Open repetitie bij de Hans wijekers Geweldige opbrengst pannenkoeken feest ten bate van Alpe d'HuZes Turkse Consul-Generaal opent Limmense Hortus LIMMEN Albert Heijn Limmen vol met bouw en andere bijzondere activiteiten! Paas tennis activiteit BOUWSTEEN. De deelnemende verenigingen zijn: SPMRACTOE TV Limmen - Conquista - Tios - Excelsior - Bijzonder ei gevonden in Limmer polder regio 23 De Bouwsteen Spaaractie loopt als een trein. Onze klanten doen zeer enthousiast mee om hun vereniging extra financieel te Tijdens de bouw blijft AH Limmen open! enige tuin met 4000 verschillende bloemen Ledenavond Katholieke Vrouwengilde Hortus Bulborum is de Zaterdag 7 april (paaszaterdag) zet Tennisvereniging Limmen v.a. 12.00 totl6.00 uur op onze parkeerplaats een mini-tennisbaantje uit. Zo kan elk kind kennis maken met tennis en een setje proberen te spelen. Voor de senioren is er een echte snelheidsmeter opgesteld om te testen hoe hard hun service is. Kom dus langs om bij ons een balletje te slaan. TENNISVEREN le en 2e Paasdag open - - - '.immen - Conquista - Tios - Excels' De Uylenspieghels - VV Limmen. 4 APRIL 2012 De directievoorzitter van de Rabobank Noord-Kennemerland, de heer Ugur Pekdemir, heeft het contact tussen het bestuur van de Hortus en zijn landgenoot de con sul tot stand gebracht. Voorzitter Piet Apeldoorn is daarover zeer ver heugd. „Tulpen bloeiden in overvloed in de paleistuinen van de sultan aan de oevers van Istanbuls Gouden Hoom. In de 16de eeuw kwamen de allereerste tulpen naar het Westen. Niet als een in het wild groeiend gewas, maar als gekweekte bloem vanuit Turkije. Vanaf de komst van deze tulpen naar Nederland heeft dit bolgewas een spectaculaire ont wikkeling doorgemaakt en uitein delijk geleid tot een wereldwijde export. De oudste tulp op de Hortus Bulborum, die de basis legde voor dit reusachtige succes, is de Due van Tol, Red and Yellow uit 1595.' Uniek in de wereld De Hortus Bulborum is de enige tuin waar ruim 4000 verschillende soorten tulpen, narcissen, hyacinten en andere, veelal historische voor jaarsbolgewassen bloeien. Ze zijn prachtig om te zien, maar commercieel nauwelijks meer inte ressant. De tuin geeft op die manier een boeiend overzicht van de ont- EGMOND - Op 12 april houdt musicalvereniging De Hanswijckers open repetitie. Lijkt het jou leuk om te zingen, dansen en acteren bij een jeugd- musicalvereniging, kom dan naar de open repetitie van De Hanswijckers. Musicalvereniging de Hans wij ckers is een vereniging waar kin deren van 12 tot 18 jaar uit de regio Egmond, Castricum en Heiloo wer ken aan een theaterproductie die, op professionele wijze, op de plan ken wordt gebracht. De aanstaande productie, het overbekende The Wiz, zal op 1 en 2 juni in theater de Beim in Heiloo worden uitgevoerd. De vereni ging bestaat al sinds 1970 en is een begrip in genoemde en omliggende gemeenschappen. De Hanswijckers wordt door de volwassen musicalverenigingen in de omgeving gezien als de spring plank voor hun club. De vereniging wordt geleid door een enthousiast zeskoppig bestuur en het artistieke gedeelte is in handen van een regis seuse, een vocal-coach en een cho reografe. Op donderdag 26 april is er een open repetitie waar je kennis kimt maken met de vereniging. Je bent welkom van 16.30 tot 18.30 uur in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Je krijgt uitleg over de vereniging, de opbouw van het seizoen en natuurlijk kim je de repe tities van onder andere zang, dans en acteren bijwonen. Je kunt je eventueel meteen opgeven voor het nieuwe seizoen. LIMMEN - Het Katholieke Vrouwengilde heeft op woens dag 11 april om 20.00 uur haar ledenavond in de Burgerij