Tweede plaats voor judoka Bram Brantjes op Omringjudotoemooi Gowns en acrobaten bij de kleuters van GTH Kampioenschap voor Vredeburg 2 De Foresters-trein dendert verder SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De Purmerenders waren Vredeburg gunstig gezind t t i t Hr 4 APRIL 2012 HEILOO - Afgelopen zondag was in Wognum het derde omringju dotoemooi. Het toernooi met bijna 600 deelnemers. Was bij de judoka's -10 en -12 jaar goed bezet. Voor Judoclub Groefsema had den Kane van Raalte -30 kilogram en Bram Brantjes -46 kilogram zich ingeschreven. Kane had afgelopen zondag niet zijn dag en kwam niet door de poule heen. Voor Kane was het toernooi dus snel over. Voor Bram Brantjes ging het toernooi juist goed van start. Bram wist zijn eerste twee partijen met ippon te winnen. De derde partij werd verlo ren tegen de Noord-Hollands kam pioen in Bram zijn gewichtsklasse. Daarna begon het wachten meer dan een uur ging er voorbij voordat de kruisfinales begonnen. In de kruisfi nales won Bram weer twee partijen met ippon. In de fmale kwam Bram weer een bekende tegen de zelfde judoka waar in de poule ook al van verloren was. In de fmale was de uitslag hetzelfde voor bram was er dus een welverdiende tweede plaats op het Omringtoemooi dat dit jaar sterk bezet was bij de 12-jarigen. Zo kon Bram met een goed gevoel huiswaarts keren. Vorige week zon dag werd ook de punteneompetitie georganiseerd. Dit is een interne competitie waar judoka's ervaring op kunnen doen. Een grote groep had zich weer opgeven voor de pun teneompetitie. Om 10.00 uur start ten de wedstrijden, alle judoka's hadden er veel zin in. Een aantal judoka's behaalden genoeg pimten voor een hogere tegel. De volgende mogelijkheid voor de judoka's om een hogere tegel te halen is op zondag 20 mei. TURNEN HEILOO - Zoals elk jaar houden de kleuters van GTH een kleu terdemonstratie. Het thema dit jaar was 'circus'. Woensdag 28 maart was het eerst de beurt aan de kleutergroep van juf Mariska. Om half twee stond de zaal vol met clowns en acroba ten! De kleuters startten met een mooie opening; balanceren over de balk en het hooghouden van ballon nen. Daarna lieten de kleuters him kimsten zien op het parcours dat was uitgezet. Hierbij kwamen ver schillende onderdelen aan bod die van belang zijn bij de ontwikkeling op motorisch gebied bij kleuters; balanceren, springen, duikelen, rol- SCHAKEN LIMMEN - Nadat het tweede achttal van SV Vredeburg vori ge week de laatste wedstrijd in de bondscompetitie met 6-2 won, moest het in de wachtka mer plaatsnemen om te zien hoe titelconcurrent Krommenie 3 het er tegen Purmerend 6 van af zou brengen. De Purmerenders waren Vredeburg gunstig gezind en won nen, bij Krommenie, verrassend met 4,5-3,5. Hiermee is de titel in de vierde klasse B voor Vredeburg 2. Voor het eerst in de geschiedenis promoveert het tweede achttal: een voortreffelijke prestatie. Vredeburg2 scoorde in vijf ronden acht match- punten en 24,5 bordpunten. Het kampioenschap illustreert ook dat Vredeburg de laatste jaren in de len, schommelen, klimmen. Deze onderdelen keren wekelijks op ver schillende manieren terug tijdens de kleuterlessen en vormen spelen derwijs de basis voor de motorische ontwikkeling. Zaterdag 31 maart was het de beurt aan de kleuters van juf Jeannette. Ook hier waren naast acrobaten en clowns, hele mooie prinsessen, Mega Mindy, Superman en zelfs een echte leeuw aanwezig. De kleuters lieten, ondanks of mis schien wel dankzij him kostuum met veel plezier de verschillende onderdelen zien aan het toege stroomde publiek. Na afloop kregen alle kleuters een diploma en een welverdiende medaille! Kijk voor de foto's op www.gth-heiloo.nl. breedte sterker is geworden. Met een score van vier uit vier en van vier uit vijf waren Sandra Hollander en teamcaptain Robert Termes de topscorers van het seizoen. Ook Ronald van der Storm, met 3,5 uit vier, en Hidde Ebels, met drie uit vier, hadden een belangrijke bijdrage aan de titel. Op vrijdag 30 maart speelde Vredeburg het traditi onele paastoernooi. Waar het scha ken doorgaans een serieuze aangele genheid is, ligt bij het paastoernooi het accent op de gezelligheid. Met varianten als 'paard in de zak' kan iedereen van iedereen winnen. Om het verrassingselement compleet te maken worden aan het einde van de avond de taarten volgens loting verdeeld. Ook dat hoort bij de tra ditie en ook dat is SV Vredeburg! Komende vrijdag - Goede Vrijdag - wordt er niet geschaakt. VOETBAL HEILOO - Het is een knotsgek seizoen in de tweede klasse A van West 1. Werd De Foresters in de eerste periode bijna perio dekampioen, in de tweede peri ode was het kommer en kwel en de onderste plaatsen kwamen snel in zicht. Hoe andere is het nu, na vijf wed strijden in de derde periode: met twaalf pimten uit vijf wedstrijden staat De Foresters op de tweede plaats, pal achter KFC. Zondag was de thuiswedstrijd tegen Vitesse '22 uit Castrieum, waar uit dik van werd gewonnen door vijf doelpunten van Nick Kramer, die toen nog in de spits stond. Nu staat Kramer centraal in de achterhoede, waar hij de rust bewaart en van daaruit met goed geplaatste lange ballen de voorhoede van speelbare ballen voorziet. En in die voorhoede speelt Tjeerd Meijer als aanspeelpunt een voor name rol, waarbij hij ook voldoende tot scoren weet te komen, want al elf ballen verdwenen via hem in het net. Ook tegen Vitesse '22 scoorde Meijer weer, nu het eerste en het laatste doelpunt. De 2-0 werd gemaakt door Jeffrey Klijbroek en de 3-0 door Niels Kok. De Foresters kwam slecht uit de rust vandaan, binnen tien minuten was het 3-2. De voor Joey Breed goed ingevallen Christepher Poulino wist de span ning echter weer weg te nemen, door na een fraaie aanval de 4-2 te scoren. Meijer zorgde hierna voor de al eerder genoemde 5-2. Op tweede Paasdag speelt De Foresters de uitwedstrijd tegen VSV uit Velsen. Een uitgebreid verslag staat op http www.deforestere.nl/nieuws. In de kruisfinales won Bram Brantjes weer twee partijen met ippon. Aangeleverde foto De kleuters kregen na afloop van de gymdemonstratie allemaal een diploma en een welverdiende medaille. Aangeleverde foto Jeffrey Klijbroek draait een corner in één keer achter de doel man van Vitesse '22. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 25