Sterren stralen in De Kapberg Finale Driebanden Kampioenschap Bigband Heiloo en BBBigband bij de Jazz session club Vredeburg Sportieve actie van Albert Heijn Limmen Open Egmondse Keez Kampioenschappen <ranl~je lezen 1 www.tófe^.nl INGEZONDEN MEDEDELING Op zondag 15 april vanaf 16.00 uur in de Vredeburg te Limmen U ziet op de tentoonstelling grafiek van Reinder Homan Vrijdag en zaterdag beginnen de wedstrijden om 19.00 uur AKERSLOOT - Veel verrassende finalisten tijdens de komende finale van het driebanden kam pioenschap van Akersloot dat dit jaar voor de 24ste keer wordt gehouden. centrum de Vriendschap. Na de poule wedstrijden en halve finales zijn acht spelers overgebleven die elkaar gaan bestrijden om het kam pioenschap van Akersloot. EGMOND - Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef viert zijn veertigjarig jubileum en koos dit jaar voor tentoonstel lingen met kunstenaars die in vorige jaren in de galerie expo seerden en succesvol waren. De nieuwe tentoonstelling laat het werk van sterren zien. Van Paul Hugo ten Hoopen (1927) ziet u kleurige schilderijen. In zijn werk wisselen de onderwer pen elkaar af en vullen zij elkaar aan. Vanuit een interieur door een open raam is een glimp van het landschap te zien, binnen geeft een deur of een spiegel zicht op wat zich buiten het directe gezichtsveld afspeelt. Zijn werk doet abstract aan doordat hij platte kleurvlakken toepast, de vormen afbakenend met stevige zwarte lijnen. Jack Prins (1947) laat grafiek en objecten zien. De ene keer is een prent aanleiding voor een ruimte lijk werk, dan weer kan een sculp tuur vertaald worden naar het platte vlak. Hij tekent als het ware met metaal, en zo kan een prent of sculptuur ook weer een wandreliëf of muurbeeld worden. Prins is een 'beeldbouwer', een uitvinder die met zijn handen denkt en die zijn waarnemingen met passie vertaalt naar zijn eigen bouwsels. Het las sen en solderen, buigen, vervormen en torderen van metalen zo licht als garen of zo zwaar als betonijzer, leidt eveneens tot transparante, ruimtelijke en veelal lineaire beel den. De beelden van Betty Paanakker (1949) zijn klein van formaat. De werkstukken zijn eerst in was geboetseerd en daarna gegoten in brons en/of zilver. De kleinste beelden in de tentoonstelling kun nen als broekzakformaat betiteld worden; de grootste werken meten dertig centimeter hoog. Al langslo pend ontvouwt zich een bijzondere fantasiewereld: geestige dierfigu ren, uitgerust met voor de soort LIMMEN - Zondag 15 april is al weer de laatste sessie van het seizoen bij de Jazz Session Club Vredeburg te Limmen. Het belooft weer een verrassend en swingend geheel te worden, want er is een gastoptreden van maar liefst twee bigbands. De orkesten dragen de naam Bigband Heiloo en BBBigband en staan beide onder leiding van Jack Kat. Het zijn allebei totaal velschil lende orkesten, waardoor er een enorm velschil in klankkleur is. Het ene orkest is een zogenaamde nor male bigband, teiwijl het andere orkest heel veel saxen naar voren brengt. Beide orkesten hebben in de loop der jaren het niveau sterk kimnen verbeteren, dus het wordt genieten geblazen. En omdat het het einde van het seizoen is, verwach ten we ook veel sessiemuzikanten, die natuurlijk alles uit de kast zullen halen om voor een mooi slot van het seizoen te zorgen. Het seizoen zelf was zeer succesvol met zeer afwis selende gastoptredens en heel veel publieke belangstelling. De planning voor het volgende seizoen is in volle gang en dat belooft ook weer zeer