Shoeby in Heiloo viert haar vijfjarig jubileum Lezing Hella van der Wijst in de Witte Kerk Verwijderen van heesterbeplanting van oever Kandelaar roept weerstand op bij buurtbewoners H E I L O O WÈ$ jfW -• 41 'lémwMÊti; a,'.* INGEZONDEN MEDEDELING Voorjaarsmarkt De Loet v -~1aV-a Zondagmiddag Café Middagje Schagen Ketting maken Mergelbeeld voor beginners Buitenlessen Taichi Qigong Bewegen in het bos Aardbeien, mmm Yoga voor 50+ Boodschappendienst UITKIJKPOST li APRIL 2012 HEILOO - Op woensdag 11 april is het vijfjaar geleden dat Shoeby haar deuren opende aan winkelcentrum t' Loo 33 in Heiloo. Babette Breedveld en haar team grijpen deze gelegenheid aan om him klanten eens extra in het zonnetje te zetten. En daarom laten zij hen tot en met zaterdag 14 april profi teren van een spetterende voordeelactie. Shoeby biedt trendy dames-, heren-, en kindermode. De winkel van Babette in Heiloo is één van de ruim 225 Shoeby winkels in Nederland. Shoeby onderscheidt zich door de uitstekende service, de gastvrijheid, de goede prijs/kwaliteitverhouding en de snel wisselende collecties. Trendy of gekleed? Voor een dagelijkse of bijzondere gelegenheid? Shoeby heeft voor ieder wat wils. Naast sterke eigen labels zoals Zoï en Eksept voor dames en Ryan Lewis en Cult Edition voor heren vindt men bij Shoeby ook een sterke collectie basics, jeans en accessoires. Shoeby biedt vooral variatie, twee keer per week worden er nieuwe items aan de collectie toegevoegd. Jilly Mitch combineert Fashion Fun. Hippe boys en girls vinden er naast de stoerste kleding (in de maten 92 tot en met 176) ook een funcor- ner waar zij zich kunnen vermaken met spelcomputers, tv's en luisterzuilen met populaire muziek. Daarnaast zijn er regelmatig leuke (instore) acties en prijsvragen waarbij ze kans maken op mooie prijzen. Vaste klanten hebben een streepje voor bij Shoeby. Houders van een Shoeby Savers Card worden regelmatig geïnformeerd over interessante aanbiedingen, exclusieve koop avonden en uiteraard de laatste modetrends. Daarnaast kimnen zij met de klantenkaart sparen voor fashion cheques die twee keer per jaar worden uitgekeerd. Men kan zich ook aanmelden voor de Shoeby Newsletter, op www.shoeby.nl. Shoeby bevindt zich in winkelcentrum 't Loo 33 in Heiloo. HEILOO - Op donderdag 19 april geeft Hella van der Wijst, bekend van het tv-programma De Wandeling, om 20.00 uur een lezing in de Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo. Het Levensverhaal is al meer dan tien jaar het thema van het KRO programma 'De Wandeling': een mooi mens vertelt zijn of haar levensverhaal door aan de kijkers. Meer dan de helft van de uitzendin gen van De Wandeling is gepresen teerd en dus ook gewandeld door Hella van der Wijst. In de lezing zal Hella fragmenten voorlezen uit haar boek, fragmenten laten zien uit het tv-programma en natuurlijk het 'Open Kaartspel' spelen met het publiek. Vanzelfsprekend beant woordt Hella vragen over haar boek en De Wandeling en is er de moge lijkheid om het boek en het Open Kaartspel te kopen en door Hella te laten signeren. Het is verstandig u van te voren op te geven bij: paro chiesecretariaat Willibrorduskerk, Westeiweg 267 Heiloo, tel. 072- 5330906, of via e-mail secretariaat® willibrorduskerk-heiloo.nl. Entree: 5 euro. Hella van der Wijst komt naar Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Zorgcentrum De Loet houdt een voorjaarsrom melmarkt. De opbrengst wordt besteed aan een uitje voor de bewoners, en wordt verdubbeld door het Nationaal Ouderenfonds. Het Nationaal Ouderenfonds helpt organisaties om fondsen te weiven en mensen enthousiast te maken om een project op te zet ten om het welzijn van ouderen te bevorderen. Deze