De Vlag Op Reis Witte Donderdag samen met de PCI Expositie Egmonder Onzichtbare Monumenten REGIO 23 Gerrit Tuin vindt bijzonder ei in Limmerpolder Kees Oosterbaan wil de onzichtbare monumenten zichtbaar maken POLITIE BERICHTEN Limmen: KORTOM De Vredeburgers zoekt stemmen Amak wandelt Memphis met pasen in de Lantaarn OÖS JOÖS in Akersloot Orit Shermoni in Joeb UITKIJKPOST 4 APRIL 2012 LIMMEN - Afgelopen zondag heeft Gerrit Tuin een wel heel bijzondere vonst gedaan in de Limmer polder nabij de Noordermolen. Gerrit, een aktieve kievitseieren zoeker en vis ser, zou net zijn hengel te water laten toen zijn oog viel op een groot nest met daarin een zeer groot kievits ei. Volgens Gerrit, die al 35 jaar eieren zoekt, is dit een heel bijzonder ei. Het is dan ook de eerste keer dat hij z'n groot ei heeft gevonden. Het ei is zeker vier maal zo groot als een normaal kievitsei. In over leg met het landschap is besloten om het ei mee te nemen voor onderzoek. Na onderzoek zal het ei aan burgemeester Mans van Castricum worden aangeboden. Dit zal gebeuren op 15 april tij dens het bokbier festival in de Burgerij in Limmen. LIMMEN - Ook dit jaar wil de PCI (Parochiële Caritas Instelling) weer een inzameling houden op Witte Donderdag. Dit gebeurt op 5 april in de viering van 19.30 uur in de Corneliuskerk te Limmen. Vorig jaar was het de tweede keer dat zij het organiseerden en weer met succes. Omdat Witte Donderdag in het teken staat van delen, wil de PCI dat ook doen met de medemen sen die het niet zo breed hebben. Men vraagt u iets van u zelf weg te geven, bijvoorbeeld een pak koffie, thee, rijst, pannenkoekmix, drin ken of koek; graag producten die lang houdbaar zijn. Alles wat wordt opgehaald, gaat naar de voedsel- bank in Beverwijk. Deze voedsel- bank werkt samen met Castricum en Limmen, dus het komt op de juis te plaats terecht. Hopelijk kan men op u rekenen en wordt het het weer een succes. Bent u niet in de gele genheid om naar de kerk te gaan, dan kimt u altijd wat afgeven in de Pius of de pastorie. EGMOND - 'De vlag op reis' is het thema van de fotowedstrijd die Stichting Historisch Egmond organiseert met steun van ver eniging De Egmondse Foto Amateur, DEFA. Veel Egmonders nemen hun vlag al mee op vakantie of naar hun zomer- of winterverblijf waar hij vrolijk wappert in de zon of de sneeuw, daaivan zijn leuke foto's ontvangen. Die waren mede de aan leiding om deze fotowedstrijd te organiseren. Deelnemers aan de wedstrijd wordt gevraagd een mooie, leuke of spannende foto te maken waarop de Egmondse vlag voor komt. De foto moet buiten de drie Egmonden gemaakt zijn, bijvoorbeeld: met AZ-fans tijdens een uitwedstrijd voor de Europacup, op een exo tisch strand, in een feestzaal aan een Costa, op een besneeuwde bergtop, op de boot of aan de cara van in Drenthe. En zo kan van alles bedacht worden als het maar mooi, spannend of origineel is en één van de Egmondse vlaggen er geheel of gedeeltelijk op te zien is, en uiter aard met mensen, dieren, stillevens, enzovoort. Omdat er in elk jaargetijde gereisd en vakantie gehouden wordt loopt de wedstrijd van 1 april tot en met 31 maart. Eerder gemaakte foto's kunnen ook meedoen mits ze aan de voorwaarden voldoen. Als er bij een foto een leuk of interessant verhaal verteld kan worden zal dat welkom zijn, dat kan dan ook op de tentoonstelling bij de foto gepubli ceerd worden. Egmonders en niet- Egmonders, jong en oud, mogen meedoen, met digitale foto's of foto- afdrukken, maximaal drie foto's per deelnemer. Van digitale foto's kan het beste (een kopie van) het origi nele