afwisselend te worden. De BBBigband is zondag 15 april te zien op de laatste Jazz session club van dit seizoen. Aangeleverde foto ongebruikelijke onderdelen - een vis met vleugels of een vogel met voeten. Meestal als een icoonachtig wezen neergezet: frontaal en monu mentaal. U ziet op de tentoonstelling gra fiek van Reinder Homan (1950). Uit zijn verfijnde sfeervolle land schappen en natuurstudies blijkt de enorme beheersing van de ets techniek. Homan weet zijn onder werpen met een schijnbaar speels gemak vast te leggen in zink en koper. De onderwerpen zijn meest al ontleend aan de natuur van het gebied dat hem het naast aan het hart ligt: Noord-Nederland. In een vaak zeer doorwerkt patroon van fijne lijntjes, soms ondersteund door zaehtgrijze aquatintpartijen, zo kenmerkend voor zijn manier van werken, weet hij het wezen van één bepaalde boom of plant in zijn ets te vangen. De tentoonstelling is te zien tot en met 20 mei op zaterdag- en zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 15 april om 15.00 uur. Wie meer wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg.nl. Werk van Paul Hugo ten Hoopen. Aangeleverde foto Dit traditionele toernooi is begon nen in januari, via verschillende poule wedstrijden waren zestien spelers geselecteerd voor de halve finales en uit deze halve finales zijn de acht finalisten gekomen. Bij deze acht zitten een aantal spelers die in het verleden als eens een keertje kampioen zijn geworden. Zo moch ten Lau van Roon, Gerard Oud en Aad Verduin de kampioenbokaal al een keertje meenemen. Op vrij dag 13 en zaterdag 14 april zal deze fmale worden gespeeld in biljart- De acht finalisten zijn: Gerard Oud, Patrick Verduin, Lau van Roon, Aad Verduin, Rick de Rooij, Cor Hogeteip, John Putter en Dirk Krom. Zowel vrijdag als zaterdag avond beginnen de wedstrijden om 19.00 uur. LIMMEN - De bouw bij Albert Heijn Limmen krijgt al duidelijk vorm. Aan de achterzijde van de zaak bouwt AH Limmen een nieuwe vleu gel. Gedurende de bouw houdt AH Limmen in samenwerking met enige Limmense verenigingen diverse sportieve activiteiten. Afgelopen zaterdag middag organiseerde Tennisvereniging Limmen een Tennis-test. Op de par keerplaats was door de vereniging een mini-tennis-test baan uitgezet. De kleintjes konden onder bekwame leiding een balletje slaan en zelfs een paar games spelen. Voor de gevorderde senioren stond een professionele service snelheidsmeter opgesteld. Ondanks het koele weer was het toch een leuke sportieve middag. Bij AH Limmen zelf loopt de Bouwsteen Spaaractie als een trein. De klanten doen zeer enthousiast mee om him favoriete vereni ging, met 'bouwstenen' van AH Limmen, extra financieel te steunen. De deelnemende verenigingen zijn: W Limmen - Tios - Conquista - De Uylenspieghels - Excelsior - TV Limmen. EGMOND - Na de Keez Kampioenschappen van een aantal jaren geleden tussen Egmond - Akersloot en De Goorn wordt het tijd het Kezen voor de liefhebbers nieuw leven in te blazen. In Egmond-Binnen, in Het Wapen van Egmond-Binnen, zullen op zaterdag 21 april de Open Egmondse Keez Kampioenschappen plaatsvinden. Alle liefhebbers, vanaf 16 jaar, van het Keez spel kunnen deelnemen, het spel wordt individueel gespeeld en de beste Kezer van deze kam pioenschappen gaat naar huis met een reischeque! Inschrijven kan vanaf nu en kost 4,-, het team van Het Wapen van Egmond-Binnen zorgt voor een hapje tijdens het spelen en de aftrap is op 21 april om 20.00 uur, tel. 072-5061601.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17