Dusseldorperweg 103 in Limmen. De avond wordt verzorgd door de Vrouwen van nu. Een muzikale avond gepresenteerd door Joke Oud. Het gaat over Levenswijsheid-Liefdes-Realiteit en dromen, wordt afgewisseld met gedichtjes en gesproken woord. Introducées zijn welkom. Een bloeiende hortus met op de achtergrond het hervormde kerkje van Limmen. Foto: Peter van Renen LIMMEN - Donderdag 5 april verricht de heer Togan Oral de officiële opening van het nieuwe seizoen van de Hortus Bulborum. Daarmee wordt tevens aandacht gegeven aan de viering van 400 jaar handelsbetrekkingen tus sen Nederland en Turkije. Via Turkije zijn onder andere de tulpen naar Nederland gekomen, waaivan er elk jaar duizenden soor ten in de historische bollentuin de bewonderen zijn. wikkeling van deze grenzeloos populaire voorjaarsbloemen door de eeuwen heen. De Hortus Bulborum is dit jaar geopend van 6 april tot en met 16 mei, maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Toegang: 3,50 per persoon, 65+ 2,50, kinderen tot 12 jaar gratis. Voor groepen bestaat de moge lijkheid tot een rondleiding op afspraak. Adres Hortus Bulborum, Zuidkerkenlaan 23A, Limmen. Inlichtingen: www.hortus-bulbo- rum.nl of tel. 06-53831715. LIMMEN - Lex Burgering (11 jaar) uit Limmen gaat op 7 juni drie keer de Alpe d'Huez op voor stichting Alpe d'HuZes en had samen met zijn moeder een actie om geld op te halen bedacht. Het werd een pannenkoeken- feest in de Burgerij wat dus afge lopen zondag plaats vond. Er was plaats voor zo'n 300 gasten en al vooraf waren alle kaarten verkocht. Lex fietst in team 3 van Team CAL D'HuZes en doet dit op 7 jimi spe ciaal voor zijn vader, die zelf ook mee fietst, en zijn oud-klasgenootje Chantal. Op zondagmorgen werd er door vijftien moeders en één vader 1200 pannenkoeken gebakken om te zorgen dat er genoeg te eten zou zijn deze middag. Om 16.00 uur gingen de deuren open en stonden de men sen in een rij buiten te wachten om binnen te komen. De zaal was gezel lig aangekleed en er was een kinder plein waarop de kinderen konden grabbelen, cupcakes versieren en diverse spellen klaar stonden. Ook was hier de limonadestand waar ze gratis limonade en een ijsje konden krijgen. Buiten stond een springkussen klaar waarop een ieder lekker kon springen. Het liep meteen vol en iedereen vond zijn weg. Rond de klok van 16.30uur kon het pannenkoek eten ook van start en er werden heel wat pannenkoeken afgehaald bij Jack Jack die voor de verdeling zorg den. De tafels zaten vol met hele gezinnen die, onder het genot van de muziek van Bob Ed, een gezel- lige middag beleefden. Ook was er een loterij met hele mooie prijzen waarvoor de lootjes allemaal waren verkocht. Lex werd nog eens extra in het zonnetje gezet door zijn voetbal team dat een cheque overhandigde van 200,-, dit was de opbrengst van een speciale kavel van de jeugd- veiling bij W Limmen. Ook voetbal club Vitesse had een kavel beschik baar gesteld en overhandigde deze middag aan Lex een envelop met 225,- De totale opbrengst was gewoonweg boven verwachting; 2409,10. Lex en zijn moeder willen daarom ook iedereen die gehol pen heeft en de sponsors die klaar stonden bedanken voor hun inzet. Mede door hen komt hij zeker over zijn streefbedrag van 3000,- Wilt u Lex blijven volgen kijk dan op zijn actiepagina; http://deelnemers.alpe- dhuzes.nl/acties/lexburgering/.lex- burgering/ daar kan je alles over zijn voorbereiding en acties lezen. Lex Burgering heeft een grandioos pannenkoekenfeest georgani seerd dat binnen de korste keren uitverkocht was. De opbrengst gebruikt hij VOOr Zijn fietstocht. Aangeleverde foto vanaf 16.00 - 21.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21