camerabestand in JPG (JPEG) opgestuurd worden, afgedrukte foto's hebben minimaal formaat A4. De voorwaarden voor deelname en instructies voor het aanleveren van de foto's staan op www.histori- schegmond.nl In jimi 2013 zal tijdens de Egmondse feestweek in jimi in samenwerking met DEFA een expositie worden gehouden met foto's van 'De Vlag Op Reis' en van het Slotfestijn dat dit jaar op zater dag 9 jimi bij de Slotfimdamenten plaats vindt. De expositie zal wor den gehouden in het Historisch Informatiecentrum aan de Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef en wellicht ook op andere plekken in Egmond aan Zee en Egmond- Binnen. Daarnaast wordt tijdens de duur van de fotowedstrijd uit de inzendin gen regelmatig een foto geplaatst op de website van Historisch Egmond. Een deskimdige jury zal de foto's beoordelen en enkele prijzen toe kennen in verschillende catego rieën. De winnaars worden voor de opening van de tentoonstelling bekend gemaakt. EGMOND - Van 28 maart tot 18 april zijn in de Openbare Bibliotheek in Egmond aan den Hoef de resultaten te zien van het educatief project 'Egmonder Onzichtbare Monumenten'. Leerlingen van de eindgroepen van de Egmonder basisscholen hebben daar in de afgelopen perio de hard aan gewerkt, onder begelei ding van beeldend kunstenaar Kees Oosterbaan. Het project wordt uit gevoerd binnen het kader van het veertigjarig bestaan van galerie de Kapberg in Egmond aan den Hoef (www.galeriedekapberg.nl). De expositie is te bekijken tij dens de openingsuren van de bibliotheek. De term 'Onzichtbare monumenten' klinkt vreemd, maar iedereen kent zulke monumenten: de straathoek waar je tegen de brievenbus opliep; de stoeptegel waarover je struikelde. Een meisje ving je op en nu zijn jullie eikaars beste vriendinnen. De straathoek en de stoeptegel zijn geen erkende monumenten. Zij vormen geen cultureel erfgoed waar overheid en de burgers geld en aandacht aan besteden om ze te bewaren. Maar toch liggen allerlei plekken bedolven onder een onzichtbare laag van mense lijke belevenissen. Als de straat, de stoeptegels, een grasveld, een bus halte konden praten, hadden ze veel te vertellen. Kees Oosterbaan wil deze onzichtbare monumenten zichtbaar maken en als documenten bewa ren in een register. In 1986 heeft hij vijftien ogenschijnlijk neutrale plekken in Egmond getraceerd in zijn project 'Onzichtbare monu menten'. In het nu uitgevoerde edu catieve project hebben leerlingen van de Egmonder basisscholen hun onzichtbare monumenten gedo cumenteerd met een verhaal en een foto. Dit heeft zestig van zulke monumenten opgeleverd. De resul taten zijn te zien op de expositie. Ook de bezoekers van de exposi tie kunnen him onzichtbare monu menten beschrijven. Hiervoor liggen modellen klaar op de ten toonstelling. Ook mailen van de informatie is mogelijk: kees@kolaria.nl. De Egmondse pinck 'Claus Teunisz' in de haven van het Engelse Lowestoft. Foto: Karin Anderson Maandag 26 maart tot en met zondag 1 april Woensdag: Tussen 26 maart 15.45 uur en 28 maart 15.10 uur werd er vanuit een afgesloten berging aan de Sportlaan een steiger, merk Altrex, zilverkleurig gestolen. Misschien heeft iemand dit gezien en kan iets meer over de dader(s) vertellen. Donderdag: Rond 20.00 uur liep een getuige langs de Westeiweg in de buurt van de oude spoorweg overgang zijn hardloop rondje en zag een donkere man met zijn haar in een staart, met een camera lopen. Het was nog licht en de man filmde/ fotografeerde de woningen. Hij was gekleed in een donkere jas. Als iemand deze man ook gezien heeft, hem kent of