902-2012 Consul-Generaal van Turkije verricht opening Hortus Bulborum Corneliuskerk in Limmen bestaat 110 jaar Kunstenaarscollectief Hallem met jubileumtentoonstelling bij Abdijkaarsen Bbbigband bij Jazz session club Vredeburg regio 17 NIEUWS UIT DE REGIO Het trio exposeerde in tal van plaatsen van Texel tot Vlaanderen Playbackshow voor Pink Ribbon 11 APRIL 2012 LIMMEN - De Consul-Generaal van Turkije, de heer Togan Oral, verrichtte op donderdag 5 april de officiële opening van de Hortus Bulborum in Limmen. Met deze opening van de histori sche bollentuin - een tuin waarin de tulp een belangrijke rol speelt - wordt aandacht gegeven aan de vie ring van 400 jaar handelsbetrekkin gen tussen Nederland en Turkije. „De tulp is in de 16e eeuw vanuit Turkije naar Nederland gekomen, daarom vond ik het een logische keuze om de Consul-Generaal van Turkije uit te nodigen om dit jaar de historische bollentuin in Limmen te openen", vertelt Ugur Pekdemir, directievoorzitter van Rabobank Noord-Kennemerland. „Ik voel me betrokken bij wat hier in ons werk gebied gebeurt en de historische bollentuin de Hortus Bulborum, die bekend staat als een wereldwijde schatkamer voor de bollenteelt, draag ik een warm hart toe. Dat geldt uiteraard ook voor de betrek kingen tussen Nederland en Turkije. Ik zag hierin mogelijkheden voor inter-creatie: een mooie verbinding tussen mijn roots en mijn lokale betrokkenheid. Pekdemir zorgde ervoor dat de Consul-Generaal en het bestuur van de Hortus Bulborum met elkaar in contact kwamen. Bestuursvoorzitter Piet Apeldoorn: „Wij zijn bijzonder verheugd dat de Consul-Generaal dit jaar de opening wil verrichten. De geschiedenis van de tulp zoals wij die kennen begint in de zes tiende eeuw in Turkije. Deze bloem bloeide in overvloed in de paleis tuinen aan de oevers van Istanbuls Gouden Hoorn. Vanuit Turkije kwamen de allereerste tulpen, niet als een in het wild groeiend gewas, maar als een gekweekte gevormde bloem, naar het westen. Onze oud ste tulp is de Due van Tol, Red and Yellow. Deze tulp stamt uit 1595. Daarnaast hebben we rassen aan die zijn verhandeld tijdens de bekende Tulpenmania uit de 16e eeuw." De Turkse consul generaal Togan Oral (links) tijdens de officiële openingshandeling van de Hortus Bulborum. Rechts, eveneens gehurkt, de beheerder van de tuin Joop Zonneveld. Tweede van rechts voorzitter Piet Apeldoorn en derde van rechts burgemeester Mans van Castricum. Foto: Peter van Renen Op zondag 15 april is het precies 110 jaar geleden dat de Corneliuskerk te Limmen ingezegend werd. Aangeleverde foto LIMMEN - Op zondag 15 april is het precies 110 jaar geleden dat de Corneliuskerk te Limmen ingezegend werd. Voor het parochiebestuur een reden om dit in het betreffende weekend op gepaste wijze te vieren. Het gaat bij dit feest niet alleen om het gebouw, maar vooral om de vitale geloofsgemeenschap die de Corneliusparochie wil zijn. Het feestweekend begint op vrij dagmiddag 13 april om 14.00 uur met de officiële opening van de ten toonstelling. Hierbij wordt ook het cadeau gepresenteerd dat bestaat uit de restauratie van het orgel ach ter in de kerk. De parochie-organist Peter Rijs zal die middag het orgel bespelen en van 16.00 tot 17.00 uur en een orgel-workshop verzor gen voor een groep van maximaal tien personen, (aanmelden bij Peter Rijs). Op de tentoonstelling die geopend is tot 18.00 uur, zijn gewaden, vaandels, zilverwerk, platen, foto's en archiefmateri aal te bewonderen. Er zal ook een power-point presentatie worden gegeven over de hoogtepunten van het 100-jarig feest. Op zaterdag 14 april is de kerk open van 10.00 tot 17.00 uur voor het bezichtigen van de tentoonstelling en zullen voor de passende sfeer, gastorganisten de muziek verzorgen. Op zondag vindt dan de feestelijke en muzikale vie ring plaats om 10.00 uur, met aan sluitend receptie in de pastorietuin als het weer dat toelaat, zo niet dan wordt er uitgeweken naar de voor die gelegenheid uitgebreide ont moetingsruimte achter in de kerk. EGOND - In 1992 bundelden Huug Zentveld, Jos Apeldoorn en Erik Baart, drie schilders uit Egmond-Binnen, hun krach ten en vormden het collectief Hallem met als doel elkaar te stimuleren en gezamenlijk te exposeren. Nu viert de groep haar twintig jarig bestaan door middel van een dubbelexpositie. Van 21 april tot 2 juni vindt een tentoonstelling plaats in Abdij kaarsen, de galerie van de Abdij van Egmond en van 5 mei tot 24 jimi is werk van Hallem te zien in de vroegmiddeleeuwse Michaelskerk van Oosterland op het voormalige eiland Wieringen. De openingen van de exposities worden verricht door respectieve lijk abt Gerard Mathijsen en door Peter J.H, van de Berg, ontdekker van de Egmondse school. Hallem ging twintig jaar geleden van start met een paar eenvoudige 'regels'. Zo zouden geen nieuwe leden wor den aangenomen en bij overlijden van een van de kunstenaars zou het collectief ophouden met bestaan. Inmiddels exposeerde het trio gezamenlijk of individueel in tal van plaatsen van Texel tot Vlaanderen. Een van de eerste ten toonstellingen vond plaats in gale rie De Kapberg in Egmond aan de Hoef (1995) en tussen 1995 en 2004 nam Hallem deel aan uitwisselings exposities tussen Egmond en het Belgische Zottegem. De jubileumexpositie is van 21 april tot 2 juni in Abdijkaarsen aan de Vennewatersweg in Egmond- Binnen. De tentoonstelling is maan dag tot en met zaterdag geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Zie ook www.hallem.nl. LIMMEN - Zaterdag 14 april wordt de playbackshow voor Pink Ribbon gehouden. Het doel van de avond is om zoveel mogelijk geld op te halen voor deze stichting. Met acts van onder andere Andre van Duin, Tavares, TV kantine en Salt 'n Pepa belooft het een geweldige avond te worden. De avond begint om 20.00 uur en de deuren van de Burgerij te Limmen zul len geopend zijn vanaf 19.30 uur. Er is een bewaakte garderobe en halverwege de avond is er een loterij. Kaarten zijn verkrijg baar voor 5,- bij Gall Gall en Stuifbergen in Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15