Restaurant Anno NU Groep 8 Benedictusschool wint scholenwedstrijd 'Fris is cool!' Groep 8 De Springschans centrum maakt radio-uitzending voor Beat FM H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Proeven van flamenco EHK Klaverjasclub UITKIJKPOST li APRIL 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Johan Slim, Oude Schulpweg 18, 1935 EN Egmond-Binnen, tel. 072- 5062888, www.restaurantannonu.nl, e-mail: info@restaurantannonu.nl. EGMOND-BINNEN - Op één van de mooiste plekjes in de wijde omge ving, aan de rand van het duingebied in Egmond-Binnen, dat rijk is aan culturele historie, is restaurant Anno NU gevestigd. De karakteristieke stolpboerderij, die gerestaureerd is in 1936, is een rijksmonument. Zo'n tmiek restaurant met een uitstekende keuken in zo'n mooie ambiance is voor de gast driedubbel genieten. Dat vond ook restauranteigenaar Johan Slim, toen hij dit stekje vier jaar geleden voor het eerst aan schouwde. Hij was meteen verk(n)ocht aan het pittoreske restaurant en heeft nooit spijt gehad van zijn besluit om samen met zijn compagnon Richard Groeneveld het restaurant over te nemen. „De locatie, het schit terende zonterras met prachtig uitzicht en de stijlvolle inrichting van de imieke boerderij maken het een mooie zaak met vele mogelijkheden." Johan's hart ligt bij de horeca; hij is er vanaf zijn 17e in werkzaam. Hij is onderaan begonnen als afwasser en heeft daarna gewerkt in diverse restaurants. Zijn laatste betrekking was in een hotel om zo zijn vak kennis nog meer te verbreden. Want zijn droom was om ooit een zaak voor zichzelf te beginnen. En die droom is met Anno NU werkelijkheid geworden. Bij het hechte team van Anno NU staat gastvrijheid bovenaan. Of het nu gaat om kleine of grote groepen, of gasten die voor of na een dagje strand of een duinwandeling even willen uitblazen: iedereen is van harte welkom. Anno NU leent zich bij uitstek voor het houden van feestelijke aangelegenheden. Johan: „Dit geldt voor zowel een intiem feestje met een aantal personen als voor grote gezelschappen. We kimnen de zaak zo indelen dat aan alle wensen kan worden voldaan. Alles is bespreek baar!" Op de met grote regelmaat wisselende menukaart van Anno NU staan behalve culinaire specialiteiten ook veel seizoensgebonden gerechten, bereid uit dagverse, bij voorkeur Hollandse producten die als het even kan uit de streek afkomstig zijn. „We letten er bij de inkoop op dat iets duurzaam en verantwoord geproduceerd is, zoals duurzaam gevangen vis en biologische producten. Zo halen we bijvoorbeeld in de zomer de aardbeien bij onze buurman." De keukenbrigade wordt geleid door chef kok Edwin en souschef Sander. Beiden hebben eerder in keukens van gerenommeerde restaurants gewerkt; Edwin in Linke Loetje in Schagen en Sander in Hoop op d'Swarte Walvis in Zaandam. Alle gerechten op de kaart zijn uiteraard huisgemaakt. Zij toveren de heerlijkste verfijnde gerechten op tafel, zoals een proeverij van zes gerechtjes die per dag kunnen verschillen. Ieder gerecht gaat gepaard met een vrijblijvende wijnsuggestie. Johan: „Maar de collectie van onze wijnbar biedt ook volop keuze uit andere mooie wijnen." Kortom: Bourgondisch genieten van heerlijke spijzen en wijnen in een prachtige omgeving die zijn weerga niet kent! Vanaf 1 mei is restaurant Anno NU het zomerseizoen (tot 1 september) dagelijks vanaf 11.00 uur geopend. HEILOO - Groep 8 van de Benedictusschool werd op don derdag 5 april compleet verrast met een bezoek van de voltallige jury van de scholenwedstrijd 'Fris is cool!', bestaande uit wet houder Hero Veger, directeur van Bibliotheek Heiloo Jeanette Braam en Jordy van Duin van tienerwerk Tendenz. De klas heeft een klassikaal werk stuk uitgewerkt over het thema 'Fris is cool (en alcohol niet)'. Niet wetende dat het werkstuk onderdeel uitmaakte van een wedstrijd, waar bij ook prijzen te winnen waren. En juist him werkstuk kreeg van de jury de eerste prijs. De wethouder overhandigde daarom aan mees ter Dennis een cheque van 500,-. De leerlingen van groep 8 hadden allemaal een deel van het werkstuk voor him rekening genomen. Het is een bord geworden, met foto's en krantenberichten die uitbeelden wat drank aanricht. De jury vond het werkstuk goed doordacht, heel origineel en de zelfbedachte slogan 'Drink niet, blijf fris' een sterke leus. De wedstrijd maakt onderdeel uit van het project 'Naar een nuch ter Noord-Kennemerland', dat de gemeente Heiloo in samenwerking met de GGD, Brijder en andere gemeenten uitvoert. Om de jeugd te wijzen op de gevolgen van het op te jonge leeftijd drinken van alcohol. Gemeenten en gezond heidsinstellingen maken zich grote zorgen over kinderen die hun eer ste alcoholische drank drinken op een gemiddelde leeftijd van twaalf jaar. Alcohol leidt tot onherstelbare beschadiging van de hersenen van opgroeiende kinderen. Aan de wed strijd 'Fris is cool' deden zes scholen mee, die in totaal acht werkstukken hadden ingestuurd. De tweede en derde prijs waren voor de groepen 8 van De Springschans centrum en de Willibrord. Beide scholen ontvingen een cheque ter waarde van 250,-. Alle werkstukken zijn te bewonde ren in de bibliotheek. Groep 8 van de Benedictusschool kreeg tijdens hun Paasontbijt totaal onverwacht bezoek van de jury van de campagne Fris is Cool! De leerlingen hebben de wedstrijd gewonnen met hun werkstuk, waarin ze laten zien wat alcoholgebruik kan aanrich ten. Foto: Carolien Breed HEILOO - De opvallende blau we jongerenbus van Heiloo stond donderdag 6 april voor De Springschans locatie centrum. Want hierin werden radio-opna mes gemaakt door de leerlingen van groep 8 voor een uurlange Tendenz radio-uitzending op Beat FM (elke vrijdagavond te beluisteren op Beat FM van 22.00 tot 23.00 uur). Het was de afsluiting van het stageproject van Heilooër Maikel Maduro, stu dent aan het ROC in Amsterdam. Hij volgt daar de studierichting Culturele Organisatie en is tevens al vijf jaar vrijwilliger bij het Heilooër tienercentrum Tendenz. „Voor mijn stageopdracht op een basisschool heb ik De Springschans bereid gevonden om met groep 8 een work shop 'radio maken' te doen. Hierin leren de leerlingen hoe ze een pre sentatie moeten voorbereiden voor een luisterend publiek. Dit heb ben we vooraf geoefend voor een geblinddoekte groep. Een luistaar ziet nu eenmaal niet wat de presen tator ziet. De leerlingen, verdeeld in een aantal groepjes, mochten zelf een leuk onderwerp bedenken om 6,5 minuut radio mee vol te praten. Want het onderwerp moet wel de interesse hebben van hun leeftijds genootjes." De praatgedeelten wer den afgewisseld met bijpassende muziek. De leerlingen van groep 8 zijn onder leiding van Maikel enthousi ast aan de slag gegaan en hebben in twee weken tijd, verdeeld over een aantal lessen, de radio-uitzending van afgelopen donderdag voorbe reid Coole onderwerpen zoals Film, vertaalde Top 40 muziek, een verhelderende uitleg over eigentijd se muziekstijlen (Dubstep, House en Beatbox), en Musical passeerden de revue. Het groepje van Esmée, Larissa, Emma en Femke belichtten het onderwerp Film aan de hand van de jeugdfilms 'Achtste-groepers huilen niet', 'Extremely Loud Incredibly Close' en Penny's Shadow. Ieder had één film uitgekozen om iets over te vertellen. Niet alleen de leer lingen van groep 8, maar ook jon gerenwerker Diederik Dorbeck is enthousiast over de workshop radio maken. Hij denk erover dit ook bij andere basisscholen aan te bieden. HEILOO - Kom proeven van flamenco! Op woensdag 11 april vanaf 20.00 uur neemt dansdo- cente Vlasta Bakker u mee om de eerste passen op het pad van deze dansvorm te gaan zetten. Zij leert de basis passen aan en een kleine choreografie. Schoenen met een hakje dansen plezierig, maar ook sportieve schoenen voldoen voor deze les. De workshop vindt plaats in het Open Huis, boven 't Loo. Aanmelden kan via pridini® quicknet.nl of telefonisch, via tel. 072-5335427 bij Nel Coolegem. HEILOO - Op maandag 16 april wordt er weer een klaverjasdrive gehouden, met een verloting met leuke prijzen. U bent allen, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo. Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet, meld dit astublieft even bij één van de onderstaande bestuursleden. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Start is om 19.30 uur tot 22.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel 072-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345. Esmée, Larissa, Emma en Femke gingen in hun zendtijd in op het onderwerp Films. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5