dag is in het bijzonder geschikt om dit voor elkaar te krijgen. Naast de ver koop van tweedehandsspullen is er een boekenmarkt, een kraam met mooie zelfgesehilderde zijden sjaals, kettingen en schilderijtjes. U kimt voor een kopje koffie met wat lekkere of een broodje haring terecht op het terras. Ook is er een mooie prij zentafel voor het Rad van Avontuur waar u lootjes voor kunt kopen. Er zijn prijzen beschikbaar gesteld door onder andere de middenstand van Heiloo, de pedicure en de kapper uit de Loet. De markt is open van 09.30 tot 13.30 uur. Viva Zorggroep Locatie de Loet, De Loet 1, Heiloo. HEILOO - Het voornemen van de gemeentelijke afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) om de heesterbeplanting langs de waterkant van de sloot te verwijderen, die voor het rijtje huizen Kandelaar 31 tot en met 25 en nummers 23 en 14 loopt, roept bij een aantal bewoners weerstand op. Wat hen betreft mag de begroei ing gewoon blijven, omdat het een leefomgeving biedt aan allerlei planten en diersoorten, waaronder egels. Bewoner Willem Gomes aan de Kandelaar heeft in een brief op 3 november 2011 schriftelijk gere ageerd op de aan de bewoners gerichte brief van BOR van 18 okto ber vorig jaar. Hierin werd medege deeld dat de verouderde heester beplanting in november 2011 zou worden verwijderd om plaats te maken voor gras en een strookje lage oevervegetatie langs de water kant. Gomes heeft in zijn brief, ook namens een drietal buurtgenoten, zijn weerstand tegen deze plan nen geuit. Bovendien zouden de werkzaamheden in november 2011 starten: „Dan zijn de egels al in hun winterslaap en deze beschermde diersoort mag volgens de Flora en Faunawet niet in hun rustperiode verstoord worden." Na aanleiding van zijn brief is Gomes op 1 december bezocht twee medewerkers van de afdeling BOR. Daarbij is besproken dat de werkzaamheden worden uitgesteld, totdat de egels uit hun winterslaap zijn. Groot was de verbazing bij Gomes toen hij op dinsdagoch tend 27 maart iemand in de bos jes tegenover zijn huis zag lopen. Bij navraag bleek het een ecoloog te zijn die namens de aannemer onderzocht of er zich nog egels en/ of vogelnestjes bevonden. Want de werkzaamheden zouden de vol gende dag (woensdag 28 maart) plaatsvinden. Waarop Gomes zou hebben geantwoord, dat hij geen bericht heeft ontvangen dat de werkzaamheden al zouden starten en dat egels nu nog verstopt in win terslaap zijn en pas eind april wak ker worden. „Ik heb contact opgenomen met Egelopvang Dikke Prik in Warmenhuizen en de dierenpoli- tie 144 en heb 's avonds een brief geschreven, die ik de volgende morgen heb overhandigd. De aan nemer stond namelijk met twee auto's klaar om aan de klus te beginnen. Ik vertelde hen, dat ze niets mogen doen! En als ze toch doorgaan, dat ik dan een rechts zaak aanspan tegen hen en de gemeente! Gezonde egels zijn vaak nog tot eind april in winterslaap." De werkzaamheden zijn hierna uitgesteld. Maar wat Gomes betreft is het belangrijkste punt nog onbe sproken: met hem zijn 17 directe bewoners tegen het verwijderen van de begroeiing langs de water kant. Een rondje langs de buurt leerde hem dat een aantal mensen bereid zijn om het onderhoud van het stukje groen zelf uit te voeren. