo 'Oud Heiloo' stelt zich als doel de historie van Heiloo levend te houden voor de inwoners van Heiloo en zet zich in voor het behoud van historisch waardevolle monumenten, voorwer pen, foto's, films en documenten. Lid/ sympathisant worden van Oud Heiloo kan voor 12,50 per jaar. Informatie en opgave: tel. 072-5321404 of www.oudheiloo.nl. Bronnen Hist.Vereniging "Oud Heiloo" Oude Ansichten van Heiloo Heiloo door de jaren heen Heiloo van Noord naar Zuid Heiloo voor en na Willibrord Heiloo toen het dorp nog dorp was Kranten - Regionaal Archief Alkmaar Wikipedia Bram en Ciska Brouwer Mevr. W. de Visser-Nap Jan van Tiel Archeologische werkgroep Baduhenna Opmaak Nico Admiraal Redactie Mary Sanstra-Veenis Wim Buwalda

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19