weet in wat voor ver voermiddel hij reed, graag even een contact opnemen met de politie. Zaterdag: Omstreeks 11.00 uur melding dat er op de Rijksweg een man van grote hoogte was geval len. Betrokkene, een 56-jarige man uit Limmen lag onder een ladder op een platdak aan de achterkant een woning. De ladder stond tegen een boom en naast de ladder lag een kettingzaag. Het slachtoffer was de boom aan het snoeien. Hij is ver moedelijk vier meter naar beneden gevallen en had een hoofdwond, bloedde uit zijn mond en linkeroor. Tevens had hij een gebroken pols. Traumahelikopter kwam ter plaat se evenals de brandweer. De man is met ernstig hoofdletsel naar het MCA vervoerd. Zondag: Omstreeks 08.45 uur melding van schoorsteenbrand aan de Kerkweg in Limmen. De melder, een brandweerman, zag vlammen uit de schoorsteen komen en waar schuwde de bewoner. De eveneens gewaarschuwde brandweer had de situatie snel onder controle. LIMMEN - Na het succesvolle concert van het gemengd koor De Vredeburgers zijn de koor leden nu weer met plezier en vol enthousiasme begonnen aan het instuderen van het nieuwe repertoire. Het is nu een prima moment voor nieuwe zangers en zangeressen, met name teno ren, bassen en sopranen, om in te stappen. Houdt u van zingen en bent u niet ouder dan 60 jaar dan wordt u uitgenodigd om vrijblijvend de sfeer te komen proeven van het koor. Er wordt op donderdagavond gerepeteerd in de Protestantse kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. Het repertoire is klassiek gevarieerd waarbij het accent ligt op lichte operamuziek. Het volgende optre den zal tijdens de 4 mei viering plaatsvinden. Voor meer infor matie: 072-5052087/ 5052235 en www.devredeburgers.nl. AKERSLOOT - Dinsdag 10 april is er een doordeweekse wandeling. De wandeling is een verrassing en brengt u op de prachtigste plekjes in Noord Holland. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Tini Krom, tel. 0251-312815. LIMMEN - Inmiddels is het tradi tie dat Memphis Eerste Paasdag in café de Lantaarn speelt. Memphis is in de begin zeventiger jaren ontstaan als een coverband van de Rolling Stones. Ze spelen muziek van de 60'er en 70'er jaren aangevuld met hedendaagse muziek die gerelateerd is aan deze periode. Hierdoor ontstaat een mix van Beatles, REM, U2, Rolling Stones, Queen en Robbie Williams. Memphis is één van de meest gevraagde coverbands in de Noord-Hollandse zaleneireuit. Zaal open om 20.00 uur en de entree is gratis. AKERSLOOT - Het is zomer 2003. De broers Knoin besluiten een band te beginnen. Ze kopen een drumstel en een paar gitaren en repeteren maandenlang op hun oude boerderij. Hun favoriete muziek is rock roll. Klassiekere als Route 66 en The Wanderer worden vol overgave gespeeld. Maar dan wel met Westfriese teksten, want ze willen zingen over hun roots; Westfriesland dus. Nu, vijfjaar later, zijn ze niet meer weg te denken van de Westfriese podia. Deze super boeren uit West-Friesland staan Eerste Paasdag op het podium in de Vriendschap in Akersloot, aanvang 21.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop. EGMOND - In de serie singer/ songwriters die gepresenteerd wordt in het JOEB gebouw aan de Herenweg 69 te Egmond-Binnen treed 8 april de Canadese zangeres Orit Shiimoni, beter bekend als Little Birdie, op. Orit Shirmoni is een zangeres met een krachtige soulstem. Zij vormt met gitarist André Kirchoff het duo Little Birdie. Dit folkduo creëert op het podium een landelijke dromerige sfeer. Aanvang van het concert is 16.00 uur en de entree is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 23