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat de onderhouds werkzaamheden bekend zijn bij en afgestemd zijn met de buurtbe woners. „Ook groen moet op zijn tijd gerenoveerd worden, en dat betekent, dat zo nu en dan verwil derde beplanting verwijderd moet worden. Hiervoor hanteren wij een schema; qua werkzaamheden is deze buurt aan de beurt. Tijdens een eerder gehouden wijkavond (medio juni 2011) is ook door bewoners uit deze omgeving aange geven dat het tijd wordt. De werk zaamheden worden uitgevoerd door een aannemer, die volgens een bepaald protocol te werk gaat. Een ecoloog heeft vastgesteld dat hier geen egels meer in winterslaap zijn. Dus kon worden gestart met de werkzaamheden. Na de confron tatie met de heer Gomes heeft de aannemer in overleg met ons beslo ten zijn werkschema om te gooien waarmee de werkzaamheden aan de Kandelaar drie weken zijn uit gesteld. Wij zien geen reden om de werkzaamheden niet uitvoeren." Gomes in het strookje groen aan de Kandelaar. Foto: Caroiien Breed STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Het zondagmiddagcafé is weer geopend op 15 april van 13.30 tot 16.30 uur. Leden van de buurtbus kunnen ook haal- en brengserviee aanvragen. Woensdag 9 mei is er een mid dagtochtje naar boerderij- en rijtui genmuseum Vreeburg te Schagen. De geheel in oude stijl gerestau reerde 17e-eeuwse stadsboerderij doet dienst als streekmuseum met ingerichte hoerenkamers. In het rijtuiggedeelte staan antieke rij tuigen. Voor koffie met Westfriese krentenmik gaan we naar het gezel lige marktplein van Schagen en misschien resteert er nog wat tijd voor shoppen. Vertrek touringcar om 13.00 uur, ook opstapmogelijk- heid Egmond aan Zee. Terug circa 18.00 uur. Prijs 19,95. Reserveren viatel. 072-5331297. Stichting Welzijn Heiloo houdt vrijdag 27 april een workshop, waarbij u een ketting gaat maken. U krijgt tips voor het maken van unieke en betaalbare kettingen, en krijgt ook een kadotasje mee naar huis. Tijdstip 09.00 tot 12.00 uur, kosten inclusief materiaal 25,- (seivicepas 5% korting). Informatie en opgave bij tel. 072-5331297. Trudie Buis geeft op woensdag 18 april van 09.30 tot 11.30 uur de eerste les van de cursus mergel beeld voor beginners. Kosten: 52,- (servicepas 49,40) voor zes lessen exclusief steen (€2,- per kilo. Informatie en/of aanmeldingen via 072-5331297. De eerste buitenles Taichi Qigong is op woensdag 18 april van 10.00 tot 11.00 uur, verzamelen op de parkeerplaats bij zwembad Loos. Taichi Qigong bevordert de bloedlymfeeireulatie, waardoor de organen beter functioneren. Het verhoogt het concentratievermo gen, geeft mentale en fysieke rust en balans. Kosten 5,50 per les, afrekenen bij de docente. Bij bewegen in het bos gaat het vooral om sportief wandelen en tussendoor oefeningen doen om de spieren en gewrichten lekker los te werken en soepel te houden. Na afloop is er gelegenheid iets te drinken in de kantine van tennis vereniging de Dors. Op woensdag van 13.55 tot 15.00 uur, september tot en met mei. Kosten 45 euro per seizoen. Zondag, 3 jimi wordt een tochtje per touringcar naar de zomerkonin- kjes in Bennebroek gehouden. Een grote aardbeienkwekerij, waar men op moderne wijze aardbeien kweekt en plukt. U komt ogen te kort en het water loopt u in de mond. Vertrek Trefpunt 13.30 uur, ook opstappen Egmond aan Zee mogelijk. Terug circa 18.00 uur. Prijs: 18,95 inclu sief rondleiding en een heerlijke coupe aardbeien met slagroom. Reserveren tel. 072-5331297. Leden van de buurtbus kunnen gebruik maken van de gratis ophaalserviee, bij boeking opgeven. Stichting Welzijn Heiloo biedt op verschillende ochtenden yoga aan. In de les wordt aandacht besteed aan houding, beweging en het bewust worden van de adem. Yoga werkt niet alleen ontspannend, maar bevordert ook uw lichamelijk en geestelijk welbevinden. Mannen en vrouwen kimnen deelnemen. Voor informatie en/of opgeven kimt u contact opnemen met mevrouw Vis, tel. 072-5336701. Wie wil een keer per week voor iemand die dat zelf graag zou doen maar niet meer kan, de boodschap pen doen? Uw telefoontje wordt met plezier tegemoet